Sportkiadás, 1929

1929-06-02

v m m Öt magyar a kato natisztek Európa kardbainoki döntőjéh ^ Tizenegy nemzet, részé női negyvenkilenc versenyző indult a katonatisztek iuropa kafHbajnoKsagáért.A selejtező mérkőzések Ő csoooftban folytak feFÍl eredmények alapján 24 yivo került az elődöntőbe,ahol három csoportban foly­ik a küzdelmek.Az első csoportból PJLHex magyar 7 győzelemmel, Pirsin-Biftnl i olasz 5 es hamorv magyar 4 győzelemmel jutott a döntőbe,amelyre a második cso­portból ühlyarik magyar 6, Gfellner magyar 5 és D e Yong holland 5 győzelemmel, a harmadik csoportból Amseimi olasz 7, .:ády magyar 5 és Lub itz-Nycz lengyel 4 győzelemmel kvalifikálta magát.A kilences döntőben tehát 5 magyar,2 olasz, 1 holland és 1 lengyel versenyző küzd a bajnoki cimért.A végkuzdelmekre este ielkilenc ora tájban kerül sor„ Döntetlenül végződött a Budai 33-as-Vasas-mérkőzés. _ Budai 33-as-Vasas 1:1/1:0/'.A, mérkőzés nagy részé ben a budaiak csapata volt fölényben és a Vasasok a honi pálya ellenére" is gyengébbeknek mutatkoztak.Már az 1.percben a Budai 33-as eredménvtelén kornert ér el.A 3.percben Oláh sza­badrúgása kerül kapu fölé.A 4.percben ujabb korner a Vasasok ellen és a tumul­tusban az egyik: Vasas védőjátékos a kapuvonairól fejelte ki a labdát.A 6. és 10.percben a" Vasasok egymásután két sarokrúgást érnek el a Budaiak ellen. A 13.percben Sztanesik-Lyfca és Ticska összjátékából,utóbbi gólt lő;l:0.A 19. percben Fröhlich tiz méterről Lantos kezébe lövi a labdát.A 25.percben az egye­dül lefutó Schmidt elől Szülik kirohanással ment.A 31.percben Schmidtet Roz­gonyi a 16-oson kivül elvágja:szabadrúgás,melyet Ember kapu fölé lő.A.Vasasok kapkodnak és a 33-as fölénye mindi óbban kidomborodik .A 43^percben a biró Búzást durvaság .mia tt kiállitj a. Szünet után a pályára lépő Széli birót rettenetes lár­ma fogadja.Az Újpest vezetősége szócsövön hivja fel a közönséget a rend betar­tására . A 15.percben a Vasasok kornert rúgnak,amely bői Eimler megszerzi a ki­egyenlítő gólt:l:l.A budai csapat kissé visszaesik és a Vasasok lábrakapnak. Mindkét csaoaton a fáradság jelei mutatkoznak .A 39.oercben Ticska kapufát lő, majd a 41.percben Fröhlich'bombaja kerül a kapu fölé. Gyephckki : Arrainem/Bécs/-Magyar Hockey Club 2:l/0:0/,Gőlütök:Katrein /l p/ , Warga /6 p 2:0/ és gróf Teleki,/36 p/. Két országos rekord. P é c s:A Maláter-Strandfürdő ötvenméteres uszodájában Bárány István KiSiC az 50 méteres gyorsúszásban 26.2^mp.idővel beállitotta ^or­szágos rekord ját .Ugyancsak ő á 40t)'méteres gyorsúszásban 5:17.6 mp. eredménnyel uj országos rekordot teremtett./Régi rekord 5:21.4 mp./ A munkasba.jnokságok a Millenárison 10.000 főnyi közönség előtt folytak le. Eredmények: 100 m.: 1 .Fieldt Feriin 11.8 ma., 2.Gaál MTE 11.8 mp.-1500 m.: 1. iíolfer Nürnberg. 4:15.6 mp.,2.Rózsa I1TE 4:17.9 mp.- 200 m. ifj.munkásbajnokságS 1.Vértes Egyetértés 24.6 mp .-Maga sugrás: l.Fuchslocher Berlin 160 om., 2.Cse­fay MTE 160.,3, Naumann Lipcse 160 cm. Magasugrás női: l.Miskey MTE 125 cm.­400 m.:l.Vérmes Egyetértés 52.2 mp! 100 m.női: l.Miskey MTE 14.6 mp.-200 m gát: Í.Schubert 7íien 28.4 mp.2. Kajáry Vasas 29,4 mp. Lóversenyeredmény ek . . I.futam: 1 .Klár ika /Sztanek 2 l/2/ , 2.Pravda /Osató pa­ri/,3._ Eszék /Misley 20/ .F.m. 'Antinea 2 h.,rossz harm.Tot: 26. II. futam: 1.Kar­dos /Frosch 1 1/2/, 2.Salvia /Csaté pari/, 3,Nesze /Sztanek 2/ .1 .ta.: Caprice II. 8 h. ,8 h. Tot:29. III. futam; l.relhő. Rózsi /Cseszkovics 2/, 2.Szomszédasz­szony /Fodor 2 1/2/, 3. riege /iviimscha 5/. f Mm.:?illangőMHetyke leány .Safaladi, Fülemile,Mazurka.Neves,Maisy,Gondtalan,Szirén,Tibi,Arabella. 5/4 h. 1/2 h.Tot: 25.H.12,14,22. IV. futam: l.fuligula /Palyi 8-10 re a/ 2. Bán-1 /Klasánszkv 3/, 3.Basaharc /Tarthp 4/ .it .m.:Jáaksis.Potya ,íiokoko,I To seolva,Csillogó III. 3/4 n 2 h ?ot:19,H.15,ll,23. V .futam: l.S-tinette /S-jnovics 5/.2. Rabonbán /Dósay 4/, 3. Nanda /Schiesler p"ri/ .F.m.: Róna.Sejk, Í/oici,Fatálist ,Be r u Gest e,P; 'jkos, Dolmány,Komintern.íeih feih. Tot:91,H. 23,^ 18,14. A Becsben l°futo j osztrák derby eredménye: l.Beaupre°u /Ssch/, 2.Corvus /Szabó/, 3.Buzogány /G-uiyás/, 4.6omogy /Hulme/ 5 h., fejit, nyakh. Szegeden a Fere n cváros első félidőben már 5;0-ra vezetett. A Bástya meg­illetődötten klzdöTt es különösen a védelme csinált sok hibát. A vezető golt Kohut lőtte az 5.percben. Takács II. a 11.percben 2:0-ra javitoit, majd egy oerc múlva -Muray lőtt ujabb gólt:3:0. A 27.percben Takács II. 4:0-ra, a 31. percben Turr.y 5:0-ra emelte a gólarányt.Az utolsó gól igazi mestermunka volt, "Takács II. kapufát lő és a berohanó T'uray \ vetődő kapus mellett irtózatos erővei vágta a. labdát a hálóba.jk második félidő tudósitása a túloldalon./