Somogyi Hírlap, 2013. augusztus (24. évfolyam, 178-203. szám)

2013-08-11 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 30. szám

SPORT 2013. AUGUSZTUS 11., VASÁRNAP 10 HES1SS3BI Huszti góllal kezdte az idényt Németország A Hertha BSC szenzációs játékkal, hat gól­lal kezdte a Bundesliga 1 új idényét. Sammy Állagúi és Adrián Ramos is két gólt szerzett. Rajtuk is túltett a Borussia Dortmund a fran­cia St.-Étienne-től érkezett csatára, Pierre Emerick Aubameyang, aki mester- hármasig jutott az Augsburg ellen. Huszti Szabolcs góllal kezdte az idényt, a magyar szélső lőtte a Hannover má­sodik gólját a Wolfsburg ellen. A Bayern péntek este 3-1-re verte meg a Mönchen- gladbachot. Eredmények: Hertha-Frankfurt 6-1, Leverkusen-Freiburg 3-1, Hannover-Wolfsburg 2-0, Augsburg-Dortmund 0-4, Hoffenheim-Nürnberg 2-2. Wayne Rooney elszólta magat? anglia Az amerikai ESPN honlapjának információ­ja szerint Wayne Rooney elárulta csapattársainak, hogy elhagyja a Manchester Unitedet, s az új idényben a Chelsea-ben játszik majd. Jósé Mourinho, a Kékek régi-új edzője viszont arról beszélt, hogy sérülés miatt Juan Mata, Dávid Luiz és Frank Lampard is lemarad­hat a szezonrajtról. Kikapott a magyar válogatott kosárlabda A magyar férfi válogatott Kecskeméten a 2015-ös Eb első selejtező­körében 63-61-es vereséget szenvedett a fehéroroszoktól. ■EZÜ3SHH A TOTÓ 32. heti eredményei 1. Augtburg-Dortmund 0-4 2 2. Leverkiiwn-Fwlburg 3-11 3. Hannovw-WoHtburg 2-01 4. Haltba BSC-E. Frankfurt 6-11 5. Hoff»nhelm-Nűrnb«rg 2-2 X ______ 6. B rauntchwaig-Biemen lapzárta után 7. Maim-VfB Stuttgart vasárnap 8. Sthalka-Hambuig vasárnap 9. Bordaaux-Monaco lapzárta után 10. Lyon-Nica_______ lapzárta után 11. Ulle-Loriant_________lapzárta után 12. Rannet-Reinn_______lapzárta után 13. Mán. Unltad-WIgan vasárnap Phmagy máikozát:__________________ 14 . Guingamp-Marseille vasárnap Ketten a gólfelelősök közül: a holland Arjen Robi en és a horvát Mario Mandzukic. Mindketten jól játszottak pénteken a Gladbach ellen Menőivel érkezik a Bayern futballünnep A magyar )ajnok gálamérkőzésen fogadja a sztárokat Pintér Attila, a Győri ETO vezetőedzője azt mondta, 15-20 éve nem járt ilyen kali­berű csapat Magyarországon. S igaza van. Dénes Tamás Legalábbis abban a tekintet­ben, hogy az aktuális „uralko­dó”, a Bajnokok Ligája győztese látogat hozzánk, s játszik az ETO parkban ma délután négy órától. Nyilván felesleges pole­mizálni azon, hogy tényleg mi­kor járt hasonló kvalitású csa­pat, citálhatná az ember a bra­zilok, vagya a világbajnoki címvédő olaszok vendégjátékát, de minek. Nem ez a lényeg, ha­nem, hogy ellentétben például a Milán néhány évvel ezelőtti vendégjátékával, a németek valóban a legjobbjaikkal jön­nek, igazi sztárparádéra van kilátás. Aki elég idős, az immár ne­gyedszer 1 ithatja a bajor sztár­csapatot Magyarországon. A hetvene; évek legendái 1974 tavaszán i ítmérkőzésen jártak nálunk, a : ifjabbak számárta talán hih tetlen, de a Bajnok­csapatoki urópa Kupája elődön­tőjében ja szottak a kontinens akkori ej /ik legjobb csapatá­val, az Új testi Dózsával. A két mérkőzés alapján nem volt re­ális esély i továbbjutásra, de a hazai 1-1 ;s döntetlen ma már szinte el törhetetlen messze- ségűnek tűnik. Sepp Maier, Franz B ckenbauer, Katsche Schwarze íbeck, Paul Breitner, Bulié Rol í, Jupp Kapellmann, A bayern München Győrbe ké­szülő ken te: Manuel Neuer, Tóm Starke ka >usok, Dante, Dániel VanBuytt n, Thiago Alcántara, FranckR iéry, Javi Martínez, Mario Mi ndzukic, Arjen Rob­Uli Hoeness, Gerd Müller, no meg a két északi légiós, Johnny Hansen és Conny Torstensson akkor éppolyan minőséget kép­viselt, mint a maiak., S legyünk nagyon büszkék arra, hogy az akkori magyar bajnok állta ve­lük a versenyt. Legközelebb az 1978-as világbajnokság előtt egy Totó-kupa-mérkőzésre volt hiovatalos a bayern, az MTK el­len játszott, az argentínai világ- bajnokságra készülő nagyme­női nélkül. Azért Gerd Müllert akkor is megnézhettük, igaz, ő igyekezett minél keveseb­bet mutatni magából. Minden­esetre megint nem nyert a Ba ben, Xherdan Shaqiri, Rafinha, Jan Kirchoff, Jerome Boateng, Mario Götze, Philipp Lahm, Mit- chell Weiser, Thomas Müller, Di- ego Contehto, Dávid Alaba, Luis Gustavo, Bastian Schweinsteiger yern (0-0)... Aztán 2004-ben, a Győri ETO alapításának 100. évfordulóján rendezett gála- mérkőzésen már igen. Michael Ballack, vagy épen Jens Jere- mies és Roy Makaay volt a fő attrakció, nyert a csapatuk 4-1-re. De alkalmasint nem is az eredményen volt a hangsúly. Az is egy gálamérkőzés volt, a vasárnapi is az lesz. Alkalma­sint sokkal többet jelent az él­mény: testközelből lehet látni a jelen legnagyobb sztárjait, azo­kat a futballistákat, akik 2013 tavaszán minden létező soroza­tot megnyertek Jupp Heynckes irányításával. Immár Pép Guardiola a fő­nök, akadnak új játékosok, akik közül Thiago Alcántara, Jan Kirchoff vagy Mario Götze minden bizonnyal pályára is lép az ETO Parkban. Különösen Götze szereplése lehet érdekes: a Dortmundból érkezett váloga­tott játékosnak ez lehet az első fellépése a bajorok mezében. A legjo ibjaikat hozzák a bajorok Hosszú Katinka továbbra is legyőzhetetlennek tűnik úszás Az összetett pontver­senyben élen álló Hosszú Katinka nyerte a női 200 mé- | teres vegyesúszás döntőjét a rövidpályás Világkupa-sorozat berlini második fordulójának szombati napján. A Vasas SC kiválósága a Vk-sorozat első, eindhoveni állomásán szerdán elért 2:03.20 perces világcsú­csánál csupán öt századdal J úszott lassabban, mögötte pedig honfitársa, Jakabos Zsu­zsanna ért célba másodikként 2:06.04 perces idővel. A ver­seny honlapja szerint Hosszú | Katinka 200 gyorson is rajt­kőre állt, 1:52.32 perces ideje a | második helyre volt elég. A fér­fiaknál a 400 vegyes döntőjé­ben Verrasztó Dávid 4:01.25 perces idővel harmadikként ért célba. Jól szerepelnek a Barcelo- | nában is sikeres magyarok a Világkupa-versenyeken, j A nőknél Hosszú Katinka ve­zetett, míg a férfiaknál Gyúrta Dániel a második helyen állt az összetett pontversenyben a hollandiai nyitóállomás után. A szerda-csütörtöki eindhove- | ni viadalon négy világcsúcsot is felállító, s a négy arany mellé még egy ezüstöt is ki­érdemlő magyar úszónő 161 pontot gyűjtött a két nap alatt, s toronymagasan első. A fér­fiaknál Le Clos áll a lista élén | 74 ponttal, őt Gyúrta 39-cel követi, míg a „bronzérmesD az orosz Vlagyimir Morozov (33). A 25 méteres medencékbe ki­írt Vk-sorozat a berlini forduló után - átmeneti szünetet köve­tően - Moszkvában folytatódik október 12-én és 13-án, aztán Dubaj (október 17-18.), Doha (október 20-21.) és Szingapúr (november 5-6.) következik, a záróviadalt pedig Tokióban bonyolítják le november 9-én és 10-én. Hosszú Katinka felhőtlen öröme A Mezőkövesd hat gólt szerezve aratta első NB l-es győzelmét 3. forduló Véber György együttese kiütötte a lágyon gyenge napot kifogó kecskeméti lila-fehéreket Az újonc Mezőkövesd megsze­rezte története első NB I-es si­kerét: Véber György együttese a labdarúgó OTP Bank Liga 3. fordulójában több mint meg­lepő különbségű diadalt ért el a találkozó előtt százszázalékos Kecskemét vendégeként. Az ke­rül a tömélemkönyvekbe, hogy a Mezőkövesd története leső NB I-esw győzelmét 6-2-vel érte el. Ugyan az eddig százszázalékos Kecskemét kezdte jobban a ta­lálkozót, mégis a Mezőkövesd szerzett vezetést: Bognár élesen becsavart szabadrúgása, ami­be Szalai bele tudott csúsztatni, a klub történetének első NB I-es gólja volt. Néhány perccel később Póti kezezése miatt emberhát­rányba került a lila-fehér alaku­lat, Melczer pedig gólra váltotta a jogos büntetőt. A hazaiak telje­sen összetörtek, ezt pedig Balajti találatával ki is használta Véber György együttese. A Kecskemét megpróbálta még a szünet előtt rendezni sorait, Rajczi góljánál egy pillanatra ez úgy tűnt, sike­rül is, ám ismét jött Bognár, aki a félidő előtti utolsó pillanatban visszaállította a különbséget. A fordulást követően szinte azonnal ismét szépített a Kecs­kemét, ám ezúttal is hiába vette át a kezdeményezést, jött Menou- gong, aki egy remek egyéni ak­ció végén az ötödik vendég gólt is megszerezte. A találkozó a 72. percben dőlt el végérvényesen, Melczer (sárgában) gólt szerzett miután Patvarost is kiállította a játékvezető, így a hazaiak kilenc emberre fogyatkoztak. A vég­eredményt a csereként beálló Olasz állította be a 88. percben. A két csapat az alábbi össze­állításban szerepelt. Kecskemét: Antal B. - Mogyorósi, Kárán, Póti, Forró - Leó, Bulajics (Patva- ros, 31.), Szavics (Koszó, 31.), Vu- kasovics, Balázs Zs. (Pékár, 46.)- Rajczi. Mezőkövesd: Szántai - Hegedűs Cs., Szalai, Hegedűs D., Gévay - Dobos (Petneházi, 51.), Farkas B., Bognár I., Melczer V.- Balajti (Olasz, 79,), Menougong. Gólszerzők: Rajczi (42., 11-esből), Koszó (56.), illetve Szalai (13.), Bognár (45.), Melczer (21., 11-es- ből), Balajti (30.), Menougong (69.), Olasz (88.). Kiállítva: Póti (20.), Patvaros (72.), illetve Hege­dűs (81.). A kecskeméti a forduló máso­dik meglepetését hozta, ugyan­is pénteken a Haladás 1-0-ra győzött a Hungária körúton az MTK ellen. A nyitó fordulóban a Mezőkövesdet 3-0-ra verő kék-fehéreké volt 2013-ban eddig a legjobb hazai mérleg, mindösz- sze egyszer kaptak ki - akkor is 1-0-ra, akkor is a Haladástól. Vasárnap további három találko­zót rendeznek. Az első két hazai mérkőzését 8-1-es gólkülönb­séggel megnyerő DVSC-Teva iga­zi presztízs-mérkőzésen fogadja a Diósgyőri VTK-t. A Bp. Honvéd két vereség után szinte győzelmi kényszerben van. Ellenfele az elmúlt hónapokban történelme egyik leggyengébb hazai mér­lege miatt szégyenkező Újpest lesz. (Igaz, a Ula-fehérek idegen­ben legutóbb nyertek, Székes- fehérváron legyőzték a Puskás Akadémia együttesét.) A nap harmadik találkozóján a még százszázalékos Videoton a még pont nélkül álló Pécsi MFC-t fo­gadja. De azért, hogy ne legyen annyira egyszerű a képlet, hadd idézzük: Lőrincz Emil együtese a 2012-2013-as idény utolsó for­dulójában nyerni tudott a Sóstói stadionban. (A Pápa-Kaposvár, a Paks-Puskás FC és a Győri ETO-Ferencváros mérkőzés lap­zárta után ért véget.)