Somogyi Hírlap, 2010. augusztus (21. évfolyam, 178-202. szám)

2010-08-22 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 34. szám

Szabó és Csípés hozta az első aranyat kajak-kenu vb Kovács Katalin, Vajda Attila és a Kammerer, Vereckei páros ezüstérmes Egy arany-, három ezüst- és egy bronzérmet szerez­tek a magyar versenyzők az 1000 m-es döntőkben a poznani kajak-kenu vi­lágbajnokságon. Ötezer méteren Folláth Vivien nyert aranyat. A győztesek boldogsága. Szabó Gabriella, valamint a hajóban hátul ülő Csipes Tamara gratulál egymásnak a Málta-tavon megszerzett aranyhoz. VR-összeállítás Alighanem most már leszögez­hetjük, a 2010-es nem Kovács Katalin esztendeje - legalábbis egyes kajakban. S leginkább az ő dicsérete, hogy ezt egy világ- . bajnoki ezüstérem után állapít- J hatjuk meg. A sportág valaha 1 volt legeredményesebb magyar világbajnoki szereplője a remélt­nél gyengébb Eb-szereplés, a ne­gyedik hely után ezúttal vezetett 800 méterig, de a németek mindössze 21 éves ifjú csillaga, Franziska Weber ezúttal gyor­sabb és erősebb volt nála. Kovács Katalin egyébként va­sárnap még két számban is érde­kelt, így még van lehetősége már Poznanban lehagyni a németek legendás kajakosát, a szintén 27- szeres világbajnok Bjrgit Fischert Egy másik olimpiai bajnok, Vajda Attila is ezüstérmet nyert, kenu egyesben. A táv második fe­lében mindenkinél gyorsabb volt, a fél táv után az ötödik helyről evezett fel az üzbég Vagyim Men- kov közelébe, s talán ha van még húsz méter hátra, meg is veri. A 11 év szünet után az idén ismét együtt versenyező s az Eb-n második helyet szerzett Kammerer, Vereckei kajakpá­ros még 750 méternél is az élen haladt, a németek azonban ott lihegtek a nyakukban, s az utol­só centimétereken végül le is hagyták a magyar duót, amely 18 századmásodperces hát­ránnyal lett második. A Tóth Márton, Mike Róbert kenus duó a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A következő számban megszületett a nap egyetlen magyar aranyérme: a néhány hete Európa-bajnoki cí­met is nyert Szabó, Csipes kaja­kos duó ebben a mezőnyben sem talált legyőzőre. A honvé- dos kettős rajt-cél győzelmet aratott, körülbelül két hajóhos­szat verve legerősebb vetély- társára is. A 21 éves Csipes Tamarának - az olimpiai baj­nok kajakos Csipes Ferenc lá­nyának - ez volt az első, a 24 éves Szabó Gabriellának pedig a második vb-elsősége a pálya­futása során. A Széles Gábor, Varga Dávid, Nagy Péter, Sarudi Pál összeállí­tású kenu négyes - amely a ke­vés nevező miatt előcsatározá- sok nélkül került a fináléba - ha­todikként zárt 1000 m-en. Az először a programban szereplő ötezer méteren Folláth Vivien is világbajnoki címet szerzett. Újabb négy érmet szereztek a magyarok Mindenki többet akar kihozni a pénzéből. HIRDETÉS 1 A diszkoszvető Váradi Krisztina, a cselgáncsozó Batizi Barbara és az öttusázó Földházi Zsófia révén újabb ezüstérmeket szereztek a magyarok a szingapúri I. ifjúsági olimpián. Babos Tímea egy belga társ oldalán lett harmadik. A16 éves diszkoszvetőnő utol­só dobására hajította a legmesz- szebb, 49,92 méterre a szert, de már az eggyel korábbi, harma­dik, 48,85-ös kísérletével is má­sodik lett volna. Ugyancsak az atlétikai versenyek során a 17 Babos Tímea bronzérmes lett esztendős Nguyen Anasztázia a 100 méteres síkfutás döntőjében 11.81 mp-es idővel az ötödik he­lyen ért célba. A tornászoknál Vagner Leven­te lólengésben az ötödik, Mitykó Bianka Szabina pedig ugrásban a nyolcadik helyen fejezte be a versenyt. A cselgáncsozó Batizi Barbara és az öttusázó Földházi Zsófia ugyancsak ezüstérmes lett. Batizi a 44 kg-osok döntőjé­ben vaza-arival kapott ki a dél­koreai Bae Szeul Bitől, míg Föld­házi 4076 pontot gyűjtött, és 24 ponttal maradt el a győztes ku­bai Laura Lopeztől. A teniszező Babos Tímea a bel­ga An-Sophie Mestachhal az olda­lán bronzérmes lett. Babosék 6:2, 6:2-re győzték le a Darija Gav- rilova, Julija Putyinceva orosz ket- tőst. A magyar játékos egyesben | a negyedik lett a fiatalok ötkari- H kás eseményén. A rúdugró Szabó Diána hatodik lett. Elérhető éves kamat: 6,00% EBKM: 6,00% A magyar csapat eddigi éremszerzői ARANYÉRMESEK (5): Kapás Boglárka (200 m pillangó és 400 m gyorsúszás), Bemek Pé­ter (200 m hátúszás), Biczó Bence (200 m pillangóúszás), Dudás Eszter (triatlon, vegyesváltó) EZÜSTÉRMESEK (3): Kapás Boglárka (200 m gyorsúszás), Batizi Barbara (cselgáncs, 44 kg), Földházi Zsófia (öttu­sa), Váradi Krisztina (disz­koszvetés) BRONZÉRMESEK (3): LupkoVÍCS Dóra (tőr, egyéni), Zámbó Ba­lázs (200 m hátúszás), Babos Tímea (tenisz, női páros) a magyar csapat a nem hiva­talos éremtáblázaton a nyol­cadik a nemzetek között, ered­ménysorába nem számítják be Dudás Eszter osztrák, por­tugál és izraeli sportoló társa­ságában nyert váltóaranyát és Babos Tímea belga partnern& jével szerzett bronzérmét. Janics Natasa mindent megnyert A délutáni selejtezőkből a hét magyar egység közül csak négy jutott be a 200 m-es táv vasárnapi döntőibe. A férfiaknál a kajakos Mol­nár Péternek és a Dombi Ru­dolf, Béé István duónak, a kenusoknál a Kovács Ger­gely, Végh Attila párosnak nem sikerült kvalifikálnia magát a legjobb kilenc közé. A CfMVÉDÉSRE készülő Ko- vács Katalin, Janics Natasa kajakos duó megnyerte el& futamát, ezzel megspórolta magának a középfutamot. A középfutamok során aztán Janics ismét elsőként, Kovács Gergely másodikként, Mar- schalkó Alexandra pedig harmadikként haladt át a célvonalon - ez mindegyikük esetében finálét ért. A VASÁRNAPI PROGRAM 500 M-ES DÖNTŐK 10:15 200 M-ES DÖNTŐK 12:30 VÁLTÓ, ELŐFUTAMOK 15:00 VÁLTÓ, DÖNTŐK 15:55 Siófok a legsportosabb balatoni település tömegsport Siófok lett az idén a legsportosabb balato­ni település; a végeredmény a Mozdulj Balaton szabad­idős programsorozat vo- nyarcvashegyi záróesemé­nyén alakult ki. A szerve­zők a 40 részt vevő strand csapatainak teljesítményei alapján nemcsak három sportágban - Street báliban, strandfociban és strandröp­labdában - hirdettek győz­teseket, hanem összesített végeredmény is született. Eltiltás tiltott fegyverviselésért kosárlabda Tíz mérkőzésre szóló eltiltást kapott Delonte West, mert még tavaly tiltott fegyverviselésért elfogták. A 27 éves játékosnak jelen­leg nincs csapata, és akkor lép életbe a büntetése, ami­kor elvileg ismét pályára léphetne az észak-amerikai profiligában (NBA). Frederick afrikai olimpiát szeretne sportpolitika Frankié Fredericks, Namíbia egyet­len olimpiai érmese szerint az afrikai kontinensnek meg kellene kapnia az esélyt arra, hogy nyári játé­kokat rendezhessen. A 2020-as olimpiáért jövőre kezdődik a versengés, és a Dél-Afrikai Köztársaság va­lamelyik városával beszáll­hat a küzdelembe.