Somogyi Hírlap, 2002. november (13. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-18 / 268. szám

I 10. OLDAL S P 0 R T M A GAZ •2002. November 18., Hétfő Utolérhető még a felsőház Békéscsabai Előre FC-Siófok FC 1-1 (0-0) Labdarúgó WB l/B - 17. forduló Békéscsaba Egy pontot hozott a Viharsarokból a Siófok a labdarúgó NB I Borsodi Liga 15. fordulójában. A felsőház egy lépéssel ismét távolabb került - igaz, még nincs veszve semmi... Semmi sincs még veszve, ezt próbálta hangsúlyoz­ni Csank János a csabai derbit megelőzően. A siófo­kiak mestere szerint mivel az alapszakasz hajrájá­ban (már csak a tavasszal) hazai pályán fogadják a riválisok közül a Debrecent és a Zalaegerszeget is, a saját kezükben a sorsuk az esetleges hat közé jutást iHetően. Csakhogy ahhoz, hogy maradjon esély ta­vaszra a felsőházba kerülésre, az őszi hajrában is szükség van még a szorgos pontgyűjtésre. Az első állomás volt ennek érdekében a messzi Békéscsaba. Az utánpótlás válogatott Pusztait „esemyőzte” be közvetlenül az elején Miculescu annak ellenére, hogy a novemberi „nyárban” nem volt szükség ilyesfajta alkalmatosságra, a publikum akár napfür- dőzhetett is. A román csatár lövése egyébként a sió­foki kapuba újra visszakerült Németh szúrós pillan­tásaitól kísérve elkerülte a jobb alsó sarkot. Ebből a jele­netből is látszott, s később is nyilvánvaló volt, hogy a csa­baiak önbizalmának jót tett a Zalaegerszeg és a Ferencvá­ros legyőzése. Ráadásul Csank Jánosnak korán, már a hetedik percben cserélnie kellett Sipeki sérülése miatt. Mindkét kapus maga­biztosan állt a lábán, Németh ezt akkor bizonyítot­ta, amikor Miculescu löketét a bal felső sarokból tor­nászta ki, kollégája pedig egy akción belül két bra­vúrt is bemutatott, amikor előbb Fülöp 12 méteres Az ősz végi fordulókban előbb a Sopmht fo­gadják a balatoni fiúk, majd a Dunaferr otthonába látogatnak, s elvileg mindkét csapatot verniük kellene, ha valóban azt akarják bizonyítani, hogy az „elitbe” valók. A Siófok FC legjobbja Emlékezhetünk, a dicsőséges tavaszi hadjárat során Baranyai Tibor köszönt be rendre fejjel az ellenfelek kapujába. Akkor jobban bejöttek a szabadrúgások, mint manapság. Egy hete a Kispest ellen vagy tucatnyi alkalom adódott így a gólszerzésre, ám semmi sem jött össze, s ak­kor éppen Schwarcz Zoltán került a legtöbbször helyzetbe. Békéscsabán több szerencséje volt, s roppant fontos találatot szerzett, magára vállal­va a támadók feladatát is. A Siófok csupaszív ro- botosa nem véletlenül alapember Csank Jánosnál; igazán akkor lát­szik meg hogy milyen fontos, szűrő szerepet tölt be a középpályán, amikor hiányzik onnan. Szerencsére Csabán ott volt... lövését kiöklözte, majd a kipattanóból Schultz 14-ről ismételt, Fekete azonban lábbal, spárgázva védett. A Siófok tűnt lendületesebbnek a pihenőt kö­vetően, Schultz egy 18 méteres lövéssel adott en­nek nyomatékot, ám Fekete megint a helyén volt (sajnos, a csatárok megint kevés riadalmat keltet­tek az ellenfél kapuja előtt, ezzel is magyarázha­tó, hogy a vendégfölény igencsak meddő volt). A 64. percben aztán egy formás támadás végén a hazaiak zörgették meg a balatoni hálót: Tóth Gy. jobb oldali beadása után Keresztúri 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-0). Nekilódult a Siófok, persze, az eredmény ismeretében az lett volna a meglepő, ha nem így történik. Fülöp fejese előbb még elkerülte a kaput, aztán kilenc perccel a lefú­jás előtt jött Schwarcz, aki a diósgyőri kupamecs- csen győztes gólt fejelt, most meg pontot ért a fe­je, miután Schultz szabadrúgását követően 8 mé­terről a bal felső sarokba bólintott (1-1). így játszottak Békéscsaba, 4000 néző, V: Sápi (dr. Hegyi, Szabó n. J.). Békéscsaba: Fekete 6 - Lapsánszki 5, Grujics 6, Udvari 6 - Tóth Gy. 5, Bánföl­di 6, Gavrilovics 5, Szilveszter 5, Vincze Z. 5 - Miculescu 5, Keresztúri 6. Edző: Garam- völgyi Lajos. Siófok FC: Németh G. 6 - Pantics 6, Kuttor 6, Pusztai 5 - Sipeki 0, Schwarcz 6, Schultz 6, Gaál 5, Koller 5 - Fülöp 5, Filipovics 5. Edző: Csank János. Csere: Sipeki helyett Erős (5) a 7„ Filipovics he­lyett Szabó Cs. a 66., Koller helyett Kovács P. a 71., Gavrilovics helyett Hoffmann a 78., Kereszt­úri helyett Megyesi a 80. percben. Sárga lap: Udvari a 32., Pantics a 37, Fülöp az 59., Koller a 63., Grujics a 65. percben. Gólszerző: Keresztúri a 64., illetve Schwarcz a 81. percben. Szögletarány: 7-5 (5-3). Garamvölgyi Lajos: - A Sió­fok igazolta jó hírnevét. A helyzetek alapján nyerhettünk volna a jó iramú találkozón, ám a végén kiengedtünk két pontot a kezünkből. Csank János: - Kijött, hogy melyik a jobb csapat, mi birto­koltuk többet a labdát, megvol­tak a helyzeteink is, csak éppen győzni nem sikerült, fónai imre SCHWARCZ ZOLTÁN Labdarúgó NB I - Borsodi Liga - 15. forduló Otthonában győzött a címvédő Eredmények: MTK Hungária FC- Győri ETO FC 2-0 (0-0) Hidegkúti-stadion, 1500 néző. V.: Megyebíró. Gólszerzők: Illés a 76. percben, Ferenczi a 86. percben (11-esből). Kiállítva: Böjté a 86. (Győri ETO FC) percben. Matáv Sopron- Ferencvárosi TC 1-3 (0-2) Sopron, 4000 néző. V.: Juhos. Gólszerzők: Bausz a 76. perc­ben, illetve Tököli a 9. percben, Gera a 31. percben, Kriston a 73. percben. e.on Zalaegerszegi TE- Dunaferr SE 2-1 (1-1) Zalaegerszeg, 5000 néző. V.: Dubraviczky. Gólszerzők: Urbán a 35. perc­ben (11-esből), Kenesei a 81. percben, illetve Lengyel a 38. percben (11-esből). Videoton FCF- Kispest-Honvéd FC 2-0 (1-0) Székesfehérvár, 2000 néző. V.: Ábrahám. Gólszerző: Térjék (2) a 32. percben és a 89. percben. Újpest FC-Debreceni VSC 1-1 (0-0) Megyeri út, 2500 néző. V.: Makai. Gólszerzők: Kovács Z. (67.), il­letve Kerekes (86.) A bajnokság állása: 1. MTK Hungária FC 15 11 2 2 32-13 35 2. Ferencvárosi TC 14 9 2 3 27-11 29 3. Győri ETO FC 15 8 3 4 26-17 27 4. Újpest FC 15 8 2 5 31-22 26 5. Debreceni VSC 15 6 7 2 31-24 25 6. e.on ZTE FC 15 7 3 5 29-24 24 7. Siófok FC 15 6 4 5 21-21 22 8. Videoton FC 15 3 5 7 15-24 14 9. Dunaferr SE 15 3 4 8 21-29 13 10. Matáv Sopron 15 3 4 8 17-27 13 11. Békéscsabai ELC 15 3 1 11 20-41 10 12. Kispest-Homvéd FC 14 2 3 9 17-34 9 Kaposvári Rákóczi FC-NABI-Monor-Sáma SE 2-0 (0-0) Kaposvár Szeptember 14-én a Balassa­gyarmat elleni mérkőzés végén tapsolhatott utoljára győztes mérkőzés után a kaposvári lab­darúgó-publikum. Méltán vár­ta hát a nagyérdemű az újabb győzelmet. Sajnos, a kilátoga­tóknak nem sok öröme tellett a mérkőzésben, mert annak so­rán a két gólon kívül kevés szí­vet melengetőt láthatott. Mint kiderült, a sereghajtó is nehéz feladat elé tudta állítani a hetek óta önmagát kereső hazai együttest. Kezdettől támadott, támadgatott a Rákóczi, sokat tanyázott az ellenfél térfelén, de érdemleges helyzetet nem tudott összehozni. Csak a 34. percben Tóth G. 12 méteres mellélö­vése volt az első érdemleges ese­mény. Nem úgy a mind bátrabban kontrázgató vendégek, akik László révén a 27. percben veszélyes akciót vezettek és Kovácsevics csak egy sár­ga lapot érő visszahúzással tudta megfékezni a próbálkozást. Aztán a pályán szabadon cirkáló Tejnóm is bemutatkozott, aki vagy 25 méterről leforgácsolta a felső kapufát, majd Lengyel elől Balajcza kifutva a tizen­hatoson kívülre fejjel mentett. Mint­ha nem is a sereghajtó lett volna az ellenfél. Sajnos úgy tűnt, mindez nem ébresztette fel a hazaiakat. És hiába hajtott végre Kovács Kálmán kettős cserét a szünetben, csapata középső sora a folytatásban sem re­mekelt. A 48. percben Varró, majd a következő percekben Lengyel két­szer is felültette a hazai védelmet, sőt ő a 60. percben gólt is lőtt, ám hála Balogh partjelzőnek, aki intett, mert lest látott. (Többen voltunk akik nem.) Szerencsére az egyre jobban belelendülő Nagypál két­szer is munkát adott Kisnémethnek, aki a középpályás lövését a 66. percben szögletre mentette, majd őt egy fejessel is megtomáztatta, de akkor a kapufa is segített. Végre a 75. percben megtört a jég. Nagypál bal oldali szögletből jól emelte középre a labdát, és a magasra ugró Mező az ötösről fejjel azt a bal sarokba csúsztatta. (IÁI). A 80. percben ugyancsak Nagypál volt a főszereplő, aki váratlanul lö­vésre vállalkozott, s 25 méteres bombája a jobb felső sarokban kö­tött ki (2-0). A Rákóczi legjobbja Hazai pályán szerzett újabb három bajnoki pontot a Rákóczi FOTÓI LÁNC RÓBERT Ezzel eldőlt a mérkőzés. És a sors (olás) kegyének köszönhetjük, hogy ezen a napon nem egy rango­sabb ellenféllel kellett farkasszemet nézni a céltalanul futkározó hazai legénységnek. A három ponton túl nem sok pozitívumot mondhatunk el a találkozóról. Mindenekelőtt az elgondolás nélküli szervezeden já­ték volt ismét a szembetűnő, no meg az önbizalom szinte teljes hiá­nya. Még jó, hogy közeleg az őszi befejezés. így játszottak Kaposvár, Rákóczi-stadion, 500 né­ző. V.: Wenczel (Kiss N., Balogh J.). Kaposvári Rákóczi FC-NABI: Balajcza - Kovácsevics, Mező, Csík, Barna - Tóth G., Máté, Lassú, Tóth B. - Rajczi, Marcsek. Edző: Kovács Kálmán. Monor-Sáma SE: Kisnémeth - Kajli, Zila, Flórián, Danyis - Matheisz, Tejnóra, Kerepeszki, László - Varró, Lengyel: Edző Gubucz László. Csere: Tóth G. helyett Nagypál a 46. percben, Marcsek helyett Jéger a 46. percben, Rajczi helyett Farkas az 56. percben, Tejnóra helyett Halgas a 90. percben. Sárga lap: Kajli a 19. percben, Kovácsevics a 27. percben. Szögletarány: 5-3 (2-1). Jók: Balajcza, Mező, Nagypál, il­letve Tejnóra, Zila, Danyis, Len­gyel. Kovács Kálmán: - Mindent el­árul erről a mérkőzésről, hogy csa­patunk legjobbja kapusunk volt, Igazán kiemelkedő teljesítményről most sem adhatunk számot. Ha valakit kiemelhetünk a Rákócziból, akkor az a szünet után becserélt Nagypál Tibor volt. Az éppen szerdai formája miatt kispadra kényszerült középpályásnak kö­szönhetően kerülte el csapata a csúfos kudar­cot. Az ő bal oldali szögletéből fejelte Mező az életmentő gólt, majd percekkel később jó hely­zetfelismerő képességének köszönhetően vagy 25 méterről a jobb felső pipába küldte a labdát. Aligha vitás, nem csak a pontokat mentette meg ám a játékosok akaratával elégedett voltam. Gubucz László: - Megpróbáljuk az ilyen vereségeket sportember­hez méltóan elviselni, bár voltak a pályán olyanok is, akik ezt a szót nem ismerik. jutási Róbert További eredmények: Vasas-Rákos­palotai EAC 0-0, Haladás-Celldö- mölk 3-0 (2-0), Balassagyar- mat-Hévíz 2-1 (0-0), Kecskemét- Fót 1-1 (1-1), Diósgyőr-Nyírség- Spartacus 4-2 (1-0), Százhalom- batta-Demecser 2-1 (2-0), Szolno­ki MÁV-Büki TK-Bükfürdő 0-3 (0-1), Pápa-PMFC 2-4 (2-2), BKV Előre-Tatabánya 4-2 (2-0). A bajnokság állása: 1. Pécsi MFC 17 11 5 1 31-11 38 2. Büki TK 17 11 3 3 29-11 36 3. Diósgyőri FC 17 10 2 5 39-24 32 4. Lombard 17 9 4 4 29-12 31 5. REAC 17 8 5 4 28-19 29 6. Balassagyarmati SE 17 9 2 6 29-28 29 7. Nyírség 17 8 4 5 34-25 28 8. Újpest FC-Fóti SE 17 8 3 6 25-26 27 9. Hévíz 17 8 2 7 27-26 26 10. Pápai ELC 17 7 3 7 24-23 24 11. Bp. Vasas SC 17 6 6 5 19-19 24 12. Százhalombattai FC 17 6 5 6 25-28 23 13. Kecskeméti FC 17. 5 5 7 20-21 20 14. Rákóczi FC-NABI 17 5 5 7 19-22 20 15. Szolnok 17 6 1 10 25-31 19 16. Tatabánya 17 5 4 8 19-27 19 17. CelkJömölki VSE 17 4 5 8 13-25 17 18. BKV Előre 17 51 11 24-35 16 19. Demecseri FC’ 17 4 3 10 20-34 12 20. Monor-Sáma SE 17- 2 15 11-43 2 A táblázatban ’-gal jelzett Demecseri FC-csapatától három pontot levontak. Totó 1. Újpest FC-Debreceni VSC 1-1 X 2. Bayern München-Wolfsburg 1-0 1 3. Cottbus-Bielefeld 2-1 1 4. Dortmund-1860 München 1-0 1 5. Hannover-Hertha BSC 0-1 2 6. Leverkusen-M.gladbach 2-2 x 7. Nümberg-Hamburg 1-3 2 8. Rostock-VfB Stuttgart 1-1 X 9. Bremen-Kaiserslautern 5-3 1 10. AS Roma-lnternazionale 2-2 x 11. Como-Lazio 1-3 2 12. AC Milan-AC Parma 2-1 1 13. Udinese-Chievo 2-1 1 A pluszmérkőzés: 14. Bochum-Schalke 0-2 2 Röplabda NB il Az Ajka is fejet hajtott Női mérkőzésen: Nagybajomi DRC-Ajka SE 3-0 (15,16,19) Nagybajomi DRC: György B., Galba, Cseh, Ács-Jebektor, Véber, Kovács E. Csere: Horváthné, György D. A. Edző: Nagy Zoltán. A nagybajomi együttes a játék minden elemében felülmúlta a két éve még NB I-ben szerepelt aj­kai ellenfelét. A mintegy 100 fős nézőközönség remekül szórako­zott, s a találkozó végén méltán köszöntötte vastaps az újonc so­mogyi alakulat játékosait. Nagy Zoltán edző tanítványai a hétvégén idegenben lépnek fel; a Győri DRC elleni találkozó szom­baton délelőtt 11 órakor lesz. Jók: Véber, Kovács E. A junior mérkőzésen: Nagybajomi DRC-Ajka SE 3-0 FENYŐ Labdarúgó NB il - Hűmmel csoport, 16. forduló Petőházán is nyerni tudott a Marcali Eredmények: Sárvár FC-Balatonlelle SE 1-2 (1-2) Sárvár, 400 néző. V.: Arany (dr. Egedy, Máté). Sárvár FC: Antal - Táncsics, Sípos, Subicz, Pupp - Szabó, Fíeiczinger, Beke, Fodor - Bagó, Palkovics. Edző: Marton Róbert. Balatonlelle SE: Gyenes - Gosztonyi, Deme, ifjabb Kenéz, Sylla - Takács Gy., Földes I., Takács A., Galgóczi - Hosszú, Kovács Sz. Edző: Sándor István. Csere: Galgóczi helyett Himics a 24. percben, Heiczinger helyett Schimmer az 55. percben, Takács A. helyett Bényei a 65. percben, Tán­csics helyett Vajda a 70. percben, Sípos helyett Pohmecz a 79. perc­ben. Sárga lap: Sylla az 56. percben. Végig a taktikusan játszó vendég lellei együttes irányította a mérkő­zést. A Balaton-parti alakulat az el­ső játékrészben a két gólja mellett még számtalan helyzetet dolgozott ki, amelyek kihasználatlanul ma­radtak. A hazaiak szépítő gólját két­méteres les előzte meg... A második félidőben aztán már nemcsak a gó­lok számát tekintve, hanem lelkese­désben is felülmúlta ellenfelét a bala- tonlellei társulat, amely így teljesen megérdemelt győzelmet aratott a listavezető Sárvár FC otthonában. Gólszerzők: Bagó (a43. percben), il­letve Sylla (a 29. percben), ifjabb Kenéz (a 40. percben). Jók: Papp, Fodor, Palkovics, illetve Deme, if­jabb Kenéz, Földes I., Takács A. Marton Róbert: - Alaposan meg­lepett bennünket a balatonlellei csapat határozott játékával. Sándor István: - Magabiztos, jó játékkal megérdemelt győzelmet arattunk. kenéz istván Petőházi SE-Industrie FC Marcali 1-3 (1-0) Petőháza, 150 néző. V.: Ember (dr. Szabó P., Szalai). Petőházi SE: Takács - Csonka, Németh, Heller, Leiner - Steiner, Bánfalvi, Begovics, Reidinger - Áb­rahám, Zsirai. Edző: Horváth György. Industrie FC Marcali: Kirí - Bakó, Makriczkij, Nokta, Mogyoródi - Varga E., Makszimics, Dűli, Truczka - Czonev, Deme. Edző: Menczeles Iván. Csere: Czonev helyett Balogh a 46. percben, Truczka helyett Pószer a 46. percben, Németh he­lyett Horváth a 65. percben, Zsirai helyett Körmendi a 70. percben, Begovics helyett Gulyás a 80. perc­ben, Mogyoródi helyett Nagy T. a 88. percben. Sárga lap: Makriczkij a 35. percben, Czonev a 40. perc­ben, Heller az 54. percben, Bakó a 70. percben. Végig a vendég marcali együttes játszott fölényben, amely a máso­dik félidő közepén érett gólokká. A somogyi alakulat jobbnál jobb helyzeteket dolgozott ki Deme és Bakó vezényletével, amelyek közül hármat sikerült értékesíteni. Gól­szerzők: Ábrahám, illetve Mogyoró­di (a 68. percben), Deme (a 73. percben), Balogh (a 76. percben). Jók: Ábrahám, illetve Bakó (a mezőny legjobbja), Makriczkij, Deme, Makszimics, Mogyoródi. Horváth György: - Megérdemel­ten gyűjtötte be mindhárom pontot a Marcali. Menczeles Iván: - Végre gólok­ban is megmutatkozott a mezőny­fölényünk. BARTA JÓZSEF A Bodajk SE-Kaposvölgye Vállalko­zók SC-Nagyberki mérkőzést no­vember 30-án, szombaton 13 óra kor játsszák. További eredmények: Tatai AC-PécsiVSK 5-0 Szekszárd-Veszprém LC 2-1 Motim TE-Komlói Bányász 1-2 A bajnokság állása: 1. Szekszárd 16 9 3 4 27-11 31 2. Komlói Bányász 16 9 2 5 27-23 21 3. Sárvár 16 8 4 4 42-22 2i 4. Industrie FC Marcali 16 8 4 4 20-12 2! 5. Tatai HAC 16 8 3 5 31-24 2 6. Balatonlelle 16 8 2 6 27-26 2 7. Veszprém 16 6 6 4 20-17 2 8. Bodajk 15 6 5 4 28-22 2 9. MTE MOTIM 16 6 4 6 25-19 2 10. Petőházi SE 16 5 5 6 18-19 2 11. Kaposvölgye VSC 15 1 311 13-38 12. Pécsi VSK 16 - 115 6-53