Somogyi Hírlap, 2013. szeptember (24. évfolyam, 204-228. szám)

2013-09-16 / 216. szám

14 SPORT 2013. SZEPTEMBER 16., HÉTFŐ Biztos győri siker Siófokon kézilabda nb i, nők Szamoránsky hét, Erdősi öt gólt lőtt a BL-győztesnek Nem volt esélye Sze|eden a Közutasok tekézőinek birkózás Bizakodva várták a budapesti birkózó világbajnok­ság rajtját a magyar válogatott szakágvezetői, akik érmeket és aranyat várnak tanítványa­iktól. A hétfőn kezdődő fővá­rosi eseménnyel kapcsolatban a szövetség vezetői is nagyon remélik, hogy ezúttal sikerül a Papp László Sportarénában magyar vb-győztest ünnepelni. A három tréner közül a kö- töttfogásúakat irányító Stru- hács György van a legkedvezőbb helyzetben. Az idei Európa-baj- nok Lőrincz Tamás egyértelmű favoritnak számít a 66 kilogram­mosok között. - Nem a kötele­ző optimizmus mondatja velem, őszintén úgy látom, Tamás na­gyon jó, kiváló állapotban van, s ugyanezt állíthatom testvéréről, Viktorról (84 kg), illetve a 2009- es vb-győztes Kiss Balázsról (96 kg) is - mondta az MTI-nek Stru- hács, hozzátéve, hogy az új sza­bályok szerinti kétszer három­perces mérkőzésidő, és a táma­dó harcmodor támogatása mind- annyiuknak nagyon kedvez. ■ A világbajnokság a sza­badfogásúnk 55, 66 és 96 kg-os kategóriáinak küz­delmeivel kezdődik meg A szakember szerint a sza­bályváltozásnak a csapat vete­ránja, a 38 éves Deák Bárdos Mi­hály (120 kg) is a nyertese, aki­nél ugyan vannak jobbak súly­csoportjában, mégis - ahogy ezt a nyári, nagyon erős lengyel­országi nemzetközi versenyen szerzett harmadik helyével is bi­zonyította - messzire juthat. Az elsősorban a lenti birkó­zásban, a parterhelyzetekben erős, olimpiai harmadik Mó­dos Pétert (55 kg), illetve Ko­zák Istvánt (60 kg) érintette legrosszabbul a változás, Stru- hács szerint kell még egy kis idő, mire otthonosan mozognak majd a szőnyegen. Ám kiváló hozzáállásával, a hazai közön­ség támogatásával, valamint kedvező sorsolással Módos ese­tében sem elképzelhetetlen a dobogó. - Tényleg sokan esélye­sek, ugyanakkor sok minden történhet, s az elmúlt időszak­ban a vb-ken sosem jött ki a lé­pés, ezért azt mondom, hogy egy arany, s két érem megszer­zésével elégedett lennék" - ösz- szegzett Struhács. ■ A siófoki kapuvédő, Pastrovics Melinda is próbálta útját állni a győri lövéseknek, több-kevesebb sikerrel Szorosabb első félidő után magabiztosan nyert a Bajnokok Ligája győztes Győr Siófokon, ahol ezúttal is a Németh, Szabadfi kettős nélkül játszottak a hazaiak. Keszthelyi Zoltán Erdősi Ildikó születésnapi kö­szöntője vezette fel a találkozót, melyen a fiatal játékos csapata egyik legjobbja volt, igaz, a ve­reséget így sem kerülhették el a balatoniak a világ egyik legjobb együttese ellen. Á hazaiak mindenesetre jól kezdtek, hisz nyolc percig ve­zettek Bogdanovic kettő, illetve Szamoránsky és Erdősi egy-egy góljával (4-3). A tizenhatodik percben is még döntetlen volt az állás (7-7), ám ezt követő­en már végig vezetve nyertek a zöld-fehér vendégek. A félidő vége előtt négygólos hátrányról (9-13) még visszakapaszkodtak Golovin Vlagyimir tanítványai egyre Léránt, Erdősi és Szamo­ránsky révén (12-13), ám az utolsó percet kissé elrontották. A fordulás után már egy má­sik meccs kezdődött: tizenöt perc után ugyanis már tízgólos kisalföldi vezetést mutatott az eredményjelző (17-27). A végén tizenkettővel nyertek a vendé­gek, köszönhetően annak, hogy az utolsó hat percben hazai olda­lon csak egy Szamoránsky gólt lehetett feljegyezni. A második félidő képét jól mutatja, hogy a vendégoldalon tíz mezőnyjáté­kos is eredményes tudott lenni, illetve egyetlen kétperces kiállí­tást sem kellett ítélniük a játék­vezetőknek. Hetest is csak ket­tőt, melyek közül egyet Bogda­novic elhibázott, vagyis mond­hatni barátságos mederben zaj­lott ez a játékrész, melyben az el­sővel ellentétben már Vargának, Szálainak és Dráváinak is lehe­tőséget adott Golovin edző. - Elégedett vagyok a látottakkal, harminc percig tartottuk ma­gúnkat a neves ellenféllel szem­ben, és a folytatásban is küzdöt­tünk, akartunk - összegzett a siófokiak vezetőedzője. SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ­GYŐRI AUDI ETO KC 23-35 (12-15) Siófok, Beszédes iskola, 400 néző. V.: Horváth Z., Simó. SIÓFOK KC-GALERIUS FÜR­DŐ: Pastrovics - Lukács 3, Lé­ránt 2, Szamoránsky A. 7, Daj­ka, Bogdanovic 4 (1), Erdősi 5. csere: Futaki (kapus), Drávái 2 (1), Varga N., Szalai B., De- áki. vezetőedző: Vlagyimir Gólovin. győri audi eto Köi'Hárald- sen - Bognár-Bódi 1, Bulato- vic 3, Löké 7, Amorim 5, Kova­csics 7 (2), Szepesi 4. csere: Herr 0. (kapus), Hornyák D. 1, Korsós D. 2, Rédei-Soós 1, Ter­vei, Orbán 2, Hornyák Á. 2. ve­zetőedző: Ambros Martin. KIÁLLÍTÁSOK: 2, 111. 2 p. HÉT­MÉTERESEK: 3/2, Hl. 3/2. juniorok: SKC-Győr 32-38 (15-18). LEGJOBB SIÓFOKI GÓL­SZERZŐK: Termány 12, Schne- ider 6. ifjúságiaA: SKC-Győr 31- 38 (12-16).* LEGJOBB SIÓFO­KI gólszerzők: Mihályi 11, Brettner 7, Jencski 7. teke A férfi teke Szuperliga első számú esélyesének ott­honában vendégszerepeit a Közutasok KTK csapata. A mérkőzés a várakozásoknak megfelelően alakult, a sze­gediek hozták a tőlük várha­tó eredményeket, melyekkel nem hagytak esélyt a vendégeknek. Pontszer­zésre Földesi Zsoltnak és Nagy Gergőnek lett volna esé­lye, előbbi a harmadik szett­ben 32 fával kapott ki ellenfe­létől. Ezt a hátrányt már nem tudta ledolgozni az utolsó szettben, utóbbinak viszont mindössze 5 fa hiányzott a pontszerzéshez. A vendégek 3425 fás ered­ménye reményt keltő, és biza­kodásra adhat okot a tabella alsó feléhez tartozó csapatok elleni mérkőzésekre. A kö­vetkező mérkőzésre a bajnoki címvédő Zalaegerszegi TK lá­togat Kaposvárra. SZEGEDI TE-KÖZUTASOK KTK 8:0 (3820-3425) eredmények: Fehér Béla 622 fa-Földesi Zsolt 593 fa; Szél Ti­bor 609 fa-Illés Richárd 547 fa; Veres Zsolt 620 fa-Nagy Gergő 616 fa; Zapletán Zsom­bor 651 fa-Lelovics Zoltán (Áb­rahám Norbert) 548 fa; Kár­sai László 639 fa-Sághy Tamás 557 fa; Kiss Norbert 679 fa- Kálny Krisztián 564 fa. ifjúsági mérkőzés: Szegedi TE-Közutasok KTK 4:0 (1140- 1011). eredmények: Sájermann Gergő 556 fa-Fajtai Arnold (Buzsáki'Bálint) 476 fa; Erdész Ákos 584 fa-Ábrahám Norbert 535 fa. ■ Kun Z. Radulovics is bekerült a szövetség elnökségébe Szparis diadal a Greco kupán vitorlázás Maj'thényiék szerezték meg az aranyérmet kézilabda A korábban kétszer is a világ legjobbjának válasz­tott, olimpiai és világbajnoki ezüstérmes, Bajnokok Ligá- ja-győztes Radulovics Bojana is bekerült a Magyar Kézilab­da Szövetség (MKSZ) elnöksé­gébe. Az MKSZ rendkívüli kül­döttgyűlést tartott azzal a cél­lal, hogy két új elnökségi ta­got válasszanak. Egyikőjük lett Radulovics, aki jelenleg a Dunaújvárosi Kohász Kézilab­da Akadémia szakmai veze­tője. Mellette Oláh Sándor, a Hajdú-Bihar megyei szövetség elnöke került be a testületbe. Az MKSZ elnöksége - elnök: Vetési Iván. Alelnökök: Fasi- mon Sándor, Hadházy Sándor. Tagok: Bódi Dezső, Kelecsényi Ernő, Mátrai Gábor, Oláh Sán­dor, Radulovics Bojana. ■ Idén is megrendezték a Greco ku­pa vitorlásversenyt Balatonfóld- váron, ahol négy hajóosztályban hirdettek végeredményt. A repülőhollandisok küzdel­mét a sokszoros világbajnok - hazai színeket képviselő Majt- hényi Szabolcs, Domokos And­rás duó nyerte. Eredmények. FD Fleet (repülőhollandi: 1. Majthé- nyi Szabolcs, Domokos András (Balatonföldvári Spartacus Vi­torlás egylet, 5 helyezési pont), 2. Gáborjáni Szabó Gábor, Ar- gay Béla (Spartacus VE, 9), 3. Süli András, Papp Dávid (SVE, 10), 4. Kardos Antal, Polgár Csa­ba (SVE, 11), 5. Ziegler János, Hajtó Gábor (SVE, 18). Star Fle­et: 1. Beliczay Márton, Mónus Gyula (Álba Regia SC, 9 helye­zési pont), ...3. Gereben Márton, Gereben Péter (SVE, 11), 4. Fo­rintos Róbert, Takácsy Levente (VE, 13), ...6. Erdélyi Sebestyén, Ujhelyi-Gáspár Miklós (SVE, 24), ...8. Újhelyi András, Visy László (SVE, 29), ...14. Tenke Tibor, Bezeréti Miklós (WEB, Spartacus VE, 60). 470 Fleet: 1. Czetl Gábor, Mihály Ádám (BHSE, 4 helyezési pont). Laser Fleet: 1. Sulyok Miklós (ARSC, 11 helyezési pont), 2. Ambrózy Péter (SVE, 13), 3. Bóna Gábor (SVE, 15). ■ Kun Z. A vártnál nehezebben, de begyűjtötte a pontokat a Csurgó kézilabda nb i„ férfiak Helyenként lassú és körülményes volt a somogyiak támadójátéka, ezen mindenképp változtatni kell Folytatta bajnoki szereplését, a Csurgói KK. Az előző két mér­kőzéshez hasonlóan a két baj­noki pontot megszerezték Olá­hék, de a játék, nagyon elma­radt a vártaktól. Pedig a találko­zó nem kezdődött rosszul a haza­iak szempontjából mivel gyorsan 3-1, majd 6-3-as csurgói vezetés­nek tapsolhatott a küátogató né­zősereg. De itt el is fogyott a tu­domány. A támadójáték roppant lassú, körülményes, és egyénies­kedő volt. Hogy nagyobb baj nem lett az a kiváló lengyel válogatott hálóőr Wyszomorszki védései­nek volt köszönhető. A második játékrész is nehézkesen indult, de aztán kezdte elkapni a fona­lat a Csurgó, 19-12-nél már kez­dett mindenki megnyugodni, de ez a jó periódus csak Tisza-virág életűnek bizonyult. A végjáték­ra kicsit összekapták magukat Leléék, így a végére sikerült leg­alább a félidei különbséget visz- szaállítani. A nézőknek nem ma­radt más mind újra elismételni; mégis csak jobb egy rossz játék­kal megszerzett győzelem, mint egy jó játék utáni vereség. - Egy csodálatos csapatjátékból egy po­csék egyéni játékot csináltunk - kezdte a találkozó után Imre Vil­mos. - Egyszerűen elképesztő technikai hibákat követtünk el. A frissesség is nagyon hiányzott, körülményesek voltunk. Amikor komolyabban eldönthettük vol­na a találkozóz, megint sorozat- Az első félidőben még jól védekeztek a világos mezes csurgóiak bán jöttek a hibák. Ez a támadójá­ték nagyon kevés lesz a későbbi­ekben, lesz min dolgozni a héten. Csak a győzelem tényének lehet őrülni. - Nagyon remélem, hogy ez az igazi arca a csapatunknak -vette át a szót a győriek fiatal spanyol edzője Magi Serra - kö­zel álltunk hogy bravúrt érjünk el. Remélem így tudjuk folytatni a játékunkat. CSURGÓI KK-ETO SZESE GYŐR 27-23(12-8) Csurgó, 800 néző. Vezet­te: Bacs, Bán. csurgó: Wyszomirski - Pu- hovszkij 4, Borsós 3, Pordán 2, Lele 4, Aguirrezabalaga 3, Nagy M. csere: Pallag (kapus), Herbert, Gazdag 1, Oláh 4 (4), Vadkerti 2, Országh 1, Szöllősi Sz. 3, Kovacsics, Győrfi. vezet- edző: Imre Vilmos. ETO: Lorger - Szabó A. 2, Mota 2, Halász L. 7, Hernández 2, Ros­ta M., Szokorán. csere: Somo­gyi (kapus), Németh G. 1, Gubó 1, Terényi, Kalmár 1, Rivnyák, Somogyi, Gebhardt 4, Tóth E. 3, Gál K. vezetőedző: Magi Serra. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 3. perc: 3-1. 10. p.: 6-3. 18. p.: 8-5. 26. p.: 10-7. 39. p.: 17-11. 44. p.: 19-12. 50. p.: 20-17. 54. p.: 23-20. 59. p.: 26-22. KIÁLLÍ­TÁSOK: 8, Hl. 12 perc. hétméte­resek: 4/4, ill. 3/0. jók: Wyszo­mirski, Lele, Aguirrezabalaga, Szöllősi Sz., illetve Lorger, Mo­ta, Halász L. ■ Tóth Tihamér Világbajnoki érmékért lépnek szőnyegre a magyar birkózók hétfő#