Somogyi Hírlap, 2008. április (19. évfolyam, 76-101. szám)

2008-04-28 / 99. szám

Megdolgozott az egy pontért a Rákóczi labdarúgó nb i Nyíregyházán is besegített ellenfelének az igencsak gólképes balatoni gárda Szervezett és fegyelmezett volt a Kaposvár A kaposváriak a győri pontszerzésnek örülhet­tek, míg a Siófok a nyír­egyházi vereség miatt bosszankodhatott a Sop­roni Liga élvonalbeli lab­darúgó-bajnokság 25. for­dulójában. Temesvári I., Keszthelyi Z. GYŐRI ETO-GABONA TRANSZ KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 1-1 (0-0) Nem mindennapi látvány fo­gadta a pályára lépés előtt a já- tékoskijáróban a labdarúgókat, akik egy menyasszony és egy vőlegény társaságában vonul­tak a játéktérre. A mérkőzés kezdőrúgását ugyanis az egy­másnak két órával később örök hűséget fogadó ETO-szurkoló if­jú pár végezte el. Túlzás lenne azt állítani, hogy ezt követően egymásnak estek volna a felek, mármint a Győr és a Rákóczi, hiszen sokáig csendesen csor­dogált a mérkőzés. A hazaiak ugyan többet birtokolták a lab­dát, ám a fegyelmezetten visz- szazáró kaposváriak 16-osán túl nemigen jutottak Brnovicsék. Sőt, a félidő közepétől volt, hogy huzamosabb ideig is áttevődött a játék a győri térfélre, ám ko­moly gólhelyzet ezen az oldalon sem alakult ki. A vérmesebb ha­zai szurkolók közül néhányan saját játékosaikat és a Rákóczi labdarúgóit is „megtalálták”, ám a 40. percben őket is tapsra ragadtatta Eugene 22 m-es lövé­se, ami kevéssel kerülte el a bal felső sarkot. A szünetben kettős cserét haj­tott végre Egervári Sándor, és a támadásokat elősegítendő Böőr Zoltánt és a sérüléséből felépült Bajzát Pétert is csatába küldte. Az eredmény nem maradt el, hi­szen a 48. percben utóbbi átadá­sát követően Brnovics 10 m-ről emelt a kapu bal oldalába, veze­téshez juttatva csapatát (1-0). A hazai cserékre és gólra Prukner László is reagált, és a középpá­lyát frissítve Pest Krisztián, vala­mint a talán egyre inkább magá­ra találó Nemanja Obrics is pá­lyára lépett. Ezt követően pör- gősebb és kapura veszélyesebb lett a Rákóczi játéka. Az 56. perc­ben Leandro lőtt fölé 14 m-ről, tíz perccel később pedig Oláh 8 m-es, kissé éles szögből leadott lövését védte Stevanovic. A Rá­kóczi fölénye nemcsak labdabir­toklásban és helyzetekben, ha­nem a 78. percben az egyenlítő találatban is megmutatkozott. Pest ívelt az ötös sarkán helyez­kedő Alveshez, aki a középen teljesen üresen helyezkedő Oláh elé továbbított, ő pedig 2 m-ről a kapu közepébe lőtt (1-1). A 85. percben Obrics 20 m-es szabad­rúgása után centikkel zúgott el az oldalhálóban elakadó labda a bal kapufa mellett, a 89. percben pedig még Alves tesztelte Steva- novicot. Tény, nem ez volt az év meccse, de a találkozó előtt még bajnokesélyesként emlegetett Győr otthonában produkált fe­gyelmezett játékával nagyon ér­tékes döntetlent ért el a Rákóczi, amely a szezon utolsó öt forduló­jában is éreztetheti hatását. EGERVÁRI SÁNDOR: Nem tud­tuk megismételni az elmúlt hetekben nyújtott jó teljesít­ményünket, amiben az is köz­rejátszott, hogy három játéko­som is gyenge napot fogott ki. A Rákóczi nagyon szervezet­ten és fegyelmezetten játszott, mi pedig még nem vagyunk olyan jó csapat, hogy az 1-0- át megőrizzük. NYÍREGYHÁZI SPARTACUS- BFC SIÓFOK 2-0 (2-0) Rég lefújta a meccset Iványi, már a nézők is hazafelé vették már az irányt, ám Hegedűs La­jos és Sütő László hosszú perce­kig csak ültek a pályán maguk elé bámulva, miközben szép las­san kiürült körülöttük a három éve felújított nyíregyházi stadi­on. Vélhetően azt kérdezték egymástól: te ezt elhiszed? Ért­hető a labdarúgók tanácstalan­sága, hisz megint magukat ver­ték meg: számtalan gólhelyze­tet elhibáztak, viszont rúgattak két gólt ellenfelükkel. A hazaiak első találata siófoki lehetőség után született: Tusori Ilyen volt a Rákóczj-meccs SZÍNVONAL Volt hogy tapsoltak, de inkább bosszan­kodtak a nézők. HANGULAT A hangosbemondó­nál nem volt lelke­sebb szurkoló. JÁTÉKVEZETŐ Talán kevesebbet is szerepelhetett volna. prukner László: Biztonsá­gos védekezésből próbáltunk meg kiindulni, a második fél­időben azonban egy figyel­metlenség miatt - ami hetek óta rányomja bélyegét a játé­kunkra - hátrányba kerül­tünk. Dicséret illeti a csapa­tot, hogy sikerült egyenlíte­ni, és remélem, hogy elindu­lunk felfelé. lövésébe léptek bele a házigaz­dák, majd az ellentámadásból, helyzet nélkül, egy jobb oldali beadás után Dosso bólintott a kapuba (9. p.). Hegedűs kapus kis híján kiütötte a labdát A folytatásban csak távoli lövése­kig jutottak a piros-kékek Mis- kolczi (23. p.), Perényi (27. p.), Lippai (38. p.) révén. A balato­niak ellenben sorra alakították ki a ziccereket, sőt egyenlítettek is. Egy szabadrúgásból kapu elé ívelt labdát Gajda csúsztatott Sütőhöz, aki a bal alsóba fejelt (29. p.). Iványi partjelzője bein- tésére azonban érvénytelenítet­te a teljesen szabályosnak tűnő találatot... A félidő hajrájában GYŐR: Sztevanovics - Nikolov, Stark, Supic, Völgyi - Koltai (Varga R., 72.), Eugene, Józsi, Tokody (Böőr, 46.) - Pákolicz (Bajzát, 46.), Brnovics. VEZETŐEDZŐ: Egervári Sándor NYÍREGYHÁZA: Lazareanu - Zaleh, Mboussi, Ambrusz, Perényi - Ramos, Zabos (Vukadinovics, 64.), Miskolczi (Nagy D., 81.), Lippai - Gránát (Hegedűs T„ 76.), Dosso VEZETŐEDZŐ: Révész Attila révész ATTILA: Nem volt ma­gas színvonalú mérkőzés, de megérdemelten nyertünk, mi­vel gólra váltottuk a lehetősé­geinket. Az első félidőben töb­bet tettünk a győzelemért, a második azonban a Siófoké volt, ám kontrákból mi is rúg­hattunk volna gólt A vendé­gek többet nyújtottak, mint amire számítottunk tőlük. Tusori adott két „gólpasszt” Gajdának, aki előbb a léc fölé fe­jelt (35. p.), majd lövéssel pró­bálkozott, amit Lazareanu vé­dett (36. p.). Levegőben lógott az egyenlítő találat, ám ehelyett újabb piros-kék gól érkezett. Za­bos ívelte keresztbe a labdát a bal oldalra, ahol Miklósvári le­pődött meg a legjobban, hogy egyedül maradt két nyíregyházi támadóval. Alaposan elcsúszott a balatoniak védekezése, amit ki is használt Miskolczi. Igaz, a góljához szerencse is kellett, hisz bal kapufára ívelte a labdát, ami a visszafutó Miklósvárira, róla pedig a hálóba csörgött (43.p). Miklósvári szerint a gól­KAPOSVÁR: Milinte - Graszl K. (Pest K„ 52.), Zahorecz, Petrák, Pintér A. - Leandro, Grúz, Maróti, Szakály D. (Obrics, 50.) - Oláh, Alves (Nikolic, 90.) VEZETŐEDZŐ: Prukner László Siófok: Hegedűs - Tusori, Sütő, Forgács, Miklósvári - Homonyik (Bonifert, 66.), Popovic, Basara (Magasföldi, 46.), Melczer - Köntös (Horváth B., 78.), Gajda VEZETŐEDZŐ: Aldo Dolcetti aldo dolcettí: Az eredmény negatív, de a labdarúgóim tel­jesítménye kapcsán elmond­hatom: végigküzdötték a ta­lálkozót. Láttam nem jó dolgo­kat és azt is, ami megkülön­böztetett minket az ellenféltől. Úgy ten'eztem, hogy az első félidőben kitartásra játszunk, de a korai gól mindent meg változtatott. vonalon belül ért a játékszer­hez, mert az a kapufáról nem ki­fele, hanem befele pattant. A második játékrészben újabb két ordító ziccert hagytak ki a bala­toniak. Az elsőnél Tusori adott remek labdát a jobb oldalon fel­futó Homonyiknak, aki már ma­ga is megcélozhatta volna a ka­put, ám a középen érkező Mel­czer elé tálalt. Az utóbbi Amb- russzal a nyakán még kapura tudott pörgetni, de a gólvonalon álló Mbussié mentett (61. p.). Másodszor egy rosszul kifejelt labda került Tusori elé, akinek 14 méteres löketét bravúrral védte Lazareanu (71. p.). A má­sik oldalon is akadtak lehetősé­Ilyen volt a Siófok-meccs színvonal Sok volt a technikai hiba, de élvezhető meccs volt. HANGULAT Semmi extra, de azért összejöttek 2,5 ezren. JÁTÉKVEZETŐ Iványinak meg kel­lett volna adnia Sütő gólját. A további eredmények VASAS-ZTE FC 1-0 (0-0) Illovszky Stadion, 1000 néző. V.: Sulyok Gólszerző: Kincses (63.). REAC-DVTK-BORSODI5-5 (1-2) Sopron, 800 néző. V.: Mawla (katari) Gólszerzők: Dancs (35., 51.), Varga Z. (67.), Somorjai (75., 81., mindkettőt 11-es- ből), illetve Simon (23., 50.), Hómmá (45., 78.), Kamber (70.). FEHÉRVÁR-PAKS 3-0 (1-0) Székesfehérvár, 3315 né­ző. V.: Veizer Gólszerzők: Dvéri (22.), Nagy D.(70.), Koller (92.). TATABÁNYA-DVSC 1-2 (0-2) Szőnyi út, zárt kapus. V.: Bognár Gólszerzők: Vámosi (84., 11-esből), illetve Takács Z. (23.), Kerekes (44.). BP. HONVÉD-MTK 0-2 (0-1) Bozsik stadion, 2000 néző. V.: Bede Gólszerzők: Pátkai (44.), Szabó Á. (93.). A Sopron kizárása miatt az Újpest 3-0-ás gólkülönb­séggel megkapta a három pontot. A Győri ETO, a Bp. Honvéd és a DVTK után újabb 11 klub kapta meg az MLSZ licenadó testületétől a 2008/ 2009-es élvonalbeli rajten­gedélyt. így már a Kaposvá­ri Rákóczi, a BFC Siófok, a DVSC, a Fehérvár, az MTK, a Nyíregyháza, a Paks, a REAC, az Újpest, a Vasas és a ZTE is biztos résztvevője a jövő évi pontvadászatnak. gek, ám Lippai bombáját a fizi­kát is meghazudtolva szöglet­re tolta Hegedűs (62. p.), majd Vukadinovic me gpattanó lab­dája gurult el a jobb kapufa mel­lett (67. p.). A balatoniak Nyíregyházán is hűek voltak önmagukhoz. Hat tavaszi idegenbeli találko­zójukból ez már az ötödik volt, melyen nem tudták kihúzni az első fél órát kapott gól nélkül. Ráadásul vendégként átlagban mindig kapnak két gólt, amit ezúttal is teljesítettek. A bajnokság állása 1. MTK Budapest 25 16 6 3 54 - 20 54 2. DVSGTEVA 25 15 6 4 52-26 51 3. Újpest FC 25 15 6 4 53-30 51 4. Győri ETO FC 25 13 9 3 53 - 28 48 5. FC Fehérvár 25 14 3 8 41 - 26 45 6. Bp. Honvéd 25 11 6 8 39 • 28 39 7. ZTE FC 25 11 5 9 46-33 38 8. K. Rákóczi FC 25 10 8 7 35 - 34 38 9. Nyíregyháza 25 10 5 10 29-31 35 10. Vasas 25 9 5 11 33-40 32 11. Paksi SE 25 7 7 11 41 -44 28 12. REAC 25 6 8 11 35-45 26 13. DVTK 25 4 11 10 33- 52 23 14. BFC Siótok 25 4 8 13 24-40 20 15. FC Tatabánya 25 2 4 19 30-73 10 16. FC Sopron 2 0 0 2 0-6 0 Nyíregyháza, 2500 néző. Játékvezető: Iványi. GÓLOK: 1-0 Dosso (9.), 2-0 Miklósvári (42. - öngól) 3 2 3 Győri ETO 1-1 (00) Kaposvári Rákóczi FC Győr, 4000 néző. Játékvezető: Fábián. GÓLOK: 1-0 Brnovics (48.), 1-1 Oláh (78.) Nyíregyháza 2-0 (2-0) BFC Siófok 3 3 2 DUNAŰJVÁROSBA^SZEREZTl^E^l^^BVflSZ^^^^^B mj fcj GYŐZELMÉT AZ NB ll-ES KAPOSVÖLGYE CSAPATA >10 | Az olasz sláger Siófokon: pedig jól küzdöttünk...