Somogyi Hírlap, 2000. november (11. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-13 / 265. szám

8. oldal - Somogyi Hírlap 2000. November 13., Hétfő MtiHI SPORT Megyei 1. osztályú labdarúgó-bajnokság Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Északi-csoport Leckét kapott Tabon a Juta FOTÓ: KOVÁCS TIBOR Eredmények: Buzsák-Zamárdi 2-1 (0-0) Buzsák, 200 néző. V: Balogh M. Buzsák: Penderics - Balogh G., Dinka, Rácz (Ágoston), Varga J. (Knézics), Varga L, PasztusicsÁ., Kovács G., Czinege, Balogh A., Mészáros Z. Edző: Szabó Tamás. Zamárdi: Kántor - Szigetvári, Kiss B., Börzsei, Aigner (Élő), Stefcsik (Lichtenberger), Bankó, Bertalan (Havi), Schwarcz, Ha­lász (Juhász), Vájná. Edző: Tilinger József. A jó ellenfél ellen nehezen tud­ta megszerezni a győzelmet a Bu­zsák. Mindkét oldalon számtalan kihagyott helyzet jellemezte a küzdelmes találkozót. Gólszer­zők: Balogh G. (11-esből), Balogh A., illetve Bankó. Jók: Penderics, Pasztusics, illetve a vendégcsa­patban senki. Az ifjúsági mérkőzésen: Buzsák-Zamárdi 1-6 KESZTYŰS IMRÉMÉ Kaposfő-Segesd 2-2 (2-2) Kaposfő, 150 néző. V: Nemes. Jó iramú, sok gólhelyzettel tar­kított mérkőzést láthatott a kö­zönség. Az első játékrészben mindkét csapat nagy elánnal tá­madt, míg a második játékrész vége felé az erejük elfogyott, s már nem tudták kihasználni hely­zeteiket. Gólszerzők: Kádár 2, il­letve Kolcsár, Csepregi. Jók: Gyurka, Kádár, Weimann, illetve Patak. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfő-Segesd 2-1 ÁBEL MELINDA Somogyvár-Csurgó 0-1 (0-0) Somogyvár, 200 néző. V: Haran­gozó. A jobb játékosállománnyal rendelkező Csurgó nagyobb tu­dását a helyi csapat lelkesedés­sel pótolta. A második félidő ele­jén Dergecz kiállítása nehéz helyzetbe hozta a Somogyvárt, s az ellenfél egy ellentámadásból gólt ért el. Gólszerző: Csonka. Jók: Vincze, Klotz, Gyurákovics Zs., Fazekas, illetve Kollár, Csonka. Kiállítva: Dergecz (So­mogyvár, 55. percben durvasá­gért) Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyvár-Csurgó 3-1 MÓRING JÓZSEF ATTILA Tab-Juta 7-1 (3-1) Tab, 400 néző. V: Joó. Jó iramú mérkőzésen a vendé­gek már az első percben vezetést szereztek. A Tab a félidő közepén egyenlített, s utána magabiztosan játszva ilyen arányban is megér­demelten nyertek. A csapat a győ­zelmet a múlt héten elhunyt Má- zi János emlékének ajánlotta. Gólszerzők: Magyar 3, Szukován 2, Molnár, Laczkó, illetve Schell. Nem bírt egymással a Kaposfő és a Segesd Jók: Magyar (a mezőny legjobb­ja), Szukován, Molnár, Érsek, Győrfi, illetve nem akadt kiemel­kedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Tab-Juta 6-1 PRETZ JÁNOS Nagyatád­Balatonkeresztúr-Balaton- máriafürdő 6-1 (3-0) Nagyatád, 450 néző. V.: dr. Bor­bély. A minden szempontból jobb Nagyatád helyzeteinek nagy ré­szét biztosan értékesítve szerezte meg a három bajnoki pontot. Gól­szerzők: Brezovszky 3, Pammer 2, Andricz, illetve Bakos. Jók: Brezovszky, Szigeti, Pammer, il­letve Krénusz, Bakos. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagyatád-Balatonkeresztúr- Balatonmáriafürdő 3-0 KERESZTHEGYI ISTVÁN Barcs­Lengyeltóti Vill-Masters 4-0 (2-0) Barcs, 350 néző. V.: Révész. Sportszerű mérkőzésen, nagy­szerű játékvezetés mellett jó meccset vívott a két csapat, amelyből a Barcs került ki győz­tesként. Gólszerzők: Máté 2, Dörnyei, Nagy. Jók: Ádám, Zeller, Dörnyei, illetve Borbély Gy., So­mogyi Z„ Himics. Az ifjúsági mérkőzésen: Barcs-Lengyeltóti Vill-Masters 14-0 HUSZÁR JENŐ Fonyód-Bélafa Öreglaki FC 1-1 (0-1) Fonyód, 300 néző. V.: Mohai. Közepes színvonalú mérkőzé­sen, az első félidőt végigtámadta a Fonyód, azonban gólt mégis a vendégek szereztek. A látottak alapján a hazai játékosállomány csak ennyire volt képes. Gólszer­zők: Fábián (11-esből), illetve Vi­rág. Jók: Kovács, Erdei, Szentkirá­lyi illetve Bojtor, Virág, Kiss. Az ifjúsági mérkőzésen: Fonyód-Bélafa Öreglaki FC 4-2 TOLNAI ATTILA Satelit FC Somogytarnóca- Balatonföldvár 4-0 (1-0) Somogytarnóca, 200 néző. V.: Zarka. A végig mezőnyfölényben ját­szó Somogytarnóca tetszés sze­rint alakította ki helyzeteit. A Balatonföldvárt a súlyosabb vere­ségtől a pálya rossz minősége mentette meg. Gólszerzők: Cseh, Bedő, Molnár, Szilágyi. Jók: Igric, Papp Á., Papp T., Sütő Cs., illetve Hock. Az ifjúsági mérkőzésen: Satelit FC Somogytamóca- Balatonföldvár 4-4 KELEMEN GÉZA A bajnokság állása: 1. Barcs 14 10 3 1 43-13 33 2. Nagyatád 14 9 3 2 37-17 30 3. S.tarnóca 14 9 2 3 27-19 29 4. Tab 14 7 5 2 29-11 26 5. Csurgó 14 8 2 4 19-15 26 6. Fonyód 13 6 4 3 29-17 22 7. Segesd 14 6 4 4 26-18 22 8. Zamárdi 14 6 2 6 27-17 20 9. Juta 14 5 4 5 32-35 19 10. Buzsák 13 4 4 5 25-25 16 11. Lengyeltóti 14 4 3 7 19-25 15 12. Öreglak 14 4 3 7 18-28 15 13. Somogyvár 14 3 2 9 17-31 11 14. B.földvár 13 3 2 8 19-41 11 15. B.keresztúr 14 3 _ 11 21-47 9 16. Kaposfő 14 1 3 10 14-36 6 Gólfesztivál Bogláron Eredmények: Kaposújlak-Toporíár 1-1 (1-1) Kaposújlak, 150 néző. V.: Gerlecz. Gólszerzők: Rétsági, illetve Oláh. Jók: Csima, Küplein, Rétsá­gi, Máté, Bagladi, illetve Király, Lantos, Harsányi, Galambos.' Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposújlak-Toponár 1-1 SZEKERES JÓZSEF Kereki-Ságvár 1-0 (1-0) Kereki, 120 néző. V.: Hegyi. Gólszerző: Jónás Cs. Jók: Jónás Cs., Berkes F„ illetve az ellenfél csapatában senki. Az ifjúsági mérkőzésen: Kereki-Ságvár 11-0 KIMMEL KÁROLY Magyaregres Baross-szőnyeg Somogyi Kábel- Balatonszentgyörgy 0-2 (0-0) Magyaregres, 150 néző. V.: Majdanics. Gólszerzők: Cziráki, Czigány A. Jók: Varga, Balikó, illetve az egész vendégcsapat. szilágyi ferenc Balatonboglár-Látrány 4-3 (1-2) B.boglár, 200 néző. V.: Kovásznak Gólszerzők: Kardos 2, Nagy A (11-esből), Sipos, illetve Csonka 2 (mindkettőt 11-esből), Bihari. Jók: a hazai csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Csonka, Bihari. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonboglár-Látrány 4-1 PINTÉR ISTVÁN Orci-Kéthely 2-1 (1-1) Őrei, 100 néző. V.: Bodor. Gólszerzők: Szabó A., Ágoston, illetve Nagy Cs. Jók: Kampf, Ágos­ton, illetve Kozma, Hosszú L. Az ifjúsági mérkőzésen: Orci-Kéthely 11-0 SZOVÁN JÁNOS Balatoni Vasas-Balatonújlak 6-1 (2-1) Siófok-Kiliti, 150 néző. V.: Béres. Gólszerzők: Bakos 3 (egyiket a 6. másodpercben), Mester, Né­meth Géza, horváth, illetve Tóth A. Jók: Németh A., Bakos, Mes­ter, Németh Géza, Németh Lász­ló, illetve Móhr, Tóth. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatoni Vasas-Balatonújlak 9-0 IFJABB SZENTGYÖRGYI GÉZA Kaposvári Gazdász- Balatonszárszó 2-0 (2-0) Kaposvár, 25 néző. V.: Sipos L. Jók: Tóth, Pósfai, Gombos, il­letve Egervári, Sarang Zs. HOLLÓ KRISZTIÁN Felsőmocsolád- Karád Jeans-Tex 2-0 (0-0) Felsőmocsolád, 250 néző. V.: Pásztler. Az ifjúsági mérkőzésen: Felsőmocsolád- Karád Jeans-Tex 2-3 m A bajnokság állása: 1. B.győrgy 14 2. F.mocsolád 14 3. Őrei 14 4. Kéthely 14 5. Toponár 14 6. B.boglár 13 7. B. Vasas 13 8. Ságvár 13 9. Karád 13 10. Kaposújlak 13 11. Látrány 14 12. B.szárszó 14 13. Magyaregres 14 14. Balatonújlak 12 15. K. Gazdász 13 16. Kereki 14 10 3 1 58-16 33 11 1 2 30-11 33 8 5 1 34-18 29 9 2 3 23-15 29 8 4 2 37-16 28 7 2 4 33-29 23 5 3 5 27-24 18 4 6 3 21-19 18 4 4 5 23-32 16 4 3 6 17-36 15 4 2 8 30-35 14 3 4 7 31-35 13 3 4 7 17-29 13 3 1 8 21-26 10 2 2 10 23-38 8 2­12 18-43 6 Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Déli-csoport Otthon bottlott a Böhönye Eredmények: Csököly-Inke 0-0 Csököly, 100 néző. V.: Kriszbaum. Csököly: Link - Lábodi, Nagy, Kovács, Récsei, Bognár J., Balogh, Harangozó, Bognár Zs. (Vajda), Kárpáti, Bemátzky. Edző: Szigeti Géza. Inke: Belovári - Panyák, Pintér, Berkes, Hanusz, Németh, Büki, Bogdán, Görcsi (Szita), Bata (Kis- berkes), Kolumbán. Edző: Radanics Zsolt. Jók: Lábodi, Nagy, Kovács, il­letve Belovári, Németh, Bogdán. Az ifjúsági mérkőzésen: Csököly-Inke 0-5 SZIGETI GÉZA Lakócsa-Somogysárd 4-2 (1-1) Lakócsa, 100 néző. V.: Vass. Gólszerzők: Csorba 2, Csordás, Tóth, illetve Szerencsés, Gál. Jók: Kovácsevics Z., Csorba, illetve vendégcsapatban nem akadt ki­emelkedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Lakócsa-Somogysárd 4-0 DARABOS GYÖRGY Kometa-Böhönye-Szulok 2-3 (2-1) Böhönye, 150 néző. V.: Pecsét. Gólszerzők: Fenusz, Szántó, illet­ve Altmann 2, Gazda. Jók: Háro­mi, illetve Komái, Altmann, Gazda. Az ifjúsági mérkőzésen: Kometa-Böhönye-Szulok 1-4 KOVÁCS JÓZSEF Lábod-Csokonyavisonta 2-1 (1-1) Lábod, 200 néző. V.: Nárai. Gólszerzők: Berta (11-esből), Bódis, illetve Tóth E. Jók: Bódis, Révész, Pintér, Kertész, illetve Lóki, Tóth E„ Füles. Kiállítva: Kálózi (Lá­bod, 52. percben utolsó emberként szabálytalankodott), illetve Edesár (48. percben második sárga lap után) és Horváth G. (71. percben a játékvezető megsértésért.), mind­kettő Csokonyavisonta. Az ifjúsági mérkőzésen: Lábod-Csokonyavisonta 9-0 PAPP LÁSZLÓ Tarany-Nagybajom 0-1 (0-1) Tarany, 120 néző. V.: Szakács. Gólszerző: Göncz (11-esből) Jók: a hazai csapatban senki, ill. Göncz. Az ifjúsági mérkőzésen: Tarany-Nagybajom 0-2 TILUSZ JÁNOS Somogyudvarhely-Sántos 1-1 (0-1) Somogyudvarhely, 120 néző. V.: Zarka. Gólszerzők: Kozma, illetve Richter. Jók: Balogh, Kozma, illet­ve Szoták, Pető. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyudvarhely-Sántos 0-0 VASS ZSOLT Homokszentgyörgy-Kadarkút 1-2 (0-0) Homokszentgyörgy, 150 néző. V.: Ballér. Gólszerzők: Tóth B. (11-esből), illetve Nagy N., Lőrincz. Jók: a hazai csapatban nem akadt ki­emelkedő teljesítmény, illetve Lőrincz, Rácz. Az ifjúsági mérkőzésen: Homokszentgyörgy-Kadarkút 1-2 STRUBLICS ROLAND A Kaposmérő-Kaposszerdahely (1-1) mérkőzésről nem kaptunk részletes tudósítást. ■ A bajnokság állása: 1. Lábod 14 10 1 3 33-16 31 2. Böhönye 13 9­4 38-21 27 3. Cs.visonta 14 7 3 4 23-17 24 4. Kadarkút 12 7 1 4 21-18 22 5. Tarany 14 6 2 5 37-23 21 6. Sántos 14 5 5 4 21-23 20 7. Nagybajom 14 5 4 5 19-17 19 8. Kaposmérő 14 6 1 7 22-24 19 9. Inke 13 5 3 5 19-15 18 10. Szülök 14 5 3 6 25-26 18 11. Csököly 13 4 6 3 28-31 18 12. Somogysárd 13 5 1 7 23-28 16 13. S.udvarhely 14 4 4 6 26-32 16 14. K.szerdahely 14 3 5 6 15-21 14 15. H.szentgyörgy 14 3 3 8 17-37 12 16. Lakócsa 14 2 4 8 24-37 10 ____________________________________________Labdarúgó NB Ili - Dráva csoport____________________________________________ D rávecz mesterhármast hintett a Dombóvárnak Eredmények: Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki-Dombóvári FC 4-0 (2-0) Nagyberki, 200 néző. V.: Tatai (Agócs, Szigeti). Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Kadarkúti, Meksz, Pék, Búzás - Finta, Miskovics, Hanusz (Hock a 68. percben), László - Drávecz (Rofrics R. a 78. percben), Lajtos (Rofrics Zs. a 70. percben). Játékosedző: Hanusz János. Dombóvári FC: Bontovics - Var­ga, Vincze, Hopp, Tolnai) (Kása a 60. percben) - Horváth Á., Nagy, Steiger, Ötvös - Szabotin (Pintér a 70. percben), Horváth J. Játékosedző: Horváth Árpád. A jó színvonalú, hajtós mérkő­zésen a magabiztosan játszó hazai gárda fölényes győzelmet aratott a lelkes dombóvári együttes ellen. Gólszerzők: Drávecz 3 (a 30. percben 16 méteres lövésből, a 42. percben 5 méteres fejesből és a 60. percben 10 méteres lövésből), Rofrics Zs. (a 88. percben 5 méte­res passzból). Jók: Drávecz (a mezőny leg­jobbja), Meksz, Pék, Búzás, Miskovics, illetve Steiger, Vincze. Hanusz János: - Örülök a javuló játékunknak és különösen néhány jó egyéni teljesítménynek. Horváth Árpád: - Jó kezdés után a bekapott gól nagyon megfogta a csapatunkat; innentől kezdve a Ka­posvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki a saját játékát tudta ját­szani, amely sajnos gólokban is megmutatkozott. csupor gyula UFC Szekszárd- Andocs Jeans-Tex 8-1 (6-0) Szekszárd, 100 néző. V.: Závotka (Rózsa, Kékesi). UFC Szekszárd: Horváth B. - Fe­hér, Torma (Kasza a 46. percben), Kiss C, Tóth A. - Kvanduk (Kom a 46. percben), Tóth V., Mészáros L, Ruff (Germán a 60. percben) - Boros, Mészáros Zs. Edző: Kniesz Mátyás. Andocs Jeans-Tex: Matucza - Hadaró - Kétszeri, Itvás, Spántler (Mink a 25. percben) - Nógrádi, Barczi, Fonyódi, Darázs (Bőhm a 25. percben) - Balassa, Tóth Cs. Edző: Horváth János. ■ Boros két góljával már az első 10 percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Ezután a hazaiak könyörtelenül ki­használták a vendég andocsiak sú­lyos védelmi megingásait, s továb­bi négy góllal terhelték meg ellen­felük kapuját. A második játékrész­ben - annak ellenére is, hogy kiállí­tás miatt megfogyatkozott a hazai alakulat - tovább tudta növelni az előnyét az UFC Szekszárd. Gólszerzők: Boros 2 (az 1. perc­ben közeli lövésből és a 10. perc­ben 11-esből), Ruff 2 (a 20. perc­ben 21 méteres szabadrúgásból és a 22. percben 17 méteres szabadrú­gásból), Kvanduk (a 27. percben 2 méteres fejesből), Mészáros Zs (a 44. percben 3 méteres fejesből), Tóth V. 2 (az 52. percben közeli lö­vésből és a 78. percben közeli passzból), illetve Tóth Cs. (a 70. percben 5 méteres lövésből). Kiállítva: Fehér (a 66. percben) utolsó emberként elkövetett durva szabálytalanság miatt. Jók: Boros, Kvanduk, Ruff, illet­ve Bőhm. Kniesz Mátyás: - Szeretnénk fel­adni a leckét Szekszárd vezetői­nek, és ismét kihasználni az NB li­es jogot; ehhez a mezőnyben jól adogató andocsi csapat csak egy lé­pés volt. Horváth János: - Ahány gólt kaptunk, annyi évet öregedtem... Amióta edző vagyok, ilyen kiszol­gáltatott helyzetben még nem ül­tem a kispadon, mint Szekszárdon az első félidőben. h. j. További eredmények: Beremendi Építők SK- Decsi FC 4-1 Szentlőrinc FC-Paksi SE 4-0 Kalocsa SE-Baracs SE 4-0 A Harkány SE csapata szabadna- pos volt. _______________■ Hé tközi ajánlatunk SZERDA Kézilabda NB 1 (női): Marcali VSZSE- Lénia-Győri ETO Gardénia KC. Marcali, városi sportcsarnok, 16 óra. (Ifjúsági mérkőzés: 18 óra.) Megyei kézilabda-bajnokság Férfi mérkőzés: Kaposvári Gazdász-Segesd SE. Kaposvár, ATE-csarnok, 18 óra. CSÜTÖRTÖK Röplabda NB I, férfi Extraliga: Kometa Ka­posvár SE-Medikémia-Papiron SC Szeged. Kaposvár, városi sportcsarnok, 17.30 óra. (Junior mérkőzés: 19.30 óra.) - Az m2 televízió élő egyenes adásban közvetíti a találkozót. f. g.