Somogyi Hírlap, 2000. november (11. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-13 / 265. szám

2000. November 13., Hétfő SPORT Somogyi Hírlap - 9. oldal Labdarúgó NB I - 2. forduló Eredmények: Kispest-Honvéd FC-Lombard FC Tatabánya 3-1 (1-1) Budapest, Bozsik-stadion, 800 néző. V.: Bede. Gólszerzők: Faragó 2 (a 21. percben és a 63. percben), Szal­ma (az 52. percben - öngól), illet­ve Vámosi (a 6. percben). Kiállítva: Gelbmann (Lombard C Tatabánya) a 89. percben. Ferencváros-Győri ETO FC 2-0(1-0) Budapest, Üllői úti stadion, 5700 néző. V.: Szabó Zs. Gólszerzők: Horváth P. (a 18. percben), Fiilöp (a 84. percben). 'Gólszerzők: Zavadszky 2 (az 56. percben és a 67. percben), il­letve Urbán (a 29. percben 11-es- ből). Matáv SC Sopron- MTK Hungária FC 0-0 Sopron, 3000 néző. V.: Szarka. A nyitófordulóból elhalasztott Újpest FC-Zalahús-Zalaegerszegi TE FC mérkőzést november 21- én, kedden, az MTK Hungária FC-Dunaferr SE találkozót pedig később kijelölendő időpontban pótolják majd. _________fenyő A bajnokság állása: Vasas Danubius Hotels-Videoton FC Fehérvár 0-2 (0-1) Budapest, Fáy utcai stadion, 3000 néző. V.: Bukovics. Gólszerzők: Korsós (a 32. perc­ben), Balassa (az 54. percben). Zalahús-Zalaegerszegi TE FC-Debreceni VSC 3-2 (1-2) Zalaegerszeg, 7000 néző. V.: Dubraviczky. Gólszerzők: Csóka (a 28. perc­ben), Gliha (az 51. percben), Filó (a 89. percben), illetve Siklósi (a 30. percben), Flick (a 40. percben). Kiállítva: Alekszics (Debrece­ni VSC) a 63. percben. Dunaferr SE-Újpest FC 2-1 (0-1) Dunaújváros, 6000 néző. V.: Juhos. 1. Ferencváros 2. Dunaferr SE 3. MTK FC 4. Vasas DH 5. Lombard FC 6. Videoton FC 7. Matáv SC 8. Győri ETO FC 9. Újpest FC 10. Kispest-HFC 11. Zalahús-ZTE 12. Debreceni VSC 2 11-2-0 8(4) 1 1 - - 2-1 8(5) 1 - 1 - 0-0 7(6) 2 1-12-3 7(4) 2-113-5 7(6) 2 11-2-0 6(2) 2 - 2 - 2-2 5(3) 2 1-13-4 5(2) 1 - - 1 1-2 5(5) 2 1-15-4 4(1) 1 1 - - 3-2 4(1) 2 - - 2 3-5 3(3) A bajnoki alapszakasz két csoport- győztese, az MTK Hungária FC és a Lombard FC Tatabánya 6-6, a második helyezett Újpest FC és Dunaferr SE 5-5, a harmadik Vasas Danubius Ho­tels és Ferencváros 4-4, a negyedik Debreceni VSC és Matáv SC Sopron 3-3, az ötödik Győri ETO FC és Video­ton FC-Fehérvár 2-2, a hatodik Kis­pest-Honvéd FC és Zalahús-Zalaeger­szegi TE FC pedig 1-1 (bónusz)pontot vitt magával az új NB l-es bajnok­ságba, amelyeket a csapatok pont­száma mögött zárójelben jelzünk. Labdarúgó NB II - Nyugati csoport Motim TE-Balatonlelle SE 2-0 (0-0) Mosonmagyaróvár, 400 néző. V.: Horváth S. (Horváth 1., Kertész). Motim TE: Nagy K. - Mester, Tiba, Rácz, Zahorán - Nagy T„ Miklós, László, Kertész - Szakái, Farkas P. Edző: Turány Imre. Balatonlelle SE: Gyenes - Cubelák, Buzsáki, Szabadi, Püs­pök - Soós, Bakó, Kolovics, Hosz- szú - Pécsi, Sitimon. Edző: Kenéz István. Csere: Kolovics helyett Takács A. a 69. percben, Soós helyett Gosztonyi a 74. percben, Szakái helyett Varga a 75. percben, Hosszú helyett Kiss L. a 83. perc­ben, László helyett Keller a 90. percben. Gólszerzők: Kertész (a 73. perc­ben 5 méteres passzból), Varga (a 90. percben 8 méteres lövésből). Sárga lap: Bakó a 43. percben. Szögletarány: 5-5 (4-4). A mosonmagyaróvári találko­zón végig a vendég Balaton-parű együttes irányította a játékot; több százszázalékos helyzetet is kidol­goztak, amiket aztán annak rendje és módja szerint „sikerült” is elpus­kázniuk. A hazaiak helyzet nélkül szerezték a két góljukat, így otthon tartották a számukra nagyon fon­tos három bajnoki pontot. A látot­tak alapján nem érdemelt veresé­get a Balatonlelle SE csapata. Jók: Nagy, Miklós, Tiba, illetve Buzsáki, Szabadi, Bakó. Turány Imre: - Nagyon örülök a három bajnoki pontnak, amelyet nem kis szerencsével szereztünk meg. Kenéz István: - Olyan mérkő­zést sikerült elveszítenünk, ahol a hazaiak helyzetek nélkül szerezték a két góljukat, mi pedig rendre el- hibáztuk adódó helyzeteinket, k. i. További eredmények: PVSK-Pécs 96 FC-Ajka SE 3-1 Tapolca-Tatai HAC 1-1 Komlói Bányász-Bonyhád FC 2-2 Büki TK-Lenti TE 2-1 Veszprém LC-Petőháza 1-0 Röplabda NB I, női Extraliga BSE-FCSM-BITT Kaposvári Női RC 3-0 (19, 23, 12)- Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, de amikor feljavult a csapat nyitásfogadása, partiban tudtunk lenni a fővárosi együt­tessel - mondta Biki Mária, a B1TT Kaposvári Női RC edzője.- A második szettben aztán vé­gig fej-fej mellett haladt a két csapat, amelynek a végén a job­ban összpontosító hazaiak örül­hettek. A harmadik, utolsó já­tékrészben sajnos sok hibával játszottunk, így a BSE-FCSM együttese pontot tett a 49 percig tartó találkozó végére. így játszottak Budapest, városmajori sport- csarnok, 50 néző. V.: Kovács G., Karádi. BSE-FCSM: Szun Li, Szóród, Fellegvári, Danada, Nagy K, Pe­tő. Csere: Szabó A., Héjjas, Kiss B., Fésűs. Edző: Németh Lajos. BITT Kaposvári Női RC: Ékes, Szíj, Véber, Geiger, Tuba, Gelle. Csere: Molnár K. (liberó), Pálfy. Edző: Biki Mária. Jók: Szabó A., Nagy K., illetve Tuba. fenyő A helyzetkihasználás döntött Siófoki FC-Rákóczi-Contimex 3-0 (1-0) Fölényes hazai siker született a megyei rangadón fotó: eszes andrea Kaposvár A labdarúgó közvélemény által három­esélyesre tippelt rangadón a simának tűnő három gólos kaposvári vereség so­kakat meglepett. Legfeljebb azokat nem, akik szemtanúi voltak a mérkő­zésnek. Az első félidőt nagy lendülettel kezdték a csa­patok és kifejezetten jó játékkal rukkoltak elő. Tíz perc után a Rákóczi középpályás sora át­vette a mérkőzés irányítását, főként a mozgé­kony Tóth Gábor oldalán futottak a vendég tá­madások. Ettől függetlenül változatos volt a | küzdelem, a siófokiaknál főként Szabó Csaba vétette magát észre, a kaposváriaknál Ulrichank jutott a főszerep. A Rákóczi közép­ső sora ura volt a helyzetnek Nagypállal az élen, nagyszerűen szűrte meg a hazai próbál­kozásokat melyekből rendre veszélyes akció­kat indított. Mozgásban volt szinte az egész vendégcsapat. Vendégek kezében volt az irá­nyítás - a gólszerzés pedig két játékosuk lábá- | ban. A 24. percben Ulrich ugratta ki mesteri­en Marcseket, aki az ötös sarkáról lőtt a hosz- szú sarok mellé, majd a 39. percben Tóth G. Pest Rolandot hozta hasonló helyzetbe, ám ő is a jobb kapufa mellé lőtt. A kettő között azonban történt valami. A 31. percben a [ szemre szépen focizó Rákóczi egy szemre csúnya gólt kapott. Balajcza és a határozatlan védők együttes munkája hozta helyzetbe Tóth Csabát, aki vezetést szerzett 1 -0. A haza­iak egyre inkább kiismerték a Rákóczi gyen­géjét, magasan ívelgettek a kapu elé sok za­vart okozva Mezőéknek. További segítséget jelentett, hogy az első félidőben jól muzsiká­ló kaposvári középpályás sor, szünet után mind több szünetet tartott. A sikertelen táma­dásaik után rendre késve zárkóztak vissza, Tóth G. kivételével kevesebbet futottak az el­vártnál, így aztán a feljavult siófoki középpá- | lya Gyurováthal, Szabóval és Tóthal egyre in- | kább lefocizták a vendégeket. A különbség csupán annyi volt, hogy miközben a rákóczis támadók körbelődözték a kaput, a hazaiak amit elkezdtek többnyire befejezték. Az 58. percben Bány tálalását Földes értékesítette J (2-0), Tóth Cs. pedig a csere Dűli labdáját bó­lintotta a há­lóba. (3-0). Ez utóbbi ket­tő között „csak” annyi történt, hogy Augustin, fö­löslegesen ki­állítatta ma­gát. Az ered­mény sima hazai győzel­met sejtet, ám a valóság más volt. Dicséri a siófokiakat, hogy keve­sebb helyze­tükből há­romszor is betaláltak, miközben a kaposvári tá­madások láttán, az embernek olyan érzete tá­madt, hogy másnap reggelig sem képesek gólt lőni. Vélemények a mérkőzésről. Strausz László: Bár győzelmünk aránya túl­zottnak tűnhet, de mindenképpen értékes. A játékkal nem mindig voltam elégedett, de az eredményességgel igen. Bőzsöny János: Amelyik csapat ennyi hely­zetet elpuskáz, az csak veszíthet. Karasz János, a Siófok FC ügyvezető igaz­gatója: Két dolognak örülök, egyrészt, hogy a sebtiben összeverbuvált csapatunk egyre markánsabb arcát mutatja és mint volt Rákó­czi játékos annak is, hogy a kaposvári játéko­sok és vezetők nagyon sportszerűen vették tudomásul a vereséget. Dr. Pandurics István, .a Rákóczi elnökségi tagja: Olyan jól játszottunk az első félidő­ben, hogy még a döntetlent sem írtam volna alá. A balszerencsés gól érthetetlenül vissza­vetette csapatunkat, s miközben sorra hagy­tuk ki helyzeteinket, a siófokiak éltek a kí­nált lehetőségekkel. Mondhatom, önmagun­kat vertük meg. Szigeti János, egykori Rákóczi labdarúgó és edző, volt siófoki szakosztályelnök: Ha csak a második félidőt láttam volna, azt mon­danám, hogy megérdemelt hazai győzelem. De én itt voltam az elejétől, s szemtanúja vol­tam, hogy a csapatjátékban és egyénileg is a hazaiak fölé növő kaposváriak miként fosz­latják szerte saját reményeiket. így játszottak Siófok, 1500 néző. Vezette: Ábrahám (Georgiu, Balajti) Siófok: Csemyánszky-Baranyai, Hosnyánszki, Grósz-Tóth Cs., Vojtekovszki, Szabó J., Bány, Boda-Földes, Gyurováth. Edző: Strausz László. Rákóczi: Balajcza-Mező, Augustin, Bar- na-Tóth G., Ulrich, Nagypál, Horváth Z., Tóth B. -Marcsek Pest R. Edző: Bőzsöny János. Csere: Bány helyett Dűli (59. p.), Pest R. helyett Jéger, Horváth Z. helyett Neubauer (mindkettő 75. p.), Földes helyett Füzesi (85. p.), Gyurováth helyett Havrán (90. p.). Sárga lap: Nagypál (8. p.), Baranyai (62. p.), Barna 84. p.) Kiállítva: Augustin 88. p. Szöglet arány: 3:6 (3:3) JUTÁSI RÓBERT Celldömölki VSE-Industrie FC Marcali 5-1 (1-0) Labdarúgó NB 1 „B” 1. Haladás VFC 2 2 - - 6-1 6 Celldömölki VSE 2 2 - - 6-1 6 3. Siófok FC 2 2 - - 5-1 6 4. Pápai LC 2 11-4-24 5. Hévíz 2 1-14-33 6. Rákóczi FC 2 1-14-43 7. Pécsi MFC 2 1-14-53 8. Százhalombattai FC 2 1-12-33 9. Dorog FC 2-111-41 10. REAC 2 - - 2 3-5 0 11. Marcali FC 2 - - 2 1-6 0 12. Nagykanizsa FC 2 -- 2 3-8 0 Röplabda NB 1 A bajnokság állása: 1. Nyíregyháza 2. Egut RC Eger 9 9 - 27- 4 18 9 7 2 23- 7 16 3. BSE-FCSM 9 7 2 21- 6 16 4. Gödöllői RC 8 4 4 14-15 12 5. Vasas Budai-Tégla 9 3 6 14-20 12 6. Angyalföldi DRC 8 3 5 10-19 11 7. Jászberényi RK 9 2 7 10-25 11 8. BITT Női RC 9 - 9 4-27 9 További eredmények: Atlant-Angyalföldi DRC- Vasas Budai-Tégla 0-3 (-11, -21, -21) Architekten Gödöllői RC- Szakszig Női RK Nyíregyháza 1-3(-19,25,-18,-14) Jászberényi RK- BSE-FCSM 0-3 (-19,-15,-20) Vasas Budai-Tégla- Jászberényi RK 3-1(19,18,-20,18) Egut RC Eger- Szakszig Női RK Nyíregyháza 2-3(14,-20,20,-18,-14) Az Atlant-Angyalföldi DRC-Architekton Gödöllői RC mérkőzést november 17-én, pénteken játsszák. Celldömölk * I Súlyos vereséget szenve­dett tegnap Celldömölkön az Industrie FC Marcali NB I „B” csoportos labdarúgó- csapata. A nagy lendülettel kezdő hazai­ak gyorsan megszerezték a veze­tést egy jogos 11-esből, s végigtá­madták az egész első félidőt. Nagy fölényben játszottak, mi­közben egymás után alakították - és hagyták - ki a gólhelyzeteiket. A vendég marcali együttes Varga J. és Fonnyadt révén gyors, de ve­szélytelen megugrásokkal pró­bálkozott. A második játékrész eleje kiegyenlített játékot hozott, majd egyre jobban belelendültek a hazaiak, akik most már nem­csak kialakították, hanem ki is használták a gólhelyzeteiket. A találkozó összképe alapján a végeredmény nem tükröző hűen a két csapat közti különbséget. Ha a celldömölki játékosok kicsit jobban összpontosítanak a mar­cali kapu előtt, még nagyobb kü­lönbségű győzelmet is arathattak volna. így játszottak Celldömölk, 1000 néző. V.: Ákos (Erős, Máté). Celldömölki VSE: Szép - Hor­váth L., Csákvári, Tóth L, Szöllősi - Marius, Cseke, Vársze­gi, Hegyi - Fogarasi, Csemák. Edző: Pintér Attila. Industrie FC Marcali: Németh V. - Prucsi, Bozsó, Kovácsevics - Varga J., Bozai, Máté, Puskas, Fonnyadt - Czakó, Csíkvár. Edző: Menczeles Iván. Csere: Csernák helyett Rajki a 29. percben, Puskas helyett Nochta a 30. percben, Marius he­lyett Király az 57. percben, Fogarasi helyett Dómján a 72. percben, Fonnyadt helyett Szabó a 88. percben. Gólszerzők: Cseke 2 (a 8. perc­ben 11-esből és a 65. percben), Hegyi (az 56. percben), Király (a 71. percben), Dómján a (89. perc­ben), illetve Máté (a 90. percben). Sárga lap: Tóth L. a 2. percben, Csíkvár a 34. percben, Nochta a 48. percben, Fonnyadt a 80. perc­ben, Szöllősi a 81. percben. Pintér Attila: - Már az első 45 percben is taktikusan és fegyel­mezetten játszottunk, a máso­dik félidőben pedig sokat futva megtaláltuk a marcali együttes gyenge pontjait, s adódó gól­helyzetünk egy részét ki is használtuk. Menczeles Iván: - Az első fél­időben még úgy ahogy tartottuk magunkat, szünet után azonban már nem tudtuk a lépést tartani a folyamatosan támadó és gólo­kat szerző hazaiakkal. BODOR FERENC EZ TÖRTÉNT További eredmények: Pécsi MFC-REAÖ 3-2 (1-1) Pécs, 500 néző. V.: Szabó R. Gólszerzők: Horváth Gy. 2 (a 12. percben és a 89. percben), Gálffy (a 65. percben 11-esből), illetve Koltai (a 30. percben), Galaschek (az 57. percben 11- esből). Kiállítva: Márton (Pécsi MFC) az 57. percben, illetve Hungler (REAC) a 92. percben. Százhalombattai FC- Pápai LC 1-3 (1-2) Százhalombatta, 600 néző. V.: Makai. Gólszerzők: Károlyi R. (a 40. percben - 11-esből), illetve Csordás (a 14. percben és az 50. percben), Gajda (a 22. percben). Nagykanizsai FC-Royal- Goldavis Hévíz 2-4 (2-3) Nagykanizsa, 1000 néző. V.: Kassai. Gólszerzők: Nagy Cs. (a 37. percben), Lukács (a 45. per­cben), illetve Purt 3 (az 5. per­cben, a 17. percben és a 27. per­cben), Zugor (a 86. percben). Dorog FC-Szombathelyi Haladás VFC 0-3 (0-2) Dorog, 1300 néző. V.: Arany. Gólszerzők: Halmosi 3 (a 10. percben, a 15. percben és a 79. percben). ________ fenyő G ondolhattuk volna, ekkora hely nem lesz elég, hogy minden telefonunkat megmutass A legolcsóbb Westel mobil Alcatel OTC/SL" 6 900 A készülékek csak Westel előfizetői kártyával használhatók. ** Csak új Westel előfizetéssel, kétéves szerződéssel, amíg a készlet tart. Az összeg a kezdő részlet, amelynek befizetése után á készülék elvihető. Az árakhoz 24 havi törlesztőrészlet és ennek megfelelően 24x1375 Ft havi forgalmidíj-kedvezmény tartozik. További feltételek és információ: 1230 (a Westel hálózatából díjmentesen hívható), 265-9210, az üzletekben, illetve a Westel partnereknél, www.westel.hu ülestel [ a Kapcsolat j