Somogyi Hírlap, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-01 / 77. szám

10 ★ LABDARÚGÁS ★ 2000. április 2. NAGY KAMPÁNY. KIS FOCI Hajtottak a gyerekek, ám a futó­versenyt rendre a nyírségiek nyerték. Színvonal A magyar-lengyel válogatott meccs­hez képest ez százszor jobb volt. Hangulat A hazai B-közép tagjai 90 per­ces énekórán vettek részt, s a népköltészetben is jeleskedtek: „Piros-kék a mi színünk, piros-kék az istenünk.” Látványosság A gólok kétségkívül ebbe a kategó­riába tartoztak. Játékvezető Nem lett volna ennyi szabálytalan^^/ ság, ha a spori egy félidővel hama­rabb veszi elő a pirosat. _________________ í gy osztályzu.nk mi 1= ha beadják egy lónak, belepusztul 2= izlandi másodosztály szintű I 3= sokat erről sem beszélünk 4= itthon meglepően jó 5= ujjé, feltámadt a magyar foci 6= ütötte a vb-döntőt Nyírség-Ferencváros 3-0 (3-0) Nyíregyháza, 12 000 néző, vezette: Szabó Zs. Nyírség: Celeszki - Ács, Szatke, Nagy S. (Gerliczki, 89.) - Turóczi, Kondora, Dican, Karkusz - Csernyijenko, Novák, Kocsis. Edző: Őze Tibor. Ferencváros: Szűcs L. - Szűcs M., Lakos, Nagy N. (Crnomarkovic, 26.) - Kriston, Csoknay, Bárányos (Váczi, a szünetben), Fűzi (Földvári, a szünetben), Vén - Horváth, Tóth. 1-0: Szatke (21.), 2-0: Csernyijenko (39.), 3-0: Csernyijenko (43.). Gólok: 1-0: Szatke (21.), 2-0: Csernyijenko (39.), 3-0: Csernyijenko (43.). Kiállítva: Tóth (83.)._____________________________ Míg a fradisták pénteken Fehérgyarmaton a politikai kampány részeként bemutató edzést tartottak, addig a nyíregyházi focis­ták a női röplabdamérkőzést tekintették meg. Mi több, kiszurkolták a csapat Interliga-győzelmét. Tegnap viszont a röpis lányok adták vissza a kölcsönt, minthogy ezúttal ők szurkolták ki a fiúk győzelmét. Mellettük persze a Ferencváros elnöke, Torgyán József is kilátogatott a forduló ösz- szecsapására, ám megjegyezhetjük: csapa­ta a bemutató edzés után legfeljebb bemu­tató meccset játszott... Legelőször Nagy Sándor egy jól eltalált szabadrúgással kínálta meg a vendégek ka­pusát. A 20. percben Kondora 20 méteres lövésével melegítette tovább Szűcs hálóőrt, majd perccel később, a sokadik szöglet után Novák csavarta be a labdát Szatkénak, aki két méterről bepofozta a labdát a kapu­ba (1-0). Más kérdés, a lefújás után kide­rült, hogy a látszat néha, mint a jelen eset­ben is csal, mert a gólszerző nem Szatke, hanem a Lakos volt, aki öngólt vétett. „Szí­vesen lettem volna gólszerző, ám Lakos megelőzött” - mondta a meccs után Szatke. - A műsorközlő ugyan engem nevezett meg, de tévedett, nem értem a labdához. ” Ezután Csernijeko kétszer is bólintott. Először a 39. percben Kocsis beadása után csúsztatta a zöld-fehér hálóba a labdát (2-0), majd Novák szöglete után stukkóba 'a lab­dát a helyére (3-0). A fejlemények láttán a Fradi-szurkolói kemény mag csendesebbre vette a figurát. A biztos hazai vezetés után aztán felébred­tek a fővárosiak is, de az első játékrészben végig kulturáltan futballozó és irányító nyírségiekkel nemigen tudták felvenni a tempót. Fordulás után is úgy folytatódott min­den, ahogy azt a Nyírség korábban abba­hagyta. Az 55. percben Novák két gólpasz- sza után belőhette volna a negyedik hazai találatot is, ám a zöldek helyett a kapufa hárított. Nem sokkal a lefújás előtt a nyír­ségi Nagy Sándor szabálytalanul szerelte Tóth Mihályt, aki ezen annyira felindult, hogy megütötte a hazai focistát, amiért ki­állították. Ezzel a győzelemmel a Nyíregyháza a hazai pályán 14 mérkőzés óta veretlen. Pokrovenszki Gergely Bárányos: egy félidő a pokolban - aztán zuhanyozó LISZTES KÉRŐJE A CELTA ÉS A BETIS Miután Lisztes Krisz­tián még mindig nem írta alá stuttgar­ti szerződéshosszab­bítását, sokasodnak a középpályás után érdeklődők. Kriszti­án tehát szemezget­het, de legalábbis nyugodtan várhat a legideálisabb aján­latra. A hétközi válo­gatott meccset (Magyaror- szág-Lengyelország 0-0) a tö­rök Fenerbahce szakértője is megnézte, ám a Debrecenben Lisztest hiába ölelgetik, egyelőre nem írt alá Stuttgartban látottak alapján nem biztos, hogy hazatérvén dicshimnuszt zengett róla.- Még néhány hétig várok, s csak azután döntök - mérle­gelt a Németországban tele­fonon utolért Lisztes. - A g Stuttgart az előző kontrak- 5 tushoz képest előnyösebb 2 feltételeket kínált, ám meg- I kerestek más csapatok is. | Konkrét neveket egyelőre nem mondanék, de hamaro- 5 san mindenre fény derül. Információink szerint a spanyol Celta Vigo és a Betis Sevilla megfigyelője is járt már Stuttgart-meccsen. Kifejezetten Lisztes-nézőben. Sz. T. Tóth Mihály: csak a Fradi érdekel Tóth Mihály befutott. Persze a Fradi középcsa­táraként nem nehéz, hi­szen akkor is beszélnek róla, ha a kaput sem ta­lálja el. Úgy meg pláne, ha minden fordulóban gólt vág. Tóth jelenleg 14 gólnál tart, s csak kettő­vel marad el a góllövőlis­ta vezetőjétől, a dunafer- res Tökölitől.- A Fradiról köztudott, hogy tavasszal mindig jobban játszik - árulta el a csapatot övező titkok egyikét a csatár. - Ugyan­is eddigre helyrerázódik minden. Mentálisan és fizikálisán is fejlődtünk, s kétségtelen, a szeren­cse is mellénk szegődött: ha a kilencvenedik perc­ben rúgunk egy kapufát, akkor onnan csak befele pattanhat a labda... Jóllehet, mindezt a le­gendásan harmatos őszi szereplés aligha sejtette. Tavaly nyáron ugyanis Tóth Mihály (Bárányos Zsolthoz és Szűcs Lajos­hoz hasonlóan) jobbára a szerződése körüli her­cehurcával, mintsem a focival volt elfoglalva.- Két héttel a bajnoki nyitány előtt estünk be. Nem ismertünk a társa­kat, a csapat játékát, s az erőnlétünk igencsak megsínylette, hogy az alapozáson sem tudtunk rendesen részt venni. A gyengébb játék nem tett jót Tóth önbizalmá­nak. A szurkolók elővet­ték, többször piszkálták, de erre számított, hiszen az Üllői úton a győzelem minimális elvárás.- Megértettem a druk­kerek kifakadását, mert tényleg rosszul játszot­tunk, s borzasztó érzés, hogy hétről hétre keve­sebben voltak. Annak idején, amikor a Kispest színeiben az Üllői úton fociztam, rendre telt ház volt. Jó lenne, ha zöld-fehérben is annyi ember előtt léphetnék pályára. Féltérden, de törve nem A 26 éves támadó a Fradi előtt a francia Metzben, a belga Ekerenben és Tunéziá­ban is szerepelt. A legna­gyobb hatást a francia futball gyakorolta rá, mint mondta, egyszer szívesen visszatérne.- Mindenhol csak cse­reként számítottak rám, s ha nem is nyújtottam kiemelkedőt, legalább megismerkedhettem más focikultúrákkal. Re­mek feltételek között próbálkozhattam, s rám a Metz tette a legjobb be­nyomást, együtt játsz­hattam például a későb­bi világbajnok Robert Piresszel. De ez már a múlt, pillanatnyilag csak a Fradi érdekel. Szerin­tem vagyunk olyan erő­sek, hogy ha a becsúsz­na néhány váratlan vere­ség, akkor is talpra tud­nánk állni. Erre a nyírségi vereség után szükség is lesz. Szabó Tamás Dunakeszin hetek óta nincs fizetés Ismét kihagyta Détári Dunakeszin újra áll a bál. Az NB l-es gár­da egykori vi­lágválogatott­ja, Détári La­jos március 22-e óta nem volt edzésen, és kihagyta a legutóbbi bajnokit is. Tudni­illik a játékosok két hete nem kaptak fizetést. Sallai Tibor, a csapatot működtető kft. igaz­gatója szerint azonban a hely­zet nem súlyos.- Valóban nem volt fizetés, de hogy miért nem, az a klub belügye. Annyit mondha­tok, adósságainkat hamarosan rendez­zük. Különben is szerintem a magyar vi­szonyokhoz képest ez még mindig tart­ható állapot. Persze ezt nem mindenki gondolja így. Détári Lajos például amondó, ha egy per­cet késnek a fizetéssel, már az sem elfo­gadható.- Ha a szerződés azt rögzítette, hogy ötödikén jár a fizetés, akkor engem nem érdekel, hogy máshol mi a helyzet - mondta Détári. - A magyar fociban végre el kellene jutni odáig, hogy amit szerző­désben vállalnak, azt teljesíteni is kell, s a bérekkel nem lehet késni. Elárulom, nem vagyok, de nem is akarok ehhez hozzá­szokni. Ha valakivel tárgyalok és meg­egyezünk, akkor az a minimális elvárás, hogy mindketten betartjuk a megbeszél­teket. Úgy hiszem, ha sztrájkolni kezde­nének azok a focisták, akiknek tartoznak, megbénulna a futball. Jó lenne, ha a játé­kosok érdekeit végre egy szervezet is kép­viselni tudná, s a sportolók védelmet kap­nának a hasonló szituációk ellen. Détári egyébként tegnap a Csepel elle­ni bajnokin sem lépett pályára. A csapat azonban nélküle is nyert 1-0-ra. (szabó) PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK Vác-Haladás 2-4, ZTE-Vasas 0-0 Debrecen-Nagykanizsa 3-0 (2-0) Debrecen, 2500 néző, vezette: Hanyecz Debrecen: Fekete - Bodnár, Vadicska, Zahorecz, Szathmári - Bernáth, Sándor (Ko­vács 77.), Böőr - Kerekes, Siklósi, Sabo (Ulveczki 65.). Edző: Garamvölgyi Lajos. Nagykanizsa: Gelencsér - Pálfi, Szalai, Mikler (Pongrácz a szünetben) - Popovics, Agics - Farkas, Svélecz, Vislovics Gordian (Balogh 67.), Purt (Papp 60.). Edző: Németh Lajos. Gólok: 1-0: Kerekes (20.), 2-0: Kerekes (28.), 3-0: Kerekes (75.). Kiállítva: Szalai (42.). Pécs-Győri ETO 1-1 (0-1) Pécs, 2000 néző, vezette: Juhos Pécs: Sólyom - Varga Ernő - Németh, Dienes- Gálffy, Varga Endre (Földvári 72.), Sipos, Puskas, Kardos - Gera (Popovics 76.), Király (Toldi 81.). Edző: Szapor Gábor. Győr: Posza - Böjté, Győri, Bajusz (Vámosi a szünetben) - Mracskó (Vayer 80.), Csiszár, Kiser, Erős G. (Baumgartner 69.), Vasas - Herczeg, Ferenczi. Edző: Garami József. Gólok: 0-1: Ferenczi (16.), 1-1: Gera (67.). Diósgyőr-Siófok 0-0 Diósgyőr, 3000 néző, vezette: Dubraviczky Diósgyőr: Nagy Z. - Kunzo, Pozder, Harnócz- Szakos, Filipovics, Lippai, Vitelki, Kákóczki- Frunza, Barva (Herczku, 57.). Edző: Varga Zoltán. Siófok: Bíró - Juhász, Bimbó, Soós - Zabundu (Jerson, 66.), Babos, Kovács B., Grósz, Hanák - Kulcsár, Földes G. Edző: Mé­száros József. Dunaferr-Kispest 2-0 (0-0) Dunaújváros, 4000 néző, vezette: Ábrahám Dunaferr: Rabóczki - Kiss, Salamon, Éger, Kóczián - Zavadszky, Jaki, Lengyel (Mozgovoj, 75.), Rósa H. - Tököli, Nagy T. (Komódi, 60.). Edző: Egervári Sándor. Kispest-Honvéd: Vezér - Szekeres J., Lőrincz, Medgyesi - Dubecz, Téger, Csábi, Szabó T. (Szekeres Zs., 62.), Fűzi K. (Pintér, a szünetben) - Piroska (Németh N., 77.), Hor­váth. Edző: Reszeli Soós István. Gólok: 1-0: Jákl (54.), 2-0: Kiss Gy. (59.). Újpest-Tatabánya 0-1 (0-0) Szőnyi út, 2000 néző, vezette: Hajdó Újpest: Bíró - Kovács B., Szlezák, Kiskapusi, Szélesi - Pető, Dvéri, Zimmermann (Csillag, a szünetben), Tóth N. - Waltner (Térjék, 61.), Kovács Z. Edző: Várhidi Péter. Tatabánya: Géléi - Hornyák, Mészöly, Szal­ma, Virág - Kiss (Szentjobbi, 67.) Árki, Goncalves (Kovács A., 70.), Zsivóczky - Nagy (Tüske, 83.), Vincze. Edző: Kiprich József. Gól: 0-1: Vincze (56.). A PNB állása 1. Dunaferr 23 15 7 1 51-19 52 2. Vasas 22 14 3 5 44-20 45 3. MTK 22 12 7 3 42-19 43 4. Debrecen 23 10 7 6 33-26 37 5. FTC 23 9 7 7 43-28 34 6. Tatabánya 23 8 10 5 23-28 34 7. ÚiDest 23 9 6 8 41-32 33 8. Nyíregyháza 23 9 D 9 27-33 32 9. Cvőr 22 8 ’/ 7 35-23 31 10. Zalaegerszeg 22 7 10 5 23-14 31 11. Kispest 23 7 6 10 21-31 27 12. Pécs 22 6 9 7 24-35 27 13. Nagykanizsa 23 5 7 11 19-31 22 14. Haladás 22 6 3 13 24-36 21 15. Diósgyőr 23 5 6 12 21-39 21 16. Siófok* 23 5 5 13 16-37 17 17. Vác FC 22 2 5 15 19-55 11 * A Siófoktól három pont levonva. A góllövőlista élcsoportja: 16 gólos: Tököli (Dunaferr), 14 gólos: Tóth M. (FTC), 12 gólos: Horváth P. (FTC). Kettesben a lehetőségek vonalán! Lágyaknak a hívás alapdíjas: : .488-5603 ., la la tagszám an Fiúknak: 06 90 230-717 A Wv«U d*» 99 rt+öju/pcrc«6.6G T Ätctejwwnt« ne*AM»Ko21.2M»2,63 k&rutefcbfl, ráfttcbjíir#, nySvtmet o*cm kéaöWtrSl ssmjiWMSsímmtmáa ÚTMUTATÓ SORSELEMZÉS TRRO.T KÁRTYÁVAL HERCZEG KATA SEGITSE6EVEL 106-90-230 391 IIEUCZEG KATI ASZTROLÓGUS VONALA 0MM3MÍ1 j N4M3M07 *1® 0HM3MW ; tHM3WMM«IÍ 0MM3MM1 0MM3MW KIK 0M0-23MM1 OMM3M10 Ki mm 0MM3M05 j »MMJMIlWi Él 0MM3MW i 0HMJM1? KUK Éjjel-Nappal hívható! A hívás díja 99 Ft+áfa percenként+6.60 Ft +áfa kapcsolási díj Axei Sprinpr-fatyHt Kiadói Kft. AwSotei 1519 Bf. Pf: S91 TaL 488-56)5