Somogyi Hírlap, 2010. január (21. évfolyam, 1-25. szám)

2010-01-18 / 14. szám

SPORT 10 SOMOGYI HÍRLAP - 2010. JANUÁR 18., HÉTFŐ A második szettet átengedték egri ellenfelüknek a házigazdák Lajtos Nóra megoldotta kézilabda nb i/NOK Egyetlen gól döntött az újonc Siófok javára A Szakály Pétert is soraiban tudó Túrós Batyu nyerte a Pellini Kupát RÖPLABDA NB S - NŐK: BITT KAPOSVÁRI NŐI RC- AGRIA RC EGER 3-1 (16, -27,17,17) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 100 néző. V.: Farkas L., Mezőffy. BITT KAPOSVÁRI NŐI RC: Pálfy (4), Rák (25), Harmath (1), Czmerk (12), Kondor G. (19), Kondor T. (12). csere: Csitári (liberó), Horváth P. (5). edző: Mészáros Péter. AGRIA RC EGER: Dobos (3), Tóth E. (20), Imre (9), Dancs (4), Róth (1), Petrás (14). csere: Ne­mes (liberó), Kolman (8), Ko­vács B. (-). edző: Juhászné Tóth Mária. A nyitójátszmát Kondor Gab­riella főszereplésével magabiz­tosan húzta be a házigazda BITT Kaposvári Női RC csapata. A folytatásban aztán az ötödik játszmalabdáját értékesítve tu­dott egyenlíteni az egri gárda. Ekkor a hazaiaknál Rák Rebeka és Kondor Tímea, a vendégek­nél pedig Tóth Eszter és Petrás volt a pontfelelős. A legszebb mozdulatokat mégis a BITT li­berójától, Csitári Virágtól lát­hattuk, aki nem egy alkalom­mal lehetetlennek tűnő labdá­kat szelídített meg. Az elveszí­tett második játékrész után sze­rencsére ismét magára talált a kaposvári egylet, amely a har­madik és a negyedik felvonást is biztosan nyerte. Czmerk Zsu­zsanna és a csereként érkezett Horváth Petra is több jó megol­dással hívta fel magára a figyel­met, s a jól osztogató feladó, Pál­fy Marianna sem maradt ki a pontgyártásból. ■ Fenyő Gábor Kondor Gabriella (szemben) egy híján 20 pontot termelt Ahogy idegenben, ezúttal is csak egy gól döntött a Siófok KC javára az újvá­rosiak ellen. Keszthelyi Zoltán Fantasztikusan izgalmas mérkő­zésen nyert az újonc Siófok KC a Dunaújváros ellen, melyen tíz másodperccel a lefújás előtt - egy gólos hazai vezetésnél - Laj­tos Nóra kivédte Ferikig Berna­dett büntetőjét. A balatoniak ka­pusa ezúttal remek napot fogott ki, a hetes hárítása pedig csak a hab volt a tortán.- A siker nem csak az én ér­demem - mondta boldogan a le­fújás után Lajtos Nóra a meccs hőse. - Valóban nem ment rosz- szul a védés, de ezt a többiek­nek is köszönhető. Nincs jó ka­pusteljesítmény jó védekezés nélkül! Hogy mi volt az utolsó hetesnél? Minden játékosról tudjuk, hogy mit lő előszeretet­tel. Erre mentem rá és szeren­csére sikerült hárítanom. Saj­nálom, hogy a második félidő­ben visszaesett a védekezé­sünk, nem tudom mi történt ve­lünk. Most viszont nagyon bol­dog vagyok, hisz egy fontos meccset sikerült megnyernünk. Az első félidő alapján úgy tűnt sima meccs lesz, ám a há­zigazdák borzasztóan kezdték a másodikat. Az újvárosiak Ba­logh Bea góljával feljöttek há­rom (20-17), Ferlingével kettőre (23-21), majd újra Baloghéval egyetlen találatra (25-24). Ek­kor azonban Vasas Edina percei következtek! Kiharcolt egy hét­méterest és dobott két gólt! A vezetésével magukhoz tértek a házigazdák, akik Valovics Nóra átlövése és Szűcs Viktória két befordulása után öttel meglép­tek (31-26). Szűcsöt viszont két perces büntetéssel sújtották, amit jól használtak ki Baloghék (31-29). Sőt, némi játékvezető segédlettel fél perccel a vége előtt ki is egyenlítettek Erdősi Ildikó révén (32-32). Ekkor megint Vasas következett, akit nem tudtak tartani. Harminc másodperccel a vége előtt ki­harcolt egy hetest, amit Kovács Adrienn be is lőtt (33-32). Tíz másodperccel a vége előtt pedig jött a már említett Lajtos Nóra...- Azért nyertünk, mert min­dig akadt valaki, aki átsegítette Nagyon jól kezdett a siófoki együttes (sötét mezben): az első játékrészben már nyolc góllal is (14-6) vezettek minket a holtpontokon - mond­ta Vasas Edina. - Igazi csapat voltunk, én is igyekeztem többet hozzátenni, hisz ez a taktikánk része volt. Próbáltuk széthúzni az újvárosi védekezést és ebben nekem is fontos szerep jutott. Sajnos a második félidő valóban nehezen indult, sok lerohaná- sos gólt kaptunk. Pedig úgy jöt­tünk ki a szünetben az öltöző­ből, mintha most kezdődne a meccs, de mégis hagytuk ki­csúszni az előnyt a kezünkből. A találkozónak volt olyan sza­kasza, amikor nyolc volt a két együttes közt (14-6), mégis fel tudott állni az újváros! Pedig nem volt könnyű, hisz kétszer a világ legjobbjának választott Az első félidő végén már hattal mentek a hazaiak KÉZILABDA NB I. NŐK SIÓFOK KC - DUNAÚJVÁROSI NKKSE 33-32(20-14) Siófok, Beszédes iskola, 400 néző. Vezette: Ágnecz, Sípos. siófok KC: Lajtos - Nagy R. 2, Kovács A. 7(6), Csuka, Szűcs V. 4, Valovics 7(4), Szepesi 5. csere: Scholtz (kapus), Vasas 4, Barna 2, Tóth M. 1, Bloj 1, Sterbik. szakmai igazgató: Varga József. DUNAÚJVÁROSI NKKSE: Pisák - Balogh B. 10, Jókai 1, Ferling 11(6), Sári, Takács F. 2, Nagyi. csere: Erdősi 4, Takács D. 3, Gápár 1. edző: Rapatyi Tamás. kiállítások: 8, ill. 16 perc. HÉTMÉTERESEK: 11 (10), illetve 8(6). Radulovics Bojana el sem uta­zott Siófokra, Jókai Nóra pedig húsz perccel a meccs vége előtt megsérült, Takács Fruzsinát pe­dig a végjátékban kiállították. A felzárkózásuk leginkább annak köszönhető, hogy Blojék renge­teg gólt kaptak emberelőnyben.- Könnyelműen vették a lá­nyok ezeket a helyzeteket - mondta Varga József szakmai igazgató. - A másik, hogy sok olyan szakasza volt a mérkőzés­nek, amikor gyorsan akartuk befejezni a támadásokat és ez rengeteg hibát szült. Tudtuk, hogy szívós csapat az újvárosi, ennek ellenére hagytuk őket felzárkózni. Ez nagy hiba volt. A siófokiak ezzel a sikerrel ti­zenhárom forduló után a hato­dik helyen állnak, a velük azo­nos pontot gyűjtött Ferencváros mögött. Erre vélhetően kevesen gondoltak a szezon előtt... A Túrós Batyu alakulata - a so­raiban a Debrecennel Bajnokok Ligájában szerepelt Szakály Pé­terrel - nyerte Nagybajomban a hagyományteremtő szándékkal rendezett Pellini Cafe Kupa kis­pályás teremlabdarúgó-tornát. A VÉGEREDMÉNY (15 CSAPAT): 1. Túrós Batyu, 2. Balog Üveges, 3. Pellini. (A döntő eredményei: Túrós Batyu-Balog Üveges 2-2; Túrós Batyu-Pellini 2-1; Balog Üveges-Pellini 1-0.) Az I. Pellini Cafe Kupa kispá­lyás teremlabdarúgó-torna leg­jobb mezőnyjátékosának Kar­dos Ernőt (Túrós Batyu), a leg­jobb kapusnak pedig Koleszár Gyulát (Balog Üveges) válasz­tották meg, míg a gólkirályi cí­met Babai Gábor (Pellini) hódí­totta el; a legsportszerűbb csa­patnak járó különdíj az Ifikör Nagybajom együtteséé lett. INTERSPORT KUPA NAGYBAJOMI KISPÁLYÁS TEREMLABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A 10. FORDULÓ EREDMÉNYEI: Segesdi öregfiúk-Kolping Isko­la 4-0; Pellini-Kutas 3-2; Kolping Tanárok-Vése 2-3; Me­ző utca-Nagybajomi öregfiúk 2-4; Vásártéri Falábúak-Oázis Fagyizó 0-5. DÉL-ZALAI VÍZMŰ KUPA CSURGÓI KISTÉRSÉGI KISPÁLYÁS TEREMLABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A 7. FORDULÓ EREDMÉNYEI: Gyékényes-Fehér Ló Étterem 7-2; 40 Rabló-Garden FC 4-0; Rutin FC-Matchbox 6-4; Bad Boys-Kaszó 6-7; Iharosbe- rény-Csurgói TK ifi 1-4; Csur­gói TK ifi-Fehér Ló Étterem 2-1. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. 40 Rabló 19 pont (20-3), 2. Rutin FC 16 pont (21-13), 3. Garden FC 15 pont (41-20). ■ Fenyő G. 1. Frankfurt-Bremen 1-0 1 2. Hamburg-Freiburg _________2-0 1 3. Hannover-Hertha BSC_____0-3 2 4. Leverkusen-Mainz_________4-2 1 5. M.gladbach-Bochum________1-2 2 6. V fB Stuttgart-Wolfsburg 3-11 7 Schalke 04-Nürnberg 1-0 1 8. Bari-lnternazionale_________2-2 x 9. Atalanta-Lazio ________3-01 10 . Chievo-Juventus__________1-0 1 11 . Fiorentina-Bologna________1-2 2 12 . AC Milan-Siena__________4-0 1 13 . AS Roma-Genoa________3-01 A p luszmérkózés:________________ 14. FC Köln-Dortmund_______2-3 2 Ez úttal a játszmanyeréstől is távol álltak a kaposváriak röplabda Kedden várják a Dunaferrt, pénteken jön a hotVolleys Wien, vasárnap pedig Veszprémbe utaznak SK POSOJILNICA AICH/DOB- DIAMANT KAPOSVÁR 3-0 (17, 20,16) Prevalje, 250 néző. V.: Glo- bacsnik, Skudnik (szlovákok). SK POSOJILNICA AICH/DOB: Sztojanov (3), Van Lankvelt (16), Kenderov (15), Bencsics (4) , Bencz (7), Slatinsek (10). csere: Pipa (liberó), Leeb (-). VEZETŐEDZŐ: Miroslav Palgut. DIAMANT KAPOSVÁR: Kaszap (1), Nagy J. (2), Hoboth (4), Ko­vács Z. (3), Skorics (9), Schulcz (5) . csere: Dömötör (liberó), Németh F. (7), Csorna (1), Koch (1). vezetőedző: Zarka Péter. A Diamant Kaposvár 11-sze- res bajnok és 12-szeres kupa­győztes férfi röplabdacsapata nem tudta megismételni a bos- nyák OK Kakanj elleni lelkes és jó játékát. Ezúttal hatástalanok voltak a nyitások, s a nyitásfo­gadásokkal is akadt gond bő­ven. A nyitójátszma hajrájában kettős cserére szánta el magát Zarka Péter: a feladó posztján Kaszap Tamást Koch Róbert váltotta, Schulcz István helyett pedig Németh Ferenc érkezett. A hazaiak azonban kíméletle­nül kihasználták a lehetőségei­ket, s elsősorban a nemrég iga­zolt kanadai Van Lankvelt és a bolgár center Ivó Kenderov ré­vén mondhatni tetszés szerint érték el az újabb és újabb pont­jaikat. A második és a harma­dik játékrészben sem boldogul­Nagy József (szemben) és társai nem tudták felvenni a fordulatszámot tak a házigazda SK Posojilnica Aich/Dob nehéztüzéreivel a sé­rült Kántor Sándort nélkülöző kaposváriak. A mindössze 64 percig tartó találkozón a soro­zatterheléstől és a sok utazástól meglehetősen fáradt csapat be­nyomását keltő Diamantnak csupán felvillanásai voltak. Ami tény: nem igazán marad idő a sebek nyalogatására. Ked­den a Dunaferr lép fel 18 órakor a somogyi megyeszékhelyen hazai bajnokin, pénteken - szintén 18 órakor - a hotVolleys Wien érkezik Kaposvárra a Kö­zép-európai Liga keretében, va­sárnap pedig Veszprémbe láto­gat el a Diamant társulata. Újabb hét három meccsel... TOVÁBBI EREDMÉNYEK: ACH Volley Bled-MOK Zagreb 3-0 (17, 15, 22); hotVolleys Wien- HAOK Mladost Zagreb 1-3 (-24, 23, -23, -22); a VK Chemes Humenne-Hypo Tirol Inns­bruck mérkőzést (0-3) már ko­rábban lejátszották, míg a Salo- nit Anhovo csapata szabadnapos volt. ■ Fenyő Gábor A bajnokság állása: 1. HAOK Zagreb 13 9 4 30-20 22 2. Posojilnica Aich/Dob 13 8 5 30-18 21 3. ACH Volley Bled 11 9 2 30-10 20 4. Chemes Humenne 14 6 8 22-32 20 5. Hypo Tirol Innsbruck 10 9 1 28- 7 19 6. hotVolleys Wien 12 5 7 23-24 17 7. Diamant Kaposvár 11 5 6 16-23 16 8. Salonit Anhovo 12 3 9 17-28 15 9. MOK Zagreb 12 - 12 2-36 12