Somogyi Hírlap, 2010. április (21. évfolyam, 76-100. szám)

2010-04-12 / 84. szám

Korai góllal győzte le a Rákóczi a Vasast labdarúgó nb i A Bp. Honvéd elleni meccs után az angyalföldiekkel szemben is Oláh Lóránt döntött Nagyon fontos három pontot szerzett a Kapos­vári Rákóczi FC élvonal­beli labdarúgó csapata, amely a Soproni Liga hu­szonkettedik fordulójá­ban Oláh Lóránt találatá­val hazai pályán győzte le a Vasas együttesét. Temesvári Iván Bár mindhárom fronton nehéz hétvégének ígérkezett, a Rá­kóczi remekül sikerült játékna­pon van túl a fordulót illetően, hi­szen a felnőtt csapat mellett az NB III-as és az U19-es gárda is győzelmet aratott, ráadásul mindhárom zöld-fehér együttes ugyanazon a napon, szombaton örülhetett a sikernek. A fiatalok a Debrecen felett aratott 4-1-es győzelem tudatában foglalhat­tak helyet a Vasas elleni bajno­kin a Rákóczi-stadion lelátóján, míg a Dráva csoportban szerep­lő „tartalékok" 1 -0-ás nagykani­zsai győzelme már a kezdő síp­szó előtt hatott kellemes hírként a Gödörben. Az egy napra eső három meccs miatt egyébként a csapatokat sem volt könnyű összeállítani, az edzők össze­hangolt munkájának köszön­hetően azért mindenhova jutott játékos. Kulcsár Kornél például az U19-es együttesben, Bőle Lukács pedig az NB III-as gárdában kapott szerepet a hétvégén. Alig telt el három perc a nagy meccsből, s a jó hangulat csak fokozódott, hiszen a Rákóczi már az összecsapás elején meg­zörgette a Vasas hálóját. Szrdan Sztanics adott remekül középre, a kapu elé érkező Oláh Lóránt pedig mintegy hét méterről a bal alsó sarokba fejelt (1-0). A korai gól után némileg visszavettek a tempóból a felek, hiszen nyolc-tíz percig egyik kapu sem forgott veszélyben, aztán a 16. percben újra a Rá­kóczi villant: Sztanics, Junior, Godslove összjáték után utóbbi lőtt kevéssel fölé. A vendégek részéről Hrepka találta el elő­ször a kaput, akinek 17 méteres lapos lövését hárította Milinte. A hazaiak a szünetig még nö­velhették volna előnyüket, hi­szen két komoly gólszerzési le­hetőség is adódott Végh Zoltán kapuja előtt, aki ezúttal is bizo­nyította, hogy még mindig re­mekül helyt áll a gólvonal előtt. Összességében megérdemelt előnnyel vonulhatott a Rákóczi az öltözőbe negyvenöt percnyi játék után, sőt a helyzetek alap­ján akár magabiztosabb is lehe­tett volna a zöld-fehér vezetés. A második félidő elején némi­leg a Vasas tűnt kezdeménye­zőbbnek, s a lelátón a Zalaeger­szeg elleni mérkőzést kezdték emlegetni a szurkolók, attól tartva, hogy a ZTE-hez hasonló­an az angyalföldiek is bekö­szönnek a szünet utáni percek­ben. Ez szerencsére nem tör­tént meg, bár kétségtelen, hogy az idő előrehaladtával egyre in­kább kinyíltak a fővárosiak, a Rákóczi előtt pedig mind na­gyobb területek maradtak, s bi­RAkŐCZI FC: Milinte - Grúz, Petrák, Zahorecz - VASAS: Végh - BalogZs., Kovács G., Gujics, Sztanics(FarkasZ., 80.), Maróti, Pest Mileusnic, Katona (Oscar, 57.) - Hrepka, (Balázs, 65.), Junior - Oláh, Godslove (Culum, Majoros (Bakos, 58.), Pavicsevics, Dobrics - 65.) Benounes, Divics (Mundi, 75.) Vezetőedző: Prukner László. Vezetőedző: Giovanni Dellacasa. Kaposvár, 2500 néző. Játékvezető: Szilasi. Gólszerző: Oláh (3.) Pest Krisztián ezúttal is harcosan futballozott A győzelem a legfontosabb AZ VOLT A LEGFONTOSABB, hogy megnyerjük a Vasas elle­ni mérkőzést, s ha nem Ls szép játékkal, de sikerült megszereznünk a három pontot - mondta Pest Krisztián, a Rá­kóczi középpályá­sa. - Egy jó állapotban lévő ellenféllel találtuk szembe magunkat, így még értéke­sebb a győzelem, melynek köszönhetően a középme­zőny élén maradtunk, s a ha­zai veretlenségünket is tovább őrizzük. zony több gólszagú kontratáma­dást is láthatott a lelátó népe. Az 50. percben a jobb szélen za­katoló Boris Gujics viharzott el, aki nagyszerűen adott középre, az érkező Oláh Lóránt pedig óri­ási helyzetben tizenkét méter­ről a bal kapufa mellé lőtt. A já­tékrész közepén aztán Milinte Árpád is hozzátette a magáét, aki előbb Hrepka Ádám, majd Petar Divics lehetőségénél vé­dett nagyot. A hajrában még Ba­lázs Benjámin ugraszthatta vol­na talpra a hazai publikumot, miután Oláh kiugratásával egy védővel a nyakán indult meg Végh kapuja felé, ám az utolsó pillanatban szerelni tudták a kaposvári középpályást. A fővárosiak az utolsó pillanatig küzdöttek az egyenlítésért, ám a jól záró Rákóczi-védelem, no és Milinte kapüs a Fradi elleni bajnokit követően ezúttal is kapott gól nélkül hozta le a találkozót. A Rákóczi tehát tovább őrzi idei hazai veretlenségét, s a ta­vaszi első fordulóban a Bp. Hon­véd ellen aratott győzelem után most újabb sikernek örülhetett a Vasast legyőző Prukner- legénység, amely szombaton 18 órakör egy másik fővárosi csa­patot, méghozzá az MTK-t látja vendégül. prukner László: Rányomta a mérkőzésre a bélyegét, hogy mindkét csapatnak rendkívül fontos volt a három pont meg­szerzése. A vezető találatunk után kissé pontatlanná vált a já­tékunk, a Vasas pedig mindent megtett az egyenlítés érdeké­ben. Az adódó kontrákból több esetben is eredményesek lehet­tünk volna, ám ehhez a kapu előtt határozottabbnak kellett volna lenni. Ez a győzelem meg­nyugtathatja a csapatot az előt­tünk álló nehéz sorozat előtt. giovanni dellacasa: Vélemé­nyem szerint egy jó meccset lát­hatott a közönség, mindkét csa­pat dicséretet érdemel, hiszen jól játszottak. Bár volt esélyünk az egyenlítő gól megszerzésére, de a Kaposvár is növelhette vol­na előnyét. A további eredmények ÚJPEST FC-ZTE FC 2-1 (O-l) Szusza Ferenc Stadion, 2300 néző. V.: Iványi. gólszerzők: Barczi (53)., Kabát (77.), ill. Pavicevic (29.). DVSC-TEVA-PAKSI FC 3-1 (0-1) Debrecen, 3000 néző. V.: Farkas Á. gólszerzők: Coulibaly (49., 80.), Feczesin (64., 11- esből), illetve Böde (36.). KECSKEMÉTI TE- BP. HONVÉD 2-2 (0-1) Kecskemét, 2000 néző. V.: Solymosi. Gólszerzők: Montvai (61.) Némedi (72.) ill. Gyagya (41., öngól) Vaccaro (84.). MTK­FERENCVÁROS 1-1 (0-1) Hidegkúti Stadion, 2300 néző. V.: Bede. GÓLSZERZŐK: Szatmári (57.), illetve Elding (26.). GYŐRI ETO -HALADÁS 1-1 (1-1) Győr, 2800 néző. V.: Oláh. GÓLSZERZŐK: Józsi (16., 11- esből), illetve Tóth P. (36., 11- esből). DVTK-PÁPA 3-0 (2-0) Miskolc, 4500 néző. V.: Sulyok. GÓLSZERZŐK: Lippai (6.), Brnovic (38.), Búrány (89.). VIDEOTON­NYÍREGYHÁZA 1-0 (1-0) Székesfehérvár, 2800 né­ző. V.: Németh Á. gólszerző: Sándor Gy. (27.). 1. Videoton 22 15 5 2 48 ■23 50 2. QVSC-TEVA 21 15 1 5 45 ■28 46 3. Győri ETO FC 22 10 9 3 26 ■ 13 39 4. ZTE FC 22 11 5 6 43 ■34 38 5. Újpest FC 22 11 2 9 32 •28 35 6. MTK Budapest 22 9 7 6 36-24 34 7. K. Rákóczi FC 22 8 7 7 29 27 31 8. Ferencváros 22 6 10 6 27 ■28 28 9. Lombard Pápa 22 8 4 10 29 •33 28 10. Vasas 22 7 4 11 30-45 25 11. Bp. Honvéd 22 5 8 9 24 ■28 23 12. Paksi SE 22 5 8 9 23 31 23 13. Kecskeméti TE 22 6 5 11 35 44 23 14. Haladás VFC 22 6 5 11 28 ■40 23 15. Nyíregyháza 21 4 6 11 25 ■41 18 16. Diósgyőri VTK 22 4 4 14 24 ■37 16 Már csak egy pont a siófokiak hátránya a Gyirmóttal szemben labdarúgó nb ii A Kaposvölgye döntetlent játszott, míg a Barcs vereséget szenvedett idegenbeli mérkőzésén BUDAÖRSI SC-BFC SIÓFOK 0-3 (0-1) Budaörs, 300 néző. V.: Berger. budaörsi se: Kozma - Pleván, Varga D., Trampler, Végh - He­gedűs N. - Csillag (Papp G., 46.), Sándor (Nagy R., 85.), Farkas A. - Tüske (Schafranek, 61.), Már­kus. edző: Lucsánszky Tamás. bfc siófok: Szalma - Mogyo­rósi, Fehér, Graszl K., László - Thiago (Horváth A., 84.), Ludánszki, Kanta Sz., Ribi (Tóth R., 70.) - Sowunmi (Tóth B., 82.), Délczeg. edző: Horváth Károly. GÓLSZERZŐK: Délczeg (37.), Ludánszki (66.), Kanta (77.). Ötödik tavaszi meccsén ne­gyedik győzelmét szerezte a BFC Siófok, amely fantasztikus telje­sítményének köszönhetően az élvonal küszöbén áll, hiszen már csak egy pont a hátránya a listavezető Gyirmóttal szemben. Budaörsön az első félidő még ki­egyenlített játékot hozott, ám szünet után már egyértelműen a vendég játszottak fölényben, s megérdemelt győzelmet arattak. KESZTHELYI ZOLTÁN BARCSI SC: Dibusz - Kiss M., Balogh, Horváth P., Pókos - Czafit, Fülöp, Kottán K. (Arnold, 67.), Törtei - Kordé, Wojtczak (Nagy G., 83.). edző: Kuczkó Gá­bor. gólszerzők: Deme (14.), For­gács (33), illetve Fülöp (46.). KIÁLLÍTVA: Szabó P. (92.). A dobogó harmadik helyén ál­ló Tatabánya vendége volt a Bar­csi SC, amely az első félidő után kétgólos hátrányba került. A so­mogyiak aztán a második játék­rész elején szépítettek, ám az egyenlítés már nem sikerült. HÉVÍZ-KAPOSVÖLYGE vsc NAGYBERKI 1-1 (0-0) Hévíz, 200 néző. V.: Becséri. hévíz: Miski - Páli, Marko- vics, Pomper, Gellér - Kerek (Csovics, 59.), Marosvölgyi (Fritz, 59.), Balogh L., Kállai - Sípos, Horváth A. edző: Miha- lecz István. kaposvölgye vsc: Strublics - Jagodits, Kerekes, Vaskó, Fellai - Huzmi (Kardos, 54.), Sandro, Pedro, Körmöd (Szabó, 79.) - Horváth Gy., Koller (Menyhért, 76.). edző: Horváth Lajos. gólszerzők: Csovics (90.), il­letve Horváth Gy. (67.) kiállítva: Vaskó (75.). A bentmaradásért küzdő Hé­víz otthonában Horváth Gyula révén megszerezte a vezetést a Kaposvölgye, ám a hajrára meg­fogyatkozó somogyiak ellen a ki­lencvenedik percben egyenlített a Hévíz. további eredmények: Aj­ka-Videoton FC II. 1-0 (0-0), Kozármisleny-SZTK 1-1 (0-1), ZTE II.-Győr II. 1-1 (0-1), Bp. Honvéd-Pécs 2-2 (1-0). A bajnokság állása 1. Gyirmót SE 19 13 3 3 32 ■ 15 42 2. BFC Siófok 19 13 2 4 31 ■14 41 3. FC Tatabánya 20 12 1 7 38-24 37 4. Kozármisleny 19 9 7 3 35-18 34 5. Ajka 20 10 4 6 33-32 34 6. PMFC 18 10 3 5 34 ■ 17 33 7. Szigetszentm. 20 7 7 6 28-27 28 8. Győri ETO II. 20 5 10 5 29 •23 25 9. Kaposvölgye 20 6 5 9 26 ■ 31 23 10. Budaörs 20 5 5 10 25 ■38 20 11. Videoton II. 19 5 4 10 25 ■30 19 12. ZTE FC II. 19 4 5 10 21 ■31 17 13. Bp. Honvéd II. 20 3 8 9 18 ■40 17 14. Barcs SC 20 4 4 12 17 ■32 16 15. Hévíz FC 19 4 4 11 16­■36 16 TATABÁNYA-BARCSI SC 2-1 (2-0) Tatabánya, 300 néző. V.: Radványi. TATABÁNYA: Dombai A. - Kol- i O lár, Forgács, Mátyus, Megyesi - p Szalai (Asztalos, 89.), Vass, Ko- J vács I. (Dombai V., 72.), Deme - £ Perez (Szabó P., 91.), Fölmér. Graszl Károly és a Siófok is győze- EDZŐ: P. Nagy László. lemnek örülhetett a hétvégén IliiSZÉKESFEHÉRVÁRON SZENVEDETT VERESÉGET A SIÓFOK KC I A kaposvári Szrdan Sztanics (jobbra) már a harmadik percben gólpasszt adott Oláh Lórántnak