Somogyi Hírlap, 2009. november (20. évfolyam, 256-280. szám)

2009-11-07 / 261. szám

10 SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2009. NOVEMBER 7., SZOMBAT Véber Györgyöt egy meccsre eltiltották labdarúgás Egy ligakupa mérkőzésre szóló eltiltást kapott Véber György, a Lombard Pápa vezetőedző­je. A MLSZ fegyelmi bi­zottsága határozott így, mi­után a szakember a Zala­egerszeg elleni találkozón sportszerűtlenül viselke­dett. Véber visszaesőnek számít, ezért csak a lelátó­ról figyelheti csapatát a november 14-én, szomba­ton rendezendő - Kapos­vári Rákóczi elleni - liga­kupa összecsapáson, (kz) Ünnepre készülnek a nagybajomiak röplabda A nagybajomi röplabdázás elmúlt 25 esz­tendejére emlékeznek majd november 14-én, jövő szombaton. A helyi általá­nos iskola tornatermében nosztalgia röplabdázás nyitja programot 13 órától. A Nagybajomi Diák Röp­labda Club díszközgyűlés­ét 16.30 órakor a művelő­dési házban rendezik, majd az immár hagyomá­nyos röplabdás bál zárja a sort 20 órától, ugyancsak az általános iskolában, (kz) Somogyi rangadót vívnak Siófokon LABDARÚGÁS Somogyi rangadót rendeznek szom­baton 13.30 órakor a lab­darúgó NBII Nyugati cso­portjában. Az élcsoporthoz tartozó BFC Siófok a kieső zónából menekülő Kapós- völgye Vállalkozók SC Nagyberki csapatát látja vendégül, (kz) Őszi teljesítménytúrát rendeznek a Zselicben természetjárás Novem­ber 7-én, szombaton reg­gel 8 órától a kaposvári Bartók iskolából indul a Zöldpont életmódklub ha­gyományos őszi teljesít­ménytúrája, az Intersport Zselici Gyalogtúra. A résztvevők három táv kö­zül választhatnak. A leg­felkészültebbek 30, a kö­zéptáv kedvelői 15, míg a „kényelmesebbek” 7 kilo­métert teljesítenek a ha­gyományos erőpróbán, (kz) Kár azért a második harmadért jégkorong Az első és a harmadik etapban érintetlenek maradtak a kapuk A magyar ifjúsági válogatott (fehér mezben) Kaposváron is alulmaradt a fiatalabb oroszokkal szemben Képgalériánkat keresse a SONUNE.hll-n Az előző két budapesti ta­lálkozóhoz hasonlóan pén­teken Kaposváron is le­győzte az orosz serdülő­válogatott a magyar ifi­együttest. Fenyő Gábor MAGYAR IFJÚSÁGI VÁLOGATOTT­OROSZ SERDÜLŐ VÁLOGATOTT 1-5 (0-0,1-5, O.-O) Kaposvár, Jégcsarnok, 400 né­ző. vezette: Incze (Sütő, Hof- rich). MAGYAR IFJÚSÁGI VÁLOGATOTT (is évesek): Pleszkán - Berecz- ki, Izsák, Fodor Z., Domer, Galló. Csere: Hajek (kapus), Vojtkó, Ódry, Nagy R., Komáromi, Papp Cs., Dömötör, Reiter, Gágyor, Far­kas T., Erdélyi, Könczei, Tóth G., Sommer, Orosz Sz., Hegyi, szö­vetségi kapitány: Bob Dever. szövetségi edző: Fekti István. OROSZ serdülő válogatott (16 évesek): Demcsenko - Pet- rov, Csisztyakov, Hlopotov, Doro- fejev, Zsarkov. csere: Vaszil- jevszkij (kapus), Slepjszej, Szo- rokin, Füatov, Kamajev, Hacej, Mamajev, Korgyukov, Osznovin, Uvarov, Ibatulljin, Pangelov- Juldasev, Filippov, Andrejev, Bivaltcev. szövetségi kapitány: Andrej Parfjonov. szövetségi edző: Igor Szemenov. gólszerzők: Ódry (26:50), il­letve Szorokin (21:39), Korgyu­kov (22:57), Andrejev (32:51), Osznovin (33:35), Bivaltcev (38:02). kiállítások: 18 perc, illetve 12 perc. Ritkán fordul elő, hogy a fiata­labbak elkalapálják az idősebbe­ket Márpedig pénteken este ez történt a kaposvári Jégcsarnok­ban: az orosz serdülők - igaz, ők a vüág elitjéhez tartoznak - öt gólt lőttek a mieinknek, amire a magyar ifik csak eggyel tudtak válaszolni. Alig telt el pár másodperc a ta­lálkozóból, amikor a derék sporik már mindkét csapatból kiküldtek egy-egy játékost. Az­tán Pleszkán József kapus nagy pillanatai következtek, aki mondhatni percenként blokkolt egy-egy orosz kísérletet. Sokszor úgy tűnt, hogy akkor is többen vannak a vendégek a magyar „ketrec” előtt, amikor amúgy emberhátrányban játszottak, olyannyira szélvészgyorsak vol­tak. A 10. percben aztán Slepj­szej hagyta ki a kihagyhataüant, vagy pedig - fogalmazzunk in­kább úgy - Pleszkán védett újra emberfelettit. Az első harmad második fele viszont - hadd be­széljünk egy kicsit hazafelé - in­kább a magyaroké volt; az oro­szok portása, Vaszilij Demcsenko többször is hálát ad­hatott az égieknek. ' A bemutatók miatt alaposan megnyúlt szünet láthatóan nem tett jót a magyar egyletnek: jó Pályán a legkisebbek nagy sikert arattak a Ka­posvári Sportiskola szuper­mini és mini csapatának a tagjai; a 6-7, illetve 8-9 éves lurkók a második har­mad végén amolyan rögtön­zött bemutatón mutatták meg magukat. Gól ugyan nem esett, ám ezzel az ered­ménnyel minden bizonnyal a magyar ifjúsági válogatott tagjai is szíves-örömest ki­egyeztek volna... másfél perccel a kezdés után, majd újabb bő perccel később is betaláltak az oroszok. - Ne es­sünk szét! Húzzunk bele! - hal­latszott a lelátóról, miközben jött a magyar időkérés; a Bob Dever, Fekti István kanadai-magyar edzőpáros mindenáron azon volt, hogy megnyugtassa a mie­inket. A jelek szerint eredmény­nyel jártak; átvettük az irányí­tást, a 27. percben pedig kis híján robbant a kaposvári Jégcsarnok, amikor is Ódry Tamás szépített. Zúgott a „Ma-gya-rok!”, miköz­ben egymást követték a kőke­mény palánkcsaták; többször is ott maradt a játéktéren a törött hokiütő. Magyar helyzetek és le­hetőségek az egyik oldalon, gól a másikon - ráadásul kettő is abg egyetlen perc alatt. Majd nem sokkal később érkezett az ötödik orosz találat is kettős magyar emberhátrányban, vagyis már most annyinál tartottak, mint amennyit az első és a második budapesti fellépésükön ütöttek. A harmadik 20 perc újra csak a magyarok hálóőréé, Pleszkán Józsefé volt. Az Oroszországban légióskodó Galló Illés több látvá­nyos szólóval hozta tűzbe a pub­likumot, a kapu azonban - mindkét oldalon - érintetlen maradt. A kaposvári magyar-oroszt tehát - az előző két fővárosi üt­közethez hasonlóan - a vendé­gek nyerték. Némi gyógyírt je­lenthet), hogy az azt követő büntetőpárbajban viszont mi bi­zonyultunk jobbnak. így aztán mégiscsak szép lett a vége, Far­kas Csaba pedig minden bizony­nyal jó szívvel fog visszaemlé­kezni a kaposvári fellépésére, lé­vén őt választották meg a ma­gyar csapat legjobb játékosának. * * * AZ ELSŐ MÉRKŐZÉSEN; MAGYAR IFJÚSÁGI VÁLOGATOTT­OROSZ SERDÜLŐ VÁLOGATOTT 4-5 (1-2, 0-1, 3-2) Budapest (Káposztásme- gyer), IceCenter. vezette: Ár- kovics (Márkus, Soós). MAGYAR IFJÚSÁGI VÁLOGATOTT (is évesek): Hortay - Bereczki, Izsák, Fodor Z., Dorner, Galló. csere: Pleszkán (kapus), Vojtkó, Ódry, Nagy R., Komáromi, Papp Cs., Dömötör, Reiter, Gágyor, Far­kas T., Erdélyi, Könczei, Tóth G., Sommer, Orosz Sz., Hegyi, szö­vetségi kapitány: Bob Dever. szövetségi edző: Fekti István. GÓLSZERZŐK: Galló 2 (7:55 és 47:17), Nagy R. (50:17), Fodor Z. (50:41), illetve Hlopotov (16:29), Korgyukov (18:26), Kamajev 2 (22:08 és 56:26), Zsarkov (49:42). kiállítások: 46 perc, illetve 14 perc. A MÁSODIK MÉRKŐZÉSEN: MAGYAR IFJÚSÁGI VÁLOGATOTT­OROSZ SERDÜLŐ VÁLOGATOTT 0-5 (0-0, 0-2, 0-3) Budapest (Káposztásme- gyer), IceCenter. vezette: Varjú (Sándor Zs., Székely). MAGYAR IFJÚSÁGI VÁLOGATOTT ^ (is évesek): Hajek - Bereczki, Izsák, Fodor Z., Dorner, Galló. csere: Pleszkán (kapus), Vojtkó, Ódry, Nagy R., Komáromi, Papp Cs., Dömötör, Reiter, Gágyor, Far­kas T., Erdélyi, Könczei, Tóth G., Sommer, Orosz Sz., Hegyi, szö­vetségi kapitány: Bob Dever. szövetségi edző: Fekti István. GÓLSZERZŐK: Zsarkov (20:18), Osznovin (22:12), Dorofejev 2 (41:06 és 50:45), Hlopotov (46:04). kiállítások: 8 perc, illetve 8 perc. A dobogósok kerültek az országos döntőbe Balaton-parti uralom az öregfiúknál labdarúgás Mind a tíz mérkőzését megnyerte a Siófoki Bányász alakulata MEGYEI DIÁKOLIMPIÁI SPORTLÖVŐDÖNTŐ/KAPOSVÁR „A” KATEGÓRIA (10-13 ÉVE­SEK). Nyütirányzékú légpuska (20 lövés): 1. Harkány Dominika (Kaposvár, NBA Római Katoli­kus Általános Iskola), 2. Simán Zoltán (Tab, Takáts Gyula Általá­nos Iskola). Légpisztoly (20 lö­vés): 1. Harkány Dominika (Ka­posvár, NBA Római Katolikus Általános Iskola). „B" KATEGÓRIA (14-16 ÉVE­SEK). Nyütirányzékú légpuska (20 lövés): 1. Csiszár Olivár (Sió­fok, Krúdy Gyula Szakközépis­kola), 2. Görömbei Balázs (Sió­fok, Perczel Mór Gbnnázium). Légpisztoly (20 lövés): 1. Göröm­bei Balázs (Siófok, Perczel Mór Gimnázium), 2. Bor Dávid (Ka­posvár, Kinizsi Általános Iskola), 3. Csiszár Olivér (Siófok, Krúdy Gyula Szakközépiskola). „D” KATEGÓRIA (17-19 ÉVE­SEK). Nyütirányzékú légpuska (20 lövés): 1. Madai Gábor (Tab, Rudnay Gyula Középiskola), 2. Andó Tamás (Tab, Rudnay Gyula Középiskola), 3. Kiss Dénes (Tab, Rudnay Gyula Középiskola). ,.£” KATEGÓRIA (17-19 ÉVE­SEK). Légpisztoly (20 lövés): 1. Légrádi Gábor (Kaposvár, Eötvös Loránd Műszaki Középiskola), 2. Varga Tamás (Kaposvár, Noszlo- py Gáspár Közgazdasági Szak- középiskola). Az országos döntő november 21-én lesz Nagykőrösön. ■ F. G. XIV. KÉK-TÓ ÖREGFIÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A 11. FORDULÓ EREDMÉNYEI: NL Kereskedés (BalatonleUe)-Karád 11 -3; Tab-Balatonlelle 9-1; Visz- Balatonszemes 1-1; Fonyód- Balatonberény 3-3; Marcali-Ba­latoni Vasas 3-3; Somogyasza- ló-Lengyeltóti Egyed-Hús 3-4; Balatonszárszó-Balatonboglár 1-4; a Balatonkeresztúr- Bala- toníöldvár mérkőzést november 14-ére halasztották, a Siófoki Bá­nyász csapata szabadnapos volt. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. Siófo­ki Bányász 30 pont (67-11), 2. Ba­latoni Vasas 22 pont (45-25), 3. Balatonberény 21 pont (38-22). A 12. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA. SZOMBAT: Balatonlelle-NL A százszázalékos Siófoki Bányász vendége lesz hétfőn a herényi egylet Kereskedés (Balatonlelle) 13 órakor - Balatonbogláron; Bala- tonboglár-Balatonszemes 15 órakor; Balatonföldvár-Len- gyeltóti Egyed-Hús 15 órakor; Somogyaszaló-Fonyód 15 óra­kor; Karád-Balatonkeresztúr 15 órakor; Balatoni Vasas-Visz 18 órakor, hétfő: Siófoki Bányász- Balatonberény 18 órakor - Sió- fok-Balatonkilitiben. A Marcali szabadnapos lesz. ■ Fenyő G. Szombaton játszanak A vendégek kérésére vasár­nap helyett szombaton 13.30- kor játsszák a Nagybajom-Ba- latonkeresztúr Recop megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzést.