Somogyi Hírlap, 2004. szeptember (15. évfolyam, 204-229. szám)

2004-09-06 / 208. szám

Labdarúgó világbajnoki selejtező Labdarúgás U21-es Eb-selejtező Horvatorszag-Magyarország 3-0 (1-0) ZÁGRÁB Nem sikerült Lothar Matt-háus bemutatkozása tétmérkőzésen, ugyanis a magyar labdarúgó- válogatott - a 11. perctől ember- hátrányban játszva - Horvátor­szágban 3-0-ás vereséget szen­vedett világbajnoki selejtezőn. A magyarok sikerrel, azaz kapott gól nélkül átvészelték a mindig kritikus első 10 percet, ám mi-előtt megnyugodhattak volna, Husztit könyöklésért kiállította a játékve­zető. A horvátok így többnyire nagy mezőnyfölényben futballoz­hattak, de jól zárt a vendégek vé­delme, ezért nem alakult ki komo­lyabb lehetőség Király kapuja előtt. Ennek ellenére rendre csak hajszálon múlott, hogy ziccerbe kerül-e Prso vagy Klasnic. Mattháus csapatának erejéből nem futotta kontrákra, s a labdát sem sikerült hosszú ideig megtar­tania, ezáltal egyre nyomasztóbbá vált a horvát fölény, amely végül egy védelmi hiba révén góllá érett. A folytatásban sem változott a já­ték képe, de újabb találat már szü­letett. A 2. félidő elején elmaradtak a horvát rohamok, de Klasnic klasszis megmozdulása révén a hazaiak mégis megduplázták elő­Labdarúgó NB II Soroksár­Balatonlelle SE 5-1 (2-1) Soroksár, 200 néző. V.: Vida J. Soroksár: Kurucz - Németh, Ele­kes, Cseri, Gréczi, Tóth, Bemáth, Viricki (Román), Szőke (Kaszás), Bene, Nagy. Edző: Elekes József. Balalonlelle SE: Gyenes - Papp (Makarész), Kenéz, Deme, Grasz K, Himics, Búza, Harsányi, Petro- novics (Földes), Takács A. (Grasz N.), Silimon. Edző: Kobvics Zoltán. Remekül kezdték a vendégek a találkozót és megszerezték a veze­tést. Egy jogtalan 11-es után, amit Gyenes hárított, a kipattanóból ki­egyenlítettek a hazaiak. A folyta­tásban a játékvezető két leilei játé­kost is kiállított, s ezzel megpecsé­telte a Balaton-partiak sorsát. Gól­szerzők: Szőke (a 20. p.), Bene 4 (a 48. p., a 33. p., a 70. p„ 72. p.), ill. Búza (a 14. p.). Kiállítva: Deme a 35. p. a 2. sárga lap után, Kenéz a 72. p.. Jók: Elekes, Bene, Nagy, ill. HimiCS. KENÉZ ISTVÁN Barcsi SC­Szentlőrinc 2-0 (0-0) Barcs, 300 néző. V.: Bognár (Boda, Kovács) Barcsi SC: Kuczkó - Koleszár, Sági, (Miskovks 85), Pókos, Ko- lesánszky - Somogyi, Horváth, Fó- nai, Gyaraki - Koller, (Kutyán- csánin 73.), Németh, (Gólyák 69.). Edző: id Dárdai Pál Szentlőrinc-Ormánság Takszöv SE: Horváth - Ambruszt, Suszter, Kutas, Gulyás, (Gellner 75.) - Or- bvics, Lóth, Laki, Berkics - Gálffy, Pincehelyi, (Vágner 18.). Edző: Torna Árpád. Gólszerzők: Fónai (a, 71. p. 28. méteres szabadrúgás­ból), Kutyáncsánin (a 90. p. 6 mé­teres lövésből). Élénk iram és többnyire me­zőnyjáték jellemezte az első játék­részt, fordulás után a Barcs beszo­rította ellenfelét. Felőrölte ellenállá­sát és megérdemelten szerezte meg első győzelmét a mezőnyben lelke­sen játszó vendégek ellenében. Kiállítás: Vágner. Jók: Fónai, Kolesánszky, Somogyi, Pókos, Sá­gi, ill. Horváth, Gálffy, Kutas. Id. Dárdai Pál: - A második félideji jó játéknak győzelem lett az eredménye a mumusnak tartott vendégek ellenében. Torna Árpád: - Pincehelyi korai sérülése, majd Vágner kiállítása megpecsetélte sorsunkat. MEZEI JÓZSEF nyűket. Ezt követően már látszott, hogy eldőlt a mérkőzés, így a ha­zaiak nem erőltették a támadáso­kat, de mivel a magyarok lelkileg és fizikailag is elfáradtak, újabb gólt szereztek a hajrában. A talál­kozó gyakorlatilag már a 11. perc­ben eldőlt, amikor Huszti a kiállí­tás sorsára jutott. Az eredmény igazságosnak mondható, így játszottak Zágráb, Maksimir-stadion, 35 ezer néző. Vezette: Michael Riley (angol). Horvátország: Tomis-lav Butina - Róbert Kovac, Igor Tudor, Josip Simunic - Darijo Srna (Ivica Momar, 84.), Jwrica Vranjes, Niko Kovac, Marko Babic - Niko Kranjcar (Jerko Leko, 76.) - Iván Klasnic, Dada Prso (Ivica Olic, 74.). Magyarország: Király Gábor - Juhász Robnd, Stark Péter (Gyepes Gábor 59.), Tóth András (Kovács Péter, 82.) - Bodnár László, Rósa Dénes, Molnár Balázs, Huszti Szabolcs - Simek Péter (Lőw Zsolt, 18.), Gera Zoltán - Szabics Imre. Gólszerzők: Prso (32.), Klasnic (57.), Gyepes (80., öngól). Piros lap: Huszti (11.). Sárga lap: N. Kovac (15.), illetve Simek (8.), Gera (21.), Bodnár (23.), Rósa (49.), Molnár (83.). ■- Hummel-csoport Kaposvölgye Vállalkozók SE­Nagyberki-Celldömölki VSE- Cell-Modul 1-0 (0-0) Nagyberki, 150 néző. V.: Nagy I., (Tatai, Iványi) Kaposvölgye Vállalkozók SE- Nagyberki: Poór - Tamás, Bozsó, Kadarkád - Illés (Bencze 75.), Brunczvik - Horváth J„ Szabó, Tóth, Jéger (Dede 87.), Farkas N. Edző: Hanusz János. Celldömölki VSE-Cell-Modul: Tóth A. - Győrvári, Csákvári, Palkovics, Somogyi - Vajda L., Sza­bó, Hegyi, Beke - Pungor (Vajda G., 75.), Kóbor (Németh J. 62.). Edző: Sebestyén Attila. Gólszerzők: Horváth József (a 65. p. 18 méteres szabadrúgás a bal alsó sarokba). Már az első félidőben eldönt­hették volna a mérkőzést a hazai­ak, ám ekkor még kimaradtak a helyzetek, vagy a kapufa mentett. A második félidőben egy jól sike­rült szabadrúgás három pontot je­lentett a Kaposvölgye számára, amely megérdemelten szerezte meg a három pontot. Jók: Tamás, Bozsó, Horváth J., illetve Tóth A., Csákvári, Hegyi. Hanusz János: - Akinek magas a vérnyomása, az csak orvosi fel­ügyelet mellett látogassa a Nagy­berki mérkőzéseit. Sebestyén Attila: Tipikus 1-0- ás mérkőzés volt a mai, sajnos nem nekünk kedvezett a szeren­cse. BÓNA KÁROLY További eredmények: Győr-Gyirmót 1-0 Komló-Budakalász 1-1 Pénzügyőr-Paks 0-5 Budafok-Felcsút 1-2 Veszprém- Mezőfalva 1-2 A bajnokság állása: 1. Soroksár 4 3 1 0 13 6 10 2. Felcsút SE 4 3 . 1 0 9 4 10 3. DAC Győr 4 3 0 1 7 5 9 4. Budakalász 4 2 2 0 11 4 8 5. Paksi SE 4 2 1 1 9 4 7 6. Mezőfalva 4 2 1 1 8 6 7 7. Balatonlelle 4 2 1 1 8 6 7 8. Veszprémi LC 4 2 1 1 7 6 7 9. Celkfömölk 4 2 0 2 6 7 6 10. Kaposvölgye 4 2 0 2 4 7 6 11. Barcs SC 4 1 1 2 3 3 4 12. Gyirmót SE 4 1 1 2 7 8 4 13. Komlói Bányász 4 0 3 1 5 6 3 14. Budafok 4 0 1 3 2 8 1 15. Szentlőrinc SE 4 0 0 4 1 6 0 16. Pénzügyőr SE 4 0 0 4 3­17 0 Tóth Gyulára emlékeztek Tamási, Csurgó Tamásiban jótékonysági mér­kőzésen lépett pályára a NABI- Kaposvári Rákóczi FC csapata. A somogyiak a helyi NB III-as együttessel játszottak, s a talál­kozó teljes bevételét a nemrégi­ben elhunyt Tóth Gyula család­jának ajánlották feL Jótékonysági labdarúgó-mérkőzés: Tamási SE­NABI Kaposvári Rákóczi FC 1-3 (0-3) Tamási, 500 néző. V.: Tóth L. NABI Kaposvári Rákóczi FC: Szűcs - Finta, Zahorecz, Kovácsevics - Farkas, Andruskó, Nagypád, Tóth B., Kardos - Zsol­nai, Oláh. Cserék: Halmos, Laki, Máté, Galgóczi, Huzmi. Vezető­edző: Prukner Lászb. A bajnoki szünetet kihasználva jótékony célú mérkőzésen vett részt tegnap a NABl-Kaposvári Rá­kóczi együttese. Prukner Lászb csapata Tamásiban lépett pályára, és a meccs teljes bevételét, közel 400 ezer forintot, a közelmúltban elhunyt egykori helyi játékos, Tóth Gyula családjának adományozták. Az elhunyt korábban együtt fut­ballozott a kaposváriak technikai vezetőjével, Meksz Gyubval A gyászoló család ezúton is szeretné kifejezni háláját a NABl-Kaposvári Rákóczi FC játékosainak és vezetőségé­nek, hogy vállalták a jótékony- sági mérkőzést. A kaposvári gólszerzők: Oláh 2, Zsolnai. Edzőmérkőzés: Csurgói TK- Újpest FC 0-5 (0-3) Csurgó, 300 néző. V.: Kovács J. Barátságos labdarúgó-mérkő­zést játszott a Somogy megyei labdarúgó-bajnokság első osztá­lyában szereplő Csurgói TK csa­pata az Arany Ászok Ligában szereplő Újpest FC együttesével. A találkozó már az első félidő­ben eldőlt, miután háromgólos előnyre tettek szert a vendégek. A fordulás után sem változott a játék képe, így - megérdemelten - 5-0 arányban nyertek a főváro­siak. Gólszerzők: Rajczi 2, Farkas B„ Bükszegi, Erős K. ___molnár Vel ika Gorica U21-es Európa-bajnoki selejtező, 8. csoport: Horvátország- Magyarország 1-0 (1-0) A horvátok hatalmas mezőnyfö­lényben futballoztak az első fél­időben, s csak Fülöp bravúrjainak köszönhető, hogy Róth Antal csa­pata nem került egygólosnál na­gyobb hátrányba. A kettős csere révén a folytatásban már kiegyen­lítettebbé vált a játék, de továbbra is a hazaiak akarata érvényesült, így játszottak Velika Gorica, 2500 néző. Vezet­te: Sultani (azeri). Magyarország: Fülöp Regedei, Vati, Babgh, Pollák - Bori (Horváth, a szünetben), Sándor, Vadócz, Varga (Tőzsér, 78.) - Magasföldi (Feczesin, a szünetben), Jovánczai. Gólszerző: Pa Silva (20,). ■ | ’ ^ v ? .v ’-Á ■ -« - > I * $ 0 £ KAP JLY ■ JL jl ■ JL ■ Kapcsolat Aranykártya Program Előfizetéses és Dominós ügyfeleknek is H percdíj-kedvezmények B készülékváltás kedvezményesen jutalompontok a fogadott hívásokért is Mert mi értékeljük a hűséget. Információ: 1230 (a T-Mobile Magyarország Rt. hálózatából díjmentesen hívható), 06-1/265-9210. ■ | ■ ■ m ]^[q|)]^|0 ■ ■ ■ Az ajánlat a Kapcsolat Aranykártya Program keretén belül 1 1 ' érvényes. Feltételek a programszabályzatban. ÜODD V6l©Q cl Vilílíí K.A.P------------—---------------------------Somogyi Hírlap-------—-----------------------T­. ■»- Sport Kék Tükör Krónika Rosszul sikerült a rajt. Vereség Több a baleset az utakon. Lángálló cigányzenével a nyitányon. A somogyiaknak Meghalt a siklóernyő utasa. Szobor a szomszédból M. J is jutott érem. 10-12. oldal Ügyeleti napló. 14. oldal Lottónyeremények. 16. oldal 2004. Szeptember 6., Hétfő SPORT M' A G A Z I N