Somogyi Hírlap, 2004. május (15. évfolyam, 101-125. szám)

2004-05-17 / 114. szám

9. OLDAL EletMód Somogyi Hírlap — Sportmagazin A bemondó is Dózsa-drukker volt. Ismét NB l-es a Rákóczi! Ezüstérmes a BITT. 10-12. oldal Kék Tükör Apjára lopta a kriptát. Esélyük sincs a menekvésre. Cserben- hagyót keresnek. 13. oldal Krónika Üvegcserépből álmodott való­ság. A tűzoltók kifőzték a győ­zelmet. Mikor-hová. 16. oldal 2004. Május 17., Hétfő SPORTMAGAZIN Kosárlabda NB l/B csoport - 32. forduló Pápa-Hungarotel-Siókosár UK 107-91 (27-14, 27-19, 24-28, 29-30) Pápa A harmadik helyezett pápaiak otthonában 20. vereségét szen­vedte el az újonc Siókosár, mely­ből ez alkalommal Lacházi, Ma­gyar Zoltán és Kotlik hiányoztak. A balatoniak a 6 percig jól tartot­ták magukat, ekkor két ponttal vezetett a körmendi játékosokra építő hazai alakulat. A negyedből hátralévő percekben aztán 15 pontot kaptak, melyekre csak Tömösváry és Krasznai két-két duplája volt a válasz. A második etap elején Tömösváry két és Kepli hat pontjának köszönhető­en felzárkóztak, de Hencseyék beerősítettek; három perc alatt 19 pontot értek el. Krasznai és Tömösváry triplájával, illetve az utóbbi büntetőivel csökkent ugyan a különbség, de ezt köve­tően már csak Bukics tudott kosa­rat szerezni, amelyre a vendéglá­tók nyolccal válaszoltak. A második félidőre tetemes, 21 pontos előnyt szereztek a pápai­ak, ami el is döntötte a találkozót, bár a siófokiak nem adták fel. Fel­javult a palánk alatti teljesítmé­nyük - Godena és Tömösváry hét-hét pontot ért el a harmadik negyedben -, masszívabbá vált a védekezésük és szerzett labdák­ból könnyű kosarakat tudtak sze­rezni. Mindezeknek köszönhető­en a 3. negyedet 4 ponttal meg­nyerte a Siókosár, de így is 17 egy­ségnyi volt a hátránya, ráadásul Nunez kipontozódott az utolsó já­tékrészre. Ez a különbség 33. per­cig maradt (91-74), majd Kovács és Godena düpláival, illetve Krasznai hármasával tízre olvadt. Az utolsó öt percben a kritikus tíz pont alá már nem engedték a pá­paiak a Siókosárt, az irányító Hencsey triplája és Kolonics dup­lája eloszlatta a siófoki reménye­ket. Az utolsó két percre Nunez után a vendégek egyik legjobbja, Krasznai is kipontozódott, így vé­gül magabiztos sikert arattak a pápaiak. A siófokiak a jövő héten a veszprémiek ellen javíthatnak és búcsúzhatnak győzelemmel a közönségüktől, a bajnokság utol­só fordulójában ugyanis Sárváron lépnek majd pályára. így játszottak Pápa, 100 néző. Vezette: Sabáli, Magyari. Siókosár UK: Bukics (5), Krasznai (22/6), Kovács Zs. (4), Tömösváry (30/3), Godena (15). Csere: Kepli (9/6), Nunez (6). Edző: Kertész Tamás. Az ellenfél legjobb dobói: Hencsey (30/12), Kolonics (20), Ferencz (19/9), Nagy Zs. (17). KESZTHELYI Kézilabda NB l/B, nők Marcali, Tamási Marcali VSZSE-Tatabánya 39-26 (19-16) Marcali, 300 néző. V.: Kóbpr, Tóth. Marcali VSZSE: Kemer - Utasi (7), Miilier (4), Kovács J. (1), Mé­száros (3), Kévés (10/5), BaloghM (2). Csere: Bödör (kapus), Pék E. (1) , Balogh P. (7), Nagy K. (1), Nagy A., Gácsér K. (1), Milinte (2) . Edző: Tóth István. A hazaiak számára nagy tétje volt a mérkőzésnek, hiszen Mar­cali-siker esetén - a többi össze­csapástól függetlenül - megsze­rezték volna a bronzérmet. Az első félidőben nagyon idegesen játszot­tak Kemerék és védekezésben is sokat hibáztak, ám ennek ellenére is háromgólos előnnyel vonulhat­tak pihenőre. A második játékrészt viszont remekül kezdték a vendéglátók és hat egységgel megléptek riválisuk elől. Ezután már örömkézilabdát láthatott a közönség. A találkozón az összes hadrafogható játékosát pályára küldte Tóth István edző. Jók: Bödör, Kévés, Balogh P., UtaSi. TÓTH ISTVÁN Tamási KC-Nagyatádi NKK 27-28 (12-15) Tamási, 200 néző. V.: Székely, Vattay. Nagyatádi NKK: Sulyokné - GethuE. (1), Karsai (3), Simon B. (7), Bárány (1), Bőzsöny (10/6), Horváth (6). Csere: Balaskóné (kapus), Novográ- decz, Orsi, Gethu A., Hamarics, Csizmadia, Harcz. Edző: Mód Já­nos. Mindkét csapat rendkívül ide­gesen kezdett. A bajnokság ötö­dik helyezésért folytatott küzde­lemben az atádi lányok nyugod­tak meg előbb és taktikus játék­kal a mérkőzés huszadik percére háromgólos előnyt szereztek, amit a fordulásig meg is tudtak őrizni. A pihenő után a hazaiak ket­tős, majd hármas emberelőnybe kerültek, s a 10. percben ki­egyenlítettek, sőt négy egységgel elhúztak. Ezután a vendégek fantasztikus hajrát nyitottak és az utolsó 7 percben lőtt hét gól­jukkal megérdemelten nyerték meg a rangadót. Jók: Bőzsöny, Horváth, Kar­sai, Simon B. ivusza tamás __________Kosárlabda__________ Ví zcoop Henger KK-CIFA Szervó-sziget 94-65 (16-14, 25-11, 26-17, 27-23) Kaposvár A Vízcoop Henger KK csapata nyerte a Somogy Mega 2000 ku­pát, miután a döntőben legyőzte a CIFA Szervó-sziget együttesét. A Kaposvári Kosárlabda Klub hazai elődöntős szereplése után rendezték a Somogy Mega 2000 Kupa Megyei Férfi Kosárlabda Döntőjét. A selejtezők és az elő­döntő sikeres megvívása után a Vízcoop Henger KK és a CIFA Szervó-sziget csapatai kerültek a fináléba. A döntőt aztán az egykor élvonalat is megjárt játé­kosok - Gosztonyi Gábor, vala­mint Kis Sándor - ponterős tel­jesítményét kihasználó Vízcoop Henger KK nyerte, méghozzá közel harmincpontnyi különb­séggel. Az első negyedben még fej fej mellett haladtak a gárdák. A második felvonásban azon­ban 16 egységgel elhúztak Ha­lászék, s a folytatásban sem vál­tozott a játé képe, így megérde­melten diadalmaskodott a Hen­ger alakulata. így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Pestality Cs„ Stickel L. Vízcoop Henger KK: Gosztonyi G. (34/15), Kis S. (27), Halász (10), Gosztonyi 1. (-), Varga (-). Csere: Fonai Z. (8), Nagy G. (6), Nagyi. (6/3), Műdig (3/3). Edző: Nagy Imre. CIFA Szervó-sziget: Tavas R. (13/3), Kovács Cs. (11), Kiss B. (6), Fonai T. (4), Váli (4). Csere: Hemesz (16/12), Csordás (6), Bo­gár (5), Tavas G. (-). Edző: Ha­rangozó Gyula. kun Bajnoki döntőben a Kaposvár Debreceni Vadkakasok-Kaposvári Kosárlabda Klub 71-73 (22-21, 18-20, 19-20, 12-12) Debrecen Óriási bravúrt vitt véghez a Ka­posvári KK együttese. Az előbb főszponzorát, majd a sérült Dzunics személyében egyik kezdőjátékosát is elveszítő egy­let négy év alatt harmadszor ju­tott az EnterNet-Intemet Férfi Kosárlabda Liga döntőjébe. Filipovicsék otthonukban ver­ték a Debreceni Vadkakasok csapatát, így 3-2-re nyerték az elődöntős párharcot.- Aztán verjék ám meg a Debre­cent - adta az előremutató instruk­ciót a tiszaújvárosi Cívis Hotel Phőnix főpincére még a múlt pén­teki vacsora után. A somogyiak pe­dig igyekeztek megfogadni azt, amit az előbb említett úron kívül a Kaposvárért szorítók is elvártak. A könnyed átmozgató edzés után szombaton már csak a pihenésé volt a főszerep. A meccs kezdetéig ki-ki másként foglalta el magát, ám a fejekben biztos kiemelt helyen álltak az elődöntő utolsó találkozó­jával kapcsolatos gondolatok. Az egyórás buszozás után meg­érkezett az Oláh Gábor utcai sport­csarnok elé a Kmézics- együttes, ahol már várták őket a kaposvári szurko­lók. A drukkerekről még lesz szó, egyelőre annyit: ellentétben az első derbi­vel, ezúttal még szigorú szondás ellenőrzéssel sem lehetett volna felfe­dezni ittas embert. így is lehet... Az eddigi mérkőzéseket sérülé­se miatt nem vállaló amerikai Patrick Lee is ott melegített társai­val, aki ha nem is kezdőként, de Ráthonyi edző rendelkezésére állt. Egy jó rajtban reménykedtek a ka­posvári gárdát elkísérő szurkolók (lehettek vagy százan), és nem is csalatkoztak. Igaz, védekezésben már nem volt ilyen jó a somogyi egylet, amely rendre szabálytala­nul állította meg a hazai akciókat. Green büntetőivel már a hajdúsági­aknál volt az előny, de két gyors le­A legjobb kaposvári Ivkovics (középen) nagy harcot vívott a debreceni védelemmel és 23 pontot dobott indítás elég volt a fordításhoz. A negyed vége előtt Dénes hagyott ki egy ziccert, majd szabálytalanko­dott is, így elsősorban Greennek köszönhetően a Debrecen vezet­hetett 22-21-re. Ivkovics küzdött nagyot Bukvával, előbbi rendre Az elődöntő után nagyon sportszerű jelenet tanúi lehet­tek, akik a parkoló felé hagyták el a csarnokot. A busz­hoz érkező kaposvári játékosokat egytől egyig éltették, de így volt ez akkor is, amikor a Jamest kísérő Patrick Lee tartott autója felé. A debreceni hátvédet is megéljenezték és vigasztalni próbálták. Nagyon sokan veregették vállát és gratuláltak hozzáállásához. Szép gesztus volt! szinte hátradőlve érte el találatait. Aztán jött Lee is, akit óriási hang­orkán fogadott a hazaiak részéről. Az amerikai egy speciális maszk­kal játszott. Idegesen, kapkodva kosárlabdázott mindkét együttes, de ez az adott szituációban érthető volt, hiszen nem kevesebbről, mint a bajnoki döhtőbe jutásról volt szó. A somogyiak helyzetét nehezítette, hogy a félidő vége felé közeledve már hárman is három faulttal álltak, ennek ellenére egy ponttal a vendégek tartottak elő­rébb a harmadik negyed előtt. Nathaniel James volt a legjobb kaposvári. Az ameri­kai játékos 34 percet volt pályán, ezalatt 23 pontig jutott. Nyolcból hat kétpontos kosara volt jó (75 szá­zalék), míg a hármasokat 33 százalékos pontosság­gal értékesítette (6/2). Különösen sorsdöntő volt második triplája, amit 61 -61-nél szerzett. Hat bün­tetőjéből ötöt a gyűrűbe küldött (83 százalék), és emellett volt 3 védő-, és 2 támadólepattanója is. Két vétett szabálytalansága, nyolc kiharcolt faultja, egy szerzett és három eladott labdája, valamint egy gólpassza összesen 26 IBM-pontot jelentett. A folytatásban Green szerezte az első pontokat, de James és a bombaformában kosarazó Ivko- vics hamar válaszolt. Óriási csata zajlott a pályán, egyik fél sem tu­dott elszakadni a másiktól. A zárószakaszra maradt a döntés. A somogyiak játéka szét­esett, szinte kizárólag egyénileg próbálkoz­tak. Aztán James végre kintről betalált, de Lee is villant. A végjátékban öt pont előnyben volt a Kaposvár, amelyből kettőt megőrzött, így készülhet a döntőre! így játszottak Debrecen, 1800 néző. Vezette: Vígh, Benczúr. Debreceni Vadkakasok: Fodor M. (4), Lakatos (-), Green (23/6), Sitku (6/3), Bukva (4). Csere: Tóth G. (11/9), Ádám (2), Gémes (9/3), Lee (12/3). Vezetőedző: Ráthonyi Tamás. Edző: Cserfalvi István. Kaposvári Kosárlabda Klub: Si­mon (9), Szőke (4), James (23/6), Filipovics (10), Ivkovics (23). Cse­re: Dénes (2), VargaR. (-), Sanders (2), Trepák (-). Vezetőedző: Kmé- zics Zorán. Edző: Monok Tibor. Kipontozódott: Fodor M. (40. perc), Bukva (a40. percben). Jók: Green, Tóth G., illetve Ivkovics, James, Filipovics. Ráthonyi Tamás: - A palánk alatti játék döntött. Kmézics Zorán: - Mi minden meccsen így küzdöttünk, ez ered­ményezte a sikert. A minket elkísé­rő szurkolók biztatása nélkül nem arattunk volna diadalt. A másik elődöntőben Albacomp- Atomerőmű SE 65-84 (17-21, 19-8, 6-21, 23-34). A párharcot az ASE nyerte 3-2-re. _______ kun zoltán I. PÁL NEM AKART HINNI A FÜLÉNEK: „NEM LEHET ENNTME ALACSONY” Ralffelsen Személyi Kölcsön - 500 000 Ft, 5 éves futamidőre mindössze 13 200 Ft havonta* Pedig a hír igaz! Sőt, a egy előzetes hitelbírálatot, és Raiffeisen Személyi Kölcsön tájékoztatják a hiteligénylés már deviza alapon is, gyor- feltételeiről és kondícióiról, san, kezes és fedezet nélkül Kérésére a Raiffeisen mobil­felvehető. Hívja a 06-40-48- bankára személyesen fel- 48-48-at, ahol a teiebankárok keresi önt. percek alatt elvégeznek Önnek THM: 17,59 - 34,32 % Példák í törle«ztőré»zlelekre*: köicíőn öiizege 3 év 4 ív 5 év 300 000 Fi 11 607 Ft 9 515 Ft 8 280 Ft 500 000 Ft 18 847 Ft 15 344 Ft 13 268 Ft 750 000 Ft 28 270 Ft 23 017 Ft 19 901 Ft ...... 1 000 000 Ft 37 694 Ft 30 689 Ft 26 535 Ft_ •S vájci frank alaptl, forintban folyósított kölcsön. A bank valamennyi Igénylést egyedileg bírál el; az első kamatperiódusra vonatkozó lörlesztőrészlet pontos összegét a folyósítás napján állapítja meg. . Bankfiókok: Kaposvár, Kaposvár Plaza • Siófok, Szabadság tér 4. VELÜNK KÖNNYEBB r y 1 ÉVI Raiffeisen BANK a Labdarúgó NB III Megyei körkép Eredmények: Nagyatád FC-BBSC 0-2 (0-0) Nagyatád, 200 néző. V.: Imhof (Hebik, Nemes). Nagyatád FC: Lajkó - Pnicsi, Papp A., Horváth J., Kovács Sz. (Szabó Á. a 70. percben) - Kiss J. (Brezovszky a 40. percben), Bencsik, Bruncvig, Szabó S. - Csíkvár (Andricz a 65. percben), Emyes. Edző: Horváth Lajos. BBSC: Brakszatórisz - Perget, Hajmási, Gosztonyi, Molnár F. - Müovecz, Olajos, Büki, Kriszbai (Muszti a 90. percben) - Tar, Tárnoki (Fenusz a 85. percben). Edző: Mészáros József. Könnyen felejthető mérkőzést hozott a somogyi NB III-as derbi. A hazaiak végigtámadták a talál­kozót, két súlyos hibájuk azon­ban megpecsételte a sorsukat. Gólszerzők: Kriszbai (a 46. perc­ben 30 méteres emelésből), Büki (a 68. percben 10 méteres lövés­ből). Jók: Papp Á„ ül. Perger, Haj­mási, Kriszbai. KERESZTHEGYI ISTVÁN Zamárdi Rodeport SE­UFC Szekszárd 1-0 (1-0) Zamárdi, 150 néző. V.: Kasza (Horváth Z., Krasznai). Zamárdi Rodeport SE: Kresz - Szigetvári, Szabadi, Kecskés, Hor­váth Gy. (Szajcz a 75. percben) - Dűli, Horváth T. (Élő a 70. perc­ben), Kiss B., Szigeti - Takács G. (Vájna a 85. percben), Lichten- berger. Edző: Szilágyi Csaba UFC Szekszárd: Horváth B. - Molonyi, Tóth A., Péter (Kutasi a szünetben), Torma - Calka, Berentyán, Pult, Máté - Zsák, Benics. Játékosedző: Máté Csaba. Az első félidőben a jól játszó házigazda zamárdi együttes megérdemelten szerezte íneg a vezetést. A második játékrészt végigtámadta a vendég szek­szárdi gárda, a jól védekező ha­zaiaknak azonban sikerült meg­őrizniük az egygólos előnyüket. Gólszerző: Kiss B. (a 15. percben 8 méteres fejesből). Jók: Kresz, Dűli, Szigetvári, illetve Torma, Benics. csutak Sándor Kozármisleny SE- Marcali VFC 2-3 (2-0) Kozármisleny, 200 néző. V.: Ste­fik (Somogyi, Kiss I.). Kozármisleny SE: Kurucsai - Bánfai, Halász, Papp (Balázs F.), Kanizsai - Bodor, Tankó (Farkas), Fiilöp (Nagy), Tóth Z. - Hergen- röder, Lauer. Edző: Tihanyvári László. Marcali VFC: Kirí - Samu, Nagy A., Nagy Sz., Szabó - Mixtai, Makszimics, Piri, Tóth Cs. - Virág, Bek (Pintér). Edző: Szekeres Tibor. Hiába támadott többet a ha­zai csapat; a vendég somogyi együttes a második félidőben a maga javára fordította a mérkő­zést. (Gólszerzők: Lauer (11-es- ből), Hergenröder, illetve Nagy A. (11-esből), Tóth Cs., Virág. További eredmények: Szentlőrinci SÉ- Bólyi SE 4-2 Hidas SE- Harkány SE 2-0 Pécsii VSK­Beremendi Építők SK 0-1 Mohácsi TE­Dombóvári Rútin FC 2-1 Bajai LSE- Bonyhádi VLC 4-0 A bajnokság állása: 1. Szentlőrinc SE 26 23 I 2 77 ■ 10 70 2. Beremend 26 17 4 5 44 - 23 55 3. Dombóvári FC 26 16 5 5 54 -28 53 4. Marcali VSE 26 14 5 7 51 - 33 47 5. Bóly SE 26 14 2 10 45-38 44 6. Nagyatád FC 26 13 3 10 43- 40, 42 7. Bonyhád 26 12 3 11 46-48 39 8. Baja SE 26 11 4 11 54 -47 37 9. Baiatonboglár 26 8 6 12 45-46 30 10. Kozármisleny 26 8 6 12 43-51 30 11. ZamárdFRSE 26 7 6 13 37- 50 27 12. Mohács 26 7 6 13 29- 50 27 13. Szekszárd 26 11 5 14 33 - 43 26 14. Harkány 26 5 8 13 22 -38 23 15. Pécsi VSK 26 5 6 15 30-51 21 16. Hidas SE 26 5 2 19 25-82 17 »