Somogyi Hírlap, 2004. május (15. évfolyam, 101-125. szám)

2004-05-17 / 114. szám

10. OLDAL SPORT Mii A G A Z I N 2004. Május 17., Hétfő Labdarúgó NB I. 30. FORDULÓ Siófoki győzelmével a tabella élére ugrott az újpesti alakulat Kis vihar a sarokban FOTÓ: GÁTI KORNÉL Pénteken késő este menesztették Békéscsabán Supka Attilát. A ve­zetőedzőt ugyanis május 31-ig til­totta el tevékenysége gyakorlásá­tól a fegyelmi bizottság. Ez pedig azt jelenti, hogy a szezon végéig érdemi munkát nem végezhet (az osztályozóra már felkészít­hetné gárdáját), Supka, ezért a FELSOHAZ csapat vezetősége olyan szakem­ber kezébe adta a kormányrudat, aki képes a kispadról követni a meccseket. (Ilyenkor bizonyoso­dik be a bölcs előrelátás, hogy há­zon belül többen is rendelkeznek a vezetőedzői poszthoz szüksé­ges papírokkal, és nem kell kap­kodni.) Érdekes lesz a következő forduló, amikor a Győr szerdán játszik a Békéscsabával. Kedden ugyanis a Bayem München ven­dégeskedik a kisalföldieknél, és kérdés, mi lesz számukra fonto­sabb: a gálameccs, vagy az hogy egy viharsarki pontszerzéssel biztosan elkerüljenek az osztá- lyozós helyről. ALSÓHÁZ ;;; Ferencváros - MIK 2-0 (1-0) Ferencváros: Szűcs L. - Vukmir, Botis, Gyepes - Sowunmi (Károlyi, 84. p.), Lipcsei, Rósa D., Leandro (Szkukalek, 81. p.) - Gera, Tököli, Penksa. Vezetőedző: Pintér Atüla. MTK: Végit - Pusztai, Juhász, Komlósi, Fűzi - Vaü (Silva, 64. p.) - Zavadszky, Jezdimirovic (Kovács J., 78. p.), Rósa H., Rednic (Szabó, 46. p.) - Torghelle. Vezetőedző: Egervári Sándor. m PMFC - Videoton 3-3 ihi ® Videoton: Túri - Pantic, Vochin, Roller - Magasföldi (Lattenstein, 80. p.) - Szalai, Tóth B., Szabó T. (Bartyik, 71. p.), Kóczián - Hercegfalvi (Fehér A., 88. p.), Savu. Vezetőedző: Csank János. Budapest. Nézőszám: 3500. Játékvezető: Szarka Zoltán (★★★★). Gólok: 1-0 Gera (3. p.), 2-0 Gera (61. p.). Sárga lap: Sowunmi (46. p.), ill. Pusztai (63. p.). nfjj Balaton FC - Újpest 0-1 ((Hl) © Balaton FC: Csemyánszki - Radics, Hegedűs, Kuttor, László - Juhász, Vörös, Kovács P. (Usvat, 73. p.), Körösi (Sallai, 73. p.) - Csordás, Sitku. Vezetőedző: Csertői Aurél. Újpest: Vlaszák - Szélesi, Tamási, Juhár, Vanczák - Simek (Feczesin, 84. p.), Erős K. (Cseri, 91. p.), Farkas, Tóth N. - Bükszegi, Rajczi (Polonkai, 83. p.). Vezetőedző: Mészöly Géza. Békéscsaba: Fekete R. - Schindler, Bánföldi, Valen- ■ tényi, Bujáki - Hoffmann (Paróczai, 81. p.), Brlázs (Udvari, 46. p.), Kovács B., Vincze Z. - Javrujan, Miculescu. Megbízott edző: Németh Zoltán. Zalaegerszeg: Varga Z. - Kocsárdi, Sebők V., Csóka, Szamosi - Babati (Král, 60. p.), Vincze O., Balog Cs., Koplárovics (Egressy, 80. p.) - Gyánó (Sabo, 73. p.), Waltner. Vezetőedző: Gellei Imre. | Siófok. Nézőszám: 5000. | Játékvezető: Dubraviczky Attila (★★★★). Gól: 0-1 Tóth | N. (69. p., 11-esből). Sárga lap: Radics (25. p.), Kovács P. | (38. p.), Sallai (84. p.), ill. Vanczák (39. p.). Tamási (75. | p.), Simek (84. p.). Kiállítva: Bükszegi (60. p.). Békéscsaba. Nézőszám: 2500. Játékvezető: Erdős József (***★). Gólok: 0-1 Gyánó (9. p.), 0-2 Vmcze O. (32. p.J, 1-2 Kovács B. (41. p., 11-esből), 2-2 Miculescu (67. p.), 2-3 Sabo (89. p.). Sárga lap: Bánföldi (45. p.), Valentényi (54. p.), ill. Waltner (88. p.), Egressy (91. p.). Kiállítva: Miculescu (69. p.). ül Debrecen - Sopron 1-2 (1-1) Debrecen: Takács - Bemáth (Selymes, 60. p.), Vincze (Kiss Z., 82. p.), Szekeres, Szatmári (Nikolov, 8. p.) - Dombi, Sándor, Habi, Halmosi - Bajzát, Bogdanovic. Vezetőedző: Szentes Lázár. Sopron: Milinte - Grósz (Horváth A., 73. p.), Lambulic, Pető, Hanák - Bagoly, Pintér, Fehér Z. (Lazic, 66. p.), Balaskó (Huszti, 63. p.) - Sira, Tóth M. Edző: Dajka László. Győr: Sebők Zs. - Horváth R., Stark, Makra - Böjté, Regedei (Németh, 55. p.), Kartelo, Varga Z., Vlajic (Jaki, 84. p.) - Peric, Priskin (Nicsenko, 64. p.). Vezetőedző: Reszeli Soós István. Debrecen. Nézőszám: 6200. Játékvezető: Juhos Attila (★★★★★}. Gólok: 0-1 Tóth M. (11. p.), 1-1 Sándor (20, p.), 1-2 Bagoly (63. p.). Sárga lap: Grósz (52. p.). PMFC: Herbert - Sípos, Szabados, Dienes, Bajusz - Berdó (Montvai, 69. p.), Pest K„ Erős G. (Márton, 46. p.), Szekeres - Kerekes, Koltai (Notheisz, 31. p.). Vezetőedző: Nagy Tamás. Pécs. Nézőszám: 500. Játékvezető: Solymosi Péter (★★★). Gólok: 0-1 Tóth B. (22. p.), 0-2 Roller (32. p.), 1-2 Kerekes (39. p.), 1-3 Magasfóldi (65. p.), 2-3 Montvai (83. p.), 3-3 Márton (90. p., 11-esből). Sárga lap: Notheisz (55. p.), Bajusz (75. p.), ÜL Roller (60. p.), Savu (83. p.), Bartyik (85. p.). \ \f Békéscsaba - ZTE 2-3 (1-2) Éjfe Szombathely: Balogh T. - Farkas, Lőrinc, Seper, Róth - Szabó Z., Rajos, Tóth P. (Kincses, 71. p.), Somfalvi - Schimmer (Venczel, 76. p.), illés. Szakmai igazgató: Tóth Bálint. Győr. Nézőszám: 600. Játékvezető: Szabó Zsolt (★*★★). Gólok: 1-0 Kartelo (34. p.), 2-0 Peric (36. p.), 2-1 Somfalvi (43. p.), 2-2 Róth (74. p.j, 3-2 Nicsenko (80. p.j. Sárga lap: Makra (15. p.), Nicsenko (69. p.), Böjté (82. p.), ill. Somfalvi (46. p.). A bemondó is Dózsa-drukker volt Balaton FC-Újpest FC 0-1 (0-0) Siófok Tizenegyes gól döntötte el a szombat esti rangadó sorsát Siófokon. Nem kizárt, hogy a le­endő bajnok vendégeskedett a Balaton-part fővárosában... Ha Sitku Illés belövi... Sajnos, nem lőtte be. A siófoki támadó a 68. percben Kovács álompasszával robbant ki két védő között, majd 13 méterről laposan próbálta meg ellőni a labdát Viaszt kapus mel­lett, a tar fejű újpesti portás azon­ban nagyot nyújtózkodott, s így el­érte. Az ellentámadás végén Kuttor rázuhant Tóth Norbertre a 16-oson belül; büntető és gól, 0-1. Ezzel gyakorlatilag el is mesél­tük a szombat esti siófoki rangadó lényegét, noha akadt azért még ér­dekesség, hiszen egyáltalán nem volt rossz a meccs; a hajtás már- már meghaladta a magyar átlagot, a hangulat azonban egészen bizo­nyosan. Legalább ötezer drukker ült a lelátókon, csaknem a fele lila­fehérbe öltözve, akik rendesen fel is verték a város szombat délutáni csendjét, szerencsére azonban a rendjét nem borították föl. A vendég szurkolóhad hangor­kánja közepette már a hatodik percben 0-1 állt az eredményjel­zőn. A siófokiak szerencséje, hogy bár a tábla kezelője, a műsorködő nem (bemondta, hogy gólt lőtt az Újpest, a hazai hívek nevettek, per­sze a vendégek is, csak éppen kín­jukban), Dubraviczky bíró azon­ban szabálytalannak látta Tamási megmozdulását, amint Kuttor há­táról a hálóba fejelt. A 69. percben aztán már hivatalosan is 0-1-re módosíthatott a bemondó, akit meggyanúsítottak, hogy talán ő is „Dózsa-drukker”... Csemyánszki egy támadáson belül kétszer is hárított lábbal az egyik oldalon, a másikon - lévén, hogy eléggé „híg” volt a hazai kö­zéppálya - a Vörös, Csordás, Sitku trió ügyességére lehetett apellálni. Csordás meg is táncoltatta a ven­dégvédőket; volt, hogy egyszerre többet is, de sajnos a befejezés már nem jött össze. Vörös szünet előtti lehetősége is jelezte (Vlaszák bra­vúrral védett), rendesen fölpörgött a Balaton FC. Sőt, egy óra letelte után látszólag nagy esélyt kaptak: Bükszegi a hazai 16-oson a bíró or­ra előtt vágta orrba Lászlót, amit természetesen piros lappal hono­ráltak. Nos, ezután jött az a bizo­nyos Sitku-helyzet, majd a Kuttor- Tóth „birkózó jelenet”, amit a lelá­tóról lehetetlen volt megítélni. Dubraviczky mindenesetre ugyan­olyan közel állt, mint a kiállításnál, s befújta a büntetőt az Újpestnek; annak a gárdának, amely a szünet utáni öt percben kapujához sze­gezte a Balatont, miután nyilván alaposan feltüzelte őket a fél mécs­esét talpon töltő Mészöly Géza, Véber György edzőkettős. Csordás egy ízben még odake­rült a kapu elé, ám ez a helyzet is kimaradt, a végére pedig mintha elillant volna a szusz a hazai játé­kosokból. Ezúttal ennyire tellett, de a helyzetek alapján nem érde­melt vereséget a Csertői-csapat. Hogy is mondta Sallói István, ami­kor a szezon elején Siófokról Új­pestre „igazolt”? Hosszú távon na­gyobb az esély egy kiugró szerep­lésre, mint Siófokon; részsikereket el lehet itt érni, ez egy roppant kel­lemes hely, de az Újpest az, ahol igazán nagyot is lehet alkotni. Persze, ha Sitku Illés belövi... FÓNAI IMRE ■ Csábítják a játékosokat- A labdarúgók megkapták a jövő évi szerződésük tervezetét, de még senki sem irta alá. Átgondolják, s nyilván meghallgatják más klu­bok ajánlatát is; ez természetes, hiszen mindenkinek lejár a szerző­dése - mondta Kuti István, a Balaton FC tulajdonosa. - Ugyanakkor nekem sincs okom rá, hogy sürgessem őket. A jövő szempontjából ugyanis fontos, hogy eldőljön, hányadik helyen végzünk. Nyílt titok egyébként, hogy nem csak a sokat emlegetett debreceni ajánlattal bombázzák a siófoki labdarúgókat, némelyiküket más klu­bok is csábítanák. Csemyánszki Norbert és Mészáros Norbert pél­dául felkeltette a német Cottbus érdeklődését is... Ismét NB I-es a Rákóczi! NABI Kaposvári Rákóczi FC-Szolnoki MÁV-Neusiedler FC 2-0 (1-0) Kaposvár 2004. május 15-e; újabb sport­történeti dátum a somogyi megyeszékhelyen. A NABI Ka­posvári Rákóczi FC - a klub fennállása óta immár negyed­szer - kiharcolta az élvonal­beli szereplés jogát. Még el sem kezdődött a mérkőzés, de már akadt meglepetés; az ellen­fél kezdőcsapatából ugyanis hat is­mert kulcsjátékos is csak a kispa- don kapott helyet. Mindez termé- | szetesen nem a Rákóczi lebecsülé- | sét jelezte, sokkal inkább egy biz- J tonsági hadrendnek adta meg az J alapját. Már az első percekben ki­rajzolódott, hogy a vendégek már a pálya közepén meg akarják fé­kezni a hazaiakat. A négy hátvéd előtt öt középpályást vonultattak fel, s mindössze Németh árválko­dott csak elöl. Fel is adták a leckét rendesen Oláhéknak. Andruskó két próbálkozása je­lezte, hogy a kaposváriak a kezde- | ményezők, de többnyire középen erőltették a támadásokat, ahol rendre akadályba ütköztek. A 22. percben aztán megtört a jég. Nagypál saját térfeléről meredek labdával ugratta ki Oláht, a lesre játszó vendégvédők leragadtak, így a kaposvári csatárnak még arra is volt ideje, hogy megjárja, amíg | Szűcs kimozdul a kapujából, aztán j elegánsan a hosszú sarokba emelt felette (1-0). Ez a feljutást megala­pozó gól tovább serkentette a haza­iakat. A 26. percben Finta pazar keresztlabdája találta szabadon Andruskót, áld azonban fejjel cen­tikkel a bal sarok mellé fejelt. Szünet után sem változott a já­ték képe. A szolnokiak nagyon lel­kesen és fegyelmezetten védekez­tek, sőt, a labda birtokában bátran megindultak, de csak a hazai 16- osig futotta az erejükből; Balajczának csupán néhány erőtle­nebb próbálkozást kellett háríta­nia. Az 54. percben Máté labdáját ismét csak Andruskó fejelte a jobb sarok mellé, majd Jovánczamak volt két gólszerzési kísérlete. A 85. percben aztán megszületett a vég­eredmény. Máté szólózott, már Szűcs mellett is elhúzta a labdát, majd jobbra kisodródva az üres A kaposvári Tóth Balázsra két szolnoki játékos is figyel kapura gurította, ám Andruskó még időben érkezett, s közelről az őrizetlenül maradt kapuba pasz- szolt (2-0). Egy szépítési alkalmat még kihagytak a vendégek, de erre már senki sem ügyelt. A mérkőzés végén a Rákóczi hí­vei helyükről felállva nagy ováció­val köszöntötték a pályán indián­táncot járó, NB I-be jutott kedven­ceiket. . így játszottak Kaposvár, Rákóczi-stadion, 1500 néző. V.: Arany (Kovács R, Kovács Z.). NABI Kaposvári Rákóczi FC: Balajcza - Finta, Nagypál, Mező - Farkas N., Bank, Máté, Andruskó, Tóth B. - Oláh, Jovánczai. Edző: Prukner László. Szolnoki MÁV-Neusiedler FC: Szűcs - Millinkhoffer, Antal, Ba­logh, Miiller - Lázár, Remili, Sza­bó, lipták, Rorrumek - Németh. Edző: Simon AntaL Csere: Németh helyett Kotula a 60., Farkas N. helyett Kovácsevics a 68., Jovánczai helyett Galgóczi a 76., Lázár helyett Bállá a 82., Oláh helyett Vizdár a 88. percben. Sárga lap: Lipták a 39. percben. Gólszerzők: Oláh a 22. percben, Andruskó a 85. percben. Szögletarány: 2-6 (2-2). Jók: Finta, Nagypál, Mező, Má­té, Andruskó, illetve Millinkhof­fer, Antal, Balogh. Prukner László: - Jó reggelt, szép napot, Kaposvár! Simon Antal: - Hogy egy csa­pat nyerni tudjon, ahhoz gólt kell(ene) lőni. Ez most nekünk nem sikerült. Gratulálok és sok sikert kívánok a Rákóczinak az NB 1-hez. JUTÁSI RÓBERT További eredmények: REAC-Bp. Honvéd 1-2 (0-0) Bp. Vasas-Dabas FC 2-1 (0-0) Nyíregyházi Spartacus FC- FC Szeged 1-0 (0-0) Dunaújvárosi FC- FC Tatabánya Autó-Trader 2-2 (1-0) Diósgyőri VTK1910 Borsodi Sör- Pápai Termál PELC1-1 (1-1) Balassagyarmati SE- Kecskeméti TE 0-0 Hévíz FC- Bodajk FC 1-5 (1-3) BKV Előre­Dunakanyar-Vác FC 2-1 (1-1) A bajnokság állása: 1. Bp. Honvéd 31 21 6 4 70-21 69 2. NABI-K. Rákóczi 31 18 6 7 51 -27 60 3. Bp. Vasas SC 31 17 6 8 53-34 57 4. DVTK 1910 31 16 5 10 51-41 53 5. Nyíregyháza 31 14 7 10 35-33 49 6. REAC 31 12 10 9 38-34 46 7. BKV Előre FC 31 13 6 12 35-32 45 8. FC Tatabánya 31 13 5 13 41-37 44 9. Bodajk FC 31 13 3 15 49-47 42 10. B.gyarmati SE 31 10 11 10 32-32 41 11. Pápa 31 10 9 12 42 -52 39 12. FCSzeged 31 12 2 17 41-55 38 13. Kecskeméti TE 31 9 10 12 31-33 37 14. Dunakanyar-V. 31 9 8 14 35 - 46 35 15. Szolnoki MÁV 31 9 6 16 33 -41 33 16. Dabas FC 31 8 9 14 33-53 33 17. Dunaújváros 31 7 10 14 32 -48 31 18. Hévíz FC 31 5 7 19 29 -65 22 „ *g8*0*Sjf* V v„, , , ,,, ... .. , . - > .. - ~ | T= Győr - Szombathely 3-2 (2-1) |H Békéscsaba - (Sopron) Balaton FC - Ferencváros 1-1 Zalaegerszeg 2-3 (1-2) I m. mrtctn « Seprőn - Upurt _____________2-2 Gó lokban és fordulatokban gaz- Grósz Tamási ltoller Gyepes Szombathely - PMFC 1-1 dag találkozó volt az alsóház- Jt (soproni (Újpest) (Videoton) (FTC) , Békéscsaba - Gyár 2-1 bán. Bó félóra alatt szerzett két / Videoton - Zalaegerszeg 1-2 gólt a vendéggárda, amelyet Simek Bagoly Vincze o. Tóth N. . ._____ T ,V . .„„a ~ ha talmas akarással egyenlített j (Újpest) (Sopron) (ZTE) (Újpest) ‘ ki az osztályozót elkerülni Juhos Attila (**★** próbáló hazai gárda. Végül #|E «"» ™h*., , "eb",C8n * ‘ ' szinte a lefújáskor szerezték J ®S tSopron) l Akar a bajnok, cm B eldőlhetett ezen a megy a győzelmet a zalaiak, és Wk* ' W 1 T 22 alkalom után először távoz- 1 I ' 1 meg,05ta a ™rk02eSt' szfr tak győztesen Békéscsabáról. .... . rencsejere két igen spotejuca­—■ ■ ■ Név Gólok száma 1. Újpest 29 14 9 6 45 -27 51 fisra Zoltán (FTC) _______ 2. Ferencváros 29 14 9 6 38 - 26 51 ■a y (aopron) 3 Desrecen 29 14 8 7 46 - 29 50 Úgy tűnik, néha képes túltenni ma I Gera Zokát (FTC) 10 4 b»uton FC 29 14 8 7 32-17 50 gát azon a tényen, hogy vasárnap Kovács ZoUn (Újpest) 9 5. MTK 29 11 10 8 40 - 34 43 délben kel! meccset játszani. Igaz, . ..... „ 6. Sopron 29 11 8 10 47 - 40 41 mostanában a Fradi rendre ebben Tergbefc Sándor (MTK) 9 7 Zaiaecerszec 29 11 5 13 44 - 40 38 az időpontban játssza a tévés Waltner Hóbort (ZTE) 9 e V|M0T0N 29 8 t0 „ 44.43 34 meccseket, és a támadó ezúttal ■ » ™rc ; ; » » SSSlaSS, Kovács Béta (Békéscsaba) 8 " * ’ ” " „ *” is a bajnokesélyesek között a zöld­11. Békéscsaba 29 6 8 15 32 - 47 26 fflh(irpkp. IgorHcsado(Győr) 8 12. SzoRüAraar 29 4 9 16 16-55 21 ' flf I