Somogyi Hírlap, 2005. november (16. évfolyam, 256-280. szám)

2005-11-14 / 266. szám

10 SPORTMAGAZIN SOMOGYI HÍRLAP - 2005. NOVEMBER 14., HÉTFŐ Zsolnai Róbert lőtte nyolc közé a Rákóczit labdarúgó mk Továbbjutás idegenben Az utolsó pillanatban lőtt egyenlítő góllal, de tovább­jutott a labdarúgó Magyar Kupában a Kaposvári Rá­kóczi FC együttese. Csorba András REAC-Kaposvári Rákóczi FC 3-3 (2-0) A 8. percben Horváth T. balról küldött lapos labdát a Rákóczi kapuja elé, onnan Csopaki 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. (1-0). 17. perc Megyebíró játékvezetőben megakadt egy előre küldött Rákóczi labda, Somorjaihoz pattant, az Csopa­kihoz tette, aki középre adott és Torma lesgyanús helyzetből mintegy 12 méterről nagy gólt lőtt a hosszú felső sarokba. (2-0). A 48. percben Máté ívelt be jobbról a hosszú oldalon, Vasziljevics emelve húzta rá igen éles szögből a hazai kapu­ra a labdát, ami a kapusról fel­perdült, és az érkező Szakály P. közvetlen közelről a bal kapufá­nál mellel a kapuba továbbított közvetlen közelről (2-1). A 60. percben Somorjai nagy­szerűen ment el a bal szélen, jól is adott középre, ahol az érkező Torma 6 méterről a tehetetlen Szűcs mellett a bal sarokba fe­jelt (3-1). A 61. percben Kardos középről 23 méterről nagy gólt lőtt a kis­sé késve vetődő kapus mellett a bal alsó sarokba (3-2). 90. perc­ben Máté ívelt a felező vonalról, középről szabadrúgást a REAC 16-osára, Szentpéteri kapus ki­futott kapujából, de balszeren­cséjére védőjátékosának a hátá­ra öklözte a labdát, ami Zsolnai elé pattant, a nyurga csatár mintegy 13 méterről az üres ka­puba emelt. (3-3). A Rákóczi vert helyzetből állt fel, harcosan, jó szellemben fut­ballozva. Teljesen megérdemel­te az idegenben lőtt több góllal a továbbjutást. ÍGY JÁTSZOTTAK REAC: Szentpéteri - Dinka, Virág, Horváth P., Horváth G. - Csopaki, Cseri, Somorjai (Török, a 88. perc­ben), Sallai (Né­meth I, az 54. percben) - Nyer­ges, Torma (Szir- tesi, a 83. perc ben). Vezető­edző: Urbán Fló­rián Kaposvári Rákóczi FC: Szűcs - Zahorecz, Petrák (Vasziljevics, a 46. percben), Mező - Finta (Maród, a 72. percben), Máté, Szakály (Tereánszki-Tóth, a 65. percben), Hegedűs, Andruskó - Kardos, Zsolnai. Vezetőedző: Prukner László. Jók Torma, Nyerges, Csopaki, illetve Szűcs, Szakály, Kardos, Zsolnai. Osztályzókönyv IRAM Olyan volt, mint a többi. 3 SZÍNVONAL A nagy magyar átlagot hozta. 3 LÁTVÁNYOSSÁG Igazi kupameccs volt, nem ke- vesebb mint hat góllal. 4 HANGULAT A sok gól jót tett a lelátói hangulat­nak. 4 JÁTÉKVEZETŐ Me­gyebíró jól vezette a mér- kőzést. 4 ÉRTÉKELÉS: 55% Mestermérleg urbán FLÓRIÁN: - Az ellenfél­nek semmi köze nem volt a meccshez, hibázó játékosaim gólt rúgattak velük Ezzel el­úszott a továbbjutás, ennek lesznek még következményei. prukner László: - Ezen a meccsen mi tettünk többet a továbbjutásért, de mint aho­gyan Kaposváron a REAC- nak itt most nekünk volt némi szerencsénk áe ez sem ért vol­na semmit, ha többször is nem állunk fel vert helyzetből. Bravúrpont a listavezetőtől kézilabda nb i/b Drámai végjáték Samu László Marcali VSzSE-Veszprém Beton KC 32-32 (13-19) Marcali, 400 néző. Vezette: Pech, Vágvölgyi. Marcali VSzSE: Kerner - MüllerM. 5, Balogh P. 8(5), Ko­vácsi 3, Mészáros 1, Kévés 7(1), Balogh M. 5. Csere: Bödör (ka­pus), Tanai 2, Hagyánek 1, Pék E., Nagy K. Edző: Tóth István. A rangadóhoz méltón telt ház várta a csapatokat. Az első per­cekben a Veszprém volt jobb, a somogyi együttesből csak Ba­logh Margit tudott a hálóba talál­ni, míg a másik oldalon a teljes kezdő csapat feliratkozott a gól­lövőlistára. Mindkét oldalon nyi­tott védekezés és villámgyors tá­madásváltások jellemezték a ta­lálkozót, ekkor egy góllal rendre a Veszprém vezetett. A félidő kö­zepén egymás után három akci­ót is eredményesen fejezett be a Marcali, és először szerzett két­gólos előnyt (11-9). A veszprémi időkérés után hihetetlen fordu­lat következett; hét perc alatt tíz gólt lőttek a vendégek, erre csak Kévés Renáta (képünkön) bünte­tőjével válaszolt a Marcali. A 33. percben úgy tűnt, eldőlt a rangadó (13-21), de Ba­logh Piroska irá­nyításával 4 gól­ra csökkent a különbség. Hiába védekezett ki­válóan a Veszprém Beton; a negyvenedik perctől kiderült, Kévés Renátát egy teljes mérkő­zésen át leheteüen kikapcsolni a játékból. A marcali gólkirálynő átlövései többször utat találtak a kapuba, de az egyenlítés csak­nem felemésztette a somogyi csapat energiáját. Drámaian ala­kult a végjáték. Időntúli szabad­dobást harcolt ki a Veszprém. A végig nagyszerűen kézüabdázó, egykori válogatott Németh Gáborné a lehetetlent teljesítette; éles szögből a rövid alsó sarkot választva bombázott a kapuba, és ezzel egy bajnoki pontot meg­mentett csapatának. Jók Balogh P., Kévés, Kovács ]., Balogh M. Ifi: Marcali VSzSE-Veszprém Beton KC 31-38 (15-20). Pontot ért a remek hajrá vízilabda ob i Vereség a Szentestől, döntetlen a Szolnokkal A negyedik bajnoki mérkő­zésén megszerezte első pontját az OSC-Kaposvár OB I-es férfi vízilabda-csa­pata; a szombati Szentes el­leni vereség után tegnap a Szolnok ellen sikerült javí­tania az együttesnek. Fenyő Gábor OSC-Kaposvár­Legrand Szentesi VK 8-10 (2-1,2-3,2-5,2-1) Kaposvár, Csík Ferenc Városi Uszoda, 250 néző. V.: Koszto- lánczy, Fekete. OSC-Kaposvár: Gáti - Hangody L. (4/1), Úrögi, Bállá, Ibolya, Tiba (1), Hangody Gy.(l). Csere: Béké si (1), Szőcs (1), Tapasztó, Keszt­helyi, Major, Gyarmathy. Vezető edző: Ábrahám István. Legnand Szentesi VK- Horváth T. - Szabó N. (3), Torday (2/1), Németh D. (4), Juhász Zs. (1), Plézer, Vígh. Csere: Gábor, Papp G., Józsa, Döbrössy, Szabó T., Herczeg. Vezetőedző: Berki And­rás. Emberelőnyös helyzetek és gó­lok 10/2, illetve 9/3. Büntetők 2/1, illetve 2/1. Végleges kiállítá­sok 2, illetve 2. A második negyedben már 4-1-re vezetett az OSC- Kaposvár, a vendégek azonban még a szünetig egyenlíteni tud­tak. A harmadik felvonásban aztán végleg eldőlt a meccs sor­sa; a zónavédekezésre átálló szentesiek villámgyors lefordu­lások után állva hagyták az el­lenfelüket. A mérkőzés króni­Néma csarnokban nyert a Rinyamente Kun Z. Rinyamenti KC Nagyatád­Harkány SE 41-30 (22-18) Nagyatád, Városi Sportcsarnok, 600 néző. V.: Dudás, Serfőző. Rinyamenti KC Nagyatád: Vár­tok - Török 7, Salamon 7, Hor­váth A 3, Ledinszki 4, Kópicz 2, Tóth 7. Csere: Zsobrák (kapus), Gulyás 2, Varjas, Akácsos 3, Ta- lián 2, Molnár 4, Kólep. Játékos­edző: Gulyás István.- Mérhetetlenül csalódott va­gyok, utoljára két éve éreztem hasonlót, amikor elvesztettünk egy NB ü-es találkozót - nyilat­kozta a mérkőzés után Gulyás István, az RKC vezetőedzője. - Ezen az estén szégyelltem, hogy én vagyok a csapat edzője. Bor­zasztó kínos érzés volt nézni, hogy 600 ember néma csendben figyelte az első félidőt. Minden pont fordítva történt, mint ahogy azt az öltözőben megbeszéltük. Akiknek ma kellett volna bizo­nyítani, hogy valóban közénk tartoznak, pont azok a sportolók mutattak be lélektelen játékot. Mindezek ellenére nem férhetett kétség a győzelmünkhöz. Ezt a mérkőzést főpróbának tekintet­tem a vasárnapi Nagykanizsa el­leni fellépésünk előtt. Abban bí­zunk, hogy ha gyenge volt a fő­próba, legalább sikeres lesz az előadás. Ifjúsági mérkőzés: Rinyamenti KC Nagyatád-Har- kány 78-8 (30-4). Az ifjúsági együttes ritkán látható, gólzápo­ros összecsapáson győzte le el­lenfelét. Legjobb nagyatádi góllő vők Vékony 20, Horváth 12, Ke­reszthegyi 9. Barcsi hetes a Kaposvölgyének labdarúgó nb ii Gól nélkül maradt a Siófok és a Lelle Eredmények Barcsi SC­Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki 7-0 (3-0) Barcs, 300 néző. V.: Deák (Var­ga L. II., Szalai). Barcsi SC: Kuczkó (Gergulás a 85. percben) - Ko leszár, Matus, Tallósi, Pókos - Kordé, Lutz (Fischer a 67. percben), Koller, Horváth P. (Miskovics a 79. percben) - Márton, Kresz. Edző: Dárdai Pál .Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki: Lajkó - Ta­más, Szabó Sz., Tatai (Kovács B. a szünetben) - Szabó M. (Horváth Z. a szünetben), Huzmi, Horváth ]., Lakatos, Dede - Horváth IL, Kárpáti. Edző: Horváth Lajos. A minden csapatrészükben jobb barcsiak ilyen arányban is megérdemelten nyerték a me­gyei rangadót. Gólszerzők Lutz (a 18. p. 25 méteres lövésből) Koller (a 32. p. 17 méteres lö­vésből), Horváth P. (a 43. p. 6 méteres lövésből), Kresz (a 47. p. 3 méteres lövésből), Matus (a 70. p. 3 méteres fejes­ből), Márton (a 75. p. 16 méteres lövésből), Kordé (a 78. p. 16 mé­teres lövésből). Jók Matus, Tallósi, Kordé, Lutz, Koller, Már­ton, Kresz, illetve Szabó Sz., Huzmi, Dede. mezei József BFC Siófok-Hévíz FC 0-0 Siófok, 100 néző. V. Gaál (Szalai, Kerékgyártó). BFC Siófok Suták - Telegdi, Pleván, Simkó, Forgács - Tusori (Németh A. a szünetben), Galaczi - Homonyik - Hegyesi, Gajda, Horváth B. Edző: Hartyáni Gábor. Hévíz FC: Miski - Kovács Sz., Sípos, Németh P, Kónya - Páli K. (Páli A. a 68. p.), Czaffit, Poga- csics - Varsányi (Kupi a 81. p.) - Kerek, Pult (Harth a 79. percben). Edző: Glázer Róbert Az első 45 percben a hazaiak, a másodikban pedig a vendégek játszottak fölényben. Miután mindkét oldalon kimaradtak a helyzetek, így igazságos a pont- osztozkodás. Jók Telegdi, Hor­váth B., illetve Sípos, Németh P., Páli K. KESZTHELYI ZOLTÁN Szombathelyi Haladás- Balatonlelle SE 2-0 (0-0) Szombathely, 600 néző. V.: Er­dős (Vámos, Tóth V.). Szombathelyi Haladás: Róza - Baráth, Rajos (Mihalecz a 77. percben), Subicz, Imre (Schim- mer a 87. percben) - Manganelli, Balassa, Nagy, Tebeli - Babati (Beke a 82. percben), Guz- mics. Edző: Artner Tamás. Balatonlelle SE: Kálmán - Balogh, Kenéz, Máj, Himics - Makovi (Baji a 87. percben), Graszl N., Papp M., Tsupyk - Petronovics, Ágoston. Edző: Kolovics Zoltán. Nem érdemelt vereséget a leilei együttes Szombathelyen. Gólszerzők Babati (a 78. perc­ben), Balassa (a 88. percben). Ki­állítva: Máj (a 88. percben). Jók Rajos, Subicz, Imre, illetve Máj, Kenéz, Balogh. kenéz istván További eredmények Felcsút FC-Celldömölki VSE 1-3 (1-0); Mosonmagyaróvári TE-Dunaúj- városi Kohász 0-2 (0-2); Integrál-DAC Győr-Budakalászi MSE-Cora 0-1 (0-0); Paksi SE-FC Ajka 3-0 (0-0); Bp. BKV Előre FC-Gyirmót SE 3-0 (1-0). A bajnokság állása: 1. Paksi SE 14 12 0 2 29-9 36 2. Felesül SE 14 10 2 2 37 16 32 3. Gyirmót SE 14 7 4 3 23 14 25 4. Budakalász 14 7 3 4 23 16 24 5. Barcs SC 14 7 2 5 28 22 23 6. Haladás VFC 14 7 2 5 16 12 23 7. Hévíz FC 14 5 5 4 15 12 20 8. DAC Győr 14 6 1 7 26 26 19 9. BFC Siófok 14 5 3 6 16 20 18 10. Celldömölk 14 4 3 7 13 17 15 11. Balatonlelle 14 3 5 6 16 20 14 12. BKV Előre 14 3 5 6 14 19 14 13. Kaposvölgye 14 3 5 6 19 30 14 14. Mosonmagyaróvár14 3 3 8 14 24 12 15. Dunaújváros 14 2 5 7 17 30 11 16. FC Ajka 14 1 6 7 10 29 9 Végig együtt élt a játékkal a házigazda OSC Kaposvár mestere, Ábrahám István FOTÓ: TÖRÖK ANETT kájához tartozik még, hogy a vendégek hat alkalommal is a kapufát találták telibe... Ábrahám István: - Egységben az erő; ez az, ami hiányzott a csa­patból. Amíg a 10 emberelőnyös helyzetünk közül csupán kettőt tudunk gólra váltani, s gyerme­teg hibákat követünk el, addig ne is álmodjunk győzelemről. Berki András: - A mérkőzés fordulópontját az jelentette, ami­kor 4-1-ről fel tudtunk állni. Amúgy igazi közönségszórakoz­tató, hírverő meccs volt OSC-Kaposvár- Szolnoki VSC 13-13 (2-2,5-3,3-6,3-2) Kaposvár, Csík Ferenc Városi Uszoda, 150 néző. V.: Fekete B., Juhász Gy. OSGKaposvár: Tory - Povázai (1), Hangody L. (3), Balta, Szőcs (1), Tiba (1), Hangody Gy. (1). Cse­re: Békési (3/1), Urögi, Keszthelyi, Ibolya (2), Major (1). Vezetőedző: Ábmhám István. Szolnoki VSC: Gárdonyi - Ridzyk (2), Bell (1), Pataki (2), Babay (2/1), Hangody R, Cseh (4). Csere: Balogh Z., Mohi, Boros (1), Hangay Z. (1), Broome. Veze­tőedző: Lukács Dénes. Emberelőnyős helyzetek és gő lók 15/4, illetve 13/7. Büntetők 2/1, illetve 1/1. Végleges kiállítá­sok 2, illetve 2. Még másfél perc sem telt el a találkozóból, amikor a házigaz­dák már két góllal vezettek. A 2. etapban sem volt gond, a kriti­kus harmadikban annál inkább. Az utolsó, negyedik felvonást a dél-afrikai és új-zélandi légióssal felálló vendég szolnokiak várhat­ták előnyből, a vége azonban - remek (és igencsak paprikás) hajrá után - dönteüen lett. Ábrahám István: - Az első pil­lanattól kezdve egészen a meccs végéig jól küzdöttünk. Ha egy nappal korábban is így játszunk, akkor a Szentes elleni ütközet vé­gén is mi ünnepelhettünk volna. Lukács Dénes: - A gyenge vé­dekezésünk miatt hagytuk az egyik pontot Kaposváron.