Somogyi Hírlap, 1997. október (8. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-28 / 251. szám

8 SOMOGYI HÍRLAP SPORT 1997. október 28., kedd MEGYEI II. OSZTÁLY Legyőzhetetlen az Öreglak Északi csoport A 12. forduló eredményei: Orci-Mesztegnyő 1-2, Lát- rány-Karád Jeans-Tex 1-1, Bala- tonboglár-Somogyvár 1-3, Ság- vár-Balatonújlak 0-1, Vitya- Zamárdi 1-0, Öreglak-Kőrös­hegy 2-1, Balatonszabadi-Kapo- sújlak 2-1, Balatonfenyves-Ba- latonszentgyörgy 2-1. Déli csoport A 12. forduló eredményei: Ka- posfő-Magyaregres 3-0, Inke-Bárdudvamok 1-1, Cso- konyavisonta-Somogyszob- Kaszó 3-2, Kaposszerda- hely-Vízvár 1-2, Kutas-Lábod 2-0, Nagybajom-Segesd 2-1, Csurgó-Kastélyosdombó 9-0, Kadarkút-Homokszentgyörgy 1-2. Hétközben játszották: Lá- bod-Bárdudvamok 3-5, Se- gesd-Homokszentgyörgy 3-0. Északi csoport A bajnokság állása: 1. Öreglak 2. Balatonboglár 3. Kőröshegy 4. Somogyvar 5. Ságvár 6. Balatonújlak 7. Kaposújlak 8. B.szentgyörgy 9. Őrei 10. Látrány 11. Karád Jeans-Tex 12. Balatonszabadi 13. Zamárdi 14. Mesztegnyő 15. Vitya 16. Balatonfenyves 12 12 - - 40- 8 36 12 8 - 4 34-35 24 12 7 2 3 26-16 23 12 6 3 3 22-16 21 12 6 2 4 19-17 20 12 6 - 6 32-21 18 12 5 3 4 29-19 18 12 5 3 4 21-17 18 12 5 2 5 30-19 17 12 4 3 5 25-24 15 12 4 3 5 23-23 15 12 4 1 7 13-24 13 12 3 3 6 11-28 12 12 2 3 7 18-27 9 11 2 1 8 13-30 7 11 1 1 9 12-44 4 Déli csoport A bajnokság állása: 1. Csurgó 12 9 2 1 46-19 29 2. Kaposfő 12 9 1 2 37-17 28 3. Vízvár 12 8 2 2 34-28 26 4. Bárdudvarnok 12 6 3 3 32-18 21 5. Nagybajom 12 6 2 4 24-16 20 6. Somogyszob 12 6 1 5 25-21 19 7. Csokonyavisonta 12 5 3 4 24-17 18 8. Segesd 12 5 3 4 26-20 18 9. Inke 12 5 3 4 20-16 18 10. H.szentgyörgy 12 5 1 6 17-25 16 11. Kutas 12 3 3 6 21-32 12 12. Kadarkút 12 3 2 7 19-23 11 13. Kaposszerdahely 12 3 2 7 15-30 11 14. Magyaregres 12 2 4 6 14-25 10 15. Lábod 12 3­9 17-31 9 16. Kastélyosdombó 12 1 2 9 9-42 5 Hétközi ajánlatunk SZERDA Röplabda Interliga-mérkőzés: Pini Ka­posvár SE-Mladost Zagreb. Ka­posvár, sportcsarnok, 18 óra. Labdarúgás NB I, „B” csoport: Rákóczi- Kaposcukor FC-Nagykanizsai Olajbányász. Kaposvár, Rákó- czi-stadion, 13.30 óra. V.: Me­gyebíró J. (Makai J., Balajti J.). — A 12. fordulóból elmaradt mérkőzés pótlása. KÉZILABDA NB II — DÉLNYUGATI CSOPORT Újoncok nehéz napja Felemás hétvégét zártak a BBSC csapatai A kézilabda NB II-ben somogyi rangadót játszottak a nőknél; az élcsoportban helyet foglaló Marcali VSZSE-Lénia maga­biztosan verte az újonc Nagyatádi VSE-t. Nem járt jobban a Pacsai Haladás SE sem Fonyódon, míg a BBSC a Pécsváradi Térni otthonából hozta el a két bajnoki pontot. A Csurgói NKK hazai pályán, a Siófoki VSE pedig idegenben, Simontor- nyán maradt alul. A férfiaknál a BBSC felemás hétvégét zárt: a korábbi fordulóból elmaradt mérkőzésén kiütéses vereséget mért a Kaposvári Gazdászra, Szentgotthárdon viszont — ha csak egyetlen góllal is — kikapott. Ugyanilyen arányban ma­radt alul a Csurgói KK otthon a Pécsvárad elleni találkozón. Női mérkőzések: Marcali VSZSE-Lénia- Nagyatádi VSE 35-20 (17-7) Csak az első félidő közepéig tudta tartani a lépést a somo­gyi rangadón a vendég nagy­atádi csapat a hazaiakkal. Ez­után mind jobban elhúzott el­lenfelétől a Marcali VSZSE- Lénia: a hazaiak gyors játéká­nak és pontos támadás-befeje­zéseinek nem igen találta meg az ellenszerét a becsülettel küzdő újonc Nagyatádi VSE. Az első félidőt már kerek 10 gólos előnnyel zárták a haza­iak, amely a második játék­részben 15-re nőtt. Marcali VSZSE-Lénia: Krajczár — Laczkó (2), Ko­vács (6), Peringer (6), Bő- zsöny (8), Peti (8), Milinte (2). Csere: Szántó (3), Hamar, Molnár, Szántai, Nagy K. Edző: Kiss László. Nagyatádi VSE: Göncz — Furida (1), Bárány (4), Nyi­lasi (5), Vékony (3), Simon (2), Kereszthegyi (3). Csere: Ko­vács, Balaskóné, Varga, Fe­hér, Gottvald, Ivusza (2). Edző: Orbán László. Jók: Peti, Kovács, illetve Nyilasi, Bárány. Fonyódi Petőfi SE-Pacsai Haladás SE 31-13 (18-8) Nem volt azonos súlycsoport­ban a két csapat a fonyódi találkozón. Ha a hazaiak egy kicsit jobban koncentrálnak, még nagyobb lehetett volna a különbség. A tizennyolc gó­los kiütéses győzelem min­denesetre így is önmagáért be­szél. Fonyódi Petőfi SE: Somo- gyiné — Varga (7), Brunner Á. (7), Kenéz (9), Erdei N. (3), Erdei K., Fridii (4). Csere: Su- lyokné, Brunner D., Legeza, Reichert (1). Edző: Varga Zsuzsanna. Pécsváradi Terni-BBSC 27-28 (14-14) Gyors indításokkal és remek védekezéssel a vendég BBSC a 20. percben már 12-6-ra ve­zetett. Ezután 10 percig vi­szont csak a hazaiak lőttek gólt, így a szünetre elfogyott a Balaton-parti együttes tetemes előnye. A folytatásban hatszor kellett emberhátrányban ját­szania a BBSC-nek, ennek el­lenére ők vezettek egy góllal. A lelkes hazaiak egy perccel a mérkőzés vége előtt még egyenlíteni tudtak, Berki gólja azonban végleg eldöntötte a találkozó sorsát. BBSC: Vargha — Czár (1), Csöndé (10), Szekrényesi (2), Nagy O. (10), Presits, Berki (4) . Csere: Nagy Cs., Boros, Bodor, Elekes, Varga, Székely (1) . Edző: Kocsis Géza. Jók: Vargha, Nagy O., Csöndé, Szekrényesi. Csurgói NKK-Pécsváradi Agrover 23-27 (10-10) A listavezető, több volt NB I- es játékost felvonultató ven­dégcsapatnak nagyon meg kel­lett küzdenie a bajnoki ponto­kért. A két Szabó által vezérelt csurgói együttes kis szeren­csével akár meglepetést is okozhatott volna. Csurgói NKK: Ráskó — Jancsi (2), Szabó Á. (9), Hosz- szú (1), Salekovics (1), Szabó G. (9), Foszák (1). Csere: Beke, Csordás, Madarász- Edző: Határ György. Jók: Szabó A., Szabó G. Simontornyai TC-Siófoki VSE 29-23 (18-10) A korábbi nyolc mérkőzésen mindössze két pontot gyűjtött Simontornyai TC meglepe­tésre legyőzte az esélyesebb Siófoki VSE csapatát. A játék képe alapján a lelkes hazaiak ilyen arányú győzelme telje­sen megérdemelt az enervál- tan, nagyon gyengén és elkép­zelés nélkül játszó vendég sió­fokiak ellen. Siófoki VSE: Konczi — Báli (2) , Kovács (4), Vass (1), Má­jé mé (5), Bálvány ősi (4), Túri (5) . Csere: Briinyi, Szűcs I. (2). Edző: Pál László. Férfi mérkőzések: Csurgói KK-Pécsvárad 26-27(11-12) Jól kezdett a vendég Pécsvá­rad, és gyorsan elhúzott hat góllal. Ezután nagyobb sebes­ségi fokozatba kapcsolt a Csurgói KK, s gólerős játéká­nak köszönhetően a félidő vé­gére sikerült egy gólnyira fel­zárkóznia. A második játék­részben végig fej-fej mellett haladt a két csapat; végül a szerencsésebb pécsváradiak örülhettek a győzelemnek. A mérkőzés első perceit nem számítva a végig jól játszó ha­zai gárda nem érdemelt vere­séget. Csurgói KK: Búzás — Fe­kete (7), Lőczi, Fényi (5), Czuczi, Máté (3), Telkes (2). Csere: Balogh, Kunecz (6), Misei (3), Garai, Weisinger, Madarász. Edző: Sótonyi László. Jók: Fekete, Fényi, Kunecz. Szentgotthárd-BBSC 30-29 (17-15) Az első játékrészben gyenge védekezés és pontatlan táma­dás-befejezések jellemezték a vendég Balaton-parti együt­tes játékát, így megérdemel­ten jutott előnyhöz a hazai csapat. A második 30 percre feljavult a BBSC, de az ere­jéből csak az egyenlítésre fu­totta. A Szentgotthárd izgal­mas hajrában, az utolsó perc­ben szerzett góllal csikarta ki végül a győzelmet. BBSC: Káldy — Papp (6), Hiczfelder T. (1), Katona (5), Hiczfelder J. (2), Zeke (10), Kádár 73). Csere: Schrauff (2), Prédl. Edző: Kocsis Géza. Jók: Zeke, Katona. BBSC-Kaposvári Gazdász 35-18 (18-9) A negyedik fordulóból elma­radt mérkőzést pótolták a csa­patok Balatonbogláron. A meglehetősen szerény képes­ségű Kaposvári Gazdász az első félidőben még úgy ahogy tartotta magát, a folytatásban azonban mindinkább edző­meccs jellegűvé vált a talál­kozó. A somogyi összecsapás vége aztán kiütéses, 17 gólos bogiári győzelem lett. NB II, Délnyugati csoport (női) A bajnokság állása: 1. Pécsváradi Agro 9 8 - 1 232-184 1 6 2. Marcali VSZSE 9 7 1 1 255-207 15 3. Mohácsi TE 9 6 1 2 1 91-180 1 3 4. Fonyódi Petőfi SE 9 6 - 3 195-147 12 5. BBSC 9 6 - 3 198-195 12 6. Siófoki VSE 9 5 - 4 201-191 10 7. Tamási KC 9 4 - 5 194-183 8 8. Nagyatádi VSE 9 4 - 5 156-188 8 9. Pécsváradi Térni 9 3 - 6 198-219 6 10. Simontornyai TC 9 2 - 7 188-212 4 11. Csurgói NKK 9 1 - 8 158-179 2 12. Pacsa 9 1 - 8 167-233 2 RÖPLABDA NB II, NYUGATI CSOPORT (FÉRFI) Egy óra sem kellett Magabiztosan vették a hét­végi akadályokat NB Il-es férfi röplabda-csapataink: a NAFA RC Kaposvár a Szé­kesfehérvári Albaline együt­tesét, a Tabi RC pedig a Győri Széchenyi FSC-t verte meggyőző játékkal egyaránt háromjátszmás mérkőzésen. Eredmények: NAFA RC Kaposvár- Székesfehérvári Albaline S-0 (3, 5,8) A kaposvári csapat harmadik mérkőzését is magabiztosan nyerte, így továbbra is veretle­nül áll az NB II Nyugati csoport élén. A Székesfehérvári Alba­line ellen mindössze 54 percre volt csak szüksége a NAFA RC csapatának. A második szettben súlyos sérülést szenvedett a csapatkapitány Jezeri; vele együtt már három játékost kénytelen nélkülözni sérülés miatt Károly Róbert edző. NAFA RC Kaposvár: Kiss Z., Jezeri, Nyári, Tóth T, Tóth Gy., Torma. Csere: Farkas, Tillman. Edző: Károly Róbert. Jók: Kiss Z., Tóth. Tabi RC-Győri Széchenyi FSC 3-0 (7,12, 6) Lendületes, jó játékkal, mind­végig kézben tartva a mérkő­zést nyert a hazai együttes. Az első és a harmadik játszmában a támadás és a védekezés is na­gyon jó volt; csak a második szettben engedtek ki kicsit a tabi játékosok. Tabi RC: Angyal, Fiiin, Ste­inbacher, Riba, Szokodi, Csiz­madia. Csere: Nagy, Paska, Berta. Edző: Csizmadia Nándor. Az ifjúsági mérkőzésen: Tabi RC­Győri Széchenyi FSC 0-3 Ez történt az NB Ill-ban Tartalékosán nem megy Asztalitenisz: Siófoki VSE-Pécsi DD Gáz SC II. 6:12 A siófoki győztesek: Balázs 3, Balaton 2, valamint a Ba- lázs-Balaton páros. A tartalékosán felálló Bala­ton-parti együttesnek eleve nem sok esélye volt az élboly­ban helyet foglaló Pécsi DD Gáz SC második csapata ellen. Teke: Solisun-Attala-Nagyatádi VSE 5:3 (2380:2343) Másfélmilliót fizet a telitalálat A Szerencsejáték Részvény- társaság tájékoztatása szerint a totó 43. fogadási hetének nye­reményei — a jövedelemadó levonása után — a követke­zeik. 13 plusz egy találatos szelvényt összesen öt darabot találtak, a nyereményük egyenként 1 millió 411 ezer 218 forint. Az egy darab 13 ta­lálatos szelvény nyereménye 564 ezer 487 forint. A 12-esek (213 darab) 11 ezer 926, a 11- esek (2221 darab) 1144, a 10- esek pedig (13 ezer 887 darab) egyenként 305 forintot érnek. Nincs négyes a góltotón Az e heti góltotón nem találtak négytalálatos szelvényt; a kö­vetkező hétre átvitt nettó hal­mozódó nyereményösszeg 120 ezer 217 forint. A hét darab Pontszerzők: Lukács 442 fa, Lelovics 409 fa, Herr 399 fa, il­letve ifjabb Láng 429 fa, Láng 414 fa, Húros 400 fa. Megérdemelt hazai győze­lem született Attalában. Kaposvári Pince TK- Dombóvári Spartacus II. 6:2 (2332:2194) Pontszerzők: Cseresnyés 412 fa, Szántó 411 fa, Magyar 388 fa, Domoszlai 381 fa, illetve Baranyai 385 fa, Szabb 378 fa. Magabiztos győzelmet ara­tott a kaposvári együttes. háromtalálatos szelvény nye­reménye egyenként 17 ezer 174 forint. Különleges totó-kombinációk A 44. heti tippajánlatunkat az első oszlopban ismertetjük. Számítógé­pünk ennek alapján készítette húsz­oszlopos totó-kombinációját. 1.1 211x1 x121x 1212x 21xx1 2.1 21x11 xx112 12x12 112x2 3.2 1x21x 211x2 1x221 12x2x 4.1 2x112 121x2 2211x 12x1 x 5.1 2x1 xx x11x1 21x1x 121x1 6.1 112x2 1x2x1 12xx1 x2111 7.1 12x11 12x12 x11x2 2xxx2 8.x 211 xx 11x22 2x21 x 2xx21 9.1 12xxx 12xx2 1121x xx2x2 10.1 x21xx 11x2x X1211 21x12 11.1 x1121 12xx2 21x1x 212xx 12.x 1xx22 2xx1x 2xx2x x212x 13.x 1x2xx 112xx 2x112 1x2x1 A totó-kombinációt a SOL-INFO Kft (Budapest) készítette. Pelikán János 89 lövész a Szent Hubertus versenyen Kaposvári sikerek Országos meghívásos szituá­ciós lövészversenyt rendezett Kaposváron a Szent Huber­tus Lövészklub; a kétnapos erőpróbán 89 versenyző mérte össze a tudását. Négy éve rendezték meg az első ilyen jellegű kaposvári lövészversenyt, s azóta fo­lyamatosan nő az érdeklődők száma. A mostani találkozó is jól sikerült, a Tokaji-parkerdő ideális helyszínnek bizonyult. A résztvevők öt kategóriában léptek lőállásba. A szituációs lövészver­seny végeredménye. Nyílt verseny: 1. Borgulya József (BRSE), 2. Mergancz Sándor (Szent Hubertus Lö­vészklub), 3. Tóth Zoltán (Honvéd Zrínyi SE, Buda­pest). Standard: 1. Mergancz Sándor (Szent Hubertus Lö­vészklub), 2. Szarvas Péter (BRSE), 3. Vámos Zsolt (Zuglő SE, Budapest). Amatőrök: 1. Hódi Tamás (Szegedi RTE), 2. Rása István (Miskolci RE), 3. Illyés Erik (Miskolci RE). Seniorok: 1. Horváth Ede (Zuglő SE, Budapest), 2. Ró­zsa Olivér (Protective Force, Budapest), 3. Bojár Péter (Protective Force, Budapest). Nők: 1. Hantosi Anett (Szent Hubertus Lövészklub), 2. Kiffer Krisztina (EPLE Pécs), 3. Gasparik Krisztina (Zuglő SE, Budapest). (Harsányi) Akciólövész az élvonalban Biczó László (fotónk önkioldóval készült) Az idei versenyek eredményei alapján az ország tíz legjobb szi­tuációs lövésze közé került a ka­posvári Biczó László. Az akció­lövészetnek is nevezett műfaj művelői között nagyrészt rend­őrök, kommandósok találhatók. Biczó László civil, eredménye így még értékesebb. — Régóta foglalkozom a lö­vészsporttal. Korábban pontlövő voltam; a szituációs lövészettel 1994-ben próbálkoztam meg először — mondta. — Mer­gancz Sándor rendőrőmagy, a Kapos-beavatkozó alosztály vezetője ismertetett meg ezzel a műfajjal. Tőle és Hantosi Ist­vántól tanultam meg az alapo­kat. A siófoki Reichert Építő­ipari Rt pedig már második éve támogatja a versenyzésemet. Alapító tagja volt a Szent Hu­bertus szituációs lövészklubnak. Az eltelt két évben egyre jobb eredményeket ért el. Saját fegy­vert használhat, amit csak a mi­nősített versenyzőknek engedé­lyez a rendőrség. Minősítést pe­dig csak szigorú vizsga után nyerhet el a fegyverforgató. — Annyira szigorúak itt a fegyver­kezelés és a fegyverrel való mozgás szabályai, hogy ha a résztvevő nem úgy tartja a fegy­vert, nem úgy áll az ujja, ahogy az elő van írva, már kizárják a versenyből — tette hozzá. — A szituációs lövészetben nagy kaliberű fegyverekkel lö­vünk álló és mozgó célpon­tokra. A dolgot nehezíti, hogy közben ki kell választani a vé­dett személyeket, csak a képze­letbeli rossz fiúkra szabad lövé­seket leadni. Talán az tetszett meg a leginkább ebben, hogy egyaránt szükség van pontos­ságra, erőre és gyorsaságra; ezek ugyanis az értékelés szempontjai — mondta Biczó László. N. L.