Somogyi Hírlap, 2001. november (12. évfolyam, 255-279. szám)

2001-11-05 / 257. szám

2001. November 5., Hétfő Sportmagazin Az OTP Bank Rt támogatásával Röplabda NB I (nők) Megyei vadászbajnokság és Somogy Kupa lövészverseny Ifjúsági válogatott-BITT Női RC 3-0 (17, 21, 21) Budapest A magyar ifjúsági válogatott vendé­geként lépett pályára tegnap a BITT Kaposvári Női RC NB I-es csapata előrehozott mérkőzésén. A vendég somogyi ala­kulat háromszettes vere­séget szenvedett Csille­bércen.- A mérkőzés első fe­lében Faludy Marianna megsérült, és nem tud­ta folytatni a játékot - mondta Biki Mária, a BITT Kaposvári Női RC edzője. - A hazai gárda elsősorban a hálónál kamatoztatta jól nagyobb átlag­magasságát. A látottak alapján a magyar ifjúsági válogatott megér­demelt győzelmet aratott az ezút­tal gyengébb napot kifogó kapos­vári együttes ellen. A BITT Kaposvári Női RC csapa­ta legközelebb vasárnap lép majd újra pályára bajnoki mérkőzésen, amikor is a Tatabánya látogat el a somogyi megyeszékhelyre. így játszottak Budapest, 50 néző. V.: Adler, Simon. BITT Kaposvári Női RC: Gu-bek, Szíj, Véber, Faludy, Géllé, Ács- Jebektor. Csere: Kárász, And-rosics, Bita, Lá­bas. Edző: Biki Mária. A játszmák alakulá­sa. 1. játszma: 7-2, 18-11, 23-16, 25-17. 2. játszma: 10-4,20-14,23-18, 25-21. 3. játszma: 9-8, 14-12, 20-16, 25-21. MOLNÁR Jól céloztak az íjászok Kaposvár Két megyei lövészversenyt is ren­deztek Kaposváron a Sefag Rt tókaji lőterén. A megyei vadász­bajnokság résztvevői „többtusá­ban” (25 lövést kellett leadniuk korongokra, valamint 10 lövést 50 méterre elhelyezett vaddisz­nó-céltáblára, s szintén 10 lövést álló őz-céltáblára távcsöves kis­puskával), míg a Somogy Kupa indulói négy versenyszámban mérettettek meg. A megyei vadászbajnokság végeredménye. Az egyéni versenyben: 1. Őss László (Sefag Rt), 2. Kovács Tibor (Réthelyi Lövészklub), 3. Szollár András (Andocsi Vadásztársaság), 4. Kalauz Csaba (Törökkopányi íjász Vadásztársaság). A csapatversenyben: 1. Törökkopányi íjász Vadásztársa­ság (Keller Adám, Kalauz Csaba, Matesz Róbert), 2. Sefag Rt (Ma­jor László, Őss László, Kemenszky Péter), 3. Réthelyi Lövészklub (Kovács Tibor, Mohr János, dr. Dévai Gyula), 4. Zseb­ei Vadásztársaság (Hemer Csaba, Geges István, Kulcsár Attila). Az egyéni versenyben a 3-4., a csapatversenyben pedig az 1-2. és a 3-4. helyek sorsát szétlövés­sel kellett eldönteni. A Somogy Kupa végeredmé­nye. Skeet (50 korongra): 1. Lipcsik István (Somogyi Erdész-Lövész Egyesület) 46 korong, 2. H. Lukics Tibor (Somogyi Erdész- Lövész Egyesület) 45 korong, 3. Horváth Gábor (Somogyi Erdész­Lövész Egyesület) 42 korong. Korongvadászat (50 korong­ra): 1. H. Lukics Tibor (Somogyi Erdész-Lövész Egyesület) 45 ko­rong, 2. Szalai Máté (Somogyi Erdész-Lövész Egyesület) 42 ko­rong, 3. Tankó Adorján (Somogyi Erdész-Lövész Egyesület) 37 ko­rong. Sportpisztoly (20 lövés): 1. Kretskó Anikó (Somogyi Erdész- Lövész Egyesület) 176 pont, 2. Kretskó Vilmos (Somogyi Erdész- Lövész Egyesület) 173 pont, 3. Szollár András (BFLE) 167 pont. Központi gyújtású pisztoly (20 lövés): 1. Eidenpencz József (So­mogyi Erdész-Lövész Egyesület) 163 pont, 2. Együd Csaba (Somo­gyi Erdész-Lövész Egyesület) 152 pont, 3. Szollár András (BFLE) 135 pont. FENYŐ 9. OLDAL Röplabda NB II Öt szett döntött Győri Széchenyi FSC- Tabi RK 2-3 (-18,18, 22, -23, -14) Tabi RK: Szokodi, Puha, Angyal, Steinbacher, Fiiin, Csizmadia. Csere: Nagy A. (liberó), Riba. Játékosedző: Csizmadia Nándor. Szoros mérkőzést, öt játsz- más nagy csatát hozott a győri találkozó. A vendég somogyi együttes nyerte a nyitójátszmát, a következő két szettet azonban - miután ekkor akadozott a nyi­tásfogadás - a hazaiak hozták. Az utolsó két játékrészben felja­vult a tabiak sáncmunkája, s ez döntőnek bizonyult. Jók: Fiiin, Steinbacher, Szo­kodi. Az ifjúsági mérkőzésen: Győri Széchenyi FSC-Tabi RK 3-1 (-20, 23, 19, 22) F. G. Kométa-bravúr Pozsonyban VKP Bratislava-Kométa-Kaposvár 1-3 (-25, 17, -22, -23) Pozsony Kevesen mentek, de annál na­gyobb (és értékesebb) győzel­met arattak - így lehetne tö­mören összegezni a tegnap délután Pozsonyban játszott VKP Bratislava-Kométa- Kaposvár férfi röplabda Interliga-mérkőzést. Igencsak szűkre szabott kaposvá­ri küldöttség kelt útra tegnap reg­gel Szlovákia fővárosába, Po­zsonyba. A Kométa-Kaposvár megszokott kezdőhatosából né­gyen is itthon maradtak; a válo­gatott center, Gelencsér Balázs térdsérüléssel bajlódik, s Deme­ter György edző úgy döntött, hogy a sorozatmérkőzések miatt a három külföldi légiós is - az orosz dr. Szergej Szajfulin, a kínai Wang Csi és a kubai Jose Alvafez Cutino - inkább pihenjen. Jöjje­nek ,a fiatalok! - ők pedig nem­csak jöttek és láttak, hanem győztek ,is. Szoros, kiegyenlített csatát ho­zott a nyitójátszma, de végig a vendég kaposváriak vezettek egy-két ponttal. A mintegy 200 fős pubbkum többször is remek megmozdulásoknak, szép és lát­ványos labdameneteknek tapsol­hatott. A hajrában már 23-20-ra vezetett a Kométa, a szívósan küzdő hazaiaknak azonban sike­rült egyenlíteniük. Az izgalmas „túlórában” aztán a győzelmet jobban akaró kaposváriak kere­kedtek felül. A második szett is eleinte szo­rosan alakult; ezután egyre job­ban elhúztak a pozsonyiak, s vé­gül biztosan hozták a játszmát. Szerencsére nem ijedt meg a fia­tal kaposvári alakulat; sőt, mint­ha inkább még felpaprikázta vol­na őket... A folytatásban ugyanis már végig Dávidék diktálták a tempót. Szinte végig csak egy-két pont volt a különbség a két fiatal gárda között, ezt a minimális előnyt azonban keményen tartot­ták a lelkesen és elszántan játszó kaposváriak. Ifjabb Laszczik Iván jól mozgatta az együttest, a Grózer György, Dávid Zoltán, Geiger András trió padlószaggató bombái pedig rendre újabb és újabb pontokat jelentettek; főleg a széleken vezetett támadások ál­lították megoldhatatlan feladat elé a házigazda szlovákokat. A harmadik és a negyedik, utolsó játékrészben is a végjátékra ma­radt a döntés, de mindkét alka­lommal a jobban összpontosító vendég somogyiak kerültek ki győztesen. Három perc híján 100 perces csatát sikerült tegnap megnyer­nie a szlovák fővárosban Deme­ter György edző együttesének. Ez a szép siker egyben azt is jelenti, hogy az Európa hírű osztrák Vienna Hotvolleys mögött a Kométa-Kaposvár szerezte meg a má­sodik helyet a cso­portban, azaz ké­szülődhet a novem­ber közepén Bécs- ben esedékes né­gyes Interliga- fináléra.- Öröm volt ka­posvárinak lenni Pozsonyban. Az edző ilyenkor van könnyű helyzetben, hiszen azok a játé­kosok, akik pályára kerültek, bátran, jól és eredményesen röplabdáztak mondta a mérkőzés után tömören Demeter György, a Kométa-Kaposvár mestere. így játszottak Pozsony, VKP-csarnok, 200 néző. V.: Depes, Kotek (szlovákok). VKP Bratislava: Bencsics (10), Metelka (12), Csocsol (5), Deme­ter B. (5), Jobolovszki (6), Ventruba (13). Csere: Pblinek (li­beró -), Pelncsa (-), Huba (2), Kedrovics (2), Joscsak (-), Plicsta (10). Edző: Iván Huszár. Kométa-Kaposvár: ifjabb Lasz­czik (4), Dávid (15), Bozó (4), Grózer (20), Geiger (10), Bánhegyi (4). Csere: Zarka (liberó -), Kovács B. (-). Edző: Demeter György. (A játékosok neve mögött zá­rójelben a szerzett pontjaiknak a száma.) Jók: Metelka, Ventruba, illetve Grózer, Dávid, Geiger, ifjabb Laszczik. Iván Huszár: - Sajnos, gyenge napot fogtunk ki, amelyet a ka­posváriak jól kihasználtak. Demeter György: - Megérde­melt győzelmet aratott fiatal csa­patom a szlovák fővárosban. Gra­tulálok a játékosaimnak! FENYŐ GÁBOR A mezőny legjobbja A nyáron csak egyetlen játékost igazolt ugyan a hétszeres bajnok és hatszoros kupagyőztes Kométa-Kaposvár férfi röplabdacsapata, de (egyre inkább) úgy tű­nik, hogy nem csináltak rossz vásárt. A Dunaúj­városból érkezett még csak 17 éves Grózer György végig jól, bát­ran és ponterősen játszott; a szerzett 20 pontjával magasan az egész mezőny leg­eredményesebb játékosának bizonyult.