Somogyi Hírlap, 2000. október (11. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-30 / 254. szám

2000. Október 30., Hétfő S P O R T Somogyi Hírlap - 9. oldal Teke A férfi Szuperligában: Kaposvári TK-MTE Makk TC (Mosonmagyaróvár) 6:2 (5316:5118) Eredmények: Páll 885 - Csillag 853 Oláh 858 - Nagy 876 Németh 867 - Gosztola 815 Illés 881 - Mészáros 829 Székelyi 876 - Keszőcze 872 Mándli 949 - Lampert 873 A Kaposvári TK csapatának j közepes teljesítmény is elég volt ahhoz, hogy fölényes, csaknem 200 fa különbségű győzelmet arasson az újonc mosonmagya­róvári együttes ellen. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposvári TK-MTE Makk TC (Mosonmagyaróvár) 1:3 (1561:1620) A kaposvári együttesben Kálny 829, Kása pedig 732 fás eredményt ért el. MIKLÓS A férfi NB l-ben: Kaposvári Közutasok SE- Bp. Chinoin SC 6:2 (4233:4055) Eredmények: Lapat 695 - Bálint 641 Horváth L. II. 730 - Túri 717 Magyar 637 - Kovács 685 Varga J. 702 - Dénes 699 Kiss N. 726 - Bakity 631 Horváth L 743 - Venter 682 A jól játszó Kaposvári Köz­utasok SE együttese 700 fa felet­ti átlageredménnyel, egyben új pályacsúccsal - ami öt fával jobb a réginél - nyert a Bp. Chinoin SC csapata ellen. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposvári Közutasok SE- Bp. Chinoin SC 3:1 (1288:1279) A kaposvári együttesben Kiss T. 659, Doma pedig 629 fás eredményt ért el. schleining Egy óra sem kellett Nafa RC Kaposvár-Zalaegerszegi TE RC 3-0 (16, 29, 17) Tóth Tamásnak nem okozott gondot a zalaegerszegi sánc fotó: török anett Kaposvár Kötelező győzelmet aratott szom­baton hazai pályán a Nafa RC Ka­posvár NB I-es férfi röplabdacsa­pata a Zalaegerszegi TE RC együt­tese ellen; a második játszma ugyan egy kicsit elhúzódott, a so­mogyi együttes azonban így is röpke egy óra elteltével pontot tett a találkozó végére. A nyitójátszmában úgy tűnt, hogy ég és föld különbség van a két csapat kö­zött; a vendég zalaiaknak - akik mindössze egyetlen cserejátékossal jöttek Kaposvárra - nemcsak a nyitás­fogadással gyűlt meg a bajuk, hanem jó pár alkalommal az is megoldhatat­lan feladatot jelentett számukra, hogy egyszerűen csak átnyissanak ellenfe­lük térfelére. A második szettben aztán vagy a Zete javult fel, vagy pedig a Nafa eresz­kedett le a vendégek szintjére, de tény; ritka szoros és kiegyenlített volt a küz­delem, s rengeteg a hiba mindkét olda­lon. A zalaiak többször is játszmalab­dához jutottak, Porkolábék azonban szerencsére mindig tudtak korrigálni. Az utolsó, harmadik játékrészben aztán újra nyo­masztó fölénybe került a kaposvári alakulat. Egyre nagyobb lett a különbség a két csapat között, miköz­ben a Nafa RC Kaposvár valamennyi cserejátékosa lehetőséget kapott. Annak ellenére, hogy a második játszma elhúzódott, a kaposvári együttes így is röp­ke egy óra alatt pontot tett a mérkőzés végére, s hoz­ta a számára kötelező győzelmet a valaha Extraligá­ban is szerepelt Zalaegerszegi TE RC ellen. így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 100 néző. V.: Vasák, Hernádi. Nafa RC Kaposvár: Farkas L, Nyári, Tóth T., Er­dei, Hegyi, Porkoláb. Csere: Torma, Jezeri, Rengel, Farkas R„ Szentes (liberó). Játékosedző: Jezeri Tibor. Zalaegerszegi TE RC: Markó, Tóth P, Horváth T„ Gerencsér, Horváth Cs., Mózer. Csere: Fridrich. . Játékosedző: Markó Gábor. A játszmák alakulása. 1. játszma: 5-1,10-7,15-9,20-14,25-16. 2. játszma: 4-5,10-9,13-15,18-20,24-25, 31-29. 3. játszma: 5-3,10-4,15-7,20-13,25-17. Jók: Tóth T„ Hegyi, Porkoláb, Jezeri, illetve Hor­váth Cs., Mózer, Markó. Jezeri Tibor: - Nem játszottunk ugyan jól, a fel­adatunkat azonban - azaz a kötelező győzelmet - sikerrel teljesítettük. Vasárnap délután a Szolnoki Titász RK elleni találkozón is szívesen kiegyeznék egy hasonló eredménnyel... Markó Gábor: - Az egyik centerünk sajnos nem tudott velünk eljönni Kaposvárra, így kényszerű­ségből egy teljesen új szerkezetű csapattal játszot­tunk. Ez azonban nem (lehet) mentség arra, hogy nagyon rosszul fogadtuk a nyitásokat, s ez megha­tározta az egész mérkőzést. Nyári Tivadar, a Nafa RC Kaposvár elnöke: - Ha nem is volt egy szépségdíjas mérkőzés, a lényeg, a győzelem azonban megvan. ______ fenyő gábor E lverték a listavezetőt Nafa RC Kaposvár-Szolrtoki Titász RK 3-1 (-24, 19, 25, 22) Kaposvár így játszottak Eddig ahány mérkőzést csak játszott, azt mind meg is nyerte a listavezető Szobioki Titász RK NB I-es férfi röplabdacsapata - egészen a tegnap esti Nafa RC Kaposvár elleni derbiig. Parádésan kezdett a kaposvári együttes; a Nafa-játékosok irgalmat­lan szőnyegbombázás alá vették a szolnokiak térfelét, s így gyorsan tisztességes előnyt szereztek. Ez­után feljött a jól mezőnyöző, rutinos játékosok alkotta Szolnoki Titász RK, s ha némi szerencsével is, de a vendégek kerültek ki győztesen a nyitójátszmából. Nagy és kiegyenlített ütközetet hozott a második játékrész, egyik csapat sem tudott meglépni az ellen­felétől. A játszma első felében a Nafa RC kapaszkodott a Szolnok után; a szett második részében viszont na­gyot változott a helyzet, s a remekül játszó kaposváriak egyenlítettek. Elképesztő csatát hozott a har­madik játékrész is, mindkét csapat játékosainak alaposan meg kellett izzadniuk minden egyes pontért. Hol a hazaiaknál, hol pedig a vendé­geknél volt az előny. Végül úgy nyert a kaposvári társulat, hogy ellenfelé­nek volt játszmalabdája. A negyedik, utolsó szettben az­tán pontot tett az összecsapás végé­re a Nafa RC együttese. Szinte végig a vendég szolnokiak vezettek; Jezeriék a lehető legjobbkor, azaz a hajrában vették át a vezetést, s végül hatalmas, csaknem másfél órás csa­tában diadalmaskodtak. Tegnap este a somogyi megye- székhelyen véget ért a listavezető Szolnoki Titász RK veretlenségi so­rozata; a végig nagy lelkesedéssel és elszántsággal játszó Nafa RC Kapos­vár megérdemelten győzte le jó ne­vű ellenfelét. Kaposvár, városi sportcsarnok, 100 néző. V.; Kisházi, Tomanóczy. Nafa RC Kaposvár: Farkas L, Nyári, Tóth T„ Erdei, Hegyi, Porko­láb. Csere: Jezeri, Torma. Játékosedző: Jezeri Tibor. Szolnoki Titász RK: Surúnyi Sz„ Juhász Gy„ Rapi, Szegedi, Pénzes, Gulyás. Csere: Létai (liberó), Csor­dás. Edző: Surányi Márton. A játszmák alakulása 1. játszma: 5-2, 10-4, 15-14, 20-19,24-26. 2. játszma: 4-5, 8-10, 15-14, 20-17,25-19. 3. játszma: 5-3, 8-10, 15-14, 20-19,24-25,27-25. 4. játszma: 2-5, 6-10, 14-15, 19-20,25-22. Jók: Porkoláb, Tóth T., Erdei, illet­ve Pénzes. Jezeri Tibor - Szombaton este a Zalaegerszeg elleni meccs után azt mondtam, hogy egy hasonló ered­ménnyel a listavezető, veretlenül menetelő Szolnok ellen is kiegyez­nék. Egy játszmát tévedtem... Surányi Mártán: - Egyszerűen nem ment a játék, aminek vereség lett a vége. Ha a csapat a valós tudá­sának megfelelően szerepel, nem lett volna semmi gond. Albertus József, a névadó Nafa tu­lajdonosa: - Megérdemelt győzel­met arattunk a Szolnoki Titász RK ellen, le a kalappal a fiúk előtt! FENYŐ GÁBOR További eredmények: Veszprém RC-Szolnoki Titász RK 0-3 (-16, -18, -18) Dági SE-LRI-Malév SC 3-0 (17,18,18) MAFC-Testnevelési Egyetem 3-1 (-18,23,20,24) HullámPack-Dunaújváros­Keszthelyi Georgikon DSE 3-1 (15,22,-28,19) Vereség öt játszmában Kazincbarcika-Kometa Kaposvár SE 3-2 (20, -22, 18, -23,13) Kazincbarcika '9V játszottak Tegnap este Kazincbarci­kán nagy csatában, ötjátsz- más mérkőzésen maradt alul a hatszoros bajnok és kupagyőztes Kometa Kapos­vár SE férfi röplabdacsapa­ta, de így is őrzi a bajnoki tabellán az első helyét.- A nyitójátszmában sajnos rosz- szul fogadtuk a nyitásokat, sokat hibáztunk; mindkét csapat meg­lehetősen idegesen játszott, azonban a Barcika jól ki tudta használni a hazai pálya előnyét, és magabiztosan nyerte az első szettet - mondta a találkozó után Demeter György, a Kometa Ka­posvár SE mestere. - A folytatás­ban aztán - miközben a kubai Jose Alvarez Cutinót az eltiltását letöltött Neizer Zoltán, Dávid Zoltánt pedig a kínai légiós Wang Csi váltotta fel - már sokkal job­ban nyitottunk, s döntőnek bizo­nyult, hogy sáncban meg tudtuk fogni az ukrán Valerij Kopilovot és Csíkos Gábort. A harmadik já­tékrészben aztán - kihasználva a hibáinkat - gyorsan 6-0-ra elhú­zott a kazincbarcikai együttes. Innentől kezdve már csak ka­paszkodtunk az ellenfelünk után, s bár 17-17-nél sikerült be­fognunk őket, a hajrá újra a haza­iaké volt. A negyedik szett óriási csatát hozott, amelyben végig mi vezettünk egy-két ponttal. A szett végén ugyan feljött a Barcika, de mi összpontosítot­tunk jobban, s így sikerült egyen­lítenünk. A mindent eldöntő ötö­dik, rövidített játszmában végig fej-fej mellett haladt a két csapat. 13-13 után aztán a hazaiak jutot­tak ponthoz, majd egy óriási lab­damenet végén pontot tettek az egy óra és 50 percig tartó össze­csapás végére. Kazincbarcika, sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Bodrogi, Csiz­máink. Kazincbarcikai Vegyész RC: Nagypál, Csíkos, Polencsik, Kopilov, Bencsik, Szarancsuk. Csere: Bagó (liberó), Kárpáti, Tóth G. Edző: Torna Sándor. Kometa Kaposvár SE: Cutino, dr. Szajfulin, Pásztor, Dávid, Urfi, Bánhegyi. Csere: Zarka (li­beró), Neizer, Wang Csi, Kovács B. Edző: Demeter György. Jók: Nagypál, Kopilov, Szarancsuk, Csíkos, illetve Wang Csi, Pásztor. FENYŐ A másik mérkőzésen: Nyíregyházi VSC Szabolcs-Gabona- DunaferrSE 3-0 (11, 21,25) A Medikémia-Papiron SC Sze­ged-Kecskeméti RC mérkőzést ma délután 17 órakor játsszák. ■ A bajnokság állása: 1. Kometa Kaposvár SE 5 3 2 13- 9 8 2. Nyíregyházi VSC 5 3 2 11- 9 8 3. Kazincbarcikai VRC 5 3 2 11-10 8 4. DunaferrSE 514 4-12 6 5. Medikémia-Szeged 3 2 1 7-5 5 6. Kecskeméti RC 3 12 5-64 KOMETA 99 KFT 7400 KAPOSVÁR, PÉCSI ÚT 67-69. Somogyi Hírlap előfizetéssel! November 13-tól hetente 4 db Alcatel Dual Band mobiltelefon készüléket és előfizetést, valamint karácsonyra fődíjként egy Nokia 7110-es készüléket (HlDomino csomaggal sorsolunk ki a Somogyi Hírlap előfizetői között! LIHIIH Kaposvár, Széchenyi tér 1 ■B 82/414-900 30/90 09 029- kihangosítás -SMS - óra- találkozó programozás - dátumkijelzés - 130 óra készenléti és 4 óra 45 perc beszélgetési idő - ceruzaelemmel is működtethető stb... NOKIA "7110 kétnormás lefedettség vibrációs hívásjelzés - szótár adatbázis - telefax és e-mail funkciók - internet hozzáférés - nagy méretű kijelző - hatalmas memória - naptár - stb... Akciónkkal kapcsolatban hl Í/JO ingyenes telefonszámunkat: 06-80-B00-434, kézbesítőnket! vagy Somogybán otthon vagyunk! Labdarúgás A Magyar Televízió Sportosztálya második alkalommal rendezte meg egyszerre két helyszínen, Ko­máromban és Szőnyben az Öcsi Kupa kispályás labdarúgó-tornát az 1989 január 1-je után született gyermekekből álló csapatok szá­mára. A somogyi színeket képvise­lő Kaposvári Mézga KOTO-Toyota Focisuli Klub a 16 csapat közül (két győzelemmel, egy döntetlen­nel és ugyancsak két vereséggel) az előkelő ötödik helyet szerezte meg, megelőzve olyan nagy múltú csapatokat, mint például a Ferenc­város, a Pécs és a Diósgyőr. Eredmények: Kaposvári Mézga KOTO- Toyota Focisuli Klub- BVSC-Zugló FC 0-0 Kaposvári Mézga KOTO- Toyota Focisuli Klub- Komárom megye válogatottja 6-0 Gólszerzők: Radó 2, Gosztonyi, Filipó, Barczi, Rétsági. Kecskemét-Kaposvári Mézga KOTO-Toyota Focisuli Klub 2-1 Gólszerző: Radó. Kaposvári Mézga KOTO- Toyota Focisuli Klub-Szolnok 2-1 Gólszerzők: Radó, Gosztonyi. MTK-Goldball- Kaposvári Mézga KOTO- Toyota Focisuli Klub 4-2 Gólszerzők: Gosztonyi, Radó. FENYŐ Totó 1. Bremen-Bayern München 1-1 X 2. Dortmund-Kaiserslautem 1-2 2 3. Frankfurt-Freiburg 3-0 1 4. Rostock-Wolfsburg 1-1 X 5. Unterhaching-Hamburg 2-1 1 6. Schalke 04-Leverkusen 0-0 x 7.1860 München-Hertha BSC 0-1 2 8. FC Köln-VfB Stuttgart 3-2 1 9. Mannheim-Mönchengladbach 4-0 1 10. Stuttgarter Kickers-Duisburg 0-0 x 11. Ipswich Town-Middlesbrough 2-1 1 12. West Ham-Newcastle 1-0 1 13. Liverpool-Everton 3-1 1 A pluszmérkőzés: 14. Bradford-Leeds 1-1 X