Somogyi Hírlap, 2001. november (12. évfolyam, 255-279. szám)

2001-11-05 / 257. szám

10. OLDAL S P 0 R T M A G A Z I N 2001. November 5., Hétfő Labdarúgó NB I Újpest FC-Győri ETO FC 2-1 (2-0) Megyeri út, 2000 néző. V.: Bede. Gólszerzők: Tamási a 14. percben, Tokody a 35. percben, illetve Farkas B. a 91. percben. Matáv-Compaq Sopron- Vasas SE 2-1 (1-1) Sopron, 3000 néző. V.: Ábra­hám. Gólszerzők: Salagean a 3. percben, Tóth M. a 78. percben, illetve Tóth N. a 39. percben. Videoton FC- Ferencvárosi TC 2-2 (2-1) Székesfehérvár, 8000 néző. V.: Megyebíró. Gólszerzők: Térjék az 5. perc­ben, Komódi a 44. percben ill­ésből), illetve Zombori a 26. percben, Lipcsei a 67. percben. Zalahús-Zalaegerszegi TE- Debreceni VSC 3-1 (1-1) Zalaegerszeg, 8000 néző. V.: Ju­hos. Gólszerzők: Egressy 2 a 18. percben és a 67. percben, Waltner a 92. percben, illetve Nenadic a 14. percben. Kispest-Honvéd FC- MTK Hungária FC 0-1 (0-0) Bozsik-stadion, 2000 néző. V.: Szabó Zs. Gólszerző: Illés a 69. percben Dunaferr SE- S. Olivér Haladás SE 2-2 (1-1) Dunaújváros, 3000 néző. V.: Hajdó. Gólszerzők: Lengyel 2 a 27. perceben és az 57. percben, illet­ve Leonardo a 47. percben, Halmosi a 67. percben. ■ A bajnokság állása: 1. MTK Hungária FC 16 13 2 1 34- 9 41 2. Zalahús-ZTE FC 16 10 1 5 31-20 31 3. Videoton FC 16 8 5 3 20-17 29 4. Újpest FC 16 7 4 5 33-25 25 5. Ferencvárosi TC 16 7 3 6 26-22 24 6. Dunaferr SE 16 6 5 5 27-19 23 7. S. Oliver-Haladás FC 16 4 7 5 19-29 19 8. Matáv-Compaq Sopron 16 5 3 8 24-30 18 9. Debreceni VSC 16 4 6 6 17-23 18 10. Kispest-Honvéd FC 16 4 3 9 20-32 15 11. Győri ETO FC 16 2 6 8 18-29 12 12. Vasas SE 16 3 1 12 17-31 10 Totó 1. Videoton FC-Ferencváros 2-2 x 2. Zalahús-ZTE FC-Debrecen 3-1 1 3. Dunaferr SE-HaladásFC 2-2 x 4. Bayern München-Hamburg 3-0 1 5. Leverkusen-Kaiserslautern 2-1 1 6. Dortmund-VfB Stuttgart 1-0 1 7. Hertha BSC-M.gladbach 3-0 1 8. Freiburg-Cottbus 3-11 9. Venezia-Chievo 0-0 x 10. Atalanta-AS Roma 1-1 x 11. Piacenza-Udinese 1-2 2 12. Verona-Juventus 2-2 x 13. Torino-AC Milán lapzárta után A pluszmérkőzés: 14. Liverpool-M. United 3-1 1 Megosztoztak a pontokon Marcali IFC-Kaposvári Rákóczi-Contimex 1-1 (O-l) Az Industrie FC Marcali együttesének hálóőre, Németh Viktor hárít a somogyi rangadón FOTÓ: LÁNG RÓBERT Marcali Bár kaposvári szempontból jól indult a mérkő­zés, a végén nem sikerült a visszavágás. A két fél első ízben találkáik során megosztozott a ponto­kon. A marcaliakat nem ez bosszantja, ők úgy ítélték meg, hogy vendégeik mintha „többen” lettek volna a pályán. Közvetlenül a mérkőzés előtt a marcaliak kénytele­nek voltak változtatni az összeállításon, mert a be­melegítésnél Kovácsevics megsérült, s Nokta került a helyére. A mérkőzést 1 perces gyászszünet előzte meg, ahéten elhunyt idősebb Virág Béla, volt Marca­li labdarúgó emlékére. Mindkét oldalon egy-egy helyzettel indult a mér­kőzés, ám nem sokáig kellett várni a vendégek veze­tő góljára sem, mert a 15; percben a bal oldalról Nagypál által belőtt szögletet Fülöp magasra felugor­va az elalvó hazai védők mellett a bal kapufa mellett a sarokba fejelte (0-1). A A mezőny legjobbja a ferencvárosi Fülöp Zoltán volt, aki nagyon harcos, igazi csatár erényeket csillogtatott meg. Gyors volt, kiismerhetetlenül cselezett, többször könnyedén fordult le védőiről. Szép gólt fejelt, s az őrzőjével Soóssal vívott pár­harcokat rendre ő nyerte meg. 28. percben Fülöp vihar­zott el a bal oldalon, egy csellel becsapta Soóst, és nagyszerű labdát tálalt a középen felfutó Marcsek elé, de az eléje futó Né­meth kapus menteni tu­dott. A 31. percben meg- rezdült a vendégek hálója » is Máté révén, de Kiss Béla játékvezető sípja közbe­szólt. A 42. percben ismét Kiss Béla és segítője, Tóth Sándor volt a főszereplő, amikor Piri cselezett a bal oldalon, majd az alapvonal közeléből kapura lőtt és Balajcza kapus kezéből a hálóba pattant a labda. A játékvezető gólt ítélt, de Tóth Sándor jelzésére óriási meglepetésre azt visszavonta. Hosszú percekig tartó füttykoncert kísérte az ítéletet. Szünet után nem sok­Nerri javult az egymás elleni mérleg A Siófok Tatabánya elleni győzelmével a Marcali-Rákóczi mérkőzésnek még nagyobb lett a tétje, hisz bármelyik csa­pat győzelme esetén csökkenthétté volna hátrányát az éllo­vassal szemben, s így talán a merészebb álmokat szövöge­tő kaposváriak részére kínálkozott kedvező lehetőség a fel­zárkózáshoz. Ezzel viszont nem tudtak élni, így a tabellán sem kerültek feljebb, sőt a siófok is megelőzte őket. kai ismét Fülöp labdáját Rob nagy helyzetben 3 méterről nem találta el. Az 53. percben az elemé­ben levő Fülöp ismét jó labdát tálalt középre, és Rob lövése 20 méterről alig kerülte el a bal alsó sar­kot. A.64. percben egyenlített a Marcali. Egy jobb­oldali támadás után Búzás Németh Norbert elé to­vábbított, aki laposan a kapu közepébe talált (1-1). Az utolsó 10 perc nagy izgalmak közt telt el. A ven­dégek több szögletet is lőttek, de az eredmény már nem változott. A megyei rangadó nagy harcot és küzdelmet hozott, igazán jó játékot viszont nem. A látottak alapján az eredménnyel mindkét csapat elégedett lehet. így játszottak Marcali, 1600 néző. V.: Kiss B. (Móricz, Tóth S.). Marcali: Németh V. - Latyák, Szabadi, Soós, Nokta - Máté, Németh N., Sallai, Búzás - Torghelle, Piri. Vezető edző: Menczeles Iván. Rákóczi: Balajcza - Finta, Szabó M., Csík, Barna - Ulrich, Tóth B„ Nagypál, Marcsek - Rob, Fülöp Z. Vezető edző: Kis László. Csere: Piri helyett Reinaldo a 62. percben, Tóth B. helyett Pest a 62. percben, Marcsek helyett Rajczi a 67. percben, Latyák helyett Kozarek a 70. percben, Rob helyett Tóth G. a 81. percben, Németh N. helyett Dűli a 85. percben. Sárga lap: Finta 8. perc, Tóth B. 17. perc, Nokta 60. perc. Szögletarány: 4:7 (2:3) Jók: Búzás, Máté, Torghelle, illetve Fülöp Z., Nagypál, Marcsek. Menczeles Iván: - Amit vártam, azt kap­tam. Küzdöttünk, hajtottunk, jobban ját­szottunk ellenfelünknél. A labdarúgást mi játszottuk, de úgy érzem ma minimum két emberrel többen volt az ellenfél a pá­lyán, akik olyan dolgokat műveltek, amit én még labdarúgó pályán nem láttam. Két gólt - miután már a hálóban volt a labda - nem adtak meg javunkra. Kiss László: - Kitűnő játékvezetés, kö­szönet a Ferencvárosnak. ivusza istván Labdarúgó NB l/B - 15. forduló Siófok FC-Celldömölk 1-0 (0-0) Siófok Saját magának és a másik két somogyi riválisnak is jót tett a Siófok; a bajnoki tabellán lassan utcahossznyi előnybe kerülő Celldömölköt állította meg szombaton délután Ko­vács Péter tizenegyes góljá­val. Hogy.is mondta Mucha József, a siófokiak mestere a mérkőzést megelőzően? Nem érdekli, ha egy csúnyácska góllal' is, csak nyerjenek, most ugyanis nincs fontosabb a három pontnál. S lön...Egy nem éppen közönség­szórakoztató rangadón, nagy darálás közepette csak-csak „kigyötörte” a győztes gólt a balato­ni legénység. Ez lett a jutalma kezdeménye­zőkészségének a túlon­túl is óvatos taktikát vá­lasztó Celldömölkkel szemben. Grósz tíz méterrel ka­pu mellé szálló lövésé­nél (37. perc) nem volt veszélyesebb hazai akció, elad­dig persze a vendégek is csak úgy tudtak helyzetbe kerülni, hogy Dubraviczky játékvezető felülbírálta lest lengető segítőjét, így érhettek el a kapuig a celldö- mölkiek, ahol azonban végül Fo­dor közelről fölé lőtt. A siófoki oldalon Grósz a 43. percben vég­re a kaput is el­találta, Szép azonban nevé­hez illőn védett. Téves bírói ítéletek sora borzolta a nagyérdemű siófoki érzelmű részének idegeit a szünet után; előbb Gajda szájon vágta Lászkát, majd Montvait fölborí­tották a tizenhatoson belül, ám a síp mindkét esetben néma ma­radt. Egyéb látványosság nem lévén azon is csodálkozott a publikum, hogy Pintér Attila, a vendégek trénere mindkét csatá­rát öltözőbe küldte. Ez meg is határozta a taktikájukat, célju­kat. Behúzódtak, miközben a Siófok egyre nagyobb lendület­tel és elszántsággal támadott. Akcióikban rengeteg volt a hiba, ám még így is „érett a góljuk". A 70. percben Szabó Csaba közeli lövésének Szép kapus az útját állta. Nyolc perc múlva Schultz lövésénél emelkedtek a karok a lelátón, de a labda elakadt egy kapuközeli védőben. A 80. perc­ben azonban már nem volt mentség: Keresztes lerántásáért - csodák csodája - büntetőt fújt Dubraviczky, Kovács Péter pedig félmagasan a kapu bal oldalába lőtt (1-0). Öt perccel korábban cserélt cipőt Kovács, mondogat­A siófokiak ismét „elkapták a fonalat", hiszen a bajnokság második körében eddig száz százalékosak; négyszer egy­más után nyertek. ták akkor többen is, hogy talán éppen a góllövő csukáját húzta föl... így játszottak Siófok, 1000 néző, Vezette: Dubraviczky (Kiss Gy., Nagy I.) Siófok FC: Csemyánszki - Ba­ranyai, Hosnyánszki, László - Grósz, Lászka, Kovács P, Schultz, Keresztes - Szabó Cs., Montvai. Edző: Mucha József. Celldömölk: Szép - Puglits, Csákvári, Horváth L. - Somorjai, Hegyi, Cseke, Sípos, Hudák - Fo­dor, Gajda. Edző: Pintér Attila. Csere: Csákvári helyett Marius a 15., Fodor helyett Germán a 46., Gajda helyett Tóbiás az 59., Montvai helyett Lipcsei M. a 72., Keresztes he­lyett Fogarasi a 85., Lászka helyett Puglits a 90. percben. > Sárga lap: Marius a 16., Horváth L. a 80. percben. Gólszerző: Kovács P. (11-esből) a 80. perc­ben. Szögletarány: 8-8 (2-3) Jók: Grósz, Lászka, Keresztes, illetve Puglits, Sípos. Mucha József: - Dicséret illeti játékosaimat, mert rangadót nyerni mindig értékes. Igaz, hogy nem játszottunk látványo­san, de ezúttal a nagy tét miatt taktikánkban a célszerűség do­minált, hiszen nagyon fontos volt számunkra a győzelem. Pintér Attila: - Nem azt ját­szottuk, amit valójában tu­dunk. Sokan gyengén futbal­loztak, a hely­zeteinket pedig kihagytuk. Az amúgy döntetlen-szagú meccset egy csapatomnál is gyengébb teljesítményt nyújtó egyén dön­tötte végül el. FÓNAI IMRE További eredmények: Pécsi MFC-Dorog 2-0 (1-0) Nagykanizsa-Lombard FC- Tatabánya 2-3 (1-3) Hévíz-BTK Bükfürdő 0-0 Pápai ELC-Százhalombattai FC 1-1 (0-1) ■ A bajnokság állása: 1. Celldömölki VSE 15 11 1 3 33-14 34 2. Industrie FC Marcali 15 8 5 2 36-19 29 3. Siófok FC 15 9 1 5 23-13 28 4. Lombard FC Tatabánya 15 8 3 4 27-12 27 5. Kaposvári Rákóczi FC 15 8 3 4 29-18 27 6. Pécsi MFC 15 8 3 4 21-17 27 7. Hévíz 15 6 5 4 30-26 23 8. BTK Bükfürdő 15 5 4 6 12-24 19 9. Pápai ELC 15 3 6 6 20-25 15 10. Százhalombattai FC 15 4 3 8 20-26 15 11. Nagykanizsai FC 15 2 2 11 15-35 8 12. Dorog FC 15 - - 15 6-43 0 Labdarúgó NB III - Dráva csoport (13. forduló) Hétközi sportajánlatunk Eredmények: Dombóvári FC-Barcs SC 2-0 (1-0) Dombóvár, 150 néző. V.: Nagy I. (Szigeti, Hajdinák). Dombóvári FC: Szabados - Var­ga, Vincze, Hopp, Bán - Horváth Á., Nagy, Steiger, Tóth - Szabotin, Horváth J. Játékosedző: Horváth Árpád. Barcs SC: Tuba - Matus, Pancsó, Radovics, Zeller - Koleszár, Varga J., Máté, D. Puskás - Horváth P, Goják. Edző: Mészáros Ferenc. Csere: D. Puskás helyett Kolarics az 57. percben, Koleszár helyett Da­ni az 57. percben, Tóth helyett Pin­tér a 70. percben, Máté helyett Cser­völgyi R. a 75. percben, Bán helyett Kása a 80. percben, Szabotin helyett Várai a 85. percben. Gólszerzők: Szabotin (a 42. percben 5 méteres lövésből), Var­ga (az 55. percben 13 méteres lö­vésből). Horváth Árpád: - Végig lelke­sen és fegyelmezetten küzdöt­tünk, így megérdemelt a győzel­münk a mezőnyben jól játszó Barcs ellen. Mészáros Ferenc: - A rossz helyzetkihasználásunk és a két potyagól eldöntötte a mérkőzés sorsát. HUSZÁR JENŐ Nagyatád FC-Letenye SE 3-1 (0-1) Nagyatád, 500 néző. V.: Kasza (Kreskai, Berki). Nagyatád FC: Poór - Prucsi, Szabó Á., Brezovszky, Horváth J. - Gyaraki, Szigeti, Savanyó, Ko­vács - Papp A., Pammer. Edző: Horváth Lajos. Letenye SE: Balogh G. - Varga Zs., Adorján G., Szulár, Radek - Kovács, Dobos S., Dobos A., Ba­logh L. - Adorján F., Kütsön. Edző: Dobos Sándor. Csere: Poór helyett Bolla a 46. percben, Dobos S. helyett Zsigulics a 62. percben, Adorján G. helyett Kelecz a 75. percben, Gyaraki helyett Bíró a 85. perc­ben, Pammer helyett Baranyai a 85. percben, Dobos A. helyett Marton a 85. percben. Gólszerzők: Szabó Á. (a 60. percben 5 méteres fejesből), Szi­geti (a 68. percben 5 méteres fe­jesből), Brezovszky (a 74. perc­ben 8 méteres lövésből), illetve Adorján F. (az 5. percben 3 méte­res gurításból). Kiállítva: Adorján F. (a máso­dik sárga lap után) a 76. percben. Jók: Prucsi, Brezovszky, Szi­geti, Papp Á., illetve Balogh G., Kütsön. Dömök Zsolt (a Letenye SE el­nöke): - Sok tévedés, gyenge já­tékvezetés... Horváth Lajos: - Gratulálok a csapat remek őszi teljesítményé­hez; örülök, hogy időnként jó já­tékkal szolgáltuk ki a közönsé­günket. A Letenye ellen végig egykapuztunk, de a nagyon kel­lemetlenül játszó ellenfelünk megnehezítette a dolgunkat. KERESZTHEGYI ISTVÁN További eredmények: Beremendi Építők SK- Mohácsi TE 1-1 Harkány SK-Bólyi SE 1-0 FC Keszthely-KSE-Decs 2-0 Lenti TE-Szentlőrinc FC 1-4 Paksi SE-UFC Szekszárd 0-2 Az őszi végeredmény: 1. UFC Szekszárd 13 10 3 - 31- 7 33 2. Szentlörinc FC 13 8 4 1 30- 9 28 3. Nagyatád FC 13 8 4 1 30-1? 28 4. Harkány SK 13 6 5 2 19-14 23 5. Bólyi SE 13 5 4 4 27-24 19 6. Dombóvári FC 13 4 6 3 24-16 18 7. Paks 13 5 2 6 17-22 17 8 Letenye SE 13 4 4 5 16-25 16 9. FC Keszthely 13 5 1 7 16-21 16 10. KSE Decs 13 4 4 5 18-28 16 11. Barcsi FC 13 4 2 7 14-19 14 12. Beremendi SK 13 1 6 6 11-19 9 13. Mohácsi TE 13 2 3 8 11-25 9 14. Lenti TE 13 1 -12 12-35 3 HÉTFŐ Kispályás teremlabdarúgás Kispályás teremlabdarúgó NB I - 9. forduló: Interbeton KFC Siófok-Kanárik Hotel Glória. Sió­fok, Foki-hegyi Általános Iskola tornacsarnoka, 20 óra. Kispályás teremlabdarúgó NB II - 9. forduló: Csillaghegyi MTE (Budapest)-Fehér Orrszarvú (Ka­posvár). Budapest, Lőrinci Sport- csarnok, 19 óra. KEDD Sakk Kaposvár város utánpótlás (I., II., III. és IV. korcsoportos) leány és fiú egyéni sakkbajnoksága -1., 2. és 3. forduló. Kaposvár, Honvéd Utcai Általá­nos Iskola. Mérkőzések: 15 órától. SZERDA Kosárlabda Kosárlabda NB I, férfi „A" csoport - 9. forduló: Mol-Szolnok KK-Klíma-Vill Kaposvári KK. Szolnok, sportcsarnok, 18 óra. (Ifjúsági mérkőzés 15.30 órakor.) Röplabda Röplabda NB I, férfi Extraliga - 7. forduló: Dunaferr SE-Kométa- Kaposvár. Dunaújváros, Duna- ferr-sportcsarnok, 17 óra. (Junior mérkőzés 19 órakor.) Labdarúgás Előkészületi labdarúgó-mérkőzés: Somogy megye válogatottja-Fe- jér megye válogatottja. Fonyód, 14 óra. V.: Kovács Zs. (Harango­zó, Golovics). CSÜTÖRTÖK Sakk Kaposvár város utánpótlás (I., II., III. és IV. korcsoportos) leány és fiú egyéni sakkbajnoksága - 4., 5., 6. és 7. forduló. Kaposvár, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola. Mérkőzések: 15 órától. FENYŐ