Somogyi Hírlap, 2013. szeptember (24. évfolyam, 204-228. szám)

2013-09-16 / 216. szám

2013. SZEPTEMBER 16., HÉTFŐ SPORT MlllWBIIIIIffllBfflIflIfWffiM 15 Bőven van munka a bajnoki rajtig kosárlabda Harmadik helyen végzett a hazai felkészülési tornáján a Kaposvári KK Szetteket igen, meccset még nem nyert Nyitrán a Fino együttese Thompson (a labdával) 25 pontig jutott az előkészületi torna két meccsén Harmadik helyen vég­zett a hazai rendezésű III. Orosz László Előkészületi Férfikosárlabda Emléktornán a Kaposvári KK, miután legyőzte a Naturtex SZTE Szedeák együttesét. Kun Zoltán Idén is megrendezte hazai két­napos előkészületi tornáját a Ka­posvári KK, melyen a somogyi együttes egy vereség mellett egy győzelmet könyvelhetett el. A ka­posváriaknál pálya lépett mind­három próbajátékon lévő ameri­kai játékos, teljesítményük tük­rében dönt majd a szakmai stáb a további sorsukról. EREDMÉNYEK: NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK- PVSK-PANNONPOWER 76-80 (17-23,19-15,20-28,20-14) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 50 néző. Vezette: Koncsek, Csabai, Bartics. szedeák: Levy (11/3), leremi- nov (15/6), Wirth (3/3), Williams (21), Csorvási M. (7). csere: Vi- da (4/3), Csorvási L. (8/3), Varga Z. (3/3), Varga D. (-), Miscevic (4). vezetőedző: Bonifert Domon­kos. edző: Simándi Árpád. pvsk: Kovacevic (11/3), Csabay (20/15), Kovács P. (14/6), Budimir (11/3), Green (13). Csere: Nagy K. (2), Bödör (5), Halász (4), Bíró (-). vezetőedző: Csirke Ferenc. edző: Czigler László. kipontozódott: Budimir (37). KAPOSVÁRI KKP^ , ZALA KERÁMIA ZTE KK 86-95 (21-26,24-14,19-29,22-26) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 400 néző. Vezette: Kapitány, Gelencsér, Brasch. kaposvári kk: Hinnant (17/6), Fodor M. (10/6), Crawford (7), Hendlein (18), Thompson (12). csere: Dávid G. (2), lancsikin (10), Benke (1), Kovács S. (6), Kiss K. (3/3). vezetőedző: Fekete Ádám. edző: Filipovics Gordan. ZALAKERÁMIA ZTE KK: Boston (23/3), Gáspár (4), Plumb (18/3), Safford (13/3), Lekli (14). csere: Kámán (7), Kovács Á. (16/6), Ker­tész (-), Czinger (-), Koma (-). veze­tőedző: Völgyi Péter, edző: Hein- rich Róbert. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 4. perc: 8-13, 9. perc: 21-21, 12. perc: 28-26, 17. perc: 33-37, 28. perc 56-65, 32. perc 68-69, 37. perc: 79-85. kipontozódott: Fo­dor M. (35. percben), jók: Hin­nant, Hendlein, Thompson, illet­ve Boston, Plumb, Kovács Á. Az első negyed némiképp megilletődöttebb játéka után ha­tározottan agresszívebb lett a ha­zai alakulat. Ennek eredménye­képp még a félidő vége előtt meg­fordította az eredményt a Ka­posvári KK. A nagyszünet után azonnal kiegyenlítettek a zalai­ak, akik Boston vezérletével tar­tós előnyt harcoltak ki. A negye­dik negyed elején Kovács Soma pontjaival zárkózott a somogyi együttes, de az újabb figyelmet­lenségek miatt újra csak a zalai­ak kerültek előrébb. A kihagyott dobásokat rendre pontokkal bün­tették a vendégek akik ezzel ki­harcolták a döntős részvételt a tornán. A HARMADIK HELYÉRT: KAPOSVÁRI KK-NATURTEX- SZTE-SZEDEÁK 80-77 (27-18,15-19,18-17,20-23) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 300 néző. Vezette: Németh Cs., Horváth A., Bartics. KAPOSVÁRI KK: Hinnant (7/3), Fodor M. (8/6), Crawford (10/3), Hendlein (6), Thompson (13). csere: Dávid G. (14/6), lancsikin (8), Benke (8), Kovács S. (-), Kiss K. (6/6). vezetőedző: Fekete Ádám. edző: Filipovics Gordan. NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK: Le- vy (13), Jereminov (10/6^ Wítlh (3/3), iMUiwns (30/6), Csorvási M. (12). csere: Vida (3), Csorvá­si L. (4), Varga Z. (-), Miscevic (2). vezetőedző: Bonifert Domon­kos. edző: Simándi Árpád. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 3. perc: 5-5, 12. perc: 30-19, 18. perc: 42-36, 23. perc 42-37, 28. perc 52-47, 37. perc: 75- 68. JÓK: Thompson, Dávid G., Benke, illetve Williams, lere- minov, Levy. Ezúttal ponterősen kosárlab­dázva alapozta meg szereplé­sét a Kapgsyári .KK, azonban & első negyed után a koncentrál­tabban játszó Szeged ledolgozta hátrányát és csaknem kiegyen­lített. A harmadik játékrészben ismét a hazaiak rajtoltak job­ban, ám a védekezés még min­dig sok kívánnivalót hagyott maga után. Fekete Ádám veze­tőedző folyamatosan forgatta csapatát, igyekezett valameny- nyi kosárlabdázónak játéklehe­tőséget adni. Dávid G. és Benke élt a bizalommal, a kaposvári­ak pedig tartották minimális előnyüket. Az izgalmassá váló végjátékra Hendlein büntetői tettek pontot. Ezzel harmadik helyen végzett a Kaposvári KK. | A TORNA DÖNTŐJÉBEN: PÉCSI VSK-PANNONPOWER- ZALAKERÁMIA ZTE KK 82-64 (23-19,17-17,19-21, 23-7) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 200 néző. Vezette: Kapi­tány, Csabai, Koncsek. PÉCSI VSK-PANNONPOWER: Kovacevic (8/6), Csabay (6/6), Kovács P. (15/9), Budimir (11/3), Green (24). csere: Bö­dör (4), Halász (6), Nagy K. (-), Bíró (3/3), Somogyfoki (-), Tóth M. (3/3). VEZETŐEDZŐ: Csirke Ferenc, edző: Czigler László. ZALAKERÁMIA ZTE KK: BOS- ton (7), Plumb (15/9), Kovács Á. (12/3), Kámán (6), Safford (9). csere: Kertész (2), Lekli (6), Kerkai (-), Koma (4), Vel- key (3/3), Czinger (-). vezető­edző. Völgyi Péter, edző: He- inrich Róbert. A III. OROSZ LÁSZLÓ ELŐ­KÉSZÜLETI FÉRFIKOSÁRLAB­DA EMLÉKTORNA VÉGEREDMÉ­NYE: 1. Pécsi VSK-PANNON­POWER, 2./alakerámia ZTE KK, 3. Kaposvári KK; 4. Na- turtex-SZTE-Szedeák. a torna legjobb játékosa (MVP): Gre­en Garrett (Pécsi VSK-PAN- NONPOWER). Még lehet nevezni a megyei pontvadászatra kosárlabda Szeptember 20- ig még lehet nevezni a So­mogy megyei kosárlabda-baj­nokságra a http://mkoszneve- zesl3.innospectrum.hu/olda- lon . A pontvadászatra eddig a Zrínyi Ifjak, Tamási KSE, So- mogyjád, Tigris KK, Tüske­vár, valamint a Meló-Diák KK együttesei neveztek. Informá­cióink szerint a Nagyatád és az ATM-VTP KK nem indul a következő sorozatban. A baj­nokság végleges versenyki­írása a megyei szövetség hi­vatalos honlapján a Letöltések menüpont alatt megtalálható. A tervek szerint október 12-én rendezik a bajnokság első for­dulóját. ■ Kun Z. Győzelemmel kezdett az újonc asztalitenisz Balázs-Piri Krisztina remekül mutatkozott be Asztalitenisz A Gyepesi ASE Noszlop ellen játszott idegen­ben az NB I-es kaposvári női csapat. A mérkőzésre az utánpót­lás leányok is elutaztak, azzal a céllal, hogy ha lehetőség van rá, becseréljék őket. A kaposvá­riak végül nagy fölénnyel nyer­tek. Balázs-Piri Krisztia két ösz­szecsapáson kapott lehetősé­get edzőjétől, Kátainé Váradi Gyöngyitől. A fiatal asztaliteni­szező egy találkozón aratott di­adalt. Klubtársa, Tóth Veronika már játszott az NB I-ben, a fris­sen igazolt Balázs-Piri Kriszti­na most mutatkozott be új csa­patában és azonnal nyert egy mérkőzést. GYEPESI ASE NOSZLOP- KAPOSVÁRIAC 4:14 EGYÉNI GYŐZTESEK: Fekete Zsuzsanna 4, Magyarcsik Lau­ra 4, Baksa Ivett 2, Tóth Vero­nika 1, Balázs-Piri Krisztina 1. páros győztesek: a Baksa Ivett, Tóth Veronika és a Fekete Zsu­zsanna, Magyarcsik Laura pá­ros. ■ Kun Z. röplabda Két ötszettes mérkő­zést is vívott, de végül győzelem nélkül zárta első felkészülési tornáját a Fino férfi röplabdacs­apata. A kaposváriak a szlováki­ai Nyitrán léptek pályára, ahol elsőként a szlovák élvonal har­madik helyezettje, az idei baj­nokesélyes Svidnik ellen fordu­latos, nagy csatában 3:2 arány­ban maradtak alul. A magyar bajnok kétszer is szetthátrány­ból egyenlített, az ötödik játsz­mában pedig 17:15 arányban maradt alul. A találkozón bemu­tatkoztak a klub új szerzemé­nyei, Dávid Csanád pedig új sze­repkörben, nyitásfogadóként bi­zonyíthatott. Egy meccs szü­net után a házigazda elleni ta­lálkozó következett: a somogyi­ak a 3-2-es vereség fáradtságát nem tudták kiheverni, és ellen­felük könnyedén nyert A jó erők­ből álló csehek ellen a Fino hoz­ta az első és a második játszmát, de végül a tapasztaltabb és ősz- • szeszokottabb Zsolna nyert 3:2 arányban, az ötödik szett végén némi szerencsével. ■ A Fino szombaton és va­sárnap a kaposvári Váro­si Sportcsarnokban, a ha­zai rendezésű felkészülé­si tornán szerepel-Ez volt az első tornának, és elégedett vagyok a látottak­kal; még úgy is, hogy csak szet­teket nyertünk, mérkőzést nem - kezdte értékelését Demeter György, vezetőedző. - Kiderült, mihpnkell még fejlődnünk, d& arról is megbizonyosodhattunk, hogy az új évadban is nyugod­tan vághatunk neki a bajnok­ságnak. Olyan csapatunk lesz, amely nemzetközi szinten is megállja a helyét. Bízom benne, hogy a hazai tornán az első győ­zelmeket is megszerezzük. A nyitrai torna krónikájához tartozik, hogy a térdsérüléssel bajlódó csapatkapitány, Geiger András pénteken egyik mérkő­zésen sem lépett pályára, szom­baton viszont - 35. születésnap­ján - már játszott a Finoban. EREDMÉNYEK: Svidnik-Fi- no Kaposvár SE 3-2 (19, -23, 17, -24,15); Nitra-Fino Kapos­vár SE 3-0 (19,16,18); Zlin-Fi- no Kaposvár SE 3-2 (-23, -19, 22, 16, 13). A TORNA VÉGERED­MÉNYE: 1. Zlin, 2. Nitra, 3. Svid­nik, 4. Fino Kaposvár. ■ Vastaps járt a parádésan játszó kaposvári vízilabdásoknak vízilabda mk A háromszoros olimpiai bajnok Szécsi Zoltán vezetésével a legjobb négy közé jutottak a somogyiak Bravúros teljesítményt nyújtottak a negyeddöntőben A Kaposvári Vízilbda Klub tör­ténete során először került be a Magyar Kupa legjobb négy csa­pata közé. A szombati, főváros­ban rendezett első mérkőzésen döntetlennel alapozták meg a to­vábbjutást. A visszavágón nagyon veze­tést szerzett a Kaposvár, amit Berta ötméteresével meg is dup­lázott. Szécsi hihetetlen formá­ban védett a mérkőzésen. A ru­tinos hálóőr szinte megbabonáz­ta a fővárosiakat, akik csak 40 másodperccel a félidő előtt tud­tak csak gólt szerezni. A fordulás után is a kaposváriak akarata ér­vényesült. Kiválóan védekeztek, s a kapu előtt is feltalálták magu­kat. Sőt, Gros találatával három góllal is el tudtak lépni. Kiss Ger­gely még kozmetikázott az ered­ményen, de újabb gólt már nem tudtak szerezni a fővárosiak. El­lenben a Kaposvár. Előbb Berta lózsef, majd az odavágó hőse, lu- hász-Szelei Norbert is feliratko­zott a gólszerzők közé. A találko­zó vége felé már állva ünnepel­te a hazai közönség Szécsiéket, akik történelmük során először kerültek be a Magyar Kupa leg­jobb négy csapata közé.- Az előző mérkőzés után nem gondoltam, hogy ilyen arányban győzünk majd - értékelte a si­kert Fekete Szilveszter, a Kapos­vári VK vezetőedzője. - Simá­nak azért nem mondható a siker, hiszen, 4-2-vel indult a harma­Parádéztak a fehér sapkás hazaiak RACIONET HONVÉD-KAPOSVÁRI VK 9-9 (3-3,1-1,3-3,2-2) BUDAPEST, KŐÉR UtCd, 150 néző. V.: Vogel, Marosvári. honvéd: Gergely - Kovács P. (3), Szőke, Kiss G. (1), Koji (3), Fülöp, SteinmetzB. Csere: Mátyás Bor­sos, Illés (1), Tóth B. (1). Vezető­edző: Vad Lajos. KAPOSVÁRI VÍZILABDA KLUB: Szé- csi - Kovács 0., Berta (1), Dőry (1), Juhász-Szelei (5), Benic, Gros. Csere: Szilvasán, Prikidá- novics, Kincses, Surányi (1), Ku- tasi (1). Vezetőedző: Fekete Szil­veszter. GÓL EMBERELŐNYBŐL: 4/14, ill. 2/13. Gól ötméteresből: 3/1, ill. -. KAPOSVÁRI VK-RACIONET HONVÉD 6-2 (2-0,1-1,1-1,2-0) KAPOSVÁR, VIRÁGFÜRDŐ, 150 né­ző. V.: Dodog, Csanádi. kaposvári VK: Szécsi - Kovács 0., Berta (2), Dőry (1), Surányi, Juhász-Szelei (1), Benic. Csere: Győrvári, Szilvasán, Prikidáno- vics, Kincses (1), Kutasi, Gros (1). Vezetőedző: Fekete Szilveszter. honvéd: Gergely - Kovács P., Mátyás, Szőke, Kiss G. (2), Illés, Koji. Csere: Boros, Fülöp, Stein­metzB., Simon, TóthB. Vezető­edző: Vad Lajos. GÓL EMBERELŐNYBŐL: 7/-, ill. 9/-. Gól ötméteresből: 2/1, ill. !/-■ dik negyed. Kiváló egyéni telje­sítményeket nyújtottak a játéko­sok, s csapat védekezése is reme­kül működött. A szombati mér­kőzés mindkét együttesből so­kat kivett, hiszen nagyon-nagy csata volt. A visszavágót mi bír­tuk jobban, s megérdemelt nyer­tünk. Még nincs meg az elődöntő sorsolása, de most már csak erős ellenfeleket kaphatunk. Talán a Ferencváros-Vasas összecsapás győztese ellen lenne továbbjutási esélyünk, de a legjobb tudásunk szerint játszunk majd. Vad Lajos a vendégek trénre nagyon szűkszavúan csak any- nyit mondott a találkozó után, hogy játékosai alulmúlták önma­gukat. ■ Klein Péter