Somogyi Hírlap, 1995. május (6. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-29 / 124. szám

10 SOMOGYI HÍRLAP SPORTMAGAZIN 1995. május 29., hétfő RSG-s sikerek a területi döntőn Az ovisok is tetszést arattak ők is a jövő reménységei Kaposváron at RSG csarnok volt helyszíne a diákolimpia RSG területi döntőjének. A somogyi résztvevők első cso­portja sikerrel szerepelt, közü­lük az itt felsorolt átalános is­kolások jutottak be az orszá­gos döntőbe, melyet Pécsen rendeznek június 9-11 között. (A területi döntő folytatására május 30-án kerül sor Kapos­váron az RSG csarnokban). Bemutatták tudásukat a legki­sebbek is. Az óvodások gya­korlatai alapos felkészítésről árulkodtak és szép sikert arat­tak. Eredmények. 0. „A” korcsoport (1.-2. oszt., 4 fő): 1. Bona Ildikó, 2. Puskás Nikolett, 3. Holló Henriett (mindhárom ált. isk., Kaposmérő). 1. „B” korcsoport (3.-4. osztályosok, nem igazolt sportolók, 5 fő): 1. Pamuki Ivett Berzsenyi ált. isk., Kvár, 2. Kiss Eszter, 3. Varga Éva (ált. isk., Kaposmérő). 1. „A” korcsoport (3.-4. oszt. igazolt versenyzők, 4 fő) 1. Gál Anita (Kinizsi Ált. Isk., Kvár), 2. Horváth Barbara, 3. Cserjés Mónika, 3. Viczián FOTÓ: KIRÁLY J. BÉLA Éva (mindhárom Berzsenyi Ált. Isk., Kvár) Óvodások + 0 „B” korcso­port (nem igazolt verenyzők, 29 fő) 1. Horváth Rebeka (Berzsenyi Ált. Isk.), 2. Po­zsonyi Ivett (óvoda, Nagyba­jom), 3. Borbély Dominika (óvoda, Kaposfüred), 3. Lag- rotéria Loretta (Arany J. Úti Óvoda, Kvár). Óvodások együttes gim­nasztikaverseny (6 csoport) csapatgyakorlat: 1. „Nyuszi” csapat óvoda, Nagybajom (Pozsonyi I., Horváth A., Balia E., Fajcsi J.), 2. „Gólya” csapat, Temesvár Úti Óvoda, Kvár (Fáth D„ Szirják B„ Nagy E., Nagy E.), 3. „Fecske” csapat Búzavirág Úti Óvoda, Kvár (Erős Á., Lelkes G., Varga Bernadett, Varga Brigitta). Ovi-olimpia, megyei döntő (27 fő) 1. Pozsonyi Ivett (óvoda Nagybajom), 2. Bor­bély Dominika (óvoda, Kaps- füred), 2. Lagrotéria Loretta (Arany J. Úti Óvoda, Kvár), 4. Lelkes Gabriella (Búzavi­rág Úti Óvoda, Kaposvár), 6. Oláh Dóra (Arany J. Úti Óvoda, Kvár). Kevés volt a Bányász három gólja LABDARÚGÓ NB II Siófoki Bányász-Pécsi VSK 3-0 (1-0) Siófok, 1500 néző. V.: Márton. (Varga L. és Oláh). Siófoki Bányász: Bíró — Kriston, Tóth M., Bimbó, Tóth L, Petrák, Szántó, Barna (Mio­vecz 50. p.), — Szabó Z. (Föl­des 66. p.), Kovács J„ Kirch- mayer. Edző: Gellei Imre. PVSK: Torma — Nagy Gy., Bárány, Somogyvári, Vokó — Sipos, Tallósi, Fülöp, Fehér, Pap S. — Pest. Edző: Rónai Ist­ván. Sárga lap: Somogyvári (15. p.), Szabó Z (44. p.). Kiállítva: Somogyvári és Fü­löp (35. p.). „Öt góllal kell nyerni!” — mondták a hazai szurkolók a kezdés előtt. Ezzel a teljesít­ménnyel kerülhetett volna ugyanis a tabella élére a Bá­nyász. A helyzetek alapján könnyen így történhetett volna... A 19. percben Szabó első ziccerét hagyta ki, ekkor az ötös sarkáról „szétforgácsolta” a bal kapufát. Egy perc múlva egy akción belül kétszer is hi­bázni tudtak a hazai csatárok, előbb Kovács, majd Kirch- mayer akarta „begyömöszölni” a kapuba a labdát sikertelenül. A 35. percben a tizenhatoson belülre törő Tóth Lajost So­mogyvári hátulról elbuktatta. Márton büntetőt ítélt, Somogy- várinak pedig felmutatta kiállí­tást érő második sárgáját. Fülöp eközben „odaszólt” a játékve­zetőnek, s Márton az ő orra előtt is meglengette piros kár­tyát (a PVSK így ettől kezdve 9 emberrel játszott). A huzavona után a tizen­egyest Kirchmayer a bal alsó sarokba rúgta (1-0). A 49. percben Szabó lőhetett volna gólt, ha 8 méterről nem találja el Torma kapust. Az 53. perc­ben Szabó és Miovecz kénysze­rítőzött, utóbbi a visszakapott labdát 10 méterről laposan a bal alsó sarokba lőtte (2—0). Ezután megint egy kimaradt Szabó­helyzet, aztán a 70. percben az újabb gól: Tóth L. jobb oldali beadását Kovács J. hét méterről fejelte a kapu bal oldalába (3-0). Ezután is bőven adódott még gólszerzési alkalom a hazai csa­tárok előtt, de a pécsi háló töb­bet már nem zörgött. Ritkán látható egyoldalú mérkőzés volt. Valósággal fel-í billent a pálya, a Bányász nyo­masztó fölényben játszott. Az sem lett volna csoda ha hat­hét gólt lő. Ehhez azonban sok­kal jobban kellett volna kon­centrálni! Jók: Kriston, Tóth L., Miovecz, illetve Torma, Bá­rány. Fónai Imre További eredmények Haladás VSE-Veszprém 4-1 (1-1) Keszthely-Paks 2-3 (0-1) ■ Mohács-Tatabánya 4-0 (3-0) Dunaferr-Baja 2-0 (1-0) Budafok-Soproni TSE 2-0 (1-0) ESMTK-BKV Előre 0- 5 (0-3) Százhalombatta-Beremend 1- 2 (1-1) Ismét hét pont a kaposváriak előnye LABDARÚGÓ NB III Rákóczi-Kaposcukor- Barcs 5-0 (3-0) Kaposvár, 1000 néző V.: Lehel. Rákóczi-Kaposcukor: Milinte- Köves, Mező, Deme Szabó M., Prukner (Pammer), Lugovszkoj (Szabó F.) Horváth, Nagy G., Sü­veges, Csemijenkó (Szintai). Edző: Horváth Lajos. Barcs: Füredi-Kovács, Papp T„ Horváth, Aigner (Cservölgyi), Zeller R., Demény, Zeller T., Mongult, Teszárik, Karsai (Papp Á.). Edző: Guzsvány János. Gólövők: Süveges (6. p. Nagy G. beadását 6 m-ről, 42. p. a kifutó kapus mellett közel­ről) Szintai (39. p. Nagy beadá­sát közelről a bal felső sarokba, 83. p. tizenegyesből), Pammer (85 p. Horváth átadását közel­ről a bal sarokba). A végig szinte egykapura játszott mérkőzésen a kaposvá­riak a helyzetkihagyás külön­böző válfajait mutatták be. Körbelőtték a sarkokat, lefor­gácsolták a kapufát, s ha jó volt az irányék, ott volt a barcsiak kapusa. Szünet után nagyot esett az iram, a hazaiak ké­nyelmes, megerőltetés mentes győzelmet arattak. Jók: Köves, Deme, Nagy, Süveges, illetve Füredi, Papp T. Rákóczi-Kaposcukor ifi-Barcs ifi 2-0 Jutási Róbert Marcali-Sellye 3-0 (0-0) Marcali, 350 néző. V.: Bányai. Marcali: Ángyán — Bozsó, Mészáros, Borbély, Virág, Arany, Tóth P., Rózsa, Rituper (Tóth Cs.), Szántó (Kiss), Fenusz (Hé- der). Edző: Mészáros József. Sellye: Regős — Gyócsi, Kné- zics, Torolica, Csorba, Varga, Deme (Rákóczi Kaposcukor, középen) csapata egyik leg­jobbja volt FOTÓ: LANG RÓBERT Vásáros, Óvári (Belvári), Bec­ker (Nyess), Major, Kapusi. Edző: Lőrincz Sándor. Góllövők: Arany (52. p. 8 ni­es lövés), Rituper 62. p. (1 m-es fejesből), Nyess (90. p. 10 m- ről öngól). Az első negyedórában a ven­dégek gólszerzési lehetőséget szalasztottak el. A második fél­idő hazai támadásokkal kezdő­dött. Az 51. percben Szántó lö­vését még a kapufa mentette, de aztán egy perc múlva már vez- tést szereztek a marcaliak, me­lyet egy szöglet után növeltek is. A sellyeiek több ígéretes tá­madást vezettek, de nem sike­rült szépíteniük, sőt az utolsó percben még egy gólt kaptak. Összességében a jóiramú, küz­delmes mérkőzésen a hazaiak egy jó teljesítményt nyújtó vendégegyüttes ellen arattak ér­tékes győzelmet. Jók: Mészá­ros, Arany, Borbély, illetve Varga, Knézics, Major. Marcali ifi-Sellye ifi 6-1 Ivusza István Nagyatád-Bátaszék 2-0 (1-0) Nagyatád, 500 néző. V.: Tatai. Nagyatád: Cigóth — Vojko- vics (Lancsán), Pókos, Utasi, Minor, Kulcsár, Szigeti, Bre- zovszki (Paulin), Fazekas (Be-, csei), Németh, Vékony. Edző: Németh Lajos. Bátaszék: Kocsis — Keller (Deák), Makk, Sceppi, Izsák (Brecska), Szentmartoni, Po- zsár, Kőkuti, Bozsolik, Panko-l vies, Horváth. Edző. Fiat Tamás, Góllövők: Vékony 30. p. (13j m-es lövés), 56. p. (5 m-es lö­vés). A nyílt sisakkal támadó két csapat jóiramú és magas szín­vonalú találkozóján a hazaiak az idény legjobb játékával bizl tos győzelmet arattak. A ven­dégeket csak szenzációsan védő kapusuk és a hazai csatái- rok góliszonya mentette meg a nagyarányú vereségtől. Jók: Czigóth, Kulcsár, Németh, Vél kony, illetve Kocsis, Bozsolik, Horváth. Nagyatád ifi-Bátaszék ifi 2-2 Kereszthegyi István Bonyhád-Balatonföldvár 1-1 (0-0) Bonyhád, 400 néző. V.: Ábra-j hám. Bonyhád: Bogaras — Szabó, Sztoics, Sumpf, Guzorán, Kiss) Baumann, Szlama, Darabos (Pfeiffer), Palkó, Zsilka (Ba­bai). Edző: Kiss János. Balatonföldvár: Kovács J. — Farkas, Sashegyi, Beleznai, Vörös (Béres), Németh, Káli már, Chezán, Kovács A., Soós, Túri (Horváth). Edző: Karasq János. Góllövők: Túri 51. p. (6 m-es fejes), Kiss 72. p. (18 m-es ka-i páslövés). Az első félidőben a szép­számú nézőközönség óvatos támadójátékot és hazai helyzet teket láthatott. A második félJ időben viszont remek iramú, változatos játékot produkáltak a csapatok. Jók: Szlama, Stumpf, Bogaras, illetve Kalmár, Né-j meth, Sashegyi. Bonyhád ifi-B.földvár ifi 2-2 Szabó László Bóly-Balatonlelle 1-1 (1-0) Boly, 200 néző. V.: Fazekas. Bóly: Takaró — Kobeláki Kues, Keibl, Liebe — Bauer) Schleich (Becker), Takácsi Szíjjas, Göller — Váradi (Vigh). Edző: Kresz László. Balatonlelle: Halász — Ke­néz, Szabotin, Tettamanti, And-| rási — Hochecker, Czubelák, Kóródi — Himics, Csirpákj Hág. Edző: Kenéz István. Góllövők: Lieber, Kóródi. A Bóly a helyzeteit nemi tudta kihasználni, ezért meg kellett elégednie az egy ponttal. Móczán Zoltán További eredmények: Pécsi DDGáz-Komló 2-2, Gerjen-Szekszárd 3-2, Lete- nye-Kisdorog 4-2 Együttműködési megállapodás Együttműködési megállapo­dást írt alá szombaton Gellai Imre, a Magyar Sportszövet­ség és Koo Tsung Chin, a taj­vani sportszövetség elnöke. A felek a sportkapcsolatok széle­sítésének, a sportbarátság tá­mogatásának, az edzéslehető­ségek és a szakmai tevékeny­ség továbbfejlesztésének fon­tosságát hangsúlyozták. Köl­csönösen támogatják a szak­emberek cseréjét, az egymás országában sorra kerülő edző­táborokban, nemzetközi ver­senyeken való részvételt. Novák Dezső: még egy idény A bajnoki címre és Magyar Kupa-diadalra is esélyes Fe­rencváros futballistái pénteken megtudhatták, hogy a „sikere­dző” Novák Dezső marad a kispadon. A volt olimpiai baj­nok kiváló labdarúgó szerző­dését egy évvel ezelőtt egy évre szentesítették vezetőe­dzőként. Az idény lejárt, dön­teni kellett. A döntés: Novák újabb egy esztendőre irányítja a zöld-fehér labdarúgók szak­mai munkáját. A ferencvárosi elnökség pénteken tudatta azon állásfoglalását, hogy a labdarúgók eredményeivel elégedett. Mágikus fogások Németh Sándor a magyar sza­badfogású birkózó-válogatott szakági mestere már javában dolgozik a „Mágikus fogások” című oktatófilmjén is. Nem egyedül csinálom az újabb vi- deo-összeállítást - pontosított Németh Sándor. - Komáromi Tibor szövetségi kapitánnyal és persze a magyar szabadfo­gás „nagyjaival” dolgozunk közösen. Az a célunk, hogy a német, francia, angol és ma­gyar „alámondású” filmen rögzítsük azokat a speciális technikai megoldásokat, ame­lyekkel a közelmúlt klasszisai (Bállá József, Bíró László, Tóth Gábor) nemzetközi sike­reiket elérték. Egerszegi két győzelme A párizsi nemzetközi úszóver­senyen a magyarok három győzelmet arattak, két szám­ban Egerszegi Krisztina, egy­ben pedig Güttler Károly vég­zett az élen. Güttler 200 m mellen 2:16.48-al lett első, 400 vegyesúszásban Batházi István 4:36.82-vel nyert bronzérmet. Egerszegi 200 pillangón 2:13.76-al, 400 m vegyesen pedig 4:46.27-al szerezte meg az első helyet. 200 m mell­úszásban Kovács Ágnes lett harmadik. Túrakerékpárosok a Meteor TT-nél A Meteor Természebarát Tú­rista Egyesület keretében — tizenkilenc fővel, Pintér Jó­zsef aranyjelvényes túrave­zető irányításával — megala­kult túrakerékpáros csoport. Támogatásra érdemes terveik között szerepel egy júniusi ba­jai kerekes kirándulás, majd jövőre a szomszédos Ausztria felkeresése, ahol Passautól Bécsig kívánják tekerni a pe­dált. Várják további tagok je­lentkezését is Kaposváron a Fő u. 34. szám alatt naponta 15-16 óra között. Borhi betegen indult Szombaton Szegeden változat­lanul kellemes, de időnként sze­les időben folytatódott a Wes- tel-Benefon Kupa nemzetközi kajak-kenu verseny. Az előcsá- tározások különösebb izgalmat nem okoztak a favoritok szá­mára, az esélyesek rendre biz­tosították helyüket a délutáni döntőkben. Borhi Zsonbor —< bár nem teljesen egészségei mégis rajthoz állt vb számai-j ban. Az ezret biztosan nyerte, az ötszázra elfogyott maradélt ereje, így ott csak a negyedik helyet tudta megszerezni. Értesítjük tisztelt fogyasztóinkat, hogy ivóvízhálózat karbantartási munkák miatt Siófok-fürdőtelepen, a vasúttól délre eső területen 1995. május 30-án, kedden, 7-16 óráig nyomáscsökkenés, illetve vízhiány várható Ideiglenes vízellátás biztosítására tartálykocsit biztosítunk az érintett térségben. Kérjük fogyasztóink szíves megértését. DRV RT (83825) Dél-balatoni Üzemigazgatóság