Somogyi Hírlap, 2005. november (16. évfolyam, 256-280. szám)

2005-11-14 / 266. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2005. NOVEMBER 14., HÉTFŐ SPORTMAG A ZIN 9 Csalódást keltő hazai fiaskó kosárlabda nb i/A Az újonc verte az otthonában botló Kaposvárt Marciulionis és a csapat is akadályokba ütközött fotó: láng Róbert Már harmadik vereségét szenvedte el az NB I/A- csoportos férfi kosárlab­da-bajnokságban a Ka­posvári KK együttese, amely ezúttal a Soproni sÖrdögöktől kapott ki ha­zai pályán. A csapat a kí­nos kudarc után lépés- hátrányba kerülhet riváli­saival szemben. Kun Zoltán Kaposvári KK- Soproni sÖrdögök 77-83 (25-28,10-16, 23-22,19-17) A hazai oldalon ismét volt két bemutatkozó a litván Kestutis Marciulionis immár a kezdőcsa- « patban foglalt helyet, míg a sze- £ negáli-lengyel Brahima Konare t eleinte a cserepadról figyelte a £ történéseket. Hibátlan soproni * dobóteljesítménnyel indult a tá­ji' lálkozó, ennek köszönhetően 17-10-re vezetett az ellenfél. Igen gyenge, szellős védekezés­sel persze nem tudta a rivális út­Gyenge kezdés Egyértelműen kijelenthető, hogy gyengén kezdte a baj­nokságot a Kaposvári KK. A négy fordulóban mindössze egy találkozót nyert meg az együttes és három alkalom­mal szenvedett vereséget. A felelősség közös, vezetőnek, edzőnek és játékosnak egy­aránt vállalnia kell azt. ját állni a Kaposvár, melyben jó­formán csak Green volt eredmé­nyes. A negyed vége előtt sike­rült néhány indítást kosárra vál­tani, így a somogyiak kozmeti­kázni tudták a különbséget. Egy­re több dobást hibáztak a sopro­niak, a lepattanók többségét pe­dig ekkor Trepákék gyűjtötték be. A 14. percben aztán hiába egyenlítettek a kaposváriak a lett Porzingis, majd Palotai is be­talált. A fáradó hazaiak ismét egyre nagyobb hátrányba kerül­tek, amit a közönség éles füttyel honorált A szünet utáni tíz pá­lyán lévőből mindössze Körté- lyesi volt magyar, a soproni légi­ósok pedig biztosan tartották előnyüket. A görcsössé váló ha­zaiak próbálkozásai rendre kife­lé perdültek, míg a vendégek biztosan értékesítették helyzete­iket. Az alacsony színvonalú, sok hibával tarkított találkozó zárószakaszában elkeseredetten próbált fordítani a Kaposvár, eb­ben pedig már a vészesen fogyó idő is ellenfél volt. Végül Sterberrz edző és csapata örülhe­tett, a formán kívül kosarazó so­mogyiak pedig harmadik vere­ségüket könyvelhették el. így játszottak Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Vigh, Már­ton, Kapitány. Kaposvári Kosárlabda Klub: Marciulionis (7/6), Szőke (3), Green (25/6), Hendlein (2), San- ders (-). Csere: Trepák (5), Gráczer (11/6), Maxey (9), Konare (13/6), Tömösváry (2). Vezetőedző: Farkas László. Edző: Puska Zoltán. Soproni sÖrdögök: Carr (11/6), Porzingis (23), Körtélyesi (7), Vuleta (16/12), Bowman (13). Cse­re: Palotai (11/6), Csapiár Nagy A. (2). Vezetőedző: Sterbenz László. Az eredmény alakulása: 3. p.: 3-4, 8. p.: 13-18,14. p.: 31-31, 22. p.: 38-48, 33. p.: 65-73. Kiponto­zódott: Szőke (a 38. p.), Marciulionis (a 40. percben), ill. Porzingis (a 39. p.). Jók■ Konare, Green, ill. Porzingis, Bowman, Körtélyesi, Carr, Vuleta, Palotai. Farkas László: - Még mindig az első félidőben akadt gon­dunk az akaraterővel és a küz­deni akarással. Sterbenz László: - Fegyelme­zetten kosárlabdáztunk, mindig megtaláltuk a védekezésváltá­sok ellenszerét. A junior mérkőzésen: Kapos­vári KK-Soproni sÖrdögök 98- 71 (30-22, 26-17, 21-18, 22-14). Legjobb kaposvári dobók: Kasza (31/9), Kiss K. (19/3), Fodor (13), Vojvoda (12). További eredmények: Falco- Debrecen 110-92; Dombóvár- ZTE KK 84-74; Körmend-Nyí- regyháza 77-60; Univer KSE- Pécsi VSK 69-61; Szolnok- Albacomp 74-68. Csak Nagyatádon örülhettek labdarúgó nb in Zártkapus meccsen tömték ki a Boglárt Megállíthatatlan somogyi hölgyek Molnár G. Veszprémi Egyetemi SC- BITT Kaposvári NRC 0-3 (-14, -18, -21) Veszprém, 50 néző. V.: László, Vári. B1TTKNRC: Kondor T., Balaj- cza, Horváth A., Pintér, Czmerk, Pálfy. Játékosedző: Pálfy Mari­anna. A női röplabda NB 18. forduló­jában a Veszprém otthonába lá­togatott a bajnokságban még ve­retlen BITT Kaposvári Női RC.- Az eddigi 8 mérkőzésünk közül ezen a találkozón nyújtot­tuk a legjobb teljesítményt - így Pálfy Marianna, a BITT KNRC játékosedzője. - Az első és a má­sodik szettet is - hiába tettek meg mindent a lelkesen küzdő hazaiak- simán nyertük. A har­madikban volt egy kisebb hul­lámvölgyünk, de 14-8-ról fordít­va ez az etap is a mi sikerünkkel ért véget, így zsinórban a 8. győ­zelmünket zsebelhettük be. Jók: Kondor T., Balajcza, Horváth A., Pintér, Czmerk, Pálfy. TOTO | 1. Norvégia-Csehország 0-1 2 2. Svájc-Törökország 2-0 1 3. Spanyolország-Szlovákia 5-11 4. Trinidad és Tobago-Bahrein 1-1X 5. Uruguay-Ausztrália 1-0 1 6. Egyesült Arab Emirátus-Brazília 0-8 2 7. Argentína-Anglia 2-3 2 8. Franciaország-Németország 0-0 X 9. Hollandia-Olaszország 1-3 2 10. Skócla-Egyesült Államok 1-1X 11. Portugália-Horvátország 2-0 1 12. Kína-Szerbia-Montenegró 0-2 2 13.8rescia-Piacenza 1-1X Plusz egy mérkőzés: 14. Ecuador-Lengyelország 0-3 2 A Dráva csoportban: Nagyatád FC­Dunaszentgyörgy 2-0 (1-0) Nagyatád, 100 néző. V.: Herbai (Burzán, Simon). Nagyatád FC: Patak - Kiss /., Prucsi, Horváth J., Nagy B. - Ernyes, Bruncvig, Brezovszky (Bencsik a 80. percben), Pércsi - .Gergulás (Farkas N. a 80. perc­ben), Pammer (Vastag a 60. pere ben). Edző: Bőzsöny János. Dunaszentgyörgyi SE: Klétli - Fekete (Mizséra 62. percben), So­mogyi, Ács, Nagy Zs. - Aradi, Dienes, Radics, Klepsz - Dömény, Magyar. Edző: Dienes Pál. Bár a házigazda atádiak sok hibával játszottak, ennek ellené­re megérdemelt a győzelmük. Gólszerzők Pércsi (az 5. perc­ben), Brezovszky (a 76. perc­ben). Jók Kiss J., Prucsi, Hor­váth I., illetve Klétli, Somogyi, Aradi. kereszthegyi istván Tamási SE-BBSC 4-1 (3-1) Tamási. V.: Rácz (Ádám, Szabó P.). Tamási SE: Bogyai - Rein, Pin­tér A., Grósz, Pilótás (Kiss G. a 66. percben) - Juhász, Tóth, Benics, Szili - Schell, Kovács P. (Szakács a 60. percben). Edző: Molnár László. BBSC: Gyenes - Buzsáki, Haj- mási, Gosztonyi, Perger - Csák Takács Gy., Tar, Osváth (Fenyvesi a 80. percben) - Silimon, Maka- rész (Kalász az 57. percben). Edző: Mészáros József. A zártkapus tamási mérkőzé­sen már a harmadik percben két góllal vezettek a hazaiak, s a folytatásban sem volt nehéz dol­guk a fásultan játszó bogiáriak ellen. Gólszerzők Buzsáki (az 1. percben - öngól), Pintér A. (a 3. percben), Benics (a 40. percben), Szili (a 83. percben), illetve Buzsáki (a 10. percben 11-esből). Jók Bo-gyai, Tóth, Szili, ill. Buzsáki. PINTÉR ISTVÁN További eredmények: Bere- mend-Siklós FC 1-3; Mohácsi TE-Szentlőrinci SE 0-2; Bólyi SE-Dombóvári FC 0-4; Kozár- misleny SE-Bonyhád 0-1; Kom­lói Bányász SK-Szekszárdi UFC 3-0; Pécsi VSK-Bajai LSE 2-1. A Bakony csoportban: Marcali VFC­Jánossomorjai SE 0-2 (0-1) Marcali, 150 néző. V.: Kercsma- rics (Balogh, Fábián). Marcali VFC: Tánczos - Pongor (Virág a szünetben), Károli, Kor­mos - Salamon, Bencze, Mixtai, Somogyi, Körösi A. - Fenusz (Körösi a szünetben), Bek Edző: Hanusz János. Jánossomorjai SE: Tóth - Göb- työs, Kottái, Görbics, Zalka - Plac- hy, Hegedűs, Kovács (Szabó a 63. percben), Andiejcsák (Búza a 68. percben) - Szalka (Bagoly a 87. percben), Horváth. Edző: Soós Imre. A támadószellemben játszó lelkes és fegyelmezett vendégek meglepetésre, de teljesen megér­demelten vitték el mindhárom bajnoki pontot Marcaliból. Gól­szerzők Horváth (a 4. percben), Szalka (a 85. percben). Kiállítva: Bencze (a 65. percben utolsó em­berként elkövetett szabálytalan­ságért). Jók Mixtai, Somogyi, Kormos, illetve Tóth, Koltai, Szalka. ivusza istván További eredmények Soproni VSE-Elmax-Vasas Pápa 0-1; Csesztregi KSE-Balatonfüredi FC 4-2; Andráshidai LSC-Kapu- vári SE 5-1; Répcelaki SE-Büki TK 1-3; Sárvár FC-Tapolcai Honvéd VSE 1-0; Csornai SE- FC Keszthely 2-1; Sümegi LS£- Ikarus-Maroshegy (Székesfehér­A Dráva csoport állása: 1. Szentlőrinc SE 13 9 4 0 31-8 31 2. Dombóvári FC 13 8 5 0 19-7 29 3. Komlói Bányász 13 7 3 3 18-8 24 4. Tamási SE 13 7 2 4 32 21 23 5. Nagyatád FC 13 7 1 5 27 18 22 6. Bonyhád 13 6 4 3 16 10 22 7. Kozármisleny 13 6 4 3 23 18 22 8. Szekszárd 13 4 4 5 14 22 16 9. Baja SE 13 5 0 8 21 24 15 10. Dunaszentgyörgy13 4 3 6 12 23 15 11. Mohács 13 4 2 7 13 20 14 12. Boly SE 13 3 4 6 13 21 13 13. Siklós 13 3 3 7 12 18 12 14. Pécsi VSK 13 3 2 8 9 22 11 15, Beremend 13 3 1 9 9 17 10 16. Balatonboglár 13 2 4 7 14 26 10 A Bakony csoport állása: 1. Elmax-Vasas Pápa14 11 2 1 28-10 35 2. Sárvár FC 14 10 2 2 22-11 32 3. Büki TK 14 8 3 3 25-15 27 4. Andráshida LSC 14 7 4 3 22-12 25 5. Sümegi LSC 14 6 4 4 17-11 22 6. Balatonfüredi FC 14 6 3 5 34-26 21 7. FC Keszthely 14 6 3 5 21-16 21 8. Répcelaki SE 14 5 7 2 19-15 21 9. Marcali VFC 14 6 3 5 16-15 21 10. Csornai SE 14 6 2 6 23-19 20 11. Csesztregi KSE 14 6 2 6 15-17 20 12. TIAC-Honvéd VSE14 4 3 7 12-18 15 13. Kapuvári SE 14 2 4 8 11-23 10 14. Jánossomorja 14 2 2 10 15-27 8 15. Soproni VSE 14 2 1 11 7-19 7 16.1 karus-Maroshegy 14 1 3 10 10-43 6 Vereséggel kezdett Gellér a Siókosár UK kispadján kosárlabda nb i/b Kimaradtak a büntetők Keszthelyi Zoltán SMAFC­Siókosár UK 86-82 (31-17,16-25, 21-14,18-26) Az első negyed végére 14 pon­tos előnyt szereztek a soproni­ak, de a folytatásban kilábalt a hullámvölgyből (45-28) a Sió­kosár. A félidő végére Bausz hat, Kiss négy, Nemes és Kertész két-két pontjával ötre (47-42) zárkóztak fel. Amilyen jól zár­ták az első játékrészt, annyira rosszul kezdték a másodikat; 7 perc alatt 16 pontot kaptak, amire csak Bausz büntetője és Kovács triplája volt a válasz (63-46). A döntő utolsó negye­det 8-0-ás sorozattal indította a Siókosár, de 4 pontnál jobban nem sikerült megközelíteni az ellenfelet. Kilenc másodperccel a vége előtt alakult ki a vég­eredmény (86-82), a Siókosár támadhatott ugyan, de ez idő alatt újabb találatot nem ért el. Ez már a második olyan találko­zója volt a Siókosárnak, melyet megnyerhetett volna. Ezúttal a büntetők okozták a gárda vesz­tét, hisz 41 (!) kí­sérletből mind­össze 27 ért cél­ba. A vereség­hez hozzájárult az is, hogy az el­ső negyedet „odaajándékoz­ták” a hazaiaknak. Nem sike­rült Gellér Sándor bemutatko­zása a kispadon, illetve Kertész Tamásé (képünkön) a pályán. Az előbbi három éve nem diri­gált felnőtt csapatot, az utóbbi pedig már négy éve nem ját­szott tétmérkőzésen. így játszottak Sopron, 100 néző. Vezette: Surányi, Batovszky. Siókosár UK: Bausz (28/6), Kepli (2), Csata (7), Kiss V. (11/3), Kovács Zs. (14/6). Csere: Babócsai (4/3), Nemes (6), Ker­tész (10/3). Edző: Gellér Sándor. Az ellenfél legjobb dobói: Gombás (33), Pethö (20/9), Sza­bó M. (11). Osztrák sztárcsapattól kapott ki a magyar bajnok röplabda Három szettben dőlt el Dávid Zoltán (15-ös mezben) ezúttal négy pontig jutott fotó: láng róbf.rt A férfi röplabda Közép­európai Liga hetedik for­dulójában az osztrák sztárcsapat Hypo Tirol Innsbruck otthonában szenvedett vereséget a lé­giósai nélkül szereplő Kométa-Kaposvár. Molnár Gábor Hypo Tirol Innsbruck (osztrák)-Kométa-Kaposvár 3-0 (15,16,17) A Kométa-Kaposvár az utóbbi két mérkőzését megnyerte a nemzetközi kupában. A magyar bajnok a horvát OK Varasdin és a szlovén OK Sostanj Topolsica együttesét is legyőzte. A hetedik fordulóban azonban a csoport egyik favoritja, a Bajnokok Ligá­jában is érdekelt Hypo Tirol Inssbruck várt Némethékre. A somogyiak nem a legjobb elője­lekkel várhatták az összecsapást, hiszen - adminisztrációs okok miatt - idegenlégiósaik nélkül kellett felvenniük a versenyt az osztrák vetélytársukkal.- Nagy csodát nem várhat­tunk, hiszen csonka csapattal kellett játszanunk az Innsbruck ellen - mondta Mészáros Péter, a Kaposváriak vezetőedzője. - A hazaiak nagyon jól nyitottak és a mezőnyben is fólénk nőttek. A rendkívül magas termük adta le­hetőségeket kihasználták, és az elérhetetlennek tűnő labdákat is megmentették. Mi minden tő­lünk telhetőt megtettünk, de erőnkből csak ennyire futotta. Most egy hét pihenő következik, aztán a Mladost Zagreb otthoná­ban lépünk pályára. így játszottak Innsbruck, 500 néző. V.: Fink, Vecsera (csehek). Hypo Tirol Innsbruck Pistovics (6), Golstajn (10), Svodoba (4), Winters (12), Pajusalu (7), Freriks (4). Csere: Snider (liberó), Mellitzer (8). Vezetőedző: Scarduzio Pietro. Edző: Badaloni Stefano. Kométa-Kaposvár: Gubik (1), Dávid (4), Bánhegyi (9), Németh Sz. (4), Mózer(8), Wirth (4). Cse­re: Molnár D. (liberó), ifjabb Laszczik (-), Horváth D. (2). Veze­tőedző: Mészáros Péter. Edző: Zarka Péter. Jók Winters, Golstajn, Mel­litzer, Pajusalu, Freriks illetve Bánhegyi, Wirth.