Somogyi Hírlap, 2008. március (19. évfolyam, 52-75. szám)

2008-03-31 / 75. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2008. MÁRCIUS 31, HÉTFŐ SPORT 11 Őrült hajrá lesz a bajnoki címért az utolsó körben a kispályásoknál Bonyhádon nyert a Csurgó labdarúgó nb in Otthonában is kiütötte a sereghajtót a Balatonlelle Kaposvár mellett meg Nagyatádra és Siófokra kerültek aranyak Már csak egy forduló van vissza az Irodagép Kupa kaposvári vá­rosi teremlabdarúgó-bajnokság­ból, s a felső- és az alsóházban is kiélezett véghajrá lesz az utolsó játéknapon. A bronzérem sorsa egyébként a legjobbaknál és a „második vonalban” is eldőlt. Előbbi mezőnyben az M-Car le­győzte az Izomláz csapatát, az ellenlábasok pedig veszítettek, így az utolsó fordulótól függetle­nül már övék a harmadik hely. Az aranyérem viszont csak a zá­rónapon talál gazdára; a Joker jobb gólarányának köszönhető­en átvette a vezetést a FIFA együttesétől, így a döntőnek is beillő Joker-FIFA rangadón előb­binek már a döntetlen is elég a bajnoki címhez. ■ Az utolsó forduló küzdel­mei április 3-án 17 óra­kor kezdődnek az egyete­mi sportcsarnokban. Az alsóházi tabellát egy pont­tal vezeti a Pénzvilág a Traubi- soda előtt, ennek megfelelően itt is izgalmas lehet az utolsó forduló. Már eldőlt, hogy a harmadik helyen a Police FC végzett. A felsőház eredményei: Nyár FC-Kaposvári Egyetem 3-2. Gólszerzők: Bogdán (3), illetve Herczeg, Baksa; Füredi Erdő- mester-Anonim 3-0 játék nél­kül; Somogy Sportja-Szódavíz Roberto Csempe 6-4. Gólszer­zők: Horváth I. (2), Németh B. (2), Győrfi (2), Szabó K., illetve Magyar (2), Fazekas (2); M-Car Autókereskedés-Izomláz-Ten Groupe 2-1. Gólszerzők: Buda­vári, Szabó B., illetve Kranauer; Joker Söröző-Balog Üveges 6-1. Gólszerzők: Jovánczai (2), Dűli (2), Horváth Zs., Brunczvig, illetve Széphelyi. Az alsóház eredményei: FC Traubisoda-Logez 6-1. Gólszer­zők: Benedek (2), Czink, Guzmics, Király, Rábel, illetve Szép; Kacsógép-Kadarkúti Öregfiúk 3-2. Gólszerzők: Gaál (2), Rohács, illetve Kalocsai, Tóth B.; Pénzvilág 2007-Privát Hús 5-4. Gólszerzők: Koltai (2), Matics, Oláh, Kampf, illetve Zakócs (3), Pápai; Czimmer Feri-QLR PC Bontó 1-0. Gól­szerző: Czimmermann; Postás SE-Logisztikai Ezred 2-1. Gól­szerzők: Gulyás, Torma, Bácsai. ■ Temesvári I. A labdarúgó NB III Dráva csoportjában biztosan verte a sereghajtót a Bala­tonlelle. Bonyhádon is nyert a Csurgó, a Nagy­atád és a Siófok döntet­lent játszott, a Marcali és a Rákóczi ligacsapata pe­dig kikapott. Tudósítóinktól NB III, DRÁVA CSOPORT: BONYHÁDI VLC-CSURGÓI TK 1-2 (0-0) Bonyhád, 100 néző. V.: Ko- zári. csurgói TK: Bolla - Kozma, Filippo, Szabó S., Cservölgyi - Szűcs (Varga Cs. a 87. percben), Bódis (Kütsön a 85. percben), Csonka, Gergelics - Balogh Zs., Németh J. (Rozs a 90. percben). edző: Beke Lajos. Megérdemelt győzelmet ara­tott Bonyhádon a csurgói alaku­lat. gólszerzők: Hosnyánszki (a 60. percben), Illetve Balogh Zs. 2 (a 68. percben 11-esből és á 87. percben), jók.: Balogh Zs., Kozma, Németh J., Bódis. BEKE LAJOS KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC LIGA-DOMBÓVÁR 0-1 (0-0) Kaposvár, Rákóczi stadion, edzőpálya, 100 néző. V.: Hrebik. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC LIGA: Horváth L. - Tonkovics, Petrák (Szolomájer, a 63. percben), Márton, Horváth R. - Németh P., Androsics (Simon, a 80. percben), Graszl N., Balogh L. - Májer (Keczeli, a 63. percben), Reszli. edző: Pusztai László, Ba­lázs József. Alacsony színvonalú mérkő­zésen egy büntető döntött a vendég Dombóvár javára. Gól­szerző: Steiger (a 72, percben, 11-esből). Jók: GraszJ N., Reszli, illetve Szabados, Fábián. TAKÁCS RÓBERT BÓLYI SE-BALATONLELLE SE 0-4 (0-2) Boly, 100 néző. V.: Rákosi Ta­más. BALATONLELLE SE: Országh, Balogh, Mitasz, Kenéz, Végh, Galgóczi, Pintér (Földes, a 80. p.), Juhász (Kapitány, a 75. p.), Márki, Zsiga (Takács, a 65. p.)., Pálfi. edző: Készéi Ferenc, gól­szerzők: Balogh (a 10. p.), Már­ki (a 21. p.), Pintér (a 75. p.), Galgóczi (a 77. p.). Mindvégig a vendég Balaton­A Kaposvári Rákóczi ligacsapata nem tudta megállítani a Dombóvárt. A tolnaiak mindhárom pontot megszerezték lelle irányította a mérkőzést, fölényük gólokban is megmu­tatkozott. JÓK: Balogh, Márki, Pálfi. KENÉZ ISTVÁN SZENTLŐRINC-MARCALI vfc 3-0 (2-0) Szentlőrinc, 150 néző. V.: Szommer Attila. marcali vfc: Tánczos, Kö­rösi, Zugor, Fekete (Bellán, a 46. p.), Kormos, Kővári, Somo­gyi (dr. Németh B., a 46. p.), Mixtai (Zsiga, a 65. p.), Németh A., Kovács, Kiss. edző: Németh István. Az első félidőt sajnos átalud- ta a Marcali csapata, a második félidőben hiába került mezőny- fölénybe, nem tudott egyenlíte­ni. JÓK: Körösi, Kovács, Kiss, il­letve Leipold, Horváth, Zrínyi. NÉMETH ISTVÁN PÉCSVÁRAD-NAGYATÁDI FC 2-2 (0-1) Pécsvárad, 150 néző. V.: Bá­nyai Tamás (Szabó M., Nagy K.). Nagyatád: Gyenes, Prucsi, Ta­más, Károlyi, Szabó M., Kiss, Bencsi (Vajda, a 90. p.), Vuk­man, Brezovszky, Pintér (Vas­tag, a 85. p.), Pércsi (Hortobá­gyi, a 22. p.). Edző: Bőzsöny Já­nos. gólszerzők: Dienes ( 8 m- es lövés a 76. p.), Schweitzer (11-es, a 87. p.), illetve Bre­zovszky (11-esből, a 45. p.), Pin­tér (16 m-es lövés, a 73. p.). Piros lap: Lucz (a második sár­galap után, 58. p.), illetve Ta­más G. (a mérkőzés után tiszte­letlenségért). A vendégek már 2- 0-ra ve­zettek, és a lelkesen játszó ha­zaiak tíz emberrel is döntetlen­re hozták a mérkőzést. JÓK: Pin­tér, Kiss, Szabó M. VUKMAN LÁSZLÓ NB III. DUNA CSOPORT BFC SIÓFOK (LIGA) - CSEPEL FC 0-0 Bodajk, 150 néző. V.: Laczkó. bfc siófok: Balikó - Nyers, Miklósvári, Sütő, Körmendi (Orosz 30. p.) - Horváth A., Ba­ranyai (Szalai 80. p.), Márton, Köntös - Homonyik (Halászi 80. p.), Horváth B. edző: Hor­váth Károly. A balatoniak játszottak fö­lényben a találkozó nagy részé­ben, ám a ziccereiket sorra elhi­bázták. Az utóbbi miatt ezúttal be kellett érniük egy döntetlen­nel. JÓK: Balikó, Nyers. KESZTHELYI ZOLTÁN további eredmények: Tamá­si-Pécsi VSK 1-1; Paksi FC li- ga-Szekszárdi UFC 1-0; Bere- mendi ÉSK-NTE 1866 0-0; Bo- gád SE-Mohácsi TE 2-1. A bajnokság állása 1. Szentlőrinc SE 21 18 2 1 51 14 56 2. Balatonlelle 21 15 2 4 38 13 47 3. Bogád SE 21 11 5 5 31 25 38 4. Pécsvárad 21 11 3 7 45 33 36 5. Bonyhád 21 10 6 5 40 30 36 6. Paks liga 21 10 5 6 42 34 35 7. Marcali VFC 21 10 4 7 38 34 34 8. Szekszárd 21 10 3 8 33 25 33 9. Dombóvári FC 21 9 2 10 28 28 29 10. K. Rákóczi liga 21 7 6 8 33 30 27 11. Nagykanizsa 21 7 6 8 36 36 27 12. Nagyatád FC 21 7 5 9 38 32 26 13. Beremend 21 7 4 10 26 41 25 14. Csurgó 21 6 5 10 28 41 23 15. Pécsi VSK 21 5 3 13 19 38 18 16. Mohács 21 3 6 12 18 31 15 17. Tamási SE 21 3 4 14 24 55 13 18. Boly SE 21 2 5 14 21 49 11 A kaposváriak mellett nagyatá­di és siófoki reménységeknek ju­tott aranyérem a megyei ritmi- kusgimnaszüka-bajnokságon. A GYŐZTESEK „A” KATEGÓRIA - EGYÉNI VERSENY i. korcsoportosok (2 indu­ló): Rácz Dorottya (Kaposvár, Gyakorló Általános Iskola), ii. korcsoportosok (6 induló): Takács Dalma (Kaposvár, Ber­zsenyi Dániel Általános Iskola), ni. korcsoportosok (3 induló): Németh Csenge (Kaposvár, Tol­di Lakótelepi Általános Iskola), ív. korcsoportosok (1 induló): Szolnoki Nikolett (Kaposvár, Gyakorló Általános Iskola), v. korcsoportosok (2 induló): Huszár Evelyn (Kaposvár, Tán­csics Mihály Gimnázium), vi. korcsoportosok (1 induló): Samu Krisztina (Kaposvár, Tán­csics Mihály Gimnázium). ■ A megyei RG-bajnoksá­gon tizenkét egyéni és hat csapatszámban osz­tottak érmeket. „B" KATEGÓRIA - EGYÉNI VERSENY. i. korcsoportosok (10 indu­ló): Szolnoki Kitti (Kaposvár, Gyakorló Általános Iskola), n. korcsoportosok (10 induló): Boros Ninetta (Nagyatád, Bár­dos Lajos Általános Iskola), m. korcsoportosok (8 induló): Göbölös Vanessza (Nagyatád, Bárdos Lajos Általános Iskola), ív. korcsoportosok (4 induló): Kalmár Dorina (Kaposvár, Zrí­nyi Ilona Általános Iskola), v. korcsoportosok (3 induló): Völcsey Kitti (Siófok, Krúdy Gyula Kereskedelmi Szakkö­zépiskola). vi. korcsoportosok (1 induló): Bállá Melinda (Sió­fok, Perczel Mór Gimnázium). „B” KATEGÓRIA - CSAPATVERSENY. I. korcsoportosok (3 csa­pat): Nagyatádi Közoktatási In­tézmény. II. korcsoportosok (6 csapat): Nagyatád, Bárdos La­jos Általános Iskola, in. korcso­portosok (5 csapat): Siófok, Széchenyi. István Általános Is­kola. ív. korcsoportosok (2 csapat): Kaposvár, Bartók Béla Úti Általános Iskola, v. korcso­portosok (3 csapat): holtver­senyben Kaposvár, Munkácsy Mihály Gimnázium és Siófok, Perczel Mór Gimnázium, vi. korcsoportosok (1 csapat): Siófok, Perczel Mór Gimnázi­um. ■ Fenyő Gábor Egy pontot otthon tartott a listavezetővel csatázó Barcs labdarúgó nb ii, nyugati csoport Meglepetésre kikapott a Soroksáron vendégszereplő Kaposvölgye együttese A két somogyi NB Il-es együttes közül a barcsiak lehetnek elége­dettebbek a huszadik fordulót követően. Idősebb Dárdai Pál csapata hazai pályán egy pontot megtartott a listavezető Hala­dás ellen. A Kaposvölgye VSC Nagyberki csapata meglepetésre Soroksáron maradt alul. NB II. NYUGATI CSOPORT: SOROKSÁR-KAPOSVÖLGYE VÁLLALKOZÓK SC-NAGYBERKI 3-2 (2-0) Soroksár, 200 néző. V.: Varga L. (Kelemen, Fehér). Soroksár: Kálmán - Hauser, Szekeres, Kőkúti, Mogyorossy - Kis R., Hegedűs Cs., Rebecsák (Szili a 68. percben), Mundi - Tandari (Héray a 70. percben), Csepregi (Skita a 74. percben). edző: Elekes József. kaposvölgye vsc: Strublics - Jagodits, Viniczius, Vaskó (Sza­bó Sz. a 60. percben), Gellér - Huzmi, Szögedi, Szabó L, Schmat- .tovich (Tresnjic a szünetben) - Kerek, V. Nikolics (Ivusza a 74. p.). edző: Horváth Lajos. Szinte végig egykapuzott a Kaposvölgye, ám hiába játszott nagy fölényben, a gyermeteg hi­bákat elkövető védelme egymás után kapta a gólokat... Az utolsó félórára még összekapták ma­gukat a vendégek, ám egyenlí­teni már nem tudtak, gólszer­zők: Tandari 2 (a 19. percben és az 54. percben), Mundi (a 20. percben), illetve Kerek (a 63. Károlyi Sándor és társai nem tudtak pontot szerezni Soroksáron percben), Szögedi (a 75. perc­ben). jók: Szekeres, Kőkúti, Mo­gyorossy, illetve Szabó L. BÓNA KÁROLY BARCS FC-SZOMBATHELYI HALADÁS 1-1 (0-1) Barcs, 800 néző. V.: Berger Jó­zsef (Forgács, Sebestyén). BARCS FC: Kuczkó, Miskovics, Matus, Győré, Pókos, Kordé, Horváth A. (Horváth P., a 61. p.), Horváth Á., Kollega (Kónya, a 85. p.), Szabó N., Ágoston (Vas, a 61. p.). edző: Dárdai Pál. . SZOMBATHELY! HALADÁS: Ró­zsa, Schimmer, Kuttor, Balassa, Guzmics, Rajos (Vörös P., a 74. p.), Kaj, Tóth N. (Sípos N., a 75. p.), Nagy G., Andorka, Simon A. Edző: Csertői Aurél. Gólszer­zők: Schimmer (a 15 p., 20 m-es szabadrúgásból), illetve Szabó Norbert (a 67. p., 5 m-es gurí- tás). Sárgalap: Kordé (a 27. p., rátartásért), Matus P. (48. p., feltartásért), illetve Tóth Nor­bert (a 45. p., lökésért). Jó iramú, jó színvonalú mér­kőzésen a Haladás szerzett ve­zetést szabadrúgásból. Fordu­lás után a kemény küzdelem folytatódott, a hazaiak szép tá­madás végén egyenlítettek. Összességében a Barcs jó játék­kal rászolgált a döntetlenre a bajnokesélyes Haladás ellen. Jók: Kuczkó, Miskovics, Matus, Szabó N., illetve Schimmer, Kaj, Nagy G. mezei József TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Komlói Bányás-Budaőrs 1-1; Kozár- misleny-ESMTK 2-2; Dunaúj­város FC-Gyirmót SE 3-1; FC Ajka-Felcsút FC 1-3; Integrál DAC-Lombard Pápa 1-1; MTE-PMFC 0-2. A bajnokság állása 1. Haladás VFC 20 14 5 1 50 ■17 47 2. Felcsút SE 20 14 2 4 44 ■18 44 3. Lombard Pápa 20 11 8 1 27 ■10 41 4. Gyirmót SE 19 11 4 4 41 ■21 37 5. PMFC 20 9 4 7 30 •24 30 6. DAC Győr 20 9 2 9 31­■34 29 7. Budaörs 20 6 10 4 33 ■27 28 8. Barcs SC 20 7 6 7 27­■29 27 9. Dunaújváros 20 7 4 9 26 ■27 25 10. Kozármisleny 20 5 9 6 14 ■ ■20 24 11. ESMTK 20 7 2 11 24­■40 23 12. Kaposvölgye 19 5 7 7 28 ■24 22 13. Ajka 20 5 5 10 33­■39 20 14. Soroksár 20 3 5 12 14 ■30 14 15. Komlói Bányász 20 2 6 12 16 ■47 12 16. MTE 1904 20 3 3 14 14­■45 12