Somogyi Hírlap, 1998. október (9. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-26 / 250. szám

SOMOGYI HÍRLAP 1998. október 26., hétfő Sport 11 LABDARÚGÓ WB Ml - DRÁVA CSOPORT Megyei i. osztályú labdarúgó-bajnokság a Balatonlelle bravúr Csurgón Menetel Bonyhád-Balatonlelle SE 0-2 (0-2) Bonyhád, 300 néző. V.: Né­meth J. Bonyhád: Kovács T. — Bencze (Brunner), Szlama, Somogyvári, Magócs, Darabos, Biliczki, Árvái, Molnár (Stumpf), Simon, Csende (Ár­vái). Edző: Lanczki Gusztáv. Balatonlelle SE: Kovács J. - Czubelák, Meksz, Bern, Kiss, Takács (Balogh), Kolovics (Mi- lavecz), Somogyi (Dergecz), Hosszú, Szondy, Földes. Edző: Kenéz István. Gólszerzők: Szondy (a 12. percben 5 méteres gurítás- ból), Kolovics (a 26. percben 11-esből). A vendég Balaton-parti együttes végig irányította a já­tékot, s a két gólon kívül még számos helyzetet elpuská­zott. A minden csapatrészé­ben jobb Balatonlelle SE megérdemelten nyert Bony- hádon. Kiállítva: Simon (a 75. percben) a második sárga lap után. Jók: Szlama, Somogyvári, Magócs, illetve Szondy, Kiss, Somogyi, Czubelák. Az ifjúsági mérkőzésen: Bonyhád-Balatonlelle SE 3-0 Kenéz István Nagyatádi FC-Dombóvári FC 3-0 (3-0) Nagyatád, 300 néző. V.: Lé­vai. Nagyatádi FC: Patak - Vojkovics, Horváth J., Sava- nyó, Vékony, Novák, Szigeti, Kulcsár (Illés), Andricz, Mi­nor (Tulok), Drávecz (Her­mann). Játékosedző: Szigeti Csaba. Dombóvári FC: Szabados (Bontovics) — Hopp R. (Bo­dor), Tóth, Mayel (Vincze), Priol, Kovács, Korosecz, Nagy, Seelmayer, Schmidt, Hopp K. Edző: Lőrincz Sán­dor. Gólszerzők: Drávecz (a 10. percben 8 méteres lövésből), Novák (a 21. percben 5 méte­res fejesből), Minor (a 30. percben 15 méteres emelés­ből). Szakadó eső és víztócsák­kal tarkított pálya fogadta Nagyatádon a két csapatot. Az idény legjobb játékával előrukkoló hazaiak már az első félidőben eldöntötték a mérkőzés sorsát, ezután pedig magabiztosan őrizték tetemes előnyüket a jó ké­pességű ellenfelükkel szem­ben. Jók: Savanyó, Vékony, No­vák, Kulcsár, illetve Priol, Ko­rosecz, Hopp K. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagyatád-Dombóvár 2-0 Kereszthegyi István Marcali VSE-Pécsi Postás 1-1 (1-0) Marcali, 300 néző. V.: Kiss. Marcali VSE: Dániel - Pru- csi, Bozsó, Rózsa, Szentkirá­lyi (Borbély), Hanusz, Ge- raldo, Horváth Cs., Horváth G., Szántó, Körösi. Edző: Menczeles Iván. Pécsi Postás: Horváth — Éles, Nagy, Papes, Lantos (Hegedűs), Csordás, Kiszely, Vessző, Jordanov (Lieber), Kovács, Kaiser. Edző: Csordás István. Gólszerzők: Horváth G. (a 27. percben 10 méteres fejes­ből), illetve Hegedűs (a 70. percben 14 méteres lövés­ből). Szakadó esőben a csú­szós, mély talajú pályán nagy lendülettel és nyílt si­sakkal kezdtek a csapatok. A hazaiak egy szép jobb oldali támadásból szerezték meg a vezetést. Fordulás után a vendég pécsiek nagy iramot diktáltak; ekkor nagyon érett az egyenlítés, amely aztán be is következett. A mostoha időjárás ellenére ritkán látható, remek iramú mérkőzésen mindkét csapat jelesre vizsgázott küzdőké­pességből. A lelkes vendé­gek rászolgáltak a döntét- lenre. Jók: Prucsi, Horváth Cs., Hanusz, illetve Horváth, Pa­pes, Vessző, Hegedűs. Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali VSE-Pécsi Postás 0-1 Ivusza István Paksi SE-Balatonföldvár SE 1-1 (0-1) Paks, 300 néző. V.; Tatai. Paksi SE: Pokomi - Borsi, Jenei, Somogyi, Prantner, Kródi (Kindl), Kovács Z. (Csizmadia), Nagy Zs., Ra­dies, Farsang (Homyák), Huszti. Edző: Blatt Pál. Balatonföldvár SE: Gyenes - Kovács A., Fehér, Andorka, Varga (Zálatnai), Hock, Ba­logh, Szabó, Nagy Z. (Hofec- ker), Bogdán, Kresz. Edző: Karasz János. Gólszerzők: Somogyi (a 60. percben 4 méteres lövésből), illetve Kresz (a 24. percben 15 méteres lövésből). Az alacsony színvonalú ki­esési rangadón a két sereg­hajtó megosztozott egymás­sal a bajnoki pontokon. Jók: Prantner, Jenei, illetve Gyenes, Andorka, Fehér. ifjabb Teszler Vendel Harkány SE-Kaposfüredi Vállalkozók SC 3-3 (2-2) Harkány, 200 néző. V.: Fá­bián. Harkány SE: Antal - Szabó, Ferk, Gellén, Papp, Molnár, Schweifguth (Hoff­mann), Burgert, Avdicsevics (Zdenyák), Ónodi, Berecz. Edző: Óbert Béla. Kaposfüredi Vállalkozók SC: Tánczos — Püspök, Faze­kas Zs., Gál, Károlyi, Nógrádi (Pék), Szentgróti, Brunczvig, Tóth (Fazekas P.), Lajtos, László. Edző: Márton József. Gólszerzők: Szabó, Ónodi, Molnár (11-esből), illetve Brunczvig 2, Károlyi. A küzdelmes mérkőzésen a tartalékos hazaiak háromszor is vezettek, de a lelkes ven­dégek kis szerencsével min­dig egyenlíteni tudtak; így igazságosnak mondható a pontosztozkodás. Móczán Zoltán További eredmények: Balatonfiired-Bátaszéki SE 3-1 Mohácsi TE- Dunaszentgyörgy 0-3 Tihany-Nagykanizsai MÁV NTE 0-4 Andocsi Nagyberki-Balatonkeresztúr- Balatonmáriafürdő 1-0 (1-0) Nagyberki, 200 néző. V.: Zsobrák. Nagyberki: Poór — Pintér B., Kása (Samu), Szabó F., Pintér T., Búzás, Ságvári (Farkas Z.), Bencze, Lóki P., Rofries Zs., Juhász (Nieder- majer). Edző: Petrák Viktor. Balatonkeresztúr-Bala- tonmáriafürdő: Horváth L. - Horváth T., Borbély, Fülöp, Skoda, Bakos, Pemecz, Nagy (Kiss), Héder, Keresztúri (Bíró G.), Bársony. Edző: Krénusz László. A két jól felkészített csapat küzdelmes, nagy iramú mér­kőzést vívott egymással; vé­gül a hazaiak jobb helyzetki­használása döntött. Gól­szerző: Szabó F. Jók: Poór, Pintér B., Szabó F„ Pintér T., illetve Horváth L., Horváth T., Skoda, Bíró G. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagyberki-Balatonkeresztúr­Balatonmáriafürdő 4-1 Fonai József Csurgó-Andocs Jeans-Tex 0-1 (0-0) Csurgó, 150 néző. V.: Bor­bély. Küzdelmes mérkőzésen a mély talajú pályához jobban alkalmazkodó lelkes vendé­gek az utolsó percben szerzett góljukkal szerezték meg a győzelmet a körülményesen játszó csurgóiak ellen. Kiál­lítva: Nohl (Csurgó) a 72. percben szándékos durvasá­gért. Gólszerző: Teplán. Jók: Kollár, Tüske, illetve Scsepkó, Hadaró, Teplán, Fülöp. Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó-Andocs Jeans-Tex 16-1 Kiss Béla Barcs-Satelit FC Somogytarnóca 4-0 (2-0) Barcs, 350 néző. V.: Nagy B. A mély talajú pályán játszott mérkőzésen a barcsi együttes megérdemelt győzelmet ara­tott. Gólszerzők: Szári 3, Kop- lárovics. Jók: Szári, Horváth, Berkics, Koplárovics, illetve Hornai, Papp Á. Az ifjúsági mérkőzésen Barcs-Satelit FC Somogytarnóca 5-0 Kálmán Tamás Tab-Balatonszárszó 1-1 (1-0) Tab, 200 néző. V.: Joó. A végig szakadó esőben játszott találkozón mezőnyfö­lényben játszottak a tabiak, de egy kontratámadás végén a vendég szárszóiaknak sike­rült egyenlíteniük. Gólszer­zők: Fehér, illetve Végh. Jók: Fehér, Győrfi, Szántó, illetve László, Zsigmond, Farkas. Az ifjúsági mérkőzésen: Tab-Balatonszárszó 0-2 Pretz János Kőröshegy-Rákóczi FC II. -Kaposmérő 0-1 (0-0) Kőröshegy, 100 néző. V.: Varga. A szétesően és sokáig lét­számfölényben játszó hazai együttes „megérdemelte” a vereséget. Kiállítva: Major (Rákóczi FC II.-Kaposmérő) a 25. percben szándékos dur­vaságért, Oláh (Kőröshegy) a 65. percben a második sárga lap után. Gólszerző: Tóth N. Jók: Krezinger, Tóth S., illetve Éhl, Juhász, Tóth N., Glatz. Az ifjúsági mérkőzésen: Kőröshegy-Rákóczi FC II.- Kaposmérő 4-2 Petrus László Szulok-Lengyeltóti 1-2 (0-0) Szülök, 100 néző. V.: Tamás I. A jó iramú mérkőzésen vé­gig a vendégek irányították a játékot, s rászolgáltak a si­kerre a tartalékos szulokiak ellen. Gólszerzők: Hajmási, il­letve Bertus 2. Jók: Komái, Németh, Hajmási, illetve Ber­tus, Bali B., Hosszú, Sipos. Az ifjúsági mérkőzésen: Szulok-Lengyeltóti 5-0 Hengerics József Juta-Somogysárd 4-1 (1-0) Juta, 200 néző. V.: Szilvás. A két szomszédvár ranga­dója küzdelmes, nagy iramú mérkőzést hozott; a lelkes vendégek ellen ebben az arányban is megérdemelten nyert a listavezető jutái gárda. Kiállítva: Szulimán (Somogysárd) a 72. percben a partjelző megsértéséért. Gól­szerzők: Parrag Zs. 3, Pammer I. (11-esből), illetve László. Jók: Werner, Pammer A., Lassú, Pammer L, Parrag Zs., illetve Fentős R„ Vancsura, Gálovics. Az ifjúsági mérkőzésen: Juta-Somogysárd 0-7 Szabó Tibor Öreglaki Medosz-Tarany 2-1 (0-1) Öreglak, 200 néző. V.: Pálfy. Az irreális, játékra szinte alkalmatlan pályán a kiválóan küzdő vendégek ellen csak jobb helyzetkihasználásának köszönhetően aratott szeren­csés győzelmet az öreglaki együttes. Gólszerzők: Horváth Zs., Antal, illetve Palavics. Jók: Lukács, Horváth Zs., Horváth J., Antal, Varga, il­letve Sukalacz, László, Hor­váth J. Az ifjúsági mérkőzésen: Öreglaki Medosz-Tarany 0-0 dr. Neszményi Zsolt Megyei bajnokság A bajnokság állása: 1. Juta 12 8 3 1 29- 9 27 2. Balatonkeresztúr 12 8­4 28-17 24 3. Öreglak 12 7 3 2 20-13 24 4. Barcs 12 7 2 3 34-15 23 5. Tab 12 6 4 2 27-13 22 6. Nagyberki 12 5 7­20- 8 22 7. Csurgó 12 6 2 4 28-12 20 8. Lengyeltóti 12 6 1 5 28-19 19 9. KRFC ll.-K.mérö 12 5 3 4 20-20 18 10. Andocs Jeans-Tex 12 5 2 5 25-24 17 11. Satelit FC 12 4 3 5 17-20 15 12. Balatonszárszó 12 4 3 5 15-22 15 13. Kőröshegy 12 1 5 6 14-27 8 14. Somogysárd 12 2 2 8 14-36 8 15. Szülök 12 1 2 9 14-34 5 16. Tarany 12­­12 14-58 0 Labdarúgó nb iii A bajnokság állása: 1. Balatonlelle SE 12 9 3­21- 5 30 2. Harkány 12 8 2 2 25-12 26 3. Marcali VSE 12 7 3 2 24- 9 24 4. Nagyatádi FC 12 7 2 3 18-16 23 5. Pécsi Postás 12 6 3 3 18-10 21 6. Kaposfüredi VSC 12 6 1 5 19-16 19 7. Bonyhád 12 6­6 14-15 18 8. MÁV NTE 12 5 2 5 26-18 17 9. Balatonfüred 12 5 2 5 22-22 17 10. Dunaszentgyörgy 12 5 1 6 15-19 16 11. Dombóvári FC 12 4 3 5 16-19 15 12. Mohácsi TE 12 3 4 5 13-19 13 13. Tihany 12 2 4 6 10-23 10 14. Bátaszéki SE 12 2 2 8 11-20 8 15. Paksi SE 12 1 4 7 14-23 7 16. Balatonföldvár SE 12 1 2 9 9-29 5 Egy játszmányi csata NafaRCKaposvár-VeszprémRC 1-3 (-9, -7, 5, -6) Két összecsapással foly­tatta szereplését a Nafa RC Kaposvár NB l-es férfi röplabdacsapata. Jezerlék előbb Dunaújvárosban 3-2-es vereséget szenved­tek az Ifjúsági válogatot­tól, majd hazai pályán 3-1- re kaptak ki a Veszprém RC együttesétől. Kaposvár — Sajnos már a meccs elején az ellenfél ragadta magához a kezdeményezést — mondta Kiss Zoltán, a Nafa RC Ka­posvár játékosa. — Az első két szettben gyorsabban ponto­sabban röplabdáztak, mint mi. Elsősorban nyitásban és nyitásfogadásban rontottunk sokat. A harmadik játékban aztán sikerült átvenni az irá­nyítást és szépíteni tudtunk. A folytatásban a hatékonyan sáncoló és az ütőerő tekinte­tében is jobb veszprémiek győzni tudtak. A következő, MAFC elleni találkozón meg­próbálunk javítani majd. így játszottak Kaposvár, városi sportcsar­nok 150 néző. V.: Jäger, Kiss B. Nafa RC Kaposvár: Jezeri, Nyári, Tóth T., Erdei, Torma, Kiss Z. Csere: Farkas, Tóth Gy., Kiss A. Edző: Károly Ró­bert. Veszprém RC: Jánosik, Ka­tona, Veisz, Klausz, Horváth Sz., Marton. Csere: Halmai, Németh L., Kemény (liberó). Edző: Magi Gábor. Jók: Kiss Z., Erdei, Farkas, illetve Horváth Sz., Jánosik, Katona. Az eredmény alakulása: I. játszma: 1-5, 2-8, 4-8, 4-11, 8-11, 9-15 (26 perc). II. játszma: 1-3, 2-5, 4-8, 4- 11, 7-15 (23 perc). III. játszma: 0-1, 5-1, 5-10, 5- 13, 6-13, 6-15 (20 perc). IV. játszma: 2-0, 4-1, 4-4, 5-10, 6-13, 6-13 (27perc). Károly Róbert: Saját ma­gunkat vertük meg. Az alap­játékban sokat hibáztunk és ez döntött a Veszprém RC ja­vára. Magi Gábor: Magabiztosan kezdtünk, de az első két szett után megtorpant a csapat. Végül a jobb sáncmunkának és a nagyobb ütőerőnek kö­szönhetően tudtunk nyerni. Ifjúsági válogatott- Nafa RC Kaposvár 3-2 (10, -10,12, -9,13) Kun Zoltán KONZUMBANK BETÉTEK Családi Bankszámla Számláját díjtalanul nyitjuk meg. A kamatokat havonta jóváírjuk. Teljesítjük közüzemi kifizetéseit. A számlához VISA bankkár­tyákat is ajánlunk. Havonta az első két bankkártyával történő készpénzfelvételt, bármely bank, illetve postahivatal pénztárából, vagy a Konzumbank és a K&H automatáiból díjtalanul biztosítjuk. Gyors és egyszerű hitellehetőséget kínálunk. Lekötési lehetőség Éves kamat EBKM ^ 1 hó 15,50% 15,50% 3 hó 15,75% 15,75% 12 hó 15,00% 15,00% ^ lekötés nélkül 13,75% 14,65% . Aranydió betétjegy A Konzumbank Aranydió betétjegye könnyen kezelhető, biztonságos megtakarítási forma, amely fix kamatot fizet. Az Aranydió betétjegy bemutatóra szól, ezzel lehetőséget ad Önnek arra, hogy szabadon továbbajándékozza és ezzel kézzelfogható segítséget nyújtson szeretteinek. Váltható 3, 6 hónapos lekötési idővel 10.000, 100.000 és 500.000 forintos címletekben a Konzumbank fiókjaiban. Lekötési lehetőség Éves kamat EBK.M 3 hó 15,75% 15,75% ^ 6 hó 16,00% 16,00% J V* [KONZUMBANK Üzleti körben - Családi körben Kaposvár, Teleki u. 7. Tel.: (82) 312-856 «®MFB BANKCSOPORT TAGJA Nyerő lett a vesztesből K. BITT Női RC-Jászberényi RK1-3 (3, -8, -8, -9) A Kaposvári BITT Női RC csapata tegnap óriási csa­tában 3-1-RE veszített a Jászberényi RK ellen a vá­rosi sportcsarnokban le­játszott NB l-es női röp­labda mérkőzésen. Kaposvár A remekül kezdő kaposváriak mindössze 14 perc alatt hoz­ták az első szettet. A folyta­tásban fokozatosan vette át a játék irányítását a vendég­csapat, amely elsősorban erő­teljes nyitásainak köszönhe­tően sorra szerezte pontjait. A negyedik játszmában már 8-2-re is vezetett a kaposvári együttes, de a hosszú hajrát nyitó Deme-tanítványok előbb egyenlítettek, majd a győztes pontot is megszerez­ték. Színvonalas, nagy csatá­ban maradt alul a kaposvári együttes, a jó erőkből álló, nagyobb ütőerővel rendel­kező Jászberényi RK csapa­tával szemben. így játszottak Kaposvár, városi sportcsar­nok, 150 néző. V.: Vasák, Hernádi. Kaposvári BITT Női RC: Gelle, Tormási, Szíj, Tuba, Ékes, Witz. Csere: Pálfi (li­beró). Edző: Vermesné dr. Merő Zsuzsa. Jászberényi RK: Karakas, KtiegelÉ, Pesti, TóthK., Sápi, Kriegel O. Csere: Fényes (li­beró), Szekeres. Vezetőedző: Deme Gábor. Edző: Litkei Gá­bor. Jók: Tuba, Szíj, Witz, il­letve Karakas, Tóth K, Sápi, Kriegel É. Az eredmény alakulása: I. játszma: 4-0, 4-1, 6-1, 6-2, 8- 2, 9-3, 15-3 (!!) (14 perc). II. játszma: 0-2, 1-2, 1-5, 5- 5 (!), 7-7, 8-8, 8-15 (!!!) (20 perc). III. játszma: 0-4, 1-4, 1-5, 2-5, 3-5, 3-9 (!), 4-9, 4-10, 6- 10, 6-13, 8-13, 8-15 (28 perc). IV. játszma: 1-0, 1-1, 4-1, 4-2, 8-2, 8-7 (!), 9-7, 9-9, 9- 15 (!!) (21 perc). Vermesné dr. Merő Zsuzsa: A várakozásnak megfelelően nagy csatát vívtunk. A jászbe­rényiek a döntő pillanatok­ban jobban összpontosítot­tak. Deme Gábor: Az első szet­tben az utazás fáradalma meglátszott a teljesítmé­nyünkön. A folytatásban megérdemelten nyertünk. Kun Zoltán