Somogyi Hírlap, 2000. október (11. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-14 / 242. szám

10. oldal - Somogyi Hírlap SPORT 2000. Október 14., Szombat Ez később kevés lesz Klíma-Vili Purina Kaposvári KK-Soproni MAFC Roto-Elzett 75-48 (18-9, 17-15, 20-16, 20-8) Kaposvár Csak a győzelemnek örülhettek tegnap este a Klíma-Vili Purina Kaposvári KK játékosai. Sajnos, a mutatott (dobó) tel­jesítmény elmaradt a várakozástól. A sérült Mogyomssy és Szlávik T. nélkül kez­dett a vendégcsapat. Bizonyára ez a tény megzavarta őket, hiszen az ötödik percig nem tudtak a kaposvári kosárba találni. A ha­zaiak szorgalmasan gyűjtögették pontjaikat, így Sterbencz edző időkérésekor már 16-4-es eredményt jegyezhettünk fel. Ezt követően „talált” néhány pontot a SMAFC, ám mielőtt aggódni lehetett volna, Ivkovics és Simon állí­totta vissza a rendet. A második negyedre sort cserélt Földi edző, csak Ivkovics maradt hírmondónak a kezdőből. A védekezésben sorra szerte a labdákat a Klíma-Vili, de az el­lenakciók végén a pontatlan dobások miatt gyakran bosszankodhattak a nézők. Varva két triplájával zárkózott a Sopron, a hazaiak pedig még a gyűrűt sem találták el. Ezt már Földi Sándor sem hagyta szó nélkül, de a fél­időre csak kilenc pontos előnyt sikerült kihar­colni. A Somogyi Hírlap szünetben rendezett dobóversenyét Horváth Tamás (Rákóczi isko­la) nyerte. A folytatásban Nunnery lopott lab­dát és a kötelező zsákolással fejezte be akció­ját. A somogyiak védekezése továbbra is re­mek volt, így csak elvétve jutott a hazai gyű­rűbe a labda. A 25. percben már húsz, újabb per­cek múlva pedig már harminc pont volt a két csa­pat között a különbség. A soproniak belenyugod­tak a megmásíthatatlanba, a hátra lévő időben pe­dig már csak az volt a kérdés, vajon eléri-e az 50 pontot a SMAFC. Nem érte el... A szerdai budapesti mérkőzésen sem rukkolt elő pontos támadójátékkal a kaposvári együttes és ezúttal is csak a győzelem, ami menti a látottakat. Vitathatatlan, hogy az erősebb riválisokkal szem­ben nem lehet majd csak a védekezéssel nyerni. Már jövő vasárnap Debrecenben sem. így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 1100 néző. V.: Simó, Kékesi. Klíma-Vili Purina Kaposvári KK: Simon (8), Nunnery (13/3), Halimics (10/6), Füipovics (13), Ivkovics (17/3). Csere: Bencze (6), Varga R. (2), Gé­mes (4), Szőke (2), Ágfalvi (-). Vezetőedző: Földi Sándor. Ivkovics legalább ennyivel kiemelkedett a mezőnyből FOTÓ: TÖRÖK Soproni MAFC Roto-Elzett: Palotai P. (11/3), Pojbics (4), Vavm (15/6), Rasics, (2), Molnár (4). Csere: CsátaljayP. (5/3), Kotli (4), Szlávik B. (1), Palotai B. (-), Bánsz (2). Vezetőedző: Sterbencz Ta­más. Edző: Csiszár Szabolcs. Az eredmény alakulása: 5. perc (7-0), 8. perc (16-4), 14. perc (25-17), 22. perc: (49-26), 28. perc (51-34), 35. perc (68-43), 39. perc (73-48). Jók: Simon, Filipovics, Ivkovics, illetve Palotay R, Vavra. Földi Sándor: - A héten mutatottakból csak a győzelmeknek és a harcosságnak tudok örülni. Já­tékunk döcögősebb volt, mint az első két forduló­ban. Sterbencz Tamás: - Tartalékosán is jobban véde­keztünk mint eddig, ám a Kaposvár még kiválób­ban tette ezt és ez eldöntötte a találkozót. Ifjúsági mérkőzésen: Klíma-Vili Purina KKK-Soproni MAFC Roto Elzett 105-97 (24-14, 30-31, 25-25, 26-27) kun zoltán Lovassport Ifj. Kövy újabb sikere Bukarest ___________Röplabda____________ C utino leigazolható Kaposvár Kedvező hírről számolt be tegnap szerkesztőségünknek Laszczik Iván, a Kometa Ka­posvár SE klubelnöke. Meg­érkezett a Nemzetközi Röp­labda Szövetség (FTVB) állás- foglalása, mely szerint a ku­bai Jósé Alvarez Cutino le­igazolható. A kaposvári vezetők már nagyon várták ezt az okmányt és leszer- ződtetésének részleteiről nyom­ban megegyeztek a kubai feladó­val. Az ügy végére azonban még mindig nem kerülhet pont, hiszen a nemzetközi szövetség játékenge­délyét csak ezek után lehetett meg­kérni. Mindez újabb másfél hetet vehet igénybe. Probléma még az is, hogy Cutino csak egy hónapos magyarországi tartózkodási enge­déllyel rendelkezik. A Kometa ve­zetői felvették a kapcsolatot a ku­bai nagykövetséggel, hiszen sze­retnék elkerülni a havonta esedé­kes hosszabbítási procedúrákat. A ragadós példa Korai volt az örömünk, hogy a megyei bajnokságban zökkenő- mentesen mennek le a fordulók. Elég volt egy súlyosabb eset, az­tán megindult a lavina. Azt mondják, a példa ragadós. A ki­csik utánozzák a nagyot. A somo­gyi foci sem kivétel. A barcsiak úgy látszik „jeladók” lettek. A Segesd elleni meccsük utáni cse­tepaté volt ez a jpl Egy héttel ké­sőbb két osztállyal lejjebb ketten is reagáltak rá. Úgy látszik még mindenütt nem forrt el a must, Modellezés Sikeres évadzáró VÍZILABDA Nagykanizsán vendégszerepei ma a NOVA-Vízcoop Kaposvári Vízilabda Klub együttese. A fér­fi vízilabda OB II-es bajnokság harmadik fordulójában a - sze­zont jól kezdő - somogyiak két összecsapást vívnak majd. Előbb a Pápa SC, majd a nagy ri­vális CWG Nagykanizsa lesz az ellenfél. Utóbbi összecsapás mindkét csapat számára kiemelt jelentőségű, hiszen az ered­mény a csoportgyőztes kilétéről is dönthet. ■ Labdarúgás A Közép-, és Dél-somogyi öreg­fiúk labdarúgó-bajnokság zárá­saként Nagyatádon rendezték meg a Nagyatád 2000 kupa elne­vezésű kispályás tornát. A hat csapat viadalát a Nagybajom öregfiúk gárdája nyerte. A máso­dik helyen az iharosberényiek, a harmadikon pedig a csurgóiak végeztek. A házigazda atádiak a negyedik helyen zártak, a Ka­posvári Rákóczi és a Kadarkút együttesei előtt. * * * A Mézga Koto-Toyota Focisuli csapatai több bajnokságban is ér­dekeltek. Eredmények: Dunántú­li Focisulik bajnoksága (1988- 89): Paksi SE-Mézga Koto-Toyota Focisuli 2-3; (1990-91): Paksi SE-Mézga Koto-Toyota Focisuli 2-8. U13 NB I serdülő korosztály: Mézga Koto-Toyota Focisuli-Mo- hács FC 3-2. Baranya megyei Góliát bajnokság (1991/92): Mézga Koto-Toyota Focisuli-Me- csek Góliát Focisuli 5-0. U15 NB I serdülő bajnokság: Siófok FC-Mézga Koto-Toyota Focisuli 1-1. U14 NB I serdülő bajnokság: Siófok FC-Mézga Koto-Toyota Focisuk 4-0. * * * Az idén is megrendezik Kaposvár város teremlabdarúgó-bajnoksá­gát. A harmadik alkalommal raj­toló pontvadászat összecsapásait a Táncsics Mihály Gimnázium tornacsarnokában szerdán estén­ként játsszák. A mezőnyt eddig alkotó tíz együttes mellé a szerve­zők további négy gárda jelentke- zését fogadják el. ____________■ At létika A kaposvári Bárczi Gusztáv Ál­talános Iskola diákjai sikerrel szerepeltek a Baranya megyei Óidon megrendezett értelmileg akadályozottak regionális sport- versenyén. Az iskola diákjai fő­ként a 60 méteres síkfutásban, a kislabda-hajításban és a súly­lökésben jeleskedtek: 3 arany-, 3 ezüst-, 3 bronzéremmel, vala­mint egy 4. helyezéssel tértek haza. Felkészítő tanáruk: Golubics Zoltán. m Sikeresen szerepelt a Zselic-Farm díjugrató versenyzője, ifj. Kövy András a Bukarestben rendezett CSIO nemzetközi díjugrató verse­nyen. A négyfős válogatott ( Stróbl Dorottya, Túri József, Sós Attila, ifj. Kövy András) megnyerte a Samsung Nemzetek Díja csapat- versenyt. Ifj. Kövy András Suska nevű lovával a többi verseny­számban is kitűnően helytállt A nyitóversenyben hibátlan lovag­lással 95,01 mp. idővel lett negye­dik. A nagydíjban - amely egyben Eb-minősítő verseny is volt - szin­tén hibátlanul teljesített pályával ugyancsak negyedik helyezést ért el. Ezzel indulási jogot szerzett a jövő évi Eb-re. Kimagaslóan sze­repelt még Túri József, aki Ruttner Farm Nightlife és Agropoint Caletto nyergében két egyéni versenyszámot is nyert. A válogatott díjugratókat a ka­posvári közönség október 21-én láthatja a Lovasakadémián rende­zendő Zselic-Farm Kupa díjugrató szupergálán. Ä somogyjádi lovasszakosztály military versenyzője, Szabó Orso­lya Karlovy Varyban CCI verse­nyen vett részt. A pálya nehézsé­gére jellemző, hogy a 9 országból érkezett, 41 fős mezőnyből csak huszonötén tudták befejezni, pe­dig az indulók között volt az idei felnőtt Európa bajnokság bronz­érmese is. Orsi tisztes helytállás­sal a középmezőnyben végzett. A jó szereplés nem volt véletlen, hi­szen az idén az Országos Felnőtt Bajnokság „B” kategóriájában ezüstérmet, az Országos Középis­kolások Bajnokságán aranyérmet szerzett egyéniben és csapatban is. ■ Ruda Slaska, Budapest Balszerencsésnek és felemás versenyévadnak minősíti az ideit Bogdán Endre sokszo­ros bajnok autómodelle­zőnk. Ennek a versenyévnek a két utolsó megmérettetésé­re került sor felesége, Makó Anna és az ő számára. A Kaposvári Textiles-Kaposfil Klub versenyzői idei utolsó külföl­di meghívásuknak Lengyelország­ban tettek eleget. Ruda Slaska-i versenyen két magyar versenyző társaságában indultak a nemzet­közi mezőnyben. Az Eb-n meghi­básodott motorok felújítva ezúttal vizsgáztak ismét, így kiugró ered­ményre nem is számítottak. A 2,5- ös kategóriában Bogdán Endre harmadik, Bogdánná Makó Anna negyedik helye így jónak mond­Remélhetőleg minden - még fenn­álló - akadály elhárul és Cutino a külföldi összecsapásokon is pályá­ra léphet a Kometa színeiben. Közben a somogyiak lejátszot­ták második mérkőzésüket a cre- mai nemzetközi tornán. Montichiari-Kometa Kapos­vár SE 3-1 (23,19,-20,21) Az elmúlt szezonban az olasz bajnokság első négy csapata közé jutó, ezúttal CEV kupa résztvevő gárda az olimpián is résztvevő játé­kosokkal (Gerics, Mitkov, Lamber, Numerdoor) kiegészülve mérkő­zött meg a magyar bajnokkal. Kometa Kaposvár SE: Neizer, ár. Szajfalin, Pásztor, Waug Csi, Urfi, Bánhegyi. Csere: Zurka (liberó), Dávid, Kovács B., Bozó. Vezető­edző: Demeter György. Jók: Gerics, Numerdoor, Mitkcv, Lamber, illetve Neizer, Pásztor, Wang Csi. A torna legjobb feladó játékosá­nak Neizer Zoltánt választották. A Kometa KSE október 26-án, hazai pályán a Dunaferr ellen foly­tatja a bajnoki küzdelmeket, kun így aztán forrásban vannak az in­dulatok is. Emiatt egyidejűleg két pályán került megkurtításra a já­tékidő. Nem, nem, egyik helyen sem a játékvezető órája járt rosz- szul, hanem maga a játékvezető. Somogyjádon és Szőllősgyö- rökön egyaránt megkapta a ma­gáét a sípmester, sőt Győrökön még az asszisztensének is jutott belőle. A vizsgálat folyamatban. Tisztelt fegyelmi bizottságok, vé­ge hát a holt szezonnak. Lehet dolgozni. _______________jutási h ató. Ám Bogdán erős száma a tíz köbcentisek versenye, amelyben két már-már megnyert futamot a technika ördöge hiúsított meg. E versenyt követően idehaza a Budapest bajnokság volt a követ­kező állomás. A MOM klub által patronált verseny egyben pá­lyaavató is volt, így a hazai me­zőny krémje igyekezett részt ven­ni a sporteseményen, ahol a prí­met a fővárosiakon kívül Gyön­gyös és Kaposvár sportolói vitték a benevezett húsz modelljükkel. A Bogdán team javuló eredmé­nyekkel rukkolt ki. Huszonnyolc­szoros bajnok a 2,5-ös kategóriá­ban harmadik, a 10-esek úgyneve­zett „királykategóriájában” újabb bajnoki címet szerzett. Bogdánná Makó Anna a 2,5-ös mezőnyben a negyedik, a tízeseknél harmadik helyen zárta az idei versenyéva­dot. JUTÁSI Kézilabda NB II - férfiak Kikaptak a gazdászosok V-Tabac Pécsi KC- Kaposvári Gazdász 39-37 (21-17) A volt válogatott kézilabdázókkal kiálló - otthonában veretlenül me­netelő - pécsi gárda ellen vegyes védekezéssel kezdett a Gazdász. A gólveszélyesen játszó Füzesit Varga I. remekül kapcsolta ki, ám a zónázó kaposváriak között na­gyobb hely maradt az improviza- tív pécsi akciókra. A szintén ered­ményesen támadó gazdászosok az utolsó két percig döntetlenre álltak, ám ekkor ziccereket hibáz­tak, így vereséget szenvedtek. Kaposvári Gazdász: Szabadi - Magyar (8), Kovács (4), Varga K. (8), Hatvani (1), Varga I. (8), Csikel (5). Csere: Baranyai (ka­pus), Gálos, Gólyák, Leitner (3), Böröcz. Játékos-edző: Böröcz Zsolt. Jók: Varga L, Magyar, Csikel. Kaposvári Gazdász- Hőgyészi KK 22-32 (10-17) A kiválóan felkészített vendégek már 10-1-re is vezettek a Gazdász otthonában. A hazai csapat át­szervezése valamelyest segített, ám a támadások után a kapufa és a bordásfal továbbra is többször csattant, mint a nézők vastapsa... A küzdeni akarással ugyan nem volt gond, de a kulcsembe­rek mélyen tudásuk alatt teljesí­tettek. A jobban kézilabdázó tol­naiak diadala ilyen arányban is megérdemelt. Kaposvári Gazdász SE: Bara­nyai - Nárai, Varga I. (6), Varga K. (5), Gálos, Kovács (4), Csikel (2). Csere: Szabadi (kapus), Hat­vani (1), Leitner (2), Böröcz (4), Gólyák, Takács. Játékosedző: Böröcz Zsolt és Gólyák Zoltán. Jó: Böröcz. ■ Teremlabdarúgás Idegenben nyertek NB II Nyugati-csoport: Sunbody-Juno Hotel Knmárom­Interbeton KFC 3-5 (1-1) A siófokiak szereztek vezetést, a második félidő elején viszont for­dítottak a hazaiak. Ezt követően sem estek kétségbe a vendégek, akik Béres egyenlítő gólja után két perc alatt három gólt szereztek. Ezzel el is dőlt a találkozó, ugyan­is a hátra lévő időben a hazaiak erejéből már csak egyetlen találat­ra futotta. Komárom 200 néző V.: Hor­váth. Interbeton KFC: Brakszatorisz - Perger, Uchtenberger, Magyar, Ta­kács. Csere: Kresz, Élő, Béres, Far­kas, Horváth, Jager. Edző: Gruber György. Gólszerzők: Élő (2), Béres (2), Perger. Gruber György: Nehezen len­dültünk játékba, de végül megér- demelten nyertünk. keszthelyi Nemcsak pontokat vesztettek Kaposvár A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság október el­sejei fordulójának legvas- kosabb meglepetése a bar­csiak Segesdtől elszenve­dett otthoni veresége volt. Ám a hazaiak mellett a mérkőzés egyik zászlólen­gető je sem úszta meg vere­ség nélkül. Mi is történt? 2-1-re vezettek a segesdiek, amikor az utolsó percben a barcsiak megszerez­ték a kiegyenlítő gólt. Am csak hitték, mert Ferencz Norbert asz- szisztens zászlaja lest jelezve a magasba emelkedett, így aztán Král Lajos a mérkőzés bírája ér­vénytelenítette a gólt. Ferencz Norbert egyéni tragédiája, hogy mindez az utolsó percben tör­tént, így aztán a mérkő­zés röviddel későbbi be­fejezésekor még frissek voltak a hazai indulatok. Nagy tumultus támadt, a partjelző és a bíró min­dent kapott, csak jó szót nem. A barcsi tréner is alaposan megmondta a magáét a két „illetéke­seknek”. Azonban né­hány néző ennyivel nem elége­dett meg, körbefogták a partjelzőt és hiába igyekeztek őt kimenteni a védelmére siető rendezők, le- köpdösték és saját bevallása sze­rint ütést is kapott a fejére. Csak nehezen állt helyre a rend. Az ügyet e héten csütörtökön tárgyalta a SLASZ fegyelmi bi­zottsága. A barcsiak elismerték a történteket és sajnálkozásuk­nak is hangot adtak. E gesztust a fegyelmi bizottság enyhítő kö­rülményként értékel­te és az alábbi hatá­rozatot hozta. A klub a hátralevő hazai mérkőzéseire saját költségén ellenőrt köteles fogadni, a rendezői létszámot pedig tizenöt főben határozta meg a bi­zottság. A játékoski­járó lefedéséről is döntés szüle­tett (ennek határideje a jövő ta­vaszi rajt) és százötvenezer fo­rint büntetés megfizetésére is kötelezték a klubot. A játékve­zetőkkel perlekedő Csordás Ist­ván edző - miután vele hasonló eset még nem fordult elő - írás­beli figyelmeztetésben része­sült. A fegyelmi tárgyalás után a barcsiak lemondtak fellebbezési jogukról, így a határozat jog­erős. JUTÁSI