Somogyi Hírlap, 2007. szeptember (18. évfolyam, 204-228. szám)

2007-09-02 / Vasárnapi Somogyi Hirlap, 35. szám

2007. SZEPTEMBER 2., VASÁRNAP SPORT 11 wmmmmMmmmm 'mmmmm m mmmm m * m - mmmmmmm mmmmmmmm. m» mmmmmmmm Gólzáporos csatát nyert a Rákóczi labdarúgó nb i Három 11-est is kihagytak a csapatok, de hétszer zörgött a háló Gyakorta volt munkában mindkét együttes védelme a találkozón. Végül a siófoki háló zörgött többször Megyei rangadót rendez­tek az élvonalbeli labda­rúgó bajnokság hetedik fordulójában. Temesvári Iván Tizenkilenc év után újra az NB I-ben találkozott egymással a Ka­posvári Rákóczi FC és a BFC Sió­fok együttese. Három jubiláló kaposvári já­tékost köszöntött a Rákóczi Ba­ráti Köre. Debrecenben Milinte Árpád 150., Mező Tamás 50. mérkőzését játszotta kaposvári színekben, míg ebben a fordu­lóban Dusán Vasziljevics 75- ször lép pályára Rákóczi játé­kosként. Harmincöt másodperc eltelté­vel megszerezte a vezetést a Ka­posvár! A Siófok kezdte a mér­kőzést, de Alves ellopta a lab­dát, majd ló méterről a felső lécre vágta a bőrt, ami a gólvo­nal elé pattant, az érkező Oláh közelről bevágta. 1 -0. A 10. percben Alves vette el a labdát Kuttortól, aki ezután fel- s vágta a 16-oson belül a brazil f csatárt. A játékvezető 11-est ítélt, j de Vasziljevics középre, éppen i Hegedűsbe lőtte a büntetőt. A 28. percben Szakály adott nagyszerű labdát Oláhnak, aki 14 méterről lőhetett volna, de beérték a védők. A labda Pin­tért találta meg, akit szereltek a kapu közelében bal oldalon. A 33. percben egyenlített a Siófok. Kanta jobb oldalról be­ívelt szabadrúgását Kuttor négy méterről, félmagasan a kapu bal oldalába fejelte. 1-1! A 39. percben ismét Alves csa­pott össze Kuttorral, a védő kéz­zel sodorta el a labdát, ezért 11- est ítélt a játékvezető. Kuttor sár­gát kapott. Alves higgadtan a bal alsóba helyezte a büntetőt. 2-1. A 42. percben 11-eshez jutott a Siófok is. Pest ellökte a hely­zetben lévő Kantát. A kaposvári játékos is sárgát kapott. A bün­tetőt Forgács lőtte, de a jobbra tartó lövést Milinte megfogta. A 45. percben megint Alves csinált bohócot Miklósváriból. A csel után középre adott, Oláh öt méterről a kapu közepébe fe­jelt. 3-1. A szünet után újabb gól esett. A 47. percben Kanta vezette be a labdát a kaposvári 16-oson be­lülre Mező mellett, majd a föld­re huppant. Fábián játékvezető ismét büntetőt ítélt. Fülöp ma­gabiztosan a jobb felső sarokba vágta a labdát. 3-2. Az 51. percben Maróti ugrat­ta ki Oláht, Miklósvári felvágta. Az újabb 11-est Suljic lőtte, de a jobb alsóba tartó labdát Hege­dűs megfogta. Az 56. percben Kanta a bal oldalról ívelt be egy szabadrúgást. A veszélyesen kanyarodó labdát Tusori elől Milinte ütötte ki. A 60. percben Maróti adott nagyszerű labdát Vasziljevicsnek, azonban a lö­vés előtti utolsó pillanatban Kuttor szerelte a kaposvári kö­zéppályást. A 62. percben Melczer bal ol­dali beadását Fülöp fejelte a ka­posvári kapu bal alsó sarkába hat méterről. 3-3. A 69. percben Pest indította Oláht, aki jobbról középre pasz- szolt, az érkező Vasziljevics nyolc méterről a bal alsóba vág­ta a labdát. 4-3. Négy perccel később Vaszil­jevics ugratta ki Oláht, aki a 16- oson belülre is beverekedte ma­gát, de helyezett lövését Hege­dűs bravúrral megfogta. A 85. percben Kuttor 25 méteres, bal felsőbe tartó szabadrúgását ütötte szögletre bravúrral Milinte. Ezt követően Homo- nyik hátulról belerúgott Sza­kály Péterbe egy kisebb ka­kaskodás után, Fábián játék-ve­zető kiállította a siófoki játé­kost. A találkozó végéig nem változott az eredmény. Három gólt lőtt, mégis döntetlent ért el Bonyhádon a Marcali gárdája LABDARÚGÓ NB III, DRÁVA- CSOPORT: BONYHÁD VÖLGYSÉG LC- MARCAU 3-3 (1-2) Marcali: Tánczos- Takács M., Búza, Kormos, Körösi- Mixtai, Németh, Zugor, Törtei T.- Kiss B., Egle. Edző: Németh István. Gólszerzők: Kiss (a 12. perc­ben), Törtei (a 41. percben), Fischer (a 45. percben), Búza (a 47. percben), Papp (a 66. perc­ben), Máté (a 77. percben), sár- galapi Illés a 76. percben, Kra- usz a 83. percben, Búza a 87. percben, Törtei a 90. percben. Sajnos a két pontot Bonyhá­don hagytak a vendégek. FÁNDLI PÉTER SOMOGY MEGYEI LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG, II. OSZTÁLY ÉSZAKI-CSOPORT: KÉTHELY-SZŐLŐSGYÖRÖK 5-2 (2-1) Kéthely, 180 néző. V.: Zarka (Kovács, Orsós). GÓLSZERZŐK: ifj. Mikula A. kettőt, Kalló N., Zsiga Sz. kettőt, illetve Sáfár, Szilágyi. JÓK: Zsi­ga, Szabó Cs., Mikula A., ill. Sá­fár, Hegyi, ifi: Kéthely-Szőlős- györökó-l. nikola andrás DÉLI-CSOPORT: BABÖCSA-CSOKONYAVISONTA 0-3 (0-2) Babócsa, 300 néző. V.: Rack J. (Godina, Rapkai). Gólszerzők: Csortos kettőt, 29. és 78. percben, Horváth M. a 43. percben. JÓK: Bodenyák, Laklia, Lau- fer, Káló, András, illetve Varga, Csortos, Szigecsán, Antal, ifi: Babócsa-Csokonyavisonta 2-3. CZUKK SÁNDOR Győztes bemutatkozás a losonci kosártornán Meglepetések a marcali kézis kupán kézilabda Két esélyes is kikapott a nyitányon az előkészületi tornán KAPOSVÁR-HANDLOVA 83-79 (23-14,14-25, 27-25,19-15) kaposvári KK: Csirke (11/3), Day (18), Vojvoda (13/3), Szőke (12), Praznovsky (20). Csere: Orosz (5), Kiss K. (4), Tömös- váry (-), Kovács D. (-). Győzelemmel mutatkozott be a losonci nemzetközi férfi ko­sárlabdatornán a Kaposvári KK. A somogyiak pénteki ellen­fele, a szlovák Levice az utolsó pillanatban lemondta a részvé­telt, így pihenőnappal kezdtek Szőkéék. Szombaton aztán két összecsapás várt rájuk. Előbb a kupa keretében a beugróként érkező csapata, majd edző­meccsen a Lucenec együttese következett. A Handlova ellen első negyedben jobb dobótelje­sítménnyel húzott el a KKK, de a cserék után 2 pontra feljött az ellenfél. A folytatásban már 71-65-re is vezettek a szlová­kok, de a meccs végén Vojvoda találataival fordított a Kaposvár. ■ Kun Z. Nem várt eredményekkel kez­dődött a III. Forrás Kupa Női Ké­zilabdatorna Marcaliban. A Nagyatád egygólos veresé­get szenvedett az újonc Siófok együttesétől, majd a PEAC győzte le egyetlen góllal a házi­gazda Marcalit. A siófokiak edzője, Pintér Károly joggal volt elégedett a csapatával: - Eddig jobban sze­repeltünk, mint ahogy arra előzetesen számítottam. Véde­kezésben sikerült előrelép­nünk, ez a legfőbb oka az ered­ményességünknek. Azért hibá­kat is látok a csapatjátékban, a támadásvezeté­seket egyénileg akarjuk megol­dani, ezen javíta­ni kell. Tóth István, a Marcali edzője szerint is hasznos a mérkőzés­sorozat: - A csapat tudásszint­je kiemelkedő, de ezt nem min­dig tudjuk igazolni a pályán mutatott teljesítménnyel. A Pécs elleni egygólos vereség miatt nem kell szégyenkez­nünk, a Szekszárd ellen pedig időnként látvá­nyosan játszot­tak a lányok. Egy vereség és egy győzelem után valószínű, hogy csak a harmadik helyért mérkőzhe­tünk. Mód János, a Nagyatádi NKK edzője szerint csapatának egye­lőre nem sikerült az előrelépés:- Ez a torna is azt bizonyítja, hogy szükségünk van arra az egy hétre, amennyivel később kezdjük a bajnokságot. Táma­dásban és védekezésben is bő­ven van előrelépési lehetősé­günk. A helyosztó párosításai: 5. helyért: Vasvár-Szekszárd, a 3. helyért: Marcali-Nagyatád, a döntőben: Siófok-Pécs. A III. Forrás Kupa Női Kézi­labdatorna végeredményéről hétfői lapszámunkban olvas­hatnak. ■ Samu László ■ Hasznos mérkőzé­seken készülnek fel a csapatok. HIRDETÉS Mindenki benne lesz, Ön miért hagyná ki? Megjelenik 2007. év végén 50 000 példányban! ► több mint száz oldalon, exkluzív kivitelben ► közérdekű információk ► 500 szócikk alatt megjelenő hirdetések ► saját hálózat útján ingyenesen terjesztve Kaposváron és Somogy megye városaiban ► 1 évig biztosítva partnereinknek folyamatos hirdetési lehetőséget HIRDETÉSFELVÉTEL: 70/457-9260, fax: 82/528-148 Szeptembertől induló, érettségire épülő, esti tagozatos iskolai rendszerű, felsőfokú/akkreditált képzések: Idegenforgalmi szakmenedzser, Banki szakügyintéző További előnyök: kreelitbeszámítás a felsőoktatás­ban, angol nyelvű Európa ss bizonyítvány-kiegészítő, emelt óraszámú idegen nyelv és számítástechnika oktatás, 30% SZJA kedvezmény, ta­nulói jogviszony, diákhitel, diákigazolvány. Magyar Üzletemberképző Akadémia SZKI Kaposvár, Rákóczi tér 12/A. Tel.: 82/320-160 www.mua.hu Az Eötvös Loránd Műszaki Középiskola Felnőttképzés <****!) 7400 Kaposvár, Pázmány P. u. 17. Felnőttképzési nyilvántartási szám: 14-0151-05, akkreditációs lajstromszám. AL-0150 | rÁvK6/Us» •J,:e_r.^T.-c. Ajánlja szakképesítést adó tanfolyamait: a CBN Távközlési Kft- hegesztő, TERÜLETI KÉPVISELŐT- konnyugepkezelo, keres- nehézgépkezelő, —- —* - . . „ Feladat:- GNG gepkezelO, ^ - Új üzleti ügyfelek felkutatása- minősített hegesztő, a dél-dunántúli régióban- szerkezetlakatos és - Meglévő ügyfeleinkkel való- építési műszaki ellenőr szaktanfolyam. Elvárát 3 .—:------------------------­------------------------------— —-------.... - Céges üzletkötésben Ké pzéseinket a Dél-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ szerzett tapasztalat .. . . ... „ , ... -Jo kommunikációs készség támogatja, a Lepj egyet előre" program kereteben szerveződők ^ |d'ná|un|f. esetében a program teljes tandíj támogatást és sikeres vizsgát -Alapbér + jutalék követően egyszeri ösztöndíj juttatást is ad a képzéseken - Gépkocsi vagy költségtérítése résztvevőknek. * Telefon Érdeklődni lehet a fenti címen, vagy 82/419-246, 528-197 A Pályázatokat a job@cbn.hu e-mail . . .... „............................. címre vagy levélben a 7400. Kaposvár, te lefonszamokon, valamint email: hdezso@elmki.sulmet.hu pjpacs utca 43 címre kérjük eljuttatni \ i-I