Somogyi Hírlap, 2008. március (19. évfolyam, 52-75. szám)

2008-03-31 / 75. szám

SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2008. MÁRCIUS 31., HÉTFŐ 10 A bajnok Debrecené volt az utolsó szó labdarúgó nb i Jól játszott a Rákóczi, ám a hajdúságiak az utolsó pillanatban pontot mentettek Emlékezetes mérkőzésen 2-2-es döntetlenre végzett a Rákóczi FC a bajnoki címvédő DVSC-vel szem­ben, míg a Siófok a lista­vezető otthonában szen­vedett 3-0-ás vereséget. Temesvári I., Keszthelyi Z. RÁKÓCZI-DEBRECEN 2-2 (1-0) Végre igazi, hamisíthatatlan tavaszi idő fogadta a csapatokat és persze a Rákóczi stadionba kilátogató szépszámú közön­séget. Az ötödik percben pedig már fel is hördülhettek a hazai szurkolók, hiszen Alves adott re­mek labdát a védők közül kilépő Oláhnak, aki a debreceni kaputól 14 méterre cselezni próbált, így odalett az ígéretes lehetőség. A nagy helyzet után talán mindkét csapat fújt egyet, a játék több­nyire a két 16-os között zajlott. Aztán negyedóra elteltével a Debrecen némi mezőnyfölénybe került, ennek ellenére a Rákóczi előtt adódtak helyzetek, sőt a vezetést is megszerezték a zöld­fehérek. Előbb Oláh sarokkal tálalt Alves elé, akinek 15 m-es lövését Poleksic védte, majd Oláh 10 m-es fejese kerülte el a jobb kapufát. A 23. percben pedig jött a hazai vezető találat. Szakály Dénes kényszerítőzött Oláh Ló- ránttal, majd a visszakapott lab­dát Szakály úgy juttatta a kapu­ba, hogy az a jobb kapufáról került a bal alsó sarokba (1-0). Ezt követően Milinte percei következtek, aki előbb Sándor T. lövését, majd Kouemaha zic­cerét védte. A mérkőzésre a továbbiak­ban sem lehetett panasz, egy­két perces üresjáratot leszá­mítva szinte folyamatosan tör­tént valami. A 36. percben Al­ves beadása után volt zavar a debreceni védelemben, majd Zahorecz mentett nagyot Ko­uemaha elől. A szünetben cserélt Herczeg András, a félidő végén meg­sérült Dombi Tibort Kerekes Zsombor váltotta, aki kisvártat­va helyzetbe is került. Az 55. percben Kiss Z. szöglete után került helyzetbe a cserecsatár, ám 6 méteres, bal alsóba tartó fejesét Milinte bravúros mozdu­lattal, lábbal hárította. A kö­vetkező pillanatban már a túl­oldalon támadt helyzet, de Oláh átadását követően Alvest szerel­ni tudták a vendégvédők. Az 57. percben szabadrúgáshoz jutott a Rákóczi, s Poleksic kapujától 24 méterre letett labda mögé Pintér Attila állt, aki centikkel bombázott a jobb felső sarok fölé. Továbbra is hullámzott a játék, a kapuk felváltva forog­tak veszélyben, úgyhogy mind­két csatársor bőven ellátta munkával a védelmeket. A 60. percben Ribi a 16-oson belül remek ütemben szerelte a lőni készülő Leandrót, két perccel később Máté Péter nem volt ilyen higgadt, és csak piros lapot érően tudta megállítani Andre Alvest, akit utolsó em­berként rántott le a debreceni védő. Az emberelőnyt szinte azonnal kihasználta a zöld­fehér gárda, hiszen a 64. perc­ben már 2-0 állt az eredmény- jelzőn. A remekül játszó Sza­kály Dénes lódult meg a fele­zővonaltól, több védőt is kicse­lezett, majd Poleksic előtt ke­resztbe passzolva Oláh elé tá­Látványos megoldásokban sem volt hiány. Andre Alves (fehérben) bár nem szerzett gólt, mégis veszélyesen futballozott @ képgaléria: SOMUNE.hu Kiengedték a győzelmet a kezükből a hazaiak Olyan volt a Siófok, mint a megolvadt hó prukner László, a Rákóczi vezetőedzője: Ezúttal is kien­gedtük a győzelmet a kezünk­ből. Az első félidőben jól ját­szottunk, gólt is lőttünk. A folytatásban érthetetlen mó­don átadtuk a területet, bár ekkor is sok helyzetünk volt. Mivel a keddi kupameccsig megvan a 48 óra, már a Hon­véd ellen készülünk. herczeg András, a Debrecen klubmenedzsere: Rettentő ide­gesen játszottunk, a Rákóczi jól futballozott, s a vezetést is megszerezte. A második fél­idő egy flúgos futam volt, de ahogy a Kaposvárt, úgy a csapatomat is dicséret illeti. Jól játszottak a hazaiak, ne­künk pedig emberhátrányban is volt erőnk az egyenlítéshez. garami József, az MTK veze­tőedzője: Volt bennünk egy kis görcs, az első félidőben rosszul is játszottunk, nem ta­láltuk a ritmust. A második gól után aztán már kezünk­ben volt a meccs, felszabadul­tan játszottunk, jól mozog­tunk. Több helyzetünk is volt, így megérdemelten nyertünk. Fontos siker volt ez. aldo dolcetti, a BFC Siófok vezetőedzője: Az első félidő­ben viszonylag jól játszot­tunk, a második viszont na­gyon rossz volt. A találkozó előtt azt hittem, hogy egyet léptünk előre, ám ehelyett hármat-négyet vissza. Egy olasz mondás szerint olyanok voltunk, mint az első napsu­gártól megolvadt hó. Iáit, aki 10 m-ről az üres kapu közepébe továbbított (2-0). A 72. percben - mint később kiderült - kihagyta a meccslab­dát a Rákóczi, miután Poleksic bravúrral védte Oláh 12 m-es lövését. Egy perccel később pedig jött a szépítés; Kerekes gyötörte középre a labdát a bal oldalról, a debreceni Leandro pedig 3 m-ről a léc alá lőtt (2-1). Az utolsó tíz perc is nagy izgal­makat hozott, a Rákóczi is lőhetett volna gólt, de a vendégek előtt is voltak komoly helyzetek. Nikolics bombáját blokkolták a védők, míg a hajdúsági Leandro lesgyanús lövését a jobb kapufa hárította. A 90. percben Sándor T. 17 m-es lövése után a felső léc mentett, ám a 93. percben egy felívelést követően Bíró P. már nem hibázott: 6 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt, kialakítva a végeredményt (2-2). Ilyen volt a Rákóczi-meccs I f i 13 4'J yi 31 MTK-BFC SIÓFOK 3-0 (1-0) Hétről hétre más összeállí­tásban küldi pályára együtte­sét Aldo Dolcetti, aki ezúttal sem hazudtolta meg önmagát. A listavezető otthonában kez­dőként kapott lehetőséget Gajda, aki egy héttel korábban még a tizennyolcas keretbe sem tudott bekerülni. Rajta kí­vül Bonifert is ott volt a csapat­ba, aki két fordulóval korábban játszott, ám akkor is csak egy félidőt. Rajtuk kívül a második félidőben Sütő is pályára ke­rült, aki múlt héten Gajdéhoz hasonlóan a keretben sem volt. Velük ellentétben a ZTE ellen kezdő Csopaki és Basara csak a lelátóról nézte a fővárosiak el­leni meccset. (A másik légiós Gaman sem került be az emtéká elleni tizennyolcas ke­retbe, míg a télen igazolt külföl­di Popovic szokás szerint a kis­RÁKÓCZI FC: Milinte - Ribi, Zahorecz, Grúz - Leandro (Kovácsevics, 86.), Pest (Bozsovics, 90.), Maróti, Szakály D. (N. Nikolics, 74.), Pintér - Oláh, Alves. VEZETŐEDZŐ: Prukner László MTK: Végh - Horváth L., Lambulics, Pin­tér, Pollák - Kulcsár (Hrepka, 46.), Pátkai (Kecskés, 55.), Zsidai (Szabó Á., 84.), Pál A. - Kanta J., Urbán VEZETŐEDZŐ: Garami József padot koptatta.) Egy biztos: a minőséget a hazai labdarúgók képviselik Siófokon. Mint pél­dául Melczer, aki remek labdát ívelt Magasfóldi elé, akinek lö­vését Végh ki tudta védeni. A balatoniak remekül kezdtek a bajnokesélyes otthonában, ám Nagy Lajos labdavesztése után mégis a házigazdák szereztek gólt Urán révén (1-0). A balato­niak ismét igazolták a tavasz- szal már unalomig ismert tétet: bármikor képesek gólt kapni. Hiába vannak fölényben, min­dig bennük van egy bekapott gól lehetősége. A hátrány elle­nére a remekül játszó Nagy La­jos összerántotta csapatát, ám hiába osztott ki három (!) gól­passzt a félidő utolsó húsz per­cében, azokat a Gajda, Bonifert, Magasfóldi trió mind-mind el­hibázta. Ennyi és semmi több nem DVSC: Polekszics - Bemáth, Máté, Komlósi, Szatmári - Dombi (Kerekes, 46.), Leandro, Sándor T., Kiss Z., Czvitkovics (Bíró P., 68.) - Kouemaha (Bogdanovics, 58.). KLUBMENEDZSER: Herczeg András Siófok: Hegedűs - Ambrus, Csóka, For­gács, László - Nagy L. (Sütő, 64.), Tusori (Homonyik, 69.), Bonifert (Fülöp, 46.), Melczer - Magasföldi, Gajda VEZETŐEDZŐ: Aldo Dolcetti történt a pályán a továbbiak­ban, legalábbis siófoki szem­pontból. Hiába cserélte be Fülö- pöt is Aldo Dolcetti, a második félidőben egyetlen helyzetet sem tudott kialakítani a kék mezben játszó újonc. A táma­dók - Gajda, Fülöp, Magasföldi - szenvedtek, csak keresték, de nem találták a helyüket a pá­lyán. A gárda védekezése pedig egyenlő volt a nullával, amit jól példáz, hogy a házigazdák helyzet nélkül, egy szögletből szereztek újabb gólt Forgács és Tusori asszisztálása mellett (2- 0). Az említettek mellett Lász­lónak sem ez volt élete meccse. Az utóbbi, Pál elleni szabályta­lansága után alakult ki újabb gólhelyzet, ám Pintér kapufát fejelt. Az utolsó szög a balatoni­ak koporsójában Nagy Lajos sé­rülése volt, akit a nem is oly rég Siófokon játszó Kecskés tett IliilIHlliiij SZÍNVONAL Az első félidőben a Siófok, a második­ban az MTK dominált. ' WP HANGULAT Ahogy az MTK- pályán már megszokhattuk JÁTÉKVEZETŐ jm Kisebb tévedések, ' de a büntetőnél talán túl szigorú volt A további eredmények BUDAPEST HONVÉD-DVTK- BORSODI 0-1 (0-0) Bozsik Stadion, 2000 né­ző. V.: Szabó Zs. GÓLSZERZŐ: Hómmá (79.). GYŐRI ETO FC-ZTE FC 3-2 (2-0) Győr, 4000 néző. v.: Arany GÓLSZERZŐK: PákoliCZ (27.), Brnovic (32., 93.), il­letve Waltner (68., 71.). NYÍREGYHÁZA-PAKS 1-2 (0-0) gólszerzők: Szilágyi N. (59.), illetve Weitner (93.), Tököli (95., 11-esből). TATABÁNYA-FC FEHÉRVÁR 1-3 (0-2) Szőnyi út, zárt kapuk mögött, v.: Solymosi GÓLSZERZŐK: Béres (73.), ill. Roller (26.), Polonkai (44.), Dajic (53.). A Vasas-Újpest FC mér­kőzést hétfőn 18 órakor játsszák. A REAC 3-0-ás gólkü­lönbséggel megkapta a ki­zárt Sopron elleni három bajnoki pontot. A 22. forduló párosításai: április 4., 19 óra ZTE- MTK; április 5., 15 óra Debreceni VSC-TEVA-Bp. Honvéd, 19 óra DVTK-Va- sas, BFC Siófok-Gabona Transz Kaposvári Rákóczi FC, FC Fehérvár-REAC, Paksi FC-FC Tatabánya; április 7., 18 óra Újpest FC- Nyíregyháza. harcképtelenné. Nem mintha bármi esélye is lett volna a ba­latoniaknak a második gól után, hisz láthatóan feladták a meccset, ahogy korábban tet­ték azt Újpesten, Debrecen­ben, Győrben. A házigazdák vi­szont úgy gondolták, ha már te­hetik, kiszórakozzák magukat. Előbb Pál rúgatott gólt Urbán- nal, majd Kanta próbálta meg ugyanezt tenni Hrepkával. Az utóbbit a csereként beállt Sütő buktatta a büntetőterületen be­lül, Kanta pedig készségesen átengedte a könnyelműen meg­ítélt büntetőt a sértettnek. He­gedűs azonban kivédte a cse­reként beállt támadó lövését, megmentve ezzel csapatát a ki­ütéses vereségtől. A siófokiak a következő for­dulóban április 5-én, 19 órakor a Rákóczi elleni megyei rang­adón javíthatnak. A bajnokság állása 1. MTK Budapest 21 13 6 2 48 ■17 45 2. Győri ETO FC 21 11 8 2 48­26 41 3. DVSC-TEVA 21 11 6 4 42­■24 39 4. Újpest FC 20 11 5 4 41 ■ ■24 38 5. Bp. Honvéd 21 11 5 5 37­22 38 6. K. Rákóczi FC 21 9 7 5 30­28 34 7. FC Fehérvár 21 10 3 8 32­25 33 8. ZTE FC 21 9 5 7 42­■30 32 9. Nyíregyháza 21 8 5 8 24­25 29 10. Vasas 20 6 5 9 24 ■31 23 11. Paksi SE 21 5 7 9 31­■39 22 12. REAC 21 5 6 10 23­•33 21 13. Diósgyőri VTK 21 4 9 8 21 ■ •38 21 14. BFC Siófok 21 4 7 10 22­■32 19 15. FC Tatabánya 21 2 3 16 25­■60 9 16. FC Sopron 0 0 0 0 C l-O 0 Hidegkúti Stadion, 800 néző. V.: Szilasi GÓLOK: Urbán (23), Lambulic (55.), Urbán (77.) Kaposvári Rákóczi FC 2-2 (1-0) DVSC-TEVA Rákóczi stadion, 4000 néző. V.: Szabó S. GÓLOK: Szakály D. (23.), Oláh (64.), illetve Leandro (73.), Bíró P. (93.) KIÁLLÍTVA: Máté (62 ). MTK 3-0 (1-0) BFC Siófok