Somogyi Hírlap, 2013. szeptember (24. évfolyam, 204-228. szám)

2013-09-30 / 228. szám

2013. SZEPTEMBER 30., HÉTFŐ SPORT 15 Dobai duplájával rangadót nyert a Royal Fröccs együttese Gázolt a csurgói henger kézilabda-nb i, férfiak A Pler Budapest is kapitulált a somogyiaknál Háromgólos hátrányból is fordítani tudott a győztes Őrei kispályás labdarúgás A ne­gyedik fordulóval folytatódott a TELE-Tank Kupa III. osztályú kaposvári városi kispályás lab­darúgó-bajnokság. A rangadón két hibátlan csapat játszotta, melyen Dobai Ákos duplájával nyert a Royal Fröccs a Guargu- mi ellen. Parázs derbit és négy kiállítást mellett szerencsére öt gólt is hozott, a Magyar Köz­út Kaposvár-Pek Snack Bala- ton-átúszás mérkőzés, melyet - már nem az elsőt - az utol­só percekben lőtt góllal nyert meg utóbbi csapat. Minimá­lis arányban nyert ismét a So­mogy Sportja Áll Stars, aki­nek szokás szerint egy jól si­került első félidő után ezúttal is marad izgalom a második játékrészre is. eredmények: Amatőrök 2011-TipszMiksz 4-8; Magyar Közút Kaposvár- Peck-Snack Balaton-átúszás 2-3; Royal Fröccs-Guargumi 2-1; Mark Tattoo-Takuma Gorenje Sato FC 2-3; Somogy Sportja All Stars-Az öreg Hölgy 4-3; QLR PC Bontó-Postás SE 8-1. ■ Parázs derbit, négy kiál­lítás mellett öt gólt ho­zott, a Magyar Közút Ka­posvár-Pek Snack Bala­ton-átúszás mérkőzés A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Roy­al Fröccs (12 pont), 2. Pek-Snack Balaton-átúszás (12 pont), 3. Gu- argumi (9 pont), 4. QLR PC Bon­tó (9 pont), . 5. Somogy Sport­ja All Stars (9 pont), 6. Tipsz- Miksz (7 pont), 7. Takuma Go­renje Sato FC (6 pont), 8. Katoli­kus Gimnázium (4 pont), 9. Nyár FC (4 pont), 10. Magyar Közút Kaposvár (4 pont), 11. Amatőrök 2011 (3 pont), 12. MarkTattoo (0 pont), 13. Az öreg Hölgy (0 pont), 14. Postás SE (0 pont). A KÖVETKEZŐ FORDULÓ (OK­TÓBER 02., SZERDA) PÁROSÍTÁ­SA, 16.30 óra: Katolikus Gim­názium-Amatőrök 2011,17.15 óra: Pek-Snack Balaton-átúszás- Mark Tattoo, 18 óra: Az öreg Hölgy-Magyar Közút Kaposvár, 18.45 óra: Guargumi-Nyár FC, 19.30 óra: Takuma Gorenje Sato FC-Royal Fröccs, 20.15 óra: So­mogy Sportja All Stars-Postás SE, 21 óra: TipszMiksz-QLR PC Bontó. A 4. forduló elmaradt mérkőzése (október 04., csütör­tök): 17.45 óra: Nyár FC-Katoli- kus Gimnázium. ■ Megsemmisítő vereséget mért a Pler csapatára a hetek óta remek formában, maga­biztosan menetelő Csurgói KKNB I.-es férfikézilabda­együttese. Tóth Tihamér Folytatta győzelmi sorozatát a Csurgói KK. A legutóbbi „áldo­zat” a fővárosi Pler csapata volt. A papírforma is somogyi győ­zelmet ígért és ennek megfele­lően jól is kezdték a találkozót Leléék. Ugyan az első gólt még a vendégek szerezték, de gyor­san 7-1-re elléptek Imre Vilmos tanítványai. Ezzel gyakorlati­lag el is döntötték a találkozó sorsát. Wyszomirski szenzáci­ós formában védett (eddig ez az egész szezonban igaz) 20 perc alatt csak egy akciógólt tudtak neki lőni. Igazi csapatként mű­ködött a somogyi együttes, így nem volt nagy izgalomban ré­sze a szép számmal kilátoga­tó nézőknek. Fokozatosan nőtt a különbség, amely a félidő­re jelentős mértékű, kilenc gó­los lett. A második játékrész­ben sem hagyott alább a csur­gói lendület. Imre Vilmos folya­matosan forgatta csapatát, de a különbség csak nőtt. A félidő közepén már a 20 gólos vezeté­sért támadtak Oláhék, de ezt a bűvös számot nem sikerült el­érni a későbbiekben sem bár a közönség már nagyon várta. A vége 18 gólos erődemonstráció Lele Ákos (szemben) is remek játékkal járult hozzá a csurgóiak újabb kiütéses hazai győzelméhez lett, amit szerdán szintén ha­zai pályán a Gyöngyös ellen to­vább lehet folytatni, hogy aztán szombaton az ősz mérkőzésén Szegeden bizonyíthassanak, a csurgói kedvencek. CSURGÓI KK­PLER BUDAPEST 36-18 (15-6) Csurgó, Városi Sportcsarnok, 900 néző. V.: Napkai, Szalay. csurgó: Wyszomirski - Pu- hovszkij 2, Oláh, Pordán 4, Lele 5 (1), Nagy M. 3, Aguirrezabala- ga 4. csere: Pallag (kapus), Her- bert, Gazdag 2, Borsos 3, Vad­kerti 1, Országú 5, Szöllősi 3, Győrfi 1 (1), Golubovics 3. veze­tőedző: Imre VUmos. pler Budapest: Szabó T. - Vancsics 2, Bakos, Zsiga, Győr­fi 1, Rév 3 (1), Leymeter 2. cse­re: Kránitz, Bak 3 (1), Varga L., Tóth P. 1, Nagy B. 1, Marczin- kó, Bohács 2, Mikita 2, Auth 1. vezetőedző: Zsiga Gyula. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 2. perc: 0-1.14. p.: 7-1.21. p.: 10-4. 29. p.: 14-5. 33. p.: 17-7. 43. p.: 25-9. 49. p.: 29-10. 56. p.: 35-16. Kiállítások: 6, ilL 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2. Jók: Wiszomirsky, Pordán, Lele, Aguirrezabalaga, illetve Rév, Leymeter, Bak. imre vilmos: - Egységes csa­patjátékunknak köszönhettük nagy különbségű győzelmün­ket. Kollégámnak fiatal, tehet­séges csapata van, ehhez a szép munkához viszont sok sikert és még több türelmet kívánok. zsiga gyula: - Szégyellem magam a játékosok nevében is. Az eddig meghatározó játéko­saim csődöt mondtak, a fiatalok meg nem tudtak úgy beszállni a mérkőzésbe ahogy egy ilyen jó ellenféllel jeniben kellene. Duplázott a Balatonboglár a nyitányon kézilabda nb in., nők Zalaegerszegen arattak diadalt és a Barcsot is megverték Két fordulót rendeztek eddig az NB III-as (Somogy és Zala megyei) női kézilabda-bajnok­ságban. Az első forduló eredményei: Egerszegi KK-BBSC 23-32 (12- 14). V.: Bazsó, Miksó. Ld.: Föld- esi 12 ill. Kiss E. 9, Máj M. 7, Gotthard K. 5, Grübl. L.5. Ku- tasi NKC-Zalaszentgróti KC 23-29 (12-14). V.: Balaskó, Szá­lai. Ld.: Bálint 7, Somogyvá- ri Bonaventura 6, Somogyvári Bianka 6 ill. Császár 9, Sülé 8. GÓ-NA SZKKE Lenti-Vonyarc­vashegy SE 26-28 (12-16). V.: Benkőné Szabó K., Vidáné Be- dő K. Ld.: Budai 5, Mátyás 14, 111., Somogyi 9, Darvasi 8. Gö­csej SK-NIKÉ SE 16-13 (8-4). V.: Bazsó, Miksó. Ld.: Mester A. 10., ill. Dudás 5. Barcsi VSE Női Kézilabda-Petőfi SE Fonyód 34- 11 (20-5). V.: Horváthné P. Szil­via, Jüngling. Ld.: Tóth G. (12), Göncz T. 6, ill. Bors V. 4. A má­sodik forduló eredményei: Ka- darkút-Vonyarcvashegy 32-16 (13-5). V.: Akácsos, Jüngling. Ld.: Patkó 12, Benke 7, Strub­lics 6, ill. Darvasi 7, Vitos 6. Za- laszentgrót-Egerszegi KK 26- 26 (16-14). Ld.: Sülé 8, Horváth 5,, ill. Becze-Jáger 7, Földesi 7. BBSC-Barcsi VSE 28-25 (13- 12). V.: Nagy vizeli, Szalai. Ld.: Kiss E. 9, Tóth L. 7, Gotthárd K. 5, ill. Harcz A. 6, Göncz T. 6, Tóth G. 5. Niké Fonyód-Góna Lenti 29-33 (20-20). Fonyód Pe­tőfi SE-Göcsej 17-20 (9-8). A Magyar Kézilabda Szövet­ség rendkívüli küldöttgyűlését megelőzően került sor a Magyar Kézilabda Szövetség Amatőr Ké­zilabda Tanácsának megválasz­tására, mely az MKSZ Alapsza­bálya alapján a megyei elnökök által választott nyolc főből áll. Az Amatőr Tanácsba megyénk képviseletében Kertész Adél ke­rült be. A Somogy Megyei KSZ főtitkára lett Baranya és Tolna megye képviselője is a testület­ben. Az Amatőr Tanács tagjai: Púja Pál, Holman Ferenc, Lip- ka András, Oláh Sándor, Ker­tész Adél, Fabulyáné Kovács Tí­mea, Marton Balázs, Szappanos István. ■ Kun Z. kispályás labdarúgás A ne­gyedik fordulót rendezték a ZO- OM Sport Kupa II. osztályú ka­posvári városi kispályás labda­rúgó-bajnokságban. A játéknap első mérkőzései nem hoztak túl nagy izgalmat, hiszen a WIN Te­am a Magistert, míg a Kapós At- las, a KMOK csapatát verte nagy gólaránnyal. A félidőig gólnél­küli döntetlenre állt a Rákóczis szülők a Kaposgép ellenében, Utóbbi a második játékrész má­sodik felében már könnyed gó­lokkal tette fölényessé sikerét. A folytatásban az éllovas Zöld He­tes Presszó dolgát alaposan meg­nehezítette a REÁL, de harcos­ságuk csupán a tisztes vereség­hez volt elegendő. A Kacsógép már 3-0-ra vezetett az Őrei el­len, akik nem adták fel, egyen­lítettek, majd a győztes talála­tot is megszerezték, ezzel is bizo­nyítva, hogy kispályán nincs le­futott mérkőzés, még akkor sem, ha az ellenfél komoly előnyre tesz szert. A nap utolsó mérkőzé­sén a 80-as éves eszpresszó csa­pata könnyedén győzött a Rulez csapata ellen, és így továbbra is százszázalékos. ■ A Kacsógép már 3-0-ra vezetett.de az Őrei csa­pata nem adta fel, egyen­lítettek és a győztes talá­latot is megszerezték A ZOOM SPORT KUPA 4. FOR­DULÓJÁNAK EREDMÉNYEI: Rá­kóczis szülők-Kaposgép 0-6; Wlífífpam 2010-Magister FC 9-2; KMOK-EDDSZ-Kapos Atías 1-6; REÁL-Zöld Hetes Presszó 0-3; Kacsógép-Orci SC 3-4; Ru- lez-80-as évek eszpresszó 1-5. AZ állás: 1. Zöld Hetes Presz- szó (12 pont), 2.80-as évek eszp­resszó (12 pont), 3. Őrei SC (10 pont), 4. KMOK-EDDSZ (9 pont), 5. Kacsógép (6 pont), 6. WIN-Te- am 2010 (6 pont), 7. Kapós Atlas (6 pont), 8. Kaposgép (6 pont), 9. REÁL (4 pont), 10. Rulez (0 pont), 11. Magister FC (0 pont), 12. Rá­kóczis szülők (0 pont). A KÖVETKEZŐ FORDULÓ (OK­TÓBER 01., KEDD) PÁROSÍTÁ­SA, 17 ÓRA: Kapós Atlas-Rákó- czis szülők, 17.45 óra: Zöld He­tes Presszó-WIN-Team 2010, 18.30 óra: Rulez-Magister FC, 19.15 óra: 80-as évek eszpresz- szó-Kacsógép, 20 óra: Őrei SC- KMOK-EDDSZ, 20.45 óra: Ka- posgép-REAL. ■ A Hepp Kupában is elkezdődnek a csatározások Szívük volt, eszük kevésbé Vácon a siófokiaknak kézilabda-nb i., nők Sérülése után elbukott meccsen debütált Németh Csilla. Hat gólt még ledolgoztak kosárlabda A somogyi NB Il-es csapatok is megkezdik szereplésüket a Hepp Kupa el­ső fordulójában. A bajnokság­ban újoncként szereplő kapos­vári Tigris KK a PTE-PEAC el­len veszi fel a harcot a somo­gyi megyeszékhelyen október 9-én, szerdán 18.30 órakor a Táncsics Mihály Gimnázium Tornacsarnokában. A Siókosár UK együttese a Bajai Bácska FKE ellen lép pá­lyára. A hivatalos játéknakként október 12. szombatot jelölte ki az országos szövetség. A mér­kőzéseket legkésőbb 2013. ok­tóber 14-ig kell lejátszani. A so­rozatba nem nevezett a Marca­li VSzSE együttese. ■ Kun Z. Hiába álltak fel hatgólos hátrány­ból és egyenlítettek a siófokiak, az utolsó két percben már nem tudtak gólt szerezni így kikaptak a Dunakanyarban, ahol továbbra is képtelenek pontot szerezni. Áz eddigi székesfehérvári, illetve a veszprémi idegenbe­li meccsekkel ellentétben Vácon jól kezdtek a somogyiak, hisz a nyolcadik percben hárommal ve­zettek (4-7). A folytatás viszont kevésbé volt sikeres, hisz har­mincöt perc múlva már hattal a hazaiak mentek (20-14). Tom­bolt a váci publikum, ám gyor­san lehűtötték a szurkolókat Sza- moránskyék, akik két perc alatt szerzett négy góljukkal szinte azonnal visszajöttek a meccsbe (20-18). Sőt, az egyenlítés is ösz- szejött hat perccel a lefújás előtt Léránt hetesével (22-22), viszont a vezetést már nem sikerült át­venni ugyanis Pastrovics védé­se után támadásban Léránt ke­zéből kiperdült a labda. Fordítás helyett somogyi kettős emberhát­rány következett, miután a rek­lamáló, egyébként remekül vé­dő Pastrovicsot is leküldték a fi­noman szólva gyenge napot ki­fogó játékvezetők. Szinte hihe­tetlen, de így is - négy a hat el­len mezőnyben - kétszer egyen­lítettek a siófokiak Dajka és Lu­kács révén (24-24), ám Futaki vé­dése után megint nem tudták át­venni a vezetést már egyenlő lét­számban, mert Léránt lövése a Lelkesedésben nem volt hiány kapu fölé szállt. A váciak persze nem hibáztak (25-24), ám így is maradt még egy perc az egyen­lítésre, ami nem jött össze, miu­tán Dajka lövését kivédte Triffa. A „flúgos futamot” végül egy si­keres váci időntúü hetes zárta le.- A végén helyén volt a szí­vünk és az eszünk - mondta Konkoly Csaba a hazaiak edzője lefújás után, amire nem véletle­nül jegyezte meg Golovin Vlagyi­mir, a siófokiak trénere, hogy szí­vük nekik is volt, eszük már ke­vésbé... Nagy igazság, hisz több­ször a kezükben volt a lehetőség a találkozó megfordítására, ám nem tudott vele élni - a második félidőben a gólkirály Bogdanovic nélkül játszó - csapata. IPRESS CENTER VÁC- SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 26-24(15-12) Vác, 500 néző. V.: Bacs, Bán. IPRESS CENTER VÁC: Triffa - Niksics 2, Stefanovic 6, Kamper 5 (3), Fülöp A. 5, Nikcsevics 1, Szondi, csere: Bíró (kapus), Da- kos, Hámori 1, Farkas V. 2 (2), Szádvári 2, Virág 2. edző: Kon­koly Csaba. SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ: Pastrovics - Lukács V. 5, Szamo- ránsky A. 6, Drávái 1, Deáki 1, Bogdanovics 4(3), Erdősi 1. Csere: Futaki (kapus), Szalai B., Dajka 3, Németh Cs., Léránt 3 (2). Edző: Golovin Vlagyimir. KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 12 perc. HÉT­MÉTERESEK: 6/5, ill. 5/5. ■ Z. K.