Somogyi Hírlap, 2008. április (19. évfolyam, 76-101. szám)

2008-04-28 / 99. szám

10 SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2008. ÁPRILIS 28., HÉTFŐ Győzni tudtak az éllovasok a kispályás labdarúgóknál Nem született gól Lőrincen labdarúgó nb in Megtartotta előnyét az éllovas a Lellével szemben Hazai pályán kezdi a bajnoki döntőt a Kométa röplabdacsapata Idegenben nyert a Marcali. Németh István csapata Nagyatádon gyűjtötte be a három pontot, és a tabella ötödik helyéről várhatja a folytatást Meglepetés nélkül folytatódott a Quaestor kaposvári városi kis­pályás labdarúgó-bajnokság. Az élen álló Magic Ice, a máso­dik helyezett Czimmer Feri és a harmadik Szódavíz is győzte­sen hagyta el a pályát. Az éllo­vas Savio Gázkazán győzött, a második helyezett Mil-Int kika­pott a II. osztályú pontvadásza­tának 17. fordulójában. A har­madik Kadarkúti Öregfiúk 1-1- es döntetlent játszott az azonos pontszámmal negyedik helyen álló Postás ellen. A QUAESTOR KUPA EREDMÉNYEI: Bianco Nano Pizzéria-Pénzvüág 2007 3-2. G.: Zakócs, Pápai, ön­gól, ül. Tóth Z., öngól.; Kacsó- gép-Magic Ice 1-3. G.: Rohács, ül. Lóki P. (2), Szilvái.; Czimmer Feri-Alfa Kapós 4-3. G.: Bertus (3), Horváth Zs., iü. Budvig (2), Gimesi; Ten Groupe-Logisztikai Ezred 2-1. G.: Kranauer, Barta, ül. Ács; Police-FIFA 2005 3-3. G.: Kovács (2), Nógely, ül. Takács (2) , Wágner; Kapós AÜas-Szó- davíz 2-3. G.: Takács, Prievara, ül. Magyar, Büki, Bognár. II. OSZTÁLY 17. FORDULÓ: LOGEZ-Rákóczis szülők 3-3. G.: Németh G., Tóth Gy., Szép Cs., ül. Kolumbán, Sallai, Szabó T.; Savio Gázkazán-MÁV Koüé- gium 2-1. G.: Soós B. (2), ill. Ba­lázs A.; KMOK-EDDSZ-Kapos Volán 3-3. G.: Diósi, Keresztes, Karácsony, iü. Kiss Zs. (2), Kult; Kadarkúti Öregfiúk-Postás SE 1-1. G.: Rácz, ül. Torma; Béke Söröző-Nyár FC 3-0. G.: Makai (3) ; FC Euro-Drmk-Zselici Hié­nák 3-0. G.: Bogdán, Kazári, Szabó Cs.; Guargumi-Mil-Int 8- 1. G.: Kéki (2), Potó (2), Lőrincz (2), Cseh, Diviánszki, ill. Her- mann. ■ Temesvári I. 1. Bochum-Duisburg _________1-1 x 2. Cottbus-Rostock__________2-11 3. Hamburg-Schalke iPMM Q-l 2 4. Hannover-Hertha BSC_______2-2 x 5. Kartsruhe-Bremen 3-3 x 6. Nürnberg-Bielefeld_________2-2 x 7. Leverkusen-Wolfsburg 2-2 x 8. Rorentina-Sampdoria_______2-2 x 9. Intemazionale-Cagliari 2-11 10. Juventus-Lazio__________5-2 1 11. Livorno-Milan _________1-42 12 . Palermo-Atalanta_________0-0 x 13 . Roma-Torino 4-11 Pluszmérkózés: _____________ 14 . Bayem München-Stuttgart 4-11 Nem született gól a fordu­ló rangadóján Szentlőrin- cen, ahol a Balatonlelle vendégszerepeit, míg a Nagyatádon rendezett so­mogyi derbin a Marcali örülhetett. Tudósítóinktól DRÁVA CSOPORT KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC (LIGA)— SZEKSZÁRD 0-0 Kaposvár, Rákóczi stadion, edzőpálya, 100 néző. V.: Vízi. RÁKÓCZI FC (LIGA): Kovács Z. - Szolomájer (Keczeü, 66.), Ribi, Kovácsevics, Márton - Balogh L., Androsics, Németh P., Reszli (Németh M., 46.) - Graszl N., Bozsovics (Májer, 61.). EDZŐ: Pusztai László, Balázs József. Komoly helyzetek nélküli mérkőzést játszott a két csapat, így az eredmény igazságos. jók: Ribi, Kovács Z., Kova, Né­meth P., illetve Klézü, Fehér A. TAKÁCS RÓBERT DOMBÓVÁR­CSURGÓI TK 2-1 (2-0) Dombóvár, 150 néző. V.: Ja­kab (Németh, Jónás). CSURGÓI TK: Bolla - FUipo, Kozma, Cservölgyi (Rozs, 46.), Kütsön - Bódis (Varga, 35.), Szabó, Szűcs, Gergelics - Né­meth, Balogh, edző: Beke Lajos. GÓLSZERZŐK: Kovács (8.), Nagy (44.), illetve Németh (80.). Az első félidő elején kapott gól megfogta a csurgói csapatot. A második félidőben mindent megtett a vendégcsapat, de csak a szépítés sikerült. JÓK: Németh, Kozma. BEKE LAJOS SZENTLŐRINC- BALATONLELLE SE 0-0 Szentlőrinc, 100 néző. V.: Éreth Attila. BALATONLELLE: Ország - Ba­logh (Bállá, 27.), Mitasz, Kenéz, Végh - Galgóczi, Pintér, Juhász (Himics, 75.), Kapitány - Már­ki, Kohány. edző: Készéi Fe­renc. Taktikailag jól felkészült mindkét csapat egymásból. A hazaiaknak szinte helyzetük sem volt, míg a vendég balaton- lelleiek két óriási ziccert is elhi­báztak. jók: Kenéz, Márki, Kapitány. KENÉZ ISTVÁN NAGYATÁDI FC- MARCALI VFC 0-2 (0-1) Nagyatád, 150 néző. V.: Ráko­si Tamás (Nyakas Balázs, Álló Tibor). Nagyatád: Gyenes - Bakó, Horváth J., Tamás, Bencsik (Nagy B. 80.) - Vukman (Vas- tagh, 80.), Prucsi, Vajda, Hor­tobágyi (Horváth R, 75.) - Kiss J., Brezovszki. edző: Bőzsöny János. marcali: Tánczos - Kővári, Zugor, Fekete A., Kormos - Ta­kács M., Németh A., Körösi (Törtei J., 85.), Mixtai - Zsiga (Somogyi, 78.), Kovács P. (Né­meth B., 75.). edző: Németh Ist­ván. GÓLSZERZŐK: Kormos (25.), Zsiga (63.). Alacsony színvonalú, csapko­dó első félidőt hozott a két szomszédvár csatája, amelyben a vendégek szerezték meg a ve­zetést. A második félidő ott foly­tatódott, és úgy, ahogy az első befejeződött. A vendégsiker megérdemelt. JÓK: Gyenes, Tamás, iüetve Zugor, Mixtai, Körösi. KERESZTHEGYI ISTVÁN DUNA CSOPORT BFC SIÓFOK (LIGA)-TATAI HAC 0-0 Siófok, 150 néző. V.: Rácz Zoltán. BFC SIÓFOK (LIGA): BalikÓ - Nyers, Márton, Baranyai, Amb­rus - Halászi, Horváth A., Orosz (Kovács N., 88.), Ludányi (Klausz, 85.) - Horváth B. - Szalai (Gerván, 75.). edző: Hor­váth Károly. A küzdelmes, kevés helyze­tet hozó mérkőzésen gól nélkü­li döntetlenre futotta a helyze­tek alapján a győzelemhez kö­zelebb álló hazaiaktól. JÓK: Márton, Baranyai, Hor­váth A. KESZTHELYI ZOLTÁN TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Tamá- si-Beremend 2-3, Pécsvárad- PVSK 2-0, Bogád-Bóly 7-4, Bonyhád-Nagykanizsa 2-0, Paks FC (Uga)-Mohácsi TE 4-1. A bajnokság állása 1. Szentlőrinc SE 25 20 3 2 58-16 63 2. Balatonlelle 25 17 3 5 43 - 15 54 3. Bogád SE 25 14 6 5 43-31 48 4. Bonyhád 25 13 7 5 48-31 46 5. Marcali VFC 25 13 5 7 49-38 44 6. Pécsvárad 25 13 3 9 55-40 42 7. Paks liga 25 12 6 7 50-39 42 8. Szekszárd 25 11 4 10 35 - 30 37 9. K. Rákóczi liga 25 9 8 8 42 -33 35 10. Dombóvári FC 25 10 3 12 32-35 33 11. Nagykanizsai TE 25 8 7 10 42-44 31 12. Beremend 25 9 4 12 36-48 31 13. Nagyatád FC 25 7 7 11 41 - 39 28 14. Csurgó 25 7 5 13 32- 55 26 15. Mohács 25 6 6 13 32-38 24 16. Pécsi VSK 25 5 5 15 21 - 46 20 17. Tamási SE 25 3 4 18 30-71 13 18. Boly SE 25 2 6 17 27-67 12 KEDD röplabda Férfi NB I Liga. Döntő, első mérkőzés. Kométa Kaposvár SE-Phoenix Mecano Kecskeméti RC. Kaposvár, Váro­si Sportcsarnok, 18 óra. SZERDA LABDARÚGÁS NB ll/NYUGATI csoport. Kaposvölgye VSC Nagyberki-Lombard Pápa. Nagyberki, 17 óra; Gyirmót SE-Barcsi SC. Gyirmót, 19 óra. RÖPLABDA NŐI nb i liga. Rá­játszás az 5-6. helyért, első mér­kőzés. BITT Kaposvári NRC-Bé- késcsaba. Kaposvár, Városi Sport- csarnok, 15.30 óra. KOSÁRLABDA FÉRFI NB I „A” csoport. Rájátszás a 9-14. he­lyekért. Kaposvári KK-Hódme- zővásárhely. Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 18.30 óra. CSÜTÖRTÖK LABDARÚGÁS NB lll/DRÁVA csoport. Balatonlelle SE-Pécs- várad. Balatonlelle, 16.30 óra; Csurgói TK-Nagyatádi FC. Csur­gó, 16.30 óra; PVSK-Kaposvári Rákóczi FC (liga). Pécs, 16.30 óra; Marcali VFC-Bogád SE. Marcali, 16.30 óra. RÖPLABDA FÉRFI NB I LIGA. Döntő, második mérkőzés. Pho- enix Mecano Kecskeméti RC- Kométa Kaposvár SE. Kecs­kemét, Városi Sportcsarnok, 18 óra. ■ Nyolc medál volt a Boglár Kupa mérlege A házigazda BBTC reménységei öt, a másik somogyi klub, a Ka­pós TC sportolói pedig három éremmel zárták a hagyományos Boglár Kupa országos korosztá­lyos teniszversenyt. A SOMOGYI EREDMÉNYEK. 10 ÉVESEK - LEÁNYOK: 1. Pór Petra (BBTC), 2. Vajda Nikolett (Kapós TC), ... 4. Dumity Sára (BBTC). fiúk: 1. Kotormán Ákos (Kapós TC), 2. Szabó Márton (Kapós TC), 3. Barczi Barna (BBTC), 4. Péterfai Marcell (BBTC). 16 ÉVESEK - LEÁNYOK: 1. Gaál Diána (BBTC),... 3. Vanya Niko­lett (BBTC). FIÚK:... 3. Méreg Ta­más (BBTC). ■ Fenyő Gábor Első tavaszi győzelmét aratta a Kaposvölgye labdarúgó nb ii Idősebb Dárdai Pál csapata otthon tartotta a három pontot az ESMTK ellen NYUGATI CSOPORT DUNAÚJVÁROS- KAPOSVÖLGYE VSC 2-3 (1-3) Dunaújváros, 500 néző. V.: Pintér Cs. (Takács G., Lémon). DUNAÚJVÁROS: Kurucz - Riedl, Szepessy D. (Facskó J. a szünet­ben), Facskó B., Pénzes - Szauter (Lukács a 81. percben), Rátkai (Heffler a szünetben), Micskó, Nagy I. - Szepessy R., Drozdik. edző: Szepessy László. KAPOSVÖLGYE VSC: StrubÜCS - Jagodics, Vaskó, Barics, Károlyi - Huzmi, Szabó L. (Tresjics a 68. percben), Szögedi, Smatovich (Szabó Sz. a 79. percben) - V. Nikolics (Godslove a 62. perc­ben), Kerek, edző: Horváth La­jos. GÓLSZERZŐK: Micskó (29.), Heffler (50.), iüetve V. Nikolics (7.), Szabó L. (41.), Kerek (44.). Bravúros győzelmet aratott Dunaújvárosban a Nagyberki. A jól játszó vendégek a három gól­juk mellett négy százszázalékos helyzetet is elpuskáztak. jók: Kurucz, illetve Vaskó, Szögedi, Kerek. bőna károly esmtk: Bonica - Tvaruska, Né­meth J., Geraldo, Kővári - Marosfalvi (Vörös D., 46., Czakó, 71.), Fűzi, Péter A., Farkas A. (Szabó Z., 85.) - Szőke L., Újhe­gyi. edző: Menczeles Iván. gólszerző: Koller (35.). kiállítva: Szőke (87.), Bonica (87.). A mezőnyjátékot a 35. perc­ben lőtt hazai gól változtatta meg. A Barcs megérdemelt győzelmet aratott a mezőnyben lelkes vendégek eüen. jók: Koller, Horváth P., Kolle­ga, Kónya, Matus, iüetve Geral­do, Fűzi, Szőke L. mezei József TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ajka- Gyirmót 5-1 (4-0), Integrál- DAC-Budaörs 2-0 (1-0), Szombathelyi Haladás-PMFC 1-0 (0-0), Felcsút -Pápa 3-1 (1-1), Kozármisleny-Komlói Bányász 2-2 (1-1), MTE-So- roksár 1-1 (0-0). A bajnokság állása 1. Haladás VFC 24 16 7 1 55 - 18 55 2. Felcsút SE 24 16 4 4 51 -21 52 3. Lombard Pápa 24 12 10 2 33- 17 46 4 Gyirmót SE 24 13 6 5 55-32 45 5. PMFC-Pécs Plaza24 12 4 8 35-26 39 6. DAC Győr 24 10 3 11 37-40 33 7 Budaörs 24 7 11 6 39-33 32 8. Dunaújváros 24 9 4 11 34 - 37 31 9. Barcs SC 24 8 6 10 30-35 30 10. Kozármisleny 24 5 13 6 21 - 27 28 11. ESMTK 24 8 4 12 30 - 46 28 12. Kaposvölgye 24 6 8 10 36 - 37 26 13. Ajka 24 6 7 11 42-46 25 14. Komlói Bányász 24 5 7 12 26-51 22 15. Soroksár 24 3 7 14 18-36 16 16. MTE 1904 24 3 5 16 16-56 12 Az MTE csapatától 2 pont levonva A somogyvári amazonok voltak a legügyesebbek Somogyi siker született a Kadar- kúton rendezett jubileumi, 15. Áprilisi Gyermekfocin a leá­nyoknál. A hagyományos után- póüás kispályás labdarúgó-fesz­tiválon - a 102 fiúalakulat mel­lett - 12 leánycsapat is pályára lépett; végül a somogyváriak let­tek a tornagyőztesek, a második hely pedig a kaposvári Zrínyi is­kola csapatának jutott. a végeredmény (12 csapat): 1. Somogyvár, 2. Kaposvár, Zrínyi üona Általános Iskola, 3. Mágocs. A torna legjobb mezőnyjátéko­sának a somogyvári Rofrics Re­ginát, a legjobb kapusnak pedig a kaposvári Zrínyi iskola háló­őrét, Wiener Zsuzsannát válasz­tották meg. ■ F. G. BARCSI SC-ESMTK1-0 (1-0) Barcs, 400 néző. V.: Király K. (Kovács Z., Iványi I.). barcsi SC: Kuczkó - Misko- vics, Matus, Kónya, Pókos - Kor­dé (Vass L., 84.), Horváth A., Horváth P., Koüer - Kollega, Sza­bó N. (Tompa, 80.). EDZŐ: Dárdai Pál. Hosszú idő után újra nyerni tudott a Kaposvölgye VSC Nagyberki