Somogyi Hírlap, 2007. március (18. évfolyam,51-76. szám)

2007-03-18 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 11. szám

2007. MÁRCIUS 18, VASÁRNAP SPORT 13 Hátrányból tudott nyerni a Rákóczi labdarúgó nbi Újabb fontos, s egyben megérdemelt győzelmet aratott a Prukner-legénység Négy gólt rúgott a Kaposvölgye, de csak egy pont volt a jutalma Harmadik tavaszi győzel­mét ünnepelhette már a Rákóczi, amely Fehérvá­ron hátrányból nyert. Temesvári Iván FC FEHÉRVÁR­KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 2-1 (0-0) Három kezdőjátékosát is kénytelen volt nélkülözni Szé­kesfehérváron Prukner László edző, mivel Milinte Árpád, Ma­ród Béla és Dusán Vasziljevics is megbetegedett. Alaposan bele- kezdtek a csapatok; előbb a ven­dégek, majd a hazaiak szerez­hették volna meg a vezetést. A 2. percben Szakály P. bedobása után Oláh emelte be a labdát Alves elé, aki a kifutó Németh V. kapus mellett elpöckölte a játék­szert, amely a jobb kapufát érintve hagyta el a játékteret. Alig egy perccel később vála­szoltak a hazaiak; Kocsis 14 mé­terről leadott bombáját hárította bravúrral Kovács Z. A félidő kö­zepén aztán újra megélénkült a játék, felváltva forogtak veszély­ben a kapuk. A 21. percben Hor­váth F. 8 méteres félfordulatból leadott lövését blokkolták a ka­posvári védők. A 24. percben új­ra a Rákóczi kapuja előtt volt nagy forgalom. Bozsics jobb ol­dalról felívelt szabadrúgását Kuttor csúsztatta meg, majd Horváth F. fejelt mintegy 6 mé­terről, de Kovács Z. bravúrral szögletre tolta a léc alá tartó lab­dát. Az ellenakcióból kis híján gólt szerzett a Rákóczi; Szakály P. cselezgetett a fehérvári 16- oson belül, majd a jobb oldalon érkező Kovácsevics elé került a labda, aki hét méterről nagy helyzetben főié bombázott. A 35. és a 39. percben két kényszerű cserét is végre kellett hajtania Prukner Lászlónak; a vírusos megbetegedéssel bajlódó Ribi és Mező is rosszul lett. Az első já­tékrész hajrája is tartogatott iz­galmakat. A 44. percben Hor­váth F. került óriási gólhelyzet­be, de Petrók mentett a gólvonal­ról, a 45. percben pedig Oláh 20 méteres lövése csak centiméte­rekkel kerülte el a jobb kapufát. A második félidőben sem ve­szített iramából a meccs, amely még izgalmasabb és élvezete­sebb lett. Az 51. percben Mohr- ral ütközött a 16-oson belül Ko­vács Z., Szabó játékvezető pedig 11-est ítélt. Á „karambolnál” megsérült a vendégek kapusa, akit hosszú percekig kellett ápolni. A büntetőt az 55. perc­ben végezte el Horváth F., aki a kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát (1-0). A Rákóczi szeren­csére gyorsan válaszolni tudott. A 60. percben Szakály P. labdá­jával Álves került helyzetbe, aki­nek gólba tartó lövését Kuttor kézzel hárította. A fehérváriak válogatott védője mehetett zuha­nyozni, a büntetőt pedig Zaho- recz a kapu jobb oldalába lőtte A brazil Alves és társai Székesfehérváron is győzelmet ünnepelhettek (1-1). Hat perccel később már a rendkívül fegyelmezetten és nagy akarással játszó zöld-fehé­reknél volt az előny. Alves a jobb oldalról passzolt a 16-oson belül helyezkedő Oláhhoz, aki háttal a kapunak lekezelte a labdát, le­fordult a védőjéről, s mintegy 13 méterről a kapufa érintésével a jobb alsó sarokba továbbította a játékszert (1-2). A hátrányban lévő hazaiak 10 emberrel is megpróbáltak fölényt kiharcol­ni, ám igazán nagy helyzetet már nem tudtak kialakítani. A Rákóczi kontrákra rendezkedett be, s több ígéretes akciót is veze­tett. A 84. percben egy hatástala­nított székesfehérvári szöglet után Pintér A., Szakály P. és Oláh volt a labda útja; utóbbi 16 méterről a kifutó Németh V. fe­lett átemelte a labdát, de néhány centit tévedett a Rákóczi csatára. Egy perccel később Szakály P. cselezte le magát az alapvonalig, majd bal oldali beadása után öccse, Szakály D. került helyzet­be, akinek 14 méteres lövése a bal felső sarok mellett zúgott el. mariján vük, az FC Fehérvár mestere: - Rosszul és idegesen játszottunk, rászolgáltunk a ve­reségre. prukner László, a Kaposvári Rákóczi FC mestere: - Erőn felül teljesítettünk Székesfehérváron. Három játékosunk el sem tudott utazni, ráadásul az első félidő­ben még két kényszerű cserét is végre kellett hajtanom. LABDARÚGÓ NB II: GYIRMÓT SE-KAPOSVÖLGYE VSC- NAGYBERKI 4-4 (0-2) Gyirmót, 400 néző. V.: Pintér. gyirmót SE: Sánta - Földes (Tóth N.), Pék, Szabó Cs., Tóth A.- Horváth R., Török, Nagy L, Varga G. - Gránát, Oross (Né­meth L.). edző: Hannich Péter. KAPOSVÖLGYE VSC: Strublics - Jagodics, Vaskó, Szabó Sz., Vi- niczius - Huzmi (Kapitány), Tac- hie (Kővári), Lakatos, Kollega K, Tereánszki-Tóth (Becsiri) - Hor­váth Gy. edző: Horváth Lajos. GÓLSZERZŐK: Tóth N. 3 (az 52., az 53. és a 64. percben), Jagodics (az 59. percben - ön­gól), 111. Horváth Gy. (a 21. perc­ben), Lakatos (a 37. percben), Vaskó (a 74. percben), Kővári (a 84. percben). bóna károly BFCSIÓFOK­CELLDÖMÖLKI VSE 3-0 (0-0) Siófok, 250 néző. V.: Herbály. bfc siófok: Hegedűs L. - Ambrus, Miklósvári, Forgács, Köntös - Eugene - Sípos, Kecs­kés (Disztl M.), Melczer (Gajda), Kanta Sz. - Fülöp (Tusori). edző: Botos Antal. CELLDÖMÖLKI VSE: Szép - Sallér, Lakatos, Balogh T., Gom­bos - Zsömlye, Palkovics (Győrvá- ri), Fonnyadt, Németh A. (Tóbiás)- Marius, VenczeL edző: Szent- györgyi József. GÓLSZERZŐK: Gajda (a 48. percben), Kanta Sz. (a 65. perc­ben), Fülöp (a 74. percben). KESZTHELYI ZOLTÁN Kilencven lovas jött el a somogyi megyeszékhelyre Három napon át Kaposváron a Pannon Lovasakadémián verse­nyeznek egymással a legjobb ha­zai díjugratók. A fedett pályás té­li országos díjugrató-bajnokság döntőjében - amelyet immár ne­gyedik alkalommal rendeznek a somogyi megyeszékhelyen, az összdíjazása pedig másfél millió forint - 90 lovas próbál(t) szeren­csét 128 négylábúval. Pénteken az elődöntőket, szombaton pedig a középdöntőket bonyolították le, míg mára a finálék maradtak. A vasárnapi programot a kor- osztályos lovak (öt, hat és hét évesek) kezdik reggel 8 órakor; 11-kor jönnek az amatőrök, a délután pedig a profiké. A leg­jobb ifjúságiakat 14, a felnőtte­ket pedig 16 órától láthatja majd a publikum a kaposvári Pannon Lovasakadémián. A belépés - akárcsak az előző két verseny­napon - a vasárnapi döntőkre is ingyenes. ■ Fenyő G. Nagyon elverték a mernyei gárdát a kéthelyiek MEGYEI II. OSZTÁLY ÉSZAKI CSOPORT: KÉTHELY-MERNYE 9-1 (5-1) Kéthely, 150 néző. V.: Fodor. gólszerzők: Zsiga 3, ifjabb Nikula A. 2, Fekete L., Palacskó, Maros, Berkes, ilL Simon A. JÓK: Zsiga, ifj. Nikula A., Fekete L., Pa­lacskó, Maros, Berkes, Dér, Hor­váth A., ill. Hortobágyi, az ifi- meccsen: Kéthely-Memye 1-3. Elszúrták a tavaszi nyitányt vízilabda ob i/b Csak négy gólt dobtak a vendég kaposváriak A vendég kaposvári együttes hálóőrét, Krizsánt kilencszer avatták fel Budapesten a Hajós Alfréd Uszodában vízilabda ob i/b - férfiak ZÖLD CSOPORT - 12. FORDULÓ: BP. SZENT ISTVÁN EGYETEM YBL KAR-KAPOSVÁRI VK 9-4 (1-0, 3-1, 2-3, 3-0) kaposvári vk: Krizsán - Dodog (1), Pallagi, Maár, Tóth F., Viczián (2)} Hirbek. csere: Murányi (1), Ács, Piltner T., Ko­vács B., Eged, Horváth D., Domo­kos. vezetőedző: Fekete Szil­veszter, EMBERELŐNYÖS HELYZETBŐL SZÜLETETT GÓLOK: 5/1, illetve 8/1. BÜNTETŐK: 1/1, illetve -. Nem igazán sikerült emléke­zetesre a Kaposvári VK OB I/B csoportos férfi pólócsapatának a tavaszi fővárosi nyitánya. A tavaly még élvonalban szere­pelt Szent István Egyetem Ybl Kar együttese a második etap- ban elhúzott 4-1-re, a harma­dik negyed ötödik percében vi­szont már 4-4 volt az állás. A jelek szerint a felzárkózás fel­őrölte a vendég kaposváriak erejét; a folytatásban ugyanis a házigazdák öt találatára nem érkezett válasz... A jövő hét végén, szombaton 11 órakor egy másik budapesti alakulat, az utolsó előtti he­lyen álló Tipo VSC lesz a Ka­posvári VK ellenfele a somogyi megyeszékhelyen a Csík Fe­renc Városi Uszodában. A ka­posváriaknak mindenképpen győzniük kell(ene) ahhoz, hogy a felsőházi rájátszásba kerüljenek; március utolsó napján, a bajnoki alapszakasz zárásakor ugyanis a szomszéd­vár CWG Kanizsa vendégei lesznek. ■ Fenyő Gábor