Somogyi Hírlap, 2002. november (13. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-18 / 268. szám

B 2002. November 18., Hétfő S P 0 R T M A G A 2 I N 11. OLDAL Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Északi csoport Petőfi SE Fonyód-Kaposfő SE 4-1 (3-0) Fonyód, 200 néző. V.: Joó. Fonyód: Csányi (Legeza) - Mercz (Varga Z.), Deákvári, Fe­hér, Hajmási, Gál, Király, Hor­váth Z. (Molnár ÁJ, Horváth Cs. (Balatincz), Fábián, Bogdán T. Edző: ifjabb Szilágyi Csaba. Kaposfő: Vajda - Cservölgyi, Óliás, Waild, Miovecz (Gyurka), Jovánczai, Lukács, Kissztankó (Né­meth íj, Kádár, Tóth N., Weimann. Edző: Miovecz Zoltán. A színvonalas fonyódi mérkő­zésen sok helyzetet alakított ki a hazai alakulat, amelyek közül négyet értékesített a jó erőkből álló és sportszerűen küzdő ven­dég kaposfőiek ellen. Gólszerzők: Bogdán T. 2, Fábián, Gál, illetve Weimann. Jók: Bogdán T., Gál, Fábián, illetve Vajda, Weimann. Az ifjúsági mérkőzésen: Petőfi SE Fonyód-Kaposfő SE 3-2 FODOR ISTVÁN Buzsáki KSE­Balatonkeresztúr-Balaton­máriafürdői KSE 2-2 (1-1) Buzsák, 100 néző. V.: Juhász L. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen a második helyezettel szemben is becsülettel helytáll­tak a hazaiak. Gólszerzők: László, Bihari, illetve Pernecz, Skoda. Jók: A hazai csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Bakos, Skoda A. Az ifjúsági mérkőzésen: Buzsáki KSE-Balatonkeresztúr- Balatonmáriafürdői KSE 0-5 KESZTYŰS IMRE Lengyeltóti VSE Vill-Master­Somogyvári KSE 0-1 (0-0) Lengyeltóti, 250 néző. V.: Král L. A mérkőzésen elgondolás nél­kül játszott mindkét csapat. A ven­dégek - játékvezetői segédltettel - egy pontrúgásból megszerezték a győzelmet. A hazaiak az utolsó percben gólt szereztek, ám a bíró les miatt nem adta meg a találatot. Gólszerző: Dergecz. Kiállítva: Hermann a 40. percben rossz üte­mű becsúszásért, illetve Ignácz a 40. percben ütésért. Jók: A hazai csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítményi, illetve Dergecz. Az ifjúsági mérkőzésen: Len­gyeltóti VSE Vill-Master-Somogy- vári KSE 5-1 sípos ferenc Balatonboglár-Nagybajom 3-0 (1-0) Balatonboglár, 300 néző. V.: Ha­rangozó G. Remek színvonalú mérkőzé­sen egy nagyon jó csapatot győ­zött le a Balatonboglár együttese. A hazaiak zsinórban tíz találko­zón nem kaptak gólt. Gólszerzők: Molnár 2, Kalász. Jók: Mester, Csák, Perger, Molnár (a mezőny legjobbja), illetve Szigeti. Törő. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonboglár-Nagybajom 2-2 PINTÉR ISTVÁN Öreglaki Medosz SE- Felsőmocsolád SE 0-3 (0-3) Öreglak, 100 néző. V.: Egri D. A találkozón megérdemelt vendéggyőzelem született. Gól­szerzők: Fekete, Rofrics Zs., Szuh I. Jók: A hazai csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Glatz, Gál, Landek. Az ifjúsági mérkőzésen: Öreg­laki Medosz SE-Felsőmocsolád SE 0-2 DR. NESZMÉNYI ZSOLT Csurgói TK- Balatonszentgyörgy SE 2-4 (1-1) Csurgó, 150 néző. V.: Pecsét T. Az elképzelés nélkül játszó Csurgó ellen a rutinos vendégek megérdemelten nyertek. Gólszer­zők: Tóth (11-esből), Beke, illetve Galántai, Fisli, Gyapjas, Nagy. Jók: Beke, illetve Balogh, Cziráki, Galántai, Páli. Az ifjúsági mérkőzésen: Csur­gói TK-Balatonszentgyörgy SE 4-1 KISS BÉLA Balatonföldvár SE-Tabi VSC 1-2 (1-0) Balatonföldvár, 200 néző. V.: Barna. Az egyenlő erők küzdelméből a vendégek kerültek ki győzte­sen. Gólszerzők: Hock, illetve Laj­tos 2. Kiállítva: Schmidt G. a 65. percben utánrúgásért, Sohár (mindketten Balatonföldvár SE) a 85. percben reklamálásért. Jók: Hock, Baumann, illetve Lajtos. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonföldvár SE-Tabi VSC 2-3 PARDAVI KÁROLY Segesd SE- Andocs Jeans-Tex SE 1-2 (0-0) Segesd, 150 néző. V.: Balogh M. A hazai csapat, mint az őszi szezonban már többször is, az utolsó pillanatokban veszítette el a - nagyon fontos bajnoki - mér­kőzést. Gólszerzők: Szigeti Sz. (11-esből), illetve Fonyódi (11-es­ből), Hadaró. Jók: Horváth, Kiss, Hoffman, Szikinger, illetve Scsepkó, Horváth, Darázs, Barczi, Hadaró, Fonyódi. Az ifjúsági mérkőzésen: Segesd SE-Andocs Jeans-Tex SE 2-2 PINTÉR TIBOR A bajnokság állása: 1. Balatonboglár 15 11 3 1 39-6 36 2. Balatonkeresztúr 15 9 5 1 35-14 32 3. Somogyvár 15 8 4 3 22-16 28 4. Felsömocsolád 15 8 3 4 33 21 27 5. Nagybajom 15 8 3 4 34-25 27 .6. Kaposfő 15 8 3 4 24-19 27 7. Tab 15 7 5 3 19-17 26 8. Fonyód 15 7 2 6 20-16 23 9. lengyeltóti 15 5 5 5 16-16 20 10. Andocs Jeans-Tex SE 15 5 3 7 23-30 18 11. Csurgó 15 4 5 6 27-26 17 12. Balatonszentgyörgy 15 4 3 8 19-27 15 13. Buzsák 15 4 2 9 26-38 14 14. Segesd 15 2 3 10 14-31 9 15. Öreglak 15 2 2 11 17-50 8 16. Balatonföldvár 15 1 3 11 21-37 6 Taszár-Látrány 2-4 (0-2) Taszár, 200 néző. V.: Béres F. Taszár: Kovács - Laskai (Fe­hér), Istvándi, Zsiborás (Bognár), Tengely, Bocskai (Bogdán), Er­dős, Fáncsi (Sípos), Varga, Kere­kes, Benke. Edző: Kopácsi László. Látrány: Dusnoki - Androsics, Amold, Lovas, Martinka, Rosta, Csonka, Takács, Németh, Kasza, Salamon. Edző: Dusnoki Imre. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a vendégek két gyors gólja le­blokkolta a hazaiakat. A taszáriak a 80. percben tértek magukhoz, ám pontot már nem tudtak men­teni. Gólszerzők: Tengely 2, illetve Takács, Lovas, Salamon, Rosta. Jók: Tengely, illetve Takács, Lo­vas, Salamon, Rosta. Az ifjúsági mérkőzésen: Taszár-Látrány 0-7 LASKAI ZOLTÁN FC Sántos­Nagyberényi Pala-Szig FC 4-0 (4-0) Sántos, 100 néző. V.: Keszericze L. Gólszerzőt Téglás, Pető Zs., Kari, Tózer. Jók: Téglás, Kari, Pálmai, Mé­száros, illetve Bognár, Tóth J. Satelit FC-Somogytarnóca- Tarany3-1 (0-1) Somogytamóca, 100 néző. V.: Ré­vész. Satelit FC Somogytamóca: Már­kus - Kimpf, Sütő Z., Edesár, Papp T., Frank, Juhász D., Antal, Fülöp, Karsai (Obiián), Csalos. Edző: Kelemen Géza. Tarany: Komái - Dékány, Bedenek, Fekete, Gerlecz, Király, Czink, Lancsár, Tulok, László, Balatincz (Gyalus). Edző: Kovács László. A két egyforma képességű csa­pat találkozója két ellentétes fél­időt hozott; az első 45 perc a ven­dégeké, a második játékrész pe­dig a hazaiaké volt. A házigazda Satelit FC a határozottabb táma­dójátékának köszönhette a győ­zelmét. Gólszerzők: Antal, Sütő Z., Csalos, illetve Fülöp (öngól). Jók: Márkus, Sütő Z., Juhász D., Csalos, illetve Kornai, Lancsár, Tulok, Czink. Az ifjúsági mérkőzésen: Satelit FC-Somogytamóca- Tarany 4-4 KELEMEN GÉZA Szulok-Kadarkút 3-2 (2-0) Szülök, 150 néző. V.: Kötél G. Gólszerzők: Németh Zs., Ta­kács, Kánya, illetve Göbölös, Fo­dor. Kiállítva: Vinkler a 69. perc­ben ütésért, illetve Sukalacz a 86. percben a játékvezető megsértésé­ért. Jók: Németh Zs., Boda J., Ká­nya, Takács, illetve Lukács, Török. Az ifjúsági mérkőzésen: Szulok-Kadarkút 0-10 HENGERICS JÓZSEF Inke-Somogyudvarhely 4-0 (1-0) Inke, 220 néző. V.: Lakos Gy. Gólszerzők: Markos L. 2, Mar­Az ifjúsági mérkőzésen: FC Sántos­Nagyberényi Pala-Szig FC 3-2 TAKÁCS RÓBERT Kiskorpád-Baté 3-1 (1-1) Kiskorpád, 150 néző. V.: Kovács J. Gólszerzők: Hochecker, Pam- mer, Császár, illetve Pápai. Jók: Fülöp, Török, Hochecker, Csá­szár, illetve a vendégeknél nem akadt kiemelkedő teljésítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Kiskorpád-Baté 8-0 MERKEI ISTVÁN Ságvár-Balatonszárszó 2-1 (1-1) Ságvár, 150 néző. V.: Oláh 1. Gólszerzők: Feri, Vida A., illet­ve Föcsök. Kiállítva: Slemmer (Balatonszárszó) a 90. percben reklamálásért. Jók: Czer, Fellenbek, Vida A., Füleden, illet­ve Szakács, Föcsök. Az ifjúsági mérkőzésen: Ságvár-Balatonszárszó 0-3 BALASSA FERENC Karád Jeans-Tex SE- Mezőcsokonya 1-0 (1-0) Karád, 150 néző. V.: dr. Barkóczy G. Gólszerző: Komáromi J. Jók: kos R, Pintér. Jók: Markos R, Pus­kás, Bogdán, illetve Balogh. Az ifjúsági mérkőzésen: Inke-Somogyudvarhely 6-0 BERKES TIBOR Kutas-Lábodi Medosz SE 0-8 (0-3) Kutas, 100 néző. V.: Végh L. Gólszerzők: Kovács, Kertész 2, Szaka, Bódis 2, dr. Jancsik, Jan­csik R. (11-esből). Jók: A hazai csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Kovács, Ker­tész, Szaka, Bódis, dr. Jancsik, Jancsik R. Az ifjúsági mérkőzésen: Kutas-Lábodi Medosz SE 0-6 FENYVESI ZOLTÁN Kaposszerdahely- Kaposmérő 2-1 (0-0) Kaposszerdahely, 150 néző. V.: Nagy B. Gólszerzők: Takács, Lapat, il­letve Vida A. Jók: Takács, Lapat, illetve Link, Vida Cs., Bognár. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposszerdahely-Kaposmérő 1-3 BELOVICS EMIL Tapsony-Böhönye 4-0 (2—0) Tapsony, 300 néző. V.: Zarka Z. Gólszerzők: Antal, Szita J., Szi­ta N., Vadász. Jók: Győző, Va­dász, Szita N., Horváth J., illetve a vendégeknél nem akadt kiemel­kedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Tapsony-Böhönye 5-1 FÁBOS ISTVÁN Vízvár-Lakócsa 0-5 (0-1) Vízvár, 50 néző. V.; Fodor Z. Gólszerzők: Csordás 3, Hor­váth, Moviczai. Jók: A hazai csa­patban nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Csordás 3, Horváth, Moviczai. László J., Komáromi J„ Schádl, il­letve Rónás, Sudár, Gálovics. Az ifjúsági mérkőzésen: Karád Jeans-Tex SE- Mezőcsokonya 1-0 NAGY LÁSZLÓ Balatonszemes-Toponár 2-3 (0-2) Balatonszemes, 100 néző. V.: Ne­mes N. Gólszerzők: Kovács Gy., Szekér, illetve László, Itvás, Freiberger. Jók: Szekér, Demeter, Kovács Gy., illetve Csordás, Tóth, Itvás. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszemes-Toponár 0-6 KÉTSZERI ISTVÁN Hetes-Kéthely 0-6 (0-1) Hetes, 50 néző. V.: Bodor E. Gólszerzők: Nagy Cs. 4, Berkes 2. Jók: A hazai csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény, il­letve Mikola, Kormos, Fekete, Nagy Cs. Az ifjúsági mérkőzésen: Hetes-Kéthely 5-0 GAJDACSI ATTILA Balatoni Vasas-Kaposújlak 5-1 (2-1) Balatonkiliü, 200 néző. V.: Agócs A. Az ifjúsági mérkőzésen: Vízvár-Lakócsa 1-13 PÉRCSI MIKLÓS Somogysárd- Homokszentgyörgy 5-1 (3-0) Somogysárd, 150 néző: V.: Ko­vács Gy. Gólszerzők: Fentős Z. 2, Szabó A. 2, Szilágyi, illetve József. Jók: Makár, Fentős Z., illetve a vendé­geknél nem akadt kiemelkedő tel­jesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogysárd- Homokszentgyörgy 35-0 ____________________________________PÁLI LÁSZLÓ Gó lszerzők: Németh L., Né­meth G„ Tóth I., Kanyó, Kovács, illetve Fazekas (11-esből). Jók: Németh A., Varga, Györkös, Né­meth Némó, Turcsányi, Győrfi, Kovács, Virth, Németh G„ Né­meth L„ Horváth, Kanyó, Tóth I„ illetve Jermendi. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatoni Vasas-Kaposújlak 1-4 IFJABB SZENTGYÖRGYI GÉZA A bajnokság állása: 1. FC Sántos 15 9 5 1 36-24 32 2. Toponár 15 10 1 4 33-16 31 3. Kaposújlak 15 8 2 5 43-26 26 4. Kiskorpád 15 6 7 2 27-17 25 5. Balatoni Vasas 15 7 2 6 29-21 23 6. Látrány 15 7 2 6 36-31 23 7. Mezócsokonya 15 7 2 6 22-21 23 8. Baéatonszemes 15 7 2 6 26-26 23 9. Balatonszárszó 15 6 3 6 19-18 21 10. Karád 15 6 3 6 27-27 21 11. Ságvár 15 6 2 7 24-32 20 12. Kéthely 15 5 4 6 38-36 19 13. Baté 15 5 2 8 23-33 17 14. Nagyberény 15 4 3 8 18-36 15 15. Taszár 15 3 2 10 19-39 11 16. Hetes 15 2 2 11 27-46 8 1. Lábodi Medosz SE 15 11 3 1 59-16 36 2. Satelit FC 15 10 3 2 52-23 33 3. Kaposszerdahely 15 9 3 3 32-15 30 4. Kaposmérö 15 9 3 3 36-25 30 5. Tapsony 15 9 1 5 35-18 28 6. Tarany 15 8 3 4 30-24 27 7. Lakócsa 15 6 6 3 29-19 24 8. Kadarkút 15 7 3 .5 27-17 24 9. Inke 15 7 ... 8 26-23 21 10. Szülök 15 6 3 6 27-30 21 11. Somogysárd 15 3 6 6 27-39 15 12. Böhönye 15 4 2 9 16-30 14 13. Somogyudvarhely 15 4 2 9 23-49 14 14. Vízvár 15 3 1 11 23-57 10 15. Homokszentgyörgy 15 2 2 11 17-39 8 16. Kutas 15 1 1 13 20-55 4 Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Déli csoport Az utolsó őszi fordulót rendezték meg a megyei labdarúgó-bajnokságokban Mall Pannon-Flax labdarúgó NB III - Dráva csoport, őszi utolsó, 15. forduló Röplabda MK Eredmények: Bonyhád FC-Zamárdi Petőfi SE 3-3 (2-1) Bonyhád, 150 néző. V.: Tatai (Bawiec, dr. Hajdinák). Bonyhád FC: Kovács - Tóth A., Horváth, Tóth L., Biliczky A. - Máté, Till, Hencz, Domonkos - Biliczky R., Gergely. Játékosedző: László Antal. Zamárdi Petőfi SE: Kresz - Kur­di, Élő, Kiss B., Szigetvári - Aigner (Bertalan a 46. percben), Kecskés, Juhász, Magyar - Szukován (Hor­váth a 42. percben), Kozma (Schwarcz a 85. percben). Edző: Tilinger József. Az első félidő elején kétgólos előnyt szerzett a bonyhádi csapat. A jól küzdő vendég Balaton-parti gárda a második játékrész köze­pére fordítani tudott. Már-már úgy látszott, hogy mindhárom pontot begyűjti az újonc Zamárdi Petőfi SE, amikor az utolsó percben egy figyelmet­lenség miatt gólt kaptak, így végül két pontot otthagytak Bonyhá- don. Gólszerzők: Hencz 2, Biliczky R., illetve Magyar, Horváth, Ju­hász. Kiállítva: Horváth G. a 71. perc­ben (utolsó emberként szabályta­lankodott). Jók: Hencz, Biliczky R., illetve Szigetvári, Juhász, csutak Sándor Nagyatád FC- Beremendi Építők SK 2-0 (1-0) Nagyatád, 400 néző. V.: Kiss N. (Deutsch, Deák). Nagyatád FC: Patak - Prucsi, Papp Á, Kiss J. (Savanyó a 85. percben), Horváth J. - Pókos, Bmncvig, Ágics, Gyaraki (Kulcsár a 75. percben) - Brezovszky, Pammer (Emyes a 60. percben). Edző: Horváth Lajos. Beremendi Építők SK: Viszt ­Bábli, Kislő- rinc, Macsi, Halász - Hor­váth, Németh (Farkas a 46. percben), Csiz­madia (Telek a 46. perc­ben), Valkai (Fürdős a 70. percben) - Pol­gári, Kutyán- csányin. Edző: Héhl János. Az idei bajnoki szezon eddigi legjobb produkciójával előrukko­ló nagyatádi együttes taktikusabb és erőteljesebb támadójátékának köszönhetően megérdemelten nyerte a nagy iramú, élvezetes összecsapást. Gólszerzők: Brezovszky (a 35. percben 5 méteres fejesből), Bruncvig (a 70. percben 8 méte­res emelésből). Jók: Pókos, Bruncvig, Brezov­szky, illetve Bábli, Macsi. KERESZTHEGYI ISTVÁN Mohácsi TE-Barcs SC 2-3 (1-2) Mohács, 350 néző. V.: Rácz (Hor­váth F., Süveggyártó). Mohácsi TE: Kocsis - Jancsa- rics, Knézics, Domokos, Szálai (Balogh) -Müller, Bódis, Nagy E., Bogos - Siha, Schwarczkopf (So­mod;). Játékosedző: Nagy Ervin. Barcs SC: Kovácsevics - Somo­gyi, Matus, Koleszár, Kolesánszky - Varga (Miskovics), Goják (Cser­völgyi), Dani (Horváth), Szabó Zs. - D. Puskás, Gálffy. Edző: Dár­dai Pál. Szerencsés győzelmet aratott a vendég barcsi csapat a 11-est hi­bázó Mohácsi TE otthonában. Gólszerzők: Siha, Somodi, illet­ve Kolesánszky, Goják, Szabó Zs. HORVÁTH LÁSZLÓ További eredmények: Dombóvári FC- Kozármisleny SE 2-0 KSE-Decs-Bajai LC 1-1 Letenye SE- Szentlőrinc FC 1-2 Balatonfüred SC-Bólyi SE 0-6 FC Keszthely- Harkány SE 3-1 A 12. fordulóból elhalasztott Harkány SE-Letenye SE mérkő­zést november 23-án, szombaton 13 órakor pótolják. A bajnokság állása: 1. Szentlőrinc 15 11 2 2 34-12 35 2. Barcs 15 10 2 3 34-16 32 3. Bólyi SE 15 8 5 2 35-21 29 4. Keszthely FC 15 9 1 5 30-20 28 5. Dombóvár 15 8 4 3 23-15 28 6. Nagyatád FC 15 7 6 2 32-22 27 7. Beremend 15 8 2 5 26-21 26 8. Harkány FC 14 7 2 5 20-17 23 9. Kozármisleny 15 6 4 5 36-27 22 10. KSE-Oecs 15 5 4 6 29-24 19 11. Letenye SE 14 3 6: 5 29-31 15 12. Zamárdi Petőfi SE 15 4 3 8 17-24 15 13.Mohács 15 4 .2 9 20-26 14 14. Bajai LC 15 3 3 9 23-34 12 15. Bonyhád FC 15­4 11 20-49 4 16. Balatonfüred SC 15­2 13 8-57 2 A 16 közé jutásért: Tabi RK-Bp. LRI-Malév SC 0-3 (-23, -21, -17) Tabi RK: Steinbacher, Szokodi, Nagy A., Niezelberger, Saja, Velner. Csere: Szabó B. (liberó), Vajda. Edző: Csizmadia Nándor. Ahogy azt várni lehetett, rö­vidre sikerült az NB Il-es Tabi RK csapatának a Magyar Kupa­szereplése; a somogyi gárdát a rutinos játékosok alkotta Bp. LRI-Malév SC együttesével sor­solták össze, s a papírforma ér­vényesült. Az első két játszmá­ban egyenrangú ellenfele volt á három junior korú játékossal fel­álló tabi alakulat az NB I-es Ma­lévnak; az döntött a vendég fő­városiak javára, hogy kevesebb nyitást rontottak. A harmadik, utolsó játékrészben aztán a fő­leg középen támadó budapesti gárda bebiztosította győzelmét és a továbbjutását. Jók: Niezelberger, Szokodi, Steinbacher. fenyő Ószí bajnok a Balatonboglár A bajnokság állása: