Sportkiadás, 1929

1929-06-03

£ 4r&Z0 P« Hung'ria-Ujpest 1:0 /l: 0/.16 . 000 néző-üj^p esti stadion,' Újpest tam?d, de Ströck lövésnek is beillő leadását Németh fogja. A 4.perc í már meghozza a Hungária gólját. Hirzer egy ártatlannak látszó kom­binációból lrbdahoz jut, kiugrik, Kalmárhoz passzol, aki a 1-bdát hátra­húzza és s rosszul helyezkedő Acht mellett élesen a sarokba hely ezi/l:0/» Utána P.Szabó fut le, lövését Német kiüti, P.Szabó újból lő, de mellé. A 6. percben Skvarek bombája süvit el a kapu mellett. A 9. percben Kklmár hátrahúzott labdáját ugyancsak ő kapura lövi, de Acht ment. A 14. percben Lutz faultolj° Skvareket, a büntetőrugást Hirzer irtózatos erővel lövi kapu mellé.Közben Kalmár rohamozza Achtot, aki elterül és percekig éleszt­getik. Tiz perc múlva áll c ak Acht ismét a k- puba. A 20. percben Auer nagy erővel lő Németh alig fogja. A 22. percben ismét Ném th csak kifutás­sal tud menteni. A 25. percben-a Hungária támad és Hirzer éles lövése csak hajszálnyira kerüli el a k^put, majd Kalmár 35 méteres lövését fogja Acht. A 30. percben Újpest kornert ér el, de Kalmár tisztáz. Ismét Újpest tá­mad és szép összjátékkal közelíti meg Németh kapuját. P. Sz^bó, Veder, majd Auer lenek a kapura és Auer hatalmas bombája a fr-lső kapufáról pat­tan vissza a jnezőnybe, ahol Kalmár továbbítja a labdát. A 35. percben kavarodás a Hungária kapuja előtt, P. Szabó csavart levését Németh nehe­z-n, de bravurralfogja. A 36. percben Újpest ismét kornert ér el, de Auer háló fölé fejeli. Most öt percig unalmas mezőnyjáték, majd ismét az Újpest lámád, Ströck, Auer és P.Szabó által kidolgozott szé • támadásukat ózonban Mindi szé trombolja . A 43. percben ismét Újpest jut kornerhez.me­iyet Mandl tisztáz. Újból Újpest támad,Mandl oly vehemensen szereli Ve­dért, hogy elterül és ki is viszik a pályáról. Újpesti támadással ér vé­get az első félidő . A m Sso dik félidőt Acht orrsövénytöréssel, Kandi pedig arccsontzúzód'ssa 1 játsszák végig. Szünet ut ári a Hungária kezd.A 6. percben erős Hung'ária­t ánad 's veszélyeztet. Hirz er-Xslm'r-I.oln'r lövéseit Acht fogja. A 12. perc "ben Újpest kornert ér el; mely eredménytelen, Ilajc! után P.Szabó lövését fogja Németh, A 14.percben vestélyes uj-' pesti t 'm,x. 's , de IIand 1 és Kalmár együttesen tisztáznak. A 17. percben a Hungária tárna d. Hirzer kitűnő talrt ikrával kicselezi' az újpesti védelmet és iiolnáxiroz.'pa sszöl, akinek lövőét azon­ban Acht rávetessél szépen menti. A 20. percben Hirzer két mé­terre közelit! rneg Achtot és közvetlen közelről/mellé gurit. A 23. percben formás újpesti támad'.s, P. Szabó beadását azonban Auer ugyancsak^két méterről toronymagasságba vágja. fel. A-28. percben P.Szabó huszméteres kövesét Németh biztosan fogja. A 30. percben Auer irtózatos lövő sé t Németh bravúrosan fog ja.Kost a Hungária támad, de Skvarek, majd Molnár mellé lőnek. A 35, p érc­ben at újpesti kapu előtti kavarodásból Skvarek lőni készül, közbon Pogl II. összeszalad Kilheimmal, aki fekve marod, A 40. aorcpon 4 V> r i^ d rV­s ^* b0 " veszélyeztetnek, a 43. percben Molnár melle io es Hungária-támadással ér véget a mérkőzés.