Somogyi Hírlap, 2004. szeptember (15. évfolyam, 204-229. szám)

2004-09-06 / 208. szám

10. OLDAL 2004. Szeptember 6., Hétfő SPORT Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Somogysárdon döntetlent játszott a Toponár csapata Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Északi csoport Somogyvári KSE- Balatonkeresztúr- Balatonmáriafürdői KSE 1-3 (0-2) Somogyvár, 200 néző. V.: Král L. Somogyvári KSE: Csizmadia - Dergecz, Fazekas, Böszörményi, Ignácz (Perusza B.), Zsohár, Sáf­rány (Nagy Z.), Bogdán, Pasztu- sics, Magyar A. (Bécsi), Tóth Sz. Edző: Komád László. Balatonkeresztúr-Balaton- máriafiirdői KSE: Matncza - Hor­váth T., Berta A., Ölti A., Somo­gyi, Horváth G., Balogh Z., Né­meth T. (Bíró), Bodor, Bakos, Pernecz (Szabó B.). Edző: Hor­váth Gábor. A rendkívül gyenge napot kifo­gó-hazaiak ellen megérdemelten nyert a Balaton-parti együttes. Gólszerzők: Fazekas, illetve Bakos 2, Berta. Jók: a hazai csapatban nem akadt kiemelkedő teljesít­mény, illetve Horváth T„ Berta A„ Bakos. Az ifjúsági mérkőzésen: So­mogyvári KSE-Balatonkeresztúr- BaJatonmáriafiírdői KSE 7-2 GELENCSÉR ATTILA Csurgói TK­Felsőmocsolád Vill-Master SE 0-1 (0-0) Csurgó,'100 néző. V.: Bencze B. A két gyenge teljesítményt nyújtó csapat találkozóján a sze­rencsésebb együttes nyert. Gól­szerző: Barna. Kiállítva: Bartó az 54., percben a második sárga lap után, illetve Huszár a 70. percben a második sárga lap után. Jók: Bolla, Bódis, Kütsön, illetve Bar­na, Glatz, Gál, Rofrics R. Az ifjúsági mérkőzésen: Csur­gói TK-Felsőmocsolád Vill-Master SE 0-5 KISS BÉLA Nagybajom­Lábodi Medosz SE 1-3 (1-1) Nagybajom, 200 néző. V.: Böröczi Z. A hazaiak továbbra sem tudtak nyerni a lábodiak ellen. Gólszer­zők: Andricz, illetve Kozma 2, Jancsik. Jók: Andricz, illetve Koz­ma, Jancsik. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagy- bajom-IAbodi Medosz SE 3-7 VASVÁRI JÁNOS Balatonszárszó SE- Tabi VSC 1-1 (0-1) Balatonszárszó, 200 néző. V.: Nagy B. A helyzetek alapján a tabiak közelebb álltak a győzelmhez. Gólszerzők: Balogh R, illetve Lac­kó. Jók: Balogh A., Kántor, Balogh P., illetve Bocs, Kiss Z„ Pretz. Az ifjúsági mérkőzésen: B. szár­szó SE-Tabi VSC 1-2 sarang SÁNDOR Zamárdi Petőfi SE- Kaposfő SE 0-1 (0-1) Zamárdi, 100 néző. V.: Harango­zó G. A tabellán elfoglalt helyezések alapján a vendégek papírforma győzelmet arattak, ám a mérkő­zésen a hazaik teljesen egyenran­gú ellenfelei voltak a kapós- főieknek. Gólszerző: Kádár. Jók: Élő, Vájná, illetve Kádár, Weiman. Az ifjúsági mérkőzésen: Zamár- di-Kaposfő SE 0-2 szilágyi csaba Somogysárd-Toponár 1-1 (0-1) Somogysárd, 200 néző. V.: Ba­logh M. A szerencse ezen a mérkőzé­sen elpártolt a hazaiaktól. Gólszer­zők: Szabó, illetve Péter. Jók: Récsei J., Marics, Szabó, illetve Péter, Benke, Barát, Király. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogy- sárd-Toponár 1-1 páli László Balatonszentgyörgy SE­Petőfi SE Fonyód 1-2 (1-0) Balatonszentgyörgy, 110 néző. V.: Joó A. A sok szabálytalansággal tarkí­tott mérkőzésen egy vitatható ta­lálattal nyert a vendég csapat. Gól­szerzők: Simon, illetve Bogdán, Deákvári. Jók: Varsányi, Király, Kiss S., Hajba, illetve Erdei, Zsiborács. Az ifjúsági mérkőzésen: Bala­tonszentgyörgy SE-Petőfi SE Fo­nyód 1-4 TORONYI ÁRPÁD Tarany-Kaposújlak 6-1 (1-0) Tarany, 180 néző. V.: Hosszú A. A hazaiak a második félidő alapján még ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Gólszer­zők: Tulok 2, Drávecz 2, Gerlecz B. 2, illetve Nagy. Jók: Kozma, Gerlecz B„ Tulok, Drávecz, illetve a vendégeknél nem akadt kiemel­kedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Ta­rany-Kaposújlak 1-7 TINUSZ JÁNOS A bajnokság állása: tKaposfő 4 4 0 0 16-2 12 2. Lábod 4 4 0 0 9-2 12 3. Tarany 4 3 0 1 15-5 >9 4. Nagybajom 4 3 0 1 9-7 9 5. B.keresztúr 3 2 1 0 8-4 7 6. Tab 4 2 1 1 7-4 7 7. B.szárszó 4 2 1 1 5-3 7 8. Fonyód 3 2 0 1 5-5 6 9. Felsőmocsolád 4 2 0 2 3-5 6 10. Toponár 4 1 1 2 7-10 4 11. Kaposújlak 4 1 1 2 5-11 4 12. Somogysárd 4 1 1 2 3-12 4 13. Somogyvár 4 1 0 3 11-8 3 14. B.szentgyörgy 4 0 0 4 5-12 0 15. ZamárdFRSE 4 0 0 4 2-9 0 16. Csurgó 4 0 0 4 4-15 0 Karád-Látrány 1-0 (0-0) Karád, 150 néző. V.: Tabi G. Karúd: Kiss - Király (Szente), Madarász (Kreka), Vellner, Sztojka, Ligeti, László, Posza, Ko­máromi, Lovas, Sípos. Edző: Ko­máromi János. Látrány: Bognár (Molnár) - Csonka, Dusnoki, Takács (Far­kas), Kasza A., Kasza L., Kiss, Androsics, Martinka, Szűcs, Ros­ta. Edző: Dusnoki Imre. A szomszédvári rangadó kiéle­zett küzdelmet hozott, amelyből a hazaiak kerültek ki győztesen. Gólszerző: Komáromi. Jók: Kiss, Király, Ligeti, Lovas, illetve Cson­ka, Kasza A., Kasza L. Az ifjúsági mérkőzésen: Karád-Látrány 4-4 nagy lászló FC Sántos-Somogyjád 6-2 (2-0) Sántos, 120 néző. V.: Kovács Gy. Gólszerzők: Pető A., Bojtos 2, Téglás 2, Nyerges, illetve Tringer, Rébay. Jók: Téglás, Bojtos, Ta­kács, illetve Rébay, Vejki. Az ifjúsági mérkőzésen: Sán­tos-Somogyjád 2-5 TAKÁCS RÓBERT Balatoni Vasas- Balatonföldvár 4-1 (1-0) B.kiliti, 120 néző. V.: Golubics Z. Gólszerzők: Németh L„ Kovács E. 2, Szalai G., illetve Gruber. Jók: Tapsony- Inke 1-0 (1-0) Tapsony, 300 néző. V.: Hegyi A. Tapsony: Győző - Orsós, Ko­vács, Vadász, Fülöp, Horváth Z. (Magyar), Szita (Kiss), Tóth, Né­meth, Kolambán, Horváth G. (Bo­gyó). Edző: Éder István. Ínke: Kollár - Gál (Illés), Pus­kás, Kozics, Imrei, Kisberkes, Papp (Markos), Bogdán, Hofjerka, Büki, Hanusz. Edző: Bódis János. Jó iramú mérkőzésen a hazai­ak a rengeteg helyzetükből mind­össze egyet használtak ki, ami majdnem megbosszulta magát. Gólszerző: Németh. Kiállítva: Or­sós a 70. percben a második sárga lap után, illetve Hofjerka a 70. | percben a játékvezető megsérté­séért. Jók: Németh (a mezőny legjobbja), Tóth, Vadász, Fülöp, illetve Puskás, Kisberkes, Bog­dán, Hanusz. Az ifjúsági mérkőzésen: Tap- sony-Inke3-0 fábos istvák Szulok­Satelit FC-Somogytarnóca 1-4 (0-4) Szülök, 100 néző. V.: Kocvács J. Gólszerzők: Balogh, illetve Frank 2, Sütő, Karsai. Kiállítva: Horváth (Satelit FC-Somogy- tarnóca) a 68. percben a második sárga lap után. Jók: Horváth T., Kalács, illetve Karsai, Frank, Sütő. Az ifjúsági mérkőzésen: Szu- lok-Satelit FC-Somogytarnóca 2-10 HENGERICS JÓZSEF Kovács E„ Lázár, Turcsányi, Né­meth L„ Bakos, Szalai, illetve Klotz B. Az ifjúsági mérkőzésen: Balato­ni Vasas-Balatonföldvár 4-4 HORVÁTH JÓZSEF Balatonszemes-Kisbárapáti 0-0 Balatonszemes, 100 néző. V.: Ré­vész Gy. Jók: Szabó D„- illetve Nagy, Fábri, Ruppert, Bánfi, Czár, Karsai. Az ifjúsági mérkőzésen: B.sze- mes-Kisbárapáti 2-0 ódorattilá Buzsáki KSE-Andocs 1-2 (1-0) Buzsák, 100 néző. V.: Lakos Gy. Gólszerzők: Varga E„ illetve Rostás 2. Jók: egyik csapatban sem akadt kiemelkedő teljesít­mény. Az ifjúsági mérkőzésen: Buzsá­ki KSE-Andocs 4-2 kesztyűs imre Nagyberény-Kéthely 3-1 (1-1) Nagyberény, 220 néző. V.: Agócs A. Gólszerzők: Szabó L. 2 (mind­egyiket 11-esből), Németh A., il­letve dr. Ita B. Jók: Kökönyei, Né­meth A., illetve a vendégeknél nem akadt kiemelkedő teljesít­mény. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagybe­rény-Kéthely 5-0 TARSOLY GÁBOR Juta­Segesd SE 2-1 (2-0) Juta, 100 néző. V.: Keszericze L. Gólszerzők: Parrag Zs., Jáger, illetve Pozsonyi. Jók: Panka, Rohács, Parrag A., Parrag Zs., Já­ger, Hábedler, illetve Pintér T., Szikinger. Az ifjúsági mérkőzésen: Juta- SegesdSEl-6 szabó tibor Böhönye- Mezőcsokonya 0-1 (0-0) Böhönye, 100 néző. V.: Barna G. Gólszerző: Stekler. Az ifjúsági mérkőzésen: Böhö- nye-M.csokonya 2-0 horváth jános Kiskorpád- Káposmérő 2-4 (1-1) Kiskorpád, 180 néző. V.: Vass J. Gólszerzők: Sznopek, Kiss F. (11-esből), illetve Plajbász, Posfai 2, Hortobágyi. Jók: Decsi, Sznopek, illetve Hortobágyi, Ju­hász, Plajbász. Az ifjúsági mérkőzésen: Kiskor- pád-Kaposmérő 5-2 merkei istván Kadarkút- Lakócsa 10-1 (6-0) Kadarkút, 50 néző. V.: Szabó P. Gólszerzők: Tóth 2, László 2, Minor 2, Nyúl, Nagy, Balogh, Lőrincz P., illetve Gogol. Jók: Tóth, László, Minor, Nyúl, Nagy, Balogh, Lőrincz R, illetve Bodor, Gogol. Az ifjúsági mérkőzésen: Kadar- kút-Lakócsa 14-0 nagy lászló Ságvár-Balatonberény 3-3 (2-1) Ságvár, 50 néző. V.: Szilvás J. A balatonberényi gólszerzők: Palacskó 2 (az egyiket 11-esből), Dér. Az ifjúsági mérkőzésen: Ság­vár-Balatonberény 5-2 Igal­Öreglaki Medosz SE 2-5 (1-1) Igái, 150 néző. V.: Konczlik Z. Gólszerzők: Lakatos, Takács, il­letve Virág 2, Gyurka, Horváth, Kovács R. Kiállítva: Kurucz (Igái) az 5. percben utolsó emberként szabálytalankodott. Jók: Horváth, Takács, Varga, illetve Kovács T., Horváth, Virág. Az ifjúsági mérkőzésen: Igal- Öreglak 1-0 tanító tibor A bajnokság állása: 1. Öreglak 4 4 0 0 14-6 12 2. Sántos 4 3 1 0 12-2 10 3. Karád 4 3 1 0 17-9 10 4. Ságvár 4 2 2 0 9-6 8 5. Kisbárapáti 4 2 2 0 6-3 8 6. Andocs 4 2 1 1 8-7 7 7. B.szemes 4 1 3 0 3-2 6 8. Látrány 4 2 0 2 8-8 6 9. B.berény 4 1 1­2 10-12 4 10. B.földvár 4 1 1 2 6-9 4 11. Buzsák 4 1 0 3 4-6 3 12. Nagyberény 4 1 0 3 6-10 3 13. B.Vasas 4 1 0 3 5-9 3 14. Somogyjád 4 1 0 3 6-11 3 15. Igái 4 0 1 3 7-13 1 16. Kéthely 4 0 1 3 7-15 1 Csokonyavisonta- Kaposszerdahely 8-0 (4-0) Csokonyavisonta, 100 néző. V.: Zarka Z. Gólszerzők: Szári A. 2, Szári Sz. 2, Szigecsán, Nagy G„ Hor­váth M., Károlyi. Jók: Füles, Nagy, Szigecsán, Szári A., illetve a vendégeknél nem akadt kiemel­kedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Cs.vi- sonta-K.szerdahely 3-4 papp lászló Babócsa­Homokszentgyörgy 2-1 (1-1) Babócsa, 210 néző. V.: Juhász L. Gólszerzők: Kurucz-Horváth, Kereszthegyi, illetve Gömöri. Jók: Kereszthegyi (a mezőny legjobb­ja), Horváth J., Horváth G., Kurucz-Horváth, illetve Gömöri, Vangyja, József. Az ifjúsági mérkőzésen: Babó- csa-H.szentgyörgy 6-0 czukk Sándor A bajnokság állása: 1. Satelit FC 4 4 0 0 12-2 12 2. Kaposmérö 4 i 3 1 0 11-5 10 3. Tapsony 4 3 0 1 8-5 9 4. Inke 4 2 1 1 6-4 7 5. Babócsa 4 2 1 1 7-6 7 6. M.csokonya 4 2 1 1 4-3 7 7. Kadarkút 4 1 3 0 13-4 6 8. Cs.visonta 4 2 0 2 14-7 6 9. Segesd 4 2 0 2 9-8 6 10. Böhönye 4 2 0 2 6-5 6 11. Juta 4 2 0 2 3-5 6 12. Lakócsa 4 2 0 2 7-17 6 13. K.szerdahely 4 0 2 2 2-14 2 14. H.szentgyörgy 4 0 1 3 4-8 1 15. Kiskorpád 4 0 0 4 5-11 0 16. Szülök 4 0 0 4 3-10 0 Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Déli csoport Motorsport MALL Pannon-Flax labdarúgó NB III - Hűmmel csoport Talmácsi a hetedik Estoril A 15. helyről rajtoló Talmácsi Gábor az előkelő hetedik helyen végzett a 125 cm3-esek verse­nyében a gyorsasági motoros vi­lágbajnokság tizenegyedik futa­mán, a Portugál Nagydíjon. A futamot a spanyol Hector Barbera nyerte. A futam végeredménye: 1. Barbera (spanyol, Aprilia) 41:01.272 perc; 2. Kallio (finn, KTM) 41:01.423; 3. Lorenzo (spanyol, Derbi) 41:10.096; ...7. Talmácsi Gábor (Malaguti) 41:13.191. A pontverseny állása a 11. fu­tam után: 1. Dovizioso (olasz, Honda) 183 pont, 2. Barbera 163 pont, 3. Locatelli (olasz, Aprilia) 154 pont, 4. Lorenzo (spanyol, Derbi) 125 pont, 5. Nieto (spa­nyol, Aprilia) 114 pont, 6. Stoner (ausztrál, KTM) 104 pont. ■ Nagyatád FC- Kozármisleny SE 2-1 (0-0) Nagyatád, 300 néző. V.: Bányai. Nagyatád FC: Lajkó - Papp Z. (Emyes a 65. percben), Papp Á, Horváth J., Fruzsi, Pintér, Kovács, Kiss, Farkas (Szolomájer a 82. percben), Pércsi (Horváth P. az 55. percben), Brezovszki. Edző: Bőzsöny János. Kozármisleny SE: Torma - Both, Papp J., Farkas, Bodor, Bán­fai, Tóth, Nagy (Csapó a 81. perc­ben), Kanizsai, Bankó (Bősz a 65. percben), Helgenrödter. Edző: Udvardi Zoltán. A hazaiak sorra dolgozták ki helyzeteiket, ám lehetőségeik rendre kimaradtak. A vendégek a második félidőben egy védelmi hiba után megszerezték vezetést. A folytatásban az atádiak még hat ziccert dolgoztak ki, amiből kettőt értékesíteni is tudtak. Gólszerzők: Brezovszki (a 77. percben 6 méte­res lövés), Emyes (a 80. percben 8 méteres lövés), illetve Tóth (a 75. percben 8 méteres gurítás). Sárga lap: Pintér T. a 60. percben akasztásért, ül. Bősz a 84. perc­ben gáncsolásért. Jók: Ernyes, Kiss, Brezovszki, ill. Torma, Papp, Bodor. KERESZTHEGYI ISTVÁN Nagyárpád-Marcali 3-0 (2-0) Nagyárpád, 300 néző. V.: Bíró. Nagyárpád: Herczog - Tóth, Cziger, Kun, Krizmanics - Hegedűs (Németh Zs.), Dárdai, Nagy M., Béres - Balázs (Györki), Teszárik (Kollár). Edző: Sztázics Márk. Marcali: Kirí - Latyák, Szabó, Csonka (Kormos) (Csizmadia) - Virág, Gulyás, Mixtai, Törtei, Váradi (Beák) - Csikvár, Fenusz. Edző: Szekeres Tibor. Helyzetei alapján a Nagyárpád akár nyolc gólt rúghatott volna. Gólszerzők: Hegedűs, Teszárik, Balázs. Jók: Dárdai, Hegedűs, Tóth, il­letve Kiri. Lengyeltóti VSE- Pécsi VSK 2-5 (2-1) Lengyeltóti, 200 néző. V.: Stefik (Szendrei, Rákosi) Lengyeltóti VSE: Kovács - Hárs- házi, Tar, Körösi, Jovánczai (Ber- tus 67.) - Babgh, Varga, Hosszú, Hermán - Belényesi (Smida 60.), Wágner. Edző: Somogyi Zoltán. Pécsi VSK: Erdei - Reicth, Szakály, Laki, Petricsevics (God- vár 70.), Nagy A., Csizmadia (Nagy Cs. 81.), Halla, Ángyán (Kaszás 60.), Stem, Dénes. Edző: Mészáros Ferenc. Gólszerzők: Wágner kettőt, il­letve Stern kettőt, Csizmadia, Ka­szás, Godvár. Jók: a hazaiaknál senki, illetve Csizmadia, Stern, Halla. A tartalékosán felálló hazai csa­pat egy félidőn keresztül jó játé­kot produkált, viszont a második félidőben mintha kicserélték vol­na a játékosokat. Elfáradtak, az akarással is baj volt, míg a vendé­gek feljavultak, sorra vezették ve­szélyes támadásaikat, melyből a második félidőben négy gólt érté­kesítettek. A hazai csapat játék­ban, akarásban és erőnlétben is alulmaradt a fiatal és tehetséges játékosokból álló pécsi csapat el­len. SÍPOS FERENC Balatonboglár SC- Beremendi ÉSK 0-1 (0-1) Balatonboglár, 300 néző. V.: Vincze (Witner, Rácz). Balatonboglár SC: Balaton - Buzsáki, Gosztonyi, Hajmási, Olajos - Csák, Fehér (Kalász 53.), Szentkirályi, Horváth Sz. - Kárpá­ti (Tárnoki 53.), Tar, (Fenyvesi 45.). Edző: Mészáros József. Beremendeni ÉSK: Kovácsovics - Juhász, Halász, Macsi, Papp, Vida, Tamás (Szabó 60), Valkai, Elek (Paucsi 65.), Telek, Polgári. Edző: Bíró Ferenc. Gólszerző: Polgári a 33. perc­ben 6 méteres fejesből. Sajnos, megismétlődött a múlt heti játék, végigtámadta a bogiári csapat a mérkőzést, de egy találat­tal a vendégek vitték el a három pontot. Jók: Bozsáki, Csák, Hajmási, il- 1. Elek, Kovácsovics. pintér istván További eredmények: Mohácsi TE-Dombóvári FC 1-4; Tamási SE-Bajai SE szerdán játsszák; Bonyhádi VLC-Szekszárdi UFC 3-2. A Bólyi SE szabadnapos volt. A bajnokság állása: 1. Pécsi VSK 4 3 1 0 9-4 10 2. Baja SE 3 3 0 0 8-2 9 3. Dombóvári FC 4 2 1 1 7-4 7 4. Marcali VSE 4 2 1 1 7-6 7 5. Boly SE 2 2 0 0 4-1 6 6. Nagyatád FC 4 2 0 2 5-4 6 7. Beremend 4 2 0 2 4-4 6 8. Nagyárpád SK 2 1 1 0 3-0 4 9. Tamási SE 2 1 1 0 3-2 4 10. Kozármisleny 3 1 0 2 6-5 3 11. Szekszárd 3 1 0 2 4-5 3 12. Bonyhád 4 1 0 3 6-9 3 13. Balatonboglár 3 0 1 2 1-5 1 14. Mohács 2 0 0 2 2-7 0 15. Lengyeltóti 4 0 0 4 4-15 0