Somogyi Hírlap, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-01 / 77. szám

2000. április 2. ★ SPORT ★ 11 Vezet a Szolnok Szolnok-Klíma-Vill Purina KKK 95-74 (51-37) Az NB I „A” csoportos férfi kosárlabda­bajnokság legjobb négy közé jutásért zajló rájátszásának harmadik mérkőzé­sén lépett pályára tegnap este Szolno­kon a Klíma-Vili Purina Kaposvári KK j együttese. Benczéék 21 pontos veresé­get szenvedtek, ami azt jelenti, hogy a két együttes párharcában a Tisza-parti gárda 2-1-re vezet. \ Óriási érdeklődés mellett kezdőc^ött a talál­kozó. A nézőtéren csakhamar megteltek a lépcsősorok és az ideiglenesen a karzatra eszkábált lelátók is. Az elmúlt napok sérült­jei közül mindkét csapat játékosai felépültek, de a vendégek kezdőötösében Benczét az amerikai Slone váltotta fel. Elsőként Filipovics kísérletezhetett kosár­szerzéssel - méghozzá két büntetőből. Orosz duplája, Madison szabaddobásai, majd Kar­ner triplája már a vendég kaposvári együttest juttatta 7-2 arányú vezetéshez. Walke dobá­saival zárkóztak a hazaiak, majd Madison el­len ítéltek technikai hibát. A felkínált lehető­séggel Maljkovics élt, aki biztosan értékesí­tette a büntetőket. Ekkor még kiválóan tartot­I ta magát a Klíma-Vili, és fegyelmezett táma­dások után gyűjtögette a pontjait. Néhány perc múlva az amerikai Parker is megkapta a maga technikaiját reklamálásért. A somogyi­ak egyre több büntetőt hibáztak, s így a hát­rányuk is nőtt. A hazai gárda a közönség fer­geteges buzdításától hajtva magabiztos, több mint 10 pontos előnyt szerzett az első játék­rész végére. A szünet után villámrajtot vett az Olaj, és a 22. percben már 58-38-ra állt az eredmény- jelző táblán. Az eladott kaposvári labdákból könnyű pontokat szerzett a rendre eredmé­nyesen kontrázó Tisza-parti együttes. Amíg a vendégeknek szinte semmi sem sikerült, ad­dig Parkerék szinte minden helyzetüket ko­sárra váltották. A végjátékban aztán mindkét csapat bevetette a cseréit, a nagy különbség azonban nem csökkent a két csapat között. Ilyen arányban is megérdemelten győzött tegnap este a Szolnoki Olaj KK csapata. A legjobb négy közé jutásért zajló párharc állá­sa ezzel 2-1. Folytatás szerdán 18 órakor Ka­posváron a városi sportcsarnokban. így játszottak Szolnok, Tiszaligeti sportcsarnok, 2300 né- ■ ző. V.: Missura, dr. Vígh. Szolnoki Olaj KK: Maljkovics (13/3), Walke (16/6), Parker (29/3), Filipovics (8), Ivkovics (13). Csere: Trepák (2), Cziczás (2), Mészáros Á. (4), Takács A. (6/6), Boldizsár (2). Edző: Knézics Zorán. Klíma-Vili Purina Kaposvári KK: Kamer (8/3), Madison (10/3), Slone (9/6), Góbi (19), Orosz (14). Csere: Nyilas (7/3), Ágfalvi (2), Bencze (3/3), Baumgartner (2). Edző: Magyar András. Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-7. 6. perc: 13—12.10. perc: 27-33. 15. perc: 39-31. 22. perc: 58-38. 26. perc: I 68-45. 32. perc: 76-52. 37. perc: 89-67. Kipontozódott: Slone (a 32. percben). Jók: Parker, Walke, Ivkovics, Maljkovics, illetve Góbi. Knézics Zorán: - Remek mérkőzés volt, amelyen a játékosaim a maximumot hozták; megmutatták, hogy igazi csapat vagyunk. Magyar András: - A szolnokiak többször és jobban éltek a hibáinkkal, ezért nyertek. Kun Zoltán Ismét egy büntető döntött Rákóczi FC-Contimex-Százhalombatta 1-0 (0-0) Folytatta hazai győzelmi sorozatát a Rákóczi NB l-es lab­darúgó csapata. Bár játéka ezúttal sem elégítette ki a kényesebb ízléseket, de a szurkolók ezt most is megbo­csátották, miután a találkozót eldöntő büntetőt - me­gint csak Barna László révén - sikerült értékesíteni. A vendégek kapusa ezt a labdát is könnyedén hárította fotó: török anett A síkos kissé mély talajon játszott mérkőzés során azt várta a hazai szurkoló tábor, hogy a Rákóczi szokásához híven feltalálja magát az ilyen pályán és fölényét majd gólokra váltja. Ám nem egészen ez történt, mert bár enyhe fölényben játszott a zöld fehér gárda, de ezzel a fölényével nem tudott mit kezdeni, mert a támadó harmadban játéko­sainak többnyire elfogyott a tudománya. Alig ment lövés kapura, a körülményes és esetleges próbálkozásokat pedig könnyűszerrel hárí­tották a vendég védők. Szü­net után sem sokat változott a kép, a Rákóczi akkor ke­rült enyhe fölénybe, amikor a 68. percben a kitörni ké­szülő Rajczi elöl Kövesi utolsó védőként kézzel el­ütötte a labdát, amiért piros lapot kapott. A meddő ka­posvári próbálkozások ez­után sem vezettek ered­ményre, ám Fortuna ismét közbe szólt. A 81. percben Lajtos a tizenhatoson belül vezette a labdát, miközben a szerelni készülő Serfőző­vei ütközött. Mindketten el­estek és a játékvezető, töb­bek meglepetésére a tizen­egyes pontra mutatott. Bar­na nagy erővel lőtte a bünte­tőt a kapu közepébe 1-0. A küzdelmes, eléggé alacsony színvonalú mérkőzésen csak nehezen született meg a hazai győzelem. így játszottak Kaposvár, 1100 néző. Vezette: Szarka (Boda, dr. Szabó P.) Rákóczi: Házi-Meksz-Ta- más, Bama-Fórizs, Deme, Hor­váth Z., Petrók, Szabó-Jéger, Rajczi. Edző: Bőzsöny János. Százhalombatta: Nagy E.-Kövesi-Simon, Móra-Kun, Serfőző, Bubcsó, Bősze, Sztanó-Károlyi G„ Károlyi R. Edző: Gálvölgyi István. Csere: Fórizs helyett Las­sú (63. p.), Bubcsó helyett Jakab (69. p.), Jéger helyett Lajtos (71. p.), Serfőző he­lyett Csák (82-, p.), Bősze he­lyett Cseke (85. p.), Petrók helyett Novák (89. p.). Sárga lap: Károlyi R. és Tamás (33. p.), Petrók (51. p.), Meksz (75. p.). Jók: Házi, Meksz, Tamás, illetve Simon, Móra, Sztanó Bőzsöny János: Bár több helyzetünk volt, mégis nehe­zen nyertük a küzdelmes mérkőzést. Gálvölgyi István: Nehéz kommentálni a történteket, de úgy érzem nem voltak egyenlők a feltételek. Jutási Róbert VASÁRNAPI ROPLABDACSATAK Győzelemmel nyitni Ma 17 órakor Kaposváron a városi sportcsarnok­ban megkezdődik a nagy érdeklődéssel várt Pini KSE-Medikémia-Papiron SC Szeged három győz­tes találkozóig tartó párharc; a mérkőzéssorozat győztese a bajnoki címért, a vesztese pedig a harmadik helyért játszhat majd (a másik ágon a Nyíregyházi VSC Szabolcs-Gabona és a Dunaferr SE „nyüstöli” egymást).- Mindenképpen győze­lemmel akarunk nyitni ha­zai pályán a bajnoki elő­döntőben; nem szeret­nénk úgy járni, mint egy éve a fináléban éppen a Szeged, vagy most a ráját­szásban a Dunaferr SE el­len, amikor is hazai pályán futottunk bele egy kiadós vereségbe - mondta Deme­ter György, a Pini Kaposvár SE mestere. - Egy ilyen mérkőzéssorozat egészen más felkészülést, lelkiálla­potot követel a játékosok­tól, mint egy sima bajnoki. Éppen ezért nagy szükség lesz szurkolónk segítségé­re is, akik a holtpontokon átsegíthetik a csapatot. Nem tervezünk semmi­lyen különleges meglepe­tést, trükköt az ellenfelünk számára; „egyszerűen” csak - mind támadásban, mind pedig védekezésben - a saját játékunkat kell rá­erőltetnünk a Szegedre. Ha megfelelő precizitással és gyorsasággal játszunk, az győzelmet kell, hogy je­lentsen. A játékosok közül egyedül csak Geiger And­rás bajlódik kisebb sérü­léssel, aki a vállát fájlalja; a többiek mind egészsége- sekj harcra készek.. A Medikémia-Papiron SC Szeged csapatában többen is megsérültek a sűrű és fárasztó KEK-me- netelés alatt, ők azonban - egy kivételtől eltekintve - mind felépültek a bajnoki elődöntőre; egyedül csak a nemrég műtőit Berkes Zoltánra nem számíthat Nagy Péter edző. A várható kezdőcsapa­tok. Pini Kaposvár SE: Mé­száros Péter, dr. Szergej Szajfulin (orosz), Pásztor Attila, Wang Csi (kínai), Urfi Csaba, Gelencsér Ba­lázs. - A liberó Zarka Péter lesz. Medikémia-Papiron SC Szeged: Péterfy Tibor, Vjacseszlav Nyirka (uk­rán), Mondi Gergely, Jurij Melnyicsuk (ukrán), Jáno­si Gábor, Torma Péter. - A liberó Petheő Gábor vagy Farkas Andor lesz. Játékvezetők: Hóbor Béla, Donkó Zoltán. Fenyő Veszprémben a Nafa Ma délelőtt 10 órakor Veszprémben lép pályá­ra a Nafa RC NB l-es fér- fi röplabdacsapata. A kaposvári együttes a baj­noki alapszakaszban mind­kétszer legyőzte ugyan szo­ros mérkőzésen ellenfelét, a Magyar Kupától viszont éppen a Veszprém RC bú­csúztatta el őket, miután hazai pályán sima három játszmában győztek. Egy­szóval cseppet sem ígérke­zik könnyűnek a mai fellé­pés. Csak nehezíti Jezeri György játékosedző dolgát, hogy hárman is - Torma Norbert, Nyári Tamás és Farkas László I. *- munka­helyi elfoglaltságuk miatt csak egyetlen edzésen tud­tak részt venni a héten, Varga Péter pedig a térdével bajlódik. A Nafa RC Kaposvár várható kezdőcsapata: Jezeri Tibor, Porkoláb Ta­más, Tóth Tamás, Hegyi Gábor, Erdei Tamás, Far­kas László II. A mérkőzést az Ortner Lajos, Békési László játék­vezetői kettős „dirigálja”. (Fenyő) Előny a Jászberénynél Jászberényi RK-BiTT Kaposvári Női RC 3-1 (15, -22,23,21) Hazai sikerrel zárult a Jász­berényi RK-BITT Kaposvári Női RC párharc első felvo­nása. A második mérkőzést hétfőn 17 órakor játsszák Kaposváron.- A nyitójátszmában még megil- letődötten játszottak a lányok, így megérdemelten szerzett ve­zetést a hazai együttes - mond­ta Vermesné dr. Merő Zsuzsa, a BITT Kaposvári Női RC edzője.- Ezután fordult a kocka; a Szíj, Tuba, Geiger trió remek játéká­val sikerült egyenlíteni. Á foly­tatásban nem akármilyen csatát láthatott a publikum, végig fej­fej mellett ment a két csapat. Már 23-22-re is vezettünk, For­tuna azonban - vagy ha már az sem segített, akkór az ifjabb Ju­hász, Pelikán játékvezetői ket­tős - a hazaiak mellé ^llt, akik így hozták a mérkőzést. Az előny tehát a Jászberénynél van, hétfőn este hazai pályán azonban mindenképpen meg­próbálunk javítani. így játszottak Jászberény, 200 néző. V.: ifjabb" Juhász, Pelikán. Jászberényi RK: Adorján, Kriegel É., Pesti, Sápi, Karakas, Kriegel O. Csere: Fényes (liberó), Selmeczi. Edző: Deme Gábor. BITT Kaposvári Női RC: Gelle, Tormási, Szíj, Tuba, Geiger, Ékes. Csere: Pálfy. Edző: Vermesné dr. Merő Zsuzsa. Fenyő VASÁRNAPI APRÓ S ZÖLD TIC0 3,5 éves 40 E km-t futott el­adó. Tel.: 06-20/9204-719, este 85/410- 494. (10380) RENAULT Kangoo 1.4 RT szgk., 1 éves és Twingo 2 éves eladó. Tel.: 30/947-1696. (10462) FIAT PANDA 750-es, 91-es eladó. 82/413- 225,30/9296-656. (10628) INGATLAN S BALATONLELLÉN a Fortuna üzletköz­pontnál üzlet ottlakásl lehetőséggel eladó vagy kiadó. Telefon: 06-20/334-7842. (10342) KAPOSVÁRI 1443 m! panorámás telken 3 szobás, komfortos, felújításra szoruló ház el­adó. Irányár: 6,3 MFt. Telefon: 82/432-969. (10385) KAPOSVÁRON a Zaranyi Itp-n, tégla, cirkőfűtéses, 3 szoba, nappali-amerikai konyhás két fürdőszobás lakás eladó. 82/312-164. (10394) JUTÁBAN családi ház eladó. Csere is érdekel. Tel.: 82/321-299. (10439) BALATONLELLÉN vagy a déli parton vásárol­nék parti vagy partközeli telket, esetleg ház­zal is. Tel.: 06-20/9428-695. (10533) KAPOSVÁRON 72 m2, 4. emeleti, távfűtéses panellakás azonnal beköltözhetően eladó. Irányár: 4,6 MFt. 82/313-965. (10737) SZOLGÁLTATÁS PALATETŐK bontás nélküli felújítása, tisztítása, festése, tetőhöz tartozó szakipari munkák, 10 év ga­ranciával: telefon: 06-30-9015-186. (10527) INGATLANBÖRZE SIÓFOK belvárosban 56 m’-es panellakás sürgősen eladó. Telefon: 84/312-610. (10416) LELLÉN 800 m2 építési telek, Kishegy beton- út-mellett 2000 m2 telek eladó. Érdeklődni: 06-30/9972-676-os telefonszámon. (10425)