Somogyi Hírlap, 1998. október (9. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-26 / 250. szám

SOMOGYI HÍRLAP 10 Sport 1998. október 26., hétfő Nemcsak Bencze, de a Klíma-Vili Purina SE is padlóra került fotó: török anett Mélyponton a kosarasok Mljovlcs takarodj! Ilyen és ehhez ha­sonló mondatokat kiabált a csaló­dott hazai közönség a pénteken este lejátszott Kaposvári Klíma-Vili Purina SE-Danone Honvéd NB I „A” csopor­tos férfi kosárlabda-mérkőzés alatt és után a városi sportcsarnokban. Kaposvár A somogyi csapat sorrendben harma­dik, a bajnokság eddigi szakasza alatt, ötödik vereségét szenvedte el. Az együt­tes eddig mutatott teljesítménye messze elmarad az elvárástól. A nyár óta rendel­kezésre álló idő alatt nem sikerült ütőké­pes csapatot kovácsolni a nagy pénzért igazolt játékosokból és erre Gordan Fili- povics és Ágfalvi Mihály kényszerű kivá­lása sem lehet magyarázat. A szezonnak külföldi kosárlabdázó nélkül nekivágó Klíma-Vili Purina SE már Székesfehérvá­ron nagy pofont kapott, ami sejtette az igazi élvonal erejét. A sérülések után gyorsan igazolt jugoszláv Predrag Prlinc- sevics nem tudott érdemben a kaposvári­ak segítségére lenni, de nagy talány Ben­cze Tamás formán kívüli játéka. A Szol­nok elleni hazai vereség már a még meg­lévő önbizalmat is megrengette, a Me- csek-aljai vesszőfutásról nem is beszélve. A hazai közönség előtt még jobban meg­remegtek a kezek és a lábak. A fiatalokból álló, lelkes Honvéd megérdemelten győ­zött a teljesen széteső csapat benyomását keltő somogyiak ellen. Értékelhetetlen produkciót nyújtott ezen az estén (is) a Goran Mijovics vezetőedző irányítottat?) gárda. Sok mindent elárult a cserepadon magukba roskadó játékosok tekintete, va­lamint az, hogy az egyesület igazgatója Simon Károly már a szünetben távozott a városi sportcsarnokból... Ő már nem hall­hatta — és valószínűleg nem is akarta hal­lani - a felháborodott közönség mérkő­zés utáni, teljesen jogos, elégedetlen füttykoncertjét. Azt, hogy a rendelkezés­re álló játékosgárda, vagy a koncepció al­kalmatlan az élvonalra, nem a mi tisztünk eldönteni. Egy valami biztos ez a produk­ció mindenképpen az.- Az eddigi teljesítményt nullának tar­tom — mondta Kása Sándor, Klíma-Vili Purina SE elnöke. - Semmi jele nincs an­nak, hogy itt csapat fog kialakulni. Ennek nyilvánvalóan személyi konzekvenciái is lesznek. A szerdai, Hódmezővásárhelyi KE elleni idegen beli találkozó után el­nökségi ülést tervezünk, a hogyan to- vábbról ott döntünk majd. Kun Zoltán Az őszi szezon első győzelme Siófok FC-III.Kerület FC 2-1 (1-1) Megszerezte végre első őszi győzelmét a Siófok FC labdarúgócsapata; szomba­ton este lelkes és elszánt játékkal az újonc III. Kerület FC ellen hajtották végre e „történelmi tettet”. Siófok — Utolértük a katicabogarat; most már senki nem mondhat­ja, hogy annak több a pöttye, mint a mi pontjainknak a szá­ma — mondta megkönnyeb­bülten Illés János, a Siófok FC elnöke a találkozó lefújás után. Az „ominózus” 12. forduló tehát ezúttal is fordulatot ho­zott. Egy évvel ezelőtt ezt kö­vetően szánta el magát a siófo­ki vezetés arra, hogy edzőt cse­réljen. Most pedig a szezon- kezdet óta áhított első győze­lem született meg. Játékos, edző s vezető azt hajtogatta az elmúlt hetekben: egy győze­lem felszabadíthatja a görcsöt, azt követően pedig megy majd minden, mint a karikacsapás. Nos, megvan az első siker, jö­het a folytatás (ami egyáltalán nem lesz könnyű, hiszen az MTK otthonába látogat a csa­pat szombaton, aztán a Gáz­szert fogadja, majd Diósgyőr­be utaznak). A találkozó után este két üveg pezsgő is előkerült Illés János klubelnök hűtőszekré­nyéből. Amikor letette a játé­kosok elé az asztalra, azt mondta: — Felbontás előtt azért nézzétek meg, nem járt-e le a szavatossága, mert már na­gyon régóta várok arra, hogy legyen alkalmam elővenni... — Most végre a szerencse is mellénk állt; no és eggyel több gólt rúgtunk, mint az ellenfél — folytatta Illés János. — Per­sze, ezúttal a korábbiaknál va­lamivel többet is tett a csapat azért, hogy Fortuna is mellé szegődjön. Többet futottak a játékosok, nagyobb volt az el­szántság bennük. Kétségtelen, hogy létezik véletlen győzelem is, de aki látta ezt a meccset, az egyetérthet abban, hogy amennyiben kihasználjuk a helyzeteinket, akkor sokkal magabiztosabban is nyerhet­tünk volna, nem lett volna szükség a második félideji „görcsölésre”. Ha a 29. perc­ben 1-0-nál Bozsér öt méterről eltalálja az üres kaput, sima derbi lehetett volna. Nagy László vezető edző a televízió nyilvánossága előtt nyilatkozta egy héttel ezelőtt: ha télen nem erősítik meg a gárdát, akkor komoly bajok le­hetnek. Az igazolási tervekről azt mondta Illés János: — Egy­általán nem ringatjuk magun­kat abban az illúzióban, hogy majd csak kihúzzuk valahogy az őszt, s a télen idehozunk egy sor jó játékost. Tavasszal is jórészt a jelenlegi játékosállo­mánnyal indulunk harcba, ám az tény, hogy egy vagy két olyan labdarúgó leigazolását tervezzük, akit még mi is meg tudunk fizetni, s a hasznunkra válhat. így játszottak Siófok, 3000 néző. V.: Hana- csek (Ring, Tompos). Siófok FC: Posza - Kovács B., Bimbó, Szabadi - Ördög, Győri, Bozsér, Sailed, László - Szabó Z., Pest K. Edző: Nagy László. III. Kerület FC: Lippai — Gás­pár, Varga, Filó, Kovács N. ­Tordai, Kecskés, Kun, Bencze - Wukovics, Lendvai. Edző: Ralf Wilhelms. Gólszerzők: Kovács B. (a 3. percben), Győri (a 75. perc­ben), illetve Kun (a 37. perc­ben). Sárga lap: Szabó Z. az 5. percben, Kovács B. a 32. perc­ben, Pest K. a 42. percben, Sza­badi az 53. percben, Varga L. a 71. percben. Csere: Ördög helyett Soós a szünetben, Bozsér helyett Márkus a szünetben, Pest K. helyett Juhász a 75. percben, Lendvai helyett Vincze G. a 75. percben, Kim helyett Braun- huber a 79. percben. Jók: Kovács B., Bimbó, László, illetve Gáspár, Kun. Fónai Imre Egytől tízig A Siófok FC játékosainak teljesítményét ezúttal Oláh Lajos kereskedő osztályozta: Posza 5 - Kovács B. 7, Bimbó 6, Szabadi 5 - Ördög 4 (Soós 5), Győri 6, Bozsér 5 (Márkus 4), Sallai 5, László 7 - Szabó Z. 6, Pest K. 5. Most minden jól jött lábra Kaposvári Rákóczi FC-Hajdászoboszló FC 3-2 (2-1) A kétszámjegyű győzelem helyett végül be kellett ér­nie egygólos sikerrel teg­nap kora délután a Kapos­vári Rákóczi FC NB l-es labdarúgó-csapatának a Hajdúszoboszló FC elleni hazai találkozón. Kaposvár Mély talajon, végig szemerké­lő esőben az igazi hidegzu­hany a vendégcsapatot érhette volna, ha nem oly „kegyes” a hazai gárda. Alig kezdődött el a játék, amikor a második perc elején Tóth G. kipattant lövé­sét Szabó M. 15 méterről a bal sarokba lőtte (1-0). Alig telt el öt perc, amikor Dobos révén egyenlítettek a vendégek (1-1). Csak három percre volt szükség, hogy Bány 14 méte­res lövése Szabó kapus lábai között a hálóba jusson (2-1). Barna távoli nagy bombáját tornázta ki ezután a vendég kapus, majd Frida tett szíves­séget a Rákóczinak, amikor a 15. percben Piri buktatásáért kiállíttatta magát. Ezután kez­dődött a kaposvári „bemuta­tó”. Mindkétszer Bány volt a főszereplő, aki Bubcsó két mesteri labdájánál a 29. perc­ben a 11-esen lövés helyett el­csúszott, majd a 33. percben lyukat rúgott. Ezután Kiss F. olyan közel vezethette a lab­dát a hajdúszoboszlói kapus­hoz, hogy sikerült is eltalálnia, majd Bubcsó pörgetett hat méterről fölé. Szünet után Kiss F. oldotta meg kétszer is a „lehetetlent”: előbb az ő lábáról szedte le gólhelyzetben a labdát a ven­dég kapus az 50. percben, majd alig három perccel ké­sőbb amikor őt is sikerült ki­cseleznie, nagy eleganciával az üres kapu mellé emel. Nem így a vendég Nagy Zs„ aki há­rom hazai védő díszkiséreté- ben közelről egyenlített (2-2). Szerencsére a 70. percben jó ütemben érkezett a légtérben Bubcsó, és fejesével ismét előnyt szerzett (3-2). Ezután Zahorecznek volt még egy 25 méteres zúgó kapufája. Ezen a délutánon minden a Rákóczi kezére — lábára — játszott: a csapat által máskor is kedvelt síkos talaj, a gyors vezető gól, a vendégek korai megfogyatkozása, és egy job­bára szellősen védekező el­lenfél. Akadtak is hazai hely­zetek szép számmal. A gólo­kon kívül kilenc (!) olyan le­hetősége volt a kaposváriak­nak, amelyekből illene a ka­puba találni. Kétségtelen, hogy derekasan állta a sarat a Rákóczi legénysége; becsü­lettel küzdött, mezőnyben nem is játszott rosszul. Ám időnkénti szellős védekezése és az említett kapu előtti ha­tározatlansága szorossá tett egy olyan mérkőzést, ame­lyen pozitívvá tehette volna máig kedvezőtlen gólkülönb­ségét. így játszottak Kaposvár, Rákóczi-stadion, 500 néző. V.: Szökrény (Radvánszky, Tamássy). Kaposvári Rákóczi FC: Balajcza - Zahorecz - Itvás, Barna — Kiss F., Tóth G., Bány, Tóth B., Szabó M. — Pi­ri, Bubcsó. Edző: Horváth La­jos. Hajdúszoboszló FC: Szabó L. - Frida - Szentmiklósi, Szilágyi - Szabó J., Dobi, Er­dei /., Fekete, Dobos — Lugosi, Nagy Zs. Edző: Mezei András. Csere: Erdei I. helyett Erdei L. a 25. percben, Lugosi he­lyett Makra a 46. percben, Piri helyett Rajczi az 57. percben, Tóth G. helyett Gőbölös a 71. percben, Dobi helyett Bordás a 84. percben, Kiss F. helyett Kovács G. a 85. percben. Sárga lap: Bubcsó a 60. percben, Szilágyi a 60. perc­ben, Fekete a 86. percben, Gőbölös a 90. percben. Kiállítva: Frida (a 15. perc­ben). Szögletarány: 13-4 (7-3). Jók: Zahorecz, Bány, Sza­bó M., Bubcsó, illetve Szabó J„ Nagy Zs. Horváth Lajos: — Bár az ered­mény szoros mérkőzést sejtet, a helyzeteink alapján azonban akár kétszámjegyű győzelmet is arathattunk volna. Mezei András: — Nagy küz­delmet vívtunk a nehéz tala­jon; csonka csapatommal szemben a gólhelyzetei révén megérdemelt a Rákóczi győ­zelme. Jutási Róbert Totó 1. Ferencváros-Diósgyőri FC 3-4 2 2. Újpest FC-VasasDH 2-0 1 3. Győri FC-Dunaferr SE 2-1 1 4. B. München-K.lautem 4-0 1 5. Bochum-Mönchengladbach 2-1 1 6. Nümberg-VfB Stuttgart 2-2 x 7. Rostock-Schalke 04 2-2 x 8. Leverkusen-1860M. 1-1 x 9. Gázszer FC-MTKFC 1-3 2 10. AC Milan-AS Roma 3-2 1 11. Perugia-AC Parma 2-1 1 12. Lazio-Vicenza 1-1 x 13. Juventus-Intemazionale lapzárta A pluszmérkőzés: 14. Blackbum-Arsenal 1-2 2 Labdarúgó profi liga­Botlott a Fradi Újpest FC-Vasas Danubius Hotels 2-0 (0-0) Budapest, Megyeri úti sta­dion, 3000 néző. V.: Pillér. Gólszerzők: Kovács Z. (az 55. percben), Pető (a 70. percben). Kiállítva: Tamási (Újpest FC) a 45. percben. Ferencváros-Diósgyőri FC 3-4(1-2) Budapest, Üllői úti stadion, 10 000 néző. V.: Ábrahám. Gólszerzők: Szabics 2 (a 20. percben és a 69. percben), Bükszegi (a 74. percben), il­letve Kulcsár 2 (a 9. percben és a 19. percben), Egressy (a 73. percben), Szabó T. (a 84. percben). BVSC-Zugló FC-Szombat- helyi Haladás-Milos VFC 2-1 (1-1) Budapest, Szőnyi úti stadi­on, 3000 néző. V.: Puhl. Gólszerzők: Détári (a 40. percben), Resko (a 70. perc­ben), illetve Bodor (a 16. percben). DVSC-Epona-Kispest- Honvéd FC 0-2 (0-1) Debrecen, 5000 néző. V.: Varga S. Gólszerzők: Borgulya (a 45. percben), Farkas (a 76. percben). Győri ETO FC-Dunaferr SE 2-1 (0-0) Győr, 10 000 néző. V.: Szarka. Gólszerzők: Korsós (az 53. percben), Szarvas (a 76. perc­ben), illetve Jeremejev (a 90. percben). Zalahús-Zalaegerszegi TE FC-Nyírség-Spartacus FC 1-0 (0-0) Zalaegerszeg, 10 000 néző. V.: Arany. Gólszerző: Kámán (a 96. percben). Kiállítva: Kondora (Nyír- ség-Spartacus FC) az 55. percben, Szabó II. (Zalahús- Zalaegerszegi TE FC) a 80. percben. Vác FC-Zollner-Videoton FC-Fehérvár 2-1 (1-1) Vác, 3500 néző. V.: Szabó Zs. Gólszerzők: Horváth (a 35. percben), Nagy (az 52. perc­ben), illetve Waltner (a 29. percben). Tegnap este játszották: Gázszer FC-MTK Hungária FC 1-3 (0-1) A bajnokság állása: 1. MTK Hungária FC 2. Győri ETO FC 3. Diósgyőri FC 12 9 2 1 31- 9 29 12 7 4 1 21-12 25 12 7 3 2 33-19 24 4. Dunaferr SE 12 7 1 4 19-15 22 5. Ferencváros 12 5 5 2 19-14 20 6. Vasas DH 12 6 2 4 21-17 20 7. Zalahús-ZTE FC 12 S 5 2 18-14 20 8. Újpest FC 9. Vác FC-Zollner 12 6 2 4 20-18 20 12 5 3 4 20-20 18 10. Gázszer FC 12 4 5 3 17-11 17 11. Kispest-Honvéd FC 12 5 2 5 15-21 17 12. Nyírség-Spartacus 13. DVSC-Epona 12 12 3 3 4 1 5 8 15- 17 16- 22 13 10 14. BVSC-Zugló FC 12 2 4 8 13-19 10 15. III. Kerület FC 12 3 1 8 13-29 10 16. Haladás-Milos 12 3­9 10-27 • 17. Videoton FC 12 2 2 8 12-20 8 18. Siófok FC 12 1 4 7 11-20 7 _______Labdarugó nb i ■ 14. forduló_______ E lverték a Tatabányát Lombard FC Tatabánya­Érdi Sport 1-3 (0-2) Tatabánya, 4000 néző. V.: Molnár J. Gólszerzők: Petres (a 83. percben), illetve Király (a 2. percben), Somogyi (a 19. percben), Varga L. (a 63. percben). Szeged LC­Komáromi FC 2-0 (1-0) Szeged, 4500 néző. V.: Va- vika. Gólszerzők: Szabó Z. (a 14. percben), Faragó (az 50. percben). Tiszaújvárosi FC­Békéscsabai Előre FC 1-0 (0-0) Tiszaújváros, 1200 néző. V.: Farkas. Gólszerző: Forgó (az 58. percben). Kiállítva: Kovács K. (Bé­késcsabai Előre FC) a 66. percben. Matáv SC Sopron­Pécsi MFC 1-1 (0-0) Sopron, 1000 néző. V: Kassai. Gólszerzők: Horváth R. (a 62. percben), illetve Dienes (a 67. percben). Soroksári TE- Soproni Dreher FAC 0-0 Budapest, Haraszti út, 500 néző. V.: Hajdó. Kiállítva: Magyar (Soproni Dreher FAC) a 70. percben. Tegnap játszották: Nagykanizsai FC- Salgótarjáni BTC 3-2 (1-1) Komlói Bányász-Szolnoki MÁV-Neusiedler 2-3 (2-2) Demecseri FC- Tiszakécskei FC 1-1 (0-0) A Kecskeméti FC-Tiszavasvá- ri Alkaloida mérkőzés elmaradt. A bajnokság állása: 1. Szeged LC 14 10 3 1 31-10 33 2. Tatabánya FC 14 10 3 1 31-14 33 3. Nagykanizsa 4. Érdi Sport 14 9 2 3 30-15 29 14 8 2 4 24-19 26 5. Salgótarján 6. Matáv SC 14 7 3 4 23-18 24 14 5 e 3 24-20 21 7. Komló 14 6 3 5 22-22 21 8. Demecser FC 14 5 4 5 20-21 19 9. Tiszakécske 14 4 6 4 18-19 18 10. Rákóczi FC 14 5 3 6 20-24 18 11. Soroksári TE 14 5 3 6 18-28 18 12. Tiszavasvárl 13 4 5 4 14-12 17 13. Komáromi FC 14 5 2 7 21-20 17 14. Szolnoki MÁV 13 5 2 6 17-19 17 15. Tiszaújvárosi FC 14 4 4 6 17-22 16 16. Békéscsaba 14 4 3 7 18-20 15 17. Hajdúszoboszló 14 4 3 7 24-27 15 18. Soproni FAC 14 3 4 7 21-29 13 19. Pécsi MFC 14 1 4 9 15-30 7 20. Kecskeméti FC 12­3 9 8-27 3 i