Sportkiadás, 1934/2

1934-07-01

/Tour de Hongrie tudósításának folyté/ 16.Németh B 34 óra 00 p.57 mp,,17.Nemes egyéni 34 óra 15 p.ll mp.,18.Mi­, kc egyéni 34 óra 16 p.t)5 mp*,19.Ballá egyéni 34 óra 46 p.35 mp. Csapatversenyben: Í.Magyarország; A /Liszkay,Adorján,Ritz/ 100 óra 11 p.31 mp.„2. Ausztria /ZenaleK.Zumpe.Kühn/ 100 óra 19 p.03 mp.,3. Magyarországé /Mádi,Erős,Német/ 100 óra 45 p.28 mp. /E-Xb/ -§ R Paris, július 1. Vasárnap bonyolították le a Grand Prix-szel diiazott nemzetközi 100 m.gyorsuszóversenyt,amelyet annakidején dr.Bárány István is többizben megnyert. A magyar színeket Ősik Ferenc bajnok képvi­selte,aki a nagyfontosságú versenyben biztosan győzött. A versenyt két előfutamban bonyolították le: az egyik előfutamot Csik könnyen nyerte,a második előfutamban a hollandi Mooi győzött, ­A döntő eredménye: 1. Csik Ferenc Magyarország I p.00.2 mp.,2. Mooi Hollandia 1 p.02.6 mp.,3.Taris Franciaország 1 p.03 mp.,4. Nakas./E-Ko/ -§ Tokod, július 1. A Tokodi ÍÍSC az országos amatőr bajnoki labdarugó döntő mérkőzésen 1:0 arányban győzött a szegedi KEAC csapata fe­lett. /E-Ko/ •-§ A Magyar-Lengyei Egyesület Szobieszky János lengyel király esztergomi diadala emlékére vasárnap az Esztergom-Budapest turaszakaszon magyar gyártmányú turacsonaktkkal evezős emlékversenyt rendezett. Délután 1 óra 30 perckor indult a 15 csónakból álló mezőny szép időben Esztergomból. A verseny belőtt a résztvevők koszorút helyeztek el a Szobieszky emlékműre.A verseny mindvégig szép időben folyt le s délután 6^órakor Budapesten az Erzsébet-híd melletti vizitaxi állomásnál lévő cél­nál nagyszámú közönség fogadta a győzteseket. . _ „. , A versenyt Fischer Zoltán nyerte /Gaupp-Danubia csónakház/ társaival Fischer Lajossal ós G-ubrianszky Gusztávval. A 72 km.-es távot 4 dra 38 perc alatt tették meg. 2.Müller Lajos/jaiaboa József,Jakabos An­dor/ 4 ora 41 p.,3.Csiba Kartly /G-yimóthy Antal,Altwer Richárd/ 4 óra 44 P« A győztes Lengyelország diját,a vándordijat,hatalmas ezüst serleget nyerte s még Chelnicky lengyel konzul tiszteletül ját,ugyancsak hatalmas ezüst serleget,a második helyezett az Idegenforgalmi Hivatal,a harmadik pedig a TISz diját kapta. ö ' ir ..-] i A díjkiosztás előtt dr.Okolicsányi László, a Magyar-Lengyel egyesület elnöke méltatta a verseny jelentőségét a lengyel-magyar barát­ság előmozdítása terén,majd dr.Chelnicky Zdislaw lengyel konzul felesége átadta a nyerteselmek a dijakat. /H-Ko/ 5