Somogyi Hírlap, 1994. április (5. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-11 / 84. szám

1994. április 11., hétfő SOMOGYI HÍRLAP 9 SPORTMAGAZIN Bogiári győzelem Balatonlellén az általános iskola sportcsarnokában négy Balaton-parti csapat (Balaton- füred, Balatonalmádi, Bala- tonboglár és Balatonlelle) részvételével rendeztek meg­hívásos amatőr női kézilabda­tornát. A tornagyőzelmet a Ba- latonboglár szerezte meg ve­retlenül 6 ponttal; második a Balatonfüred 4 ponttal, har­madik a Balatonalmádi 1 pont­tal, míg a negyedik a házi­gazda Balatonlelle lett szintén 1 ponttal, de rosszabb gólkü­lönbséggel. A torna legjobb mezőnyjátékosának Berki Ka­talint (Balatonboglár), legjobb kapusának pedig Lénárd Zsu­zsát (Balatonfüred) választot­ták meg, míg a gólkirályi címet Osváth Tímea (Balatonfüred) hódította el. Boldog házigazdák Ugyancsak a balatonlellei sportcsarnokban II. és III. kor- csoportos kézilabda „rande­vúra” került sor Buzsák, Bala­tonboglár és Balatonlelle csa­patai között. Mindkét korcso­portban a házigazda lelleiek szerezték meg a végső győ­zelmet. Zárásként több külön- díj talált gazdára. A II. korcso­portosoknál a legjobb mezőny- játékosnak Rácz Anikó (Bala­tonboglár), a legjobb kapus­nak pedig Both En/M(Balaton­lelle) bizonyult; a III. korcso­portosoknál a legjobb mezőny- játékos Takács Orsolya (Bala­tonlelle) lett, míg a legjobb ka­pusnak felajánlott különdíjat megosztva kapta Horváth Bri­gitta (Buzsák) és Szalay Krisz­tina (Balatonlelle). Elődöntőben a Honvéd utcai és a Berzsenyi iskola A kaposvári Toldi Úti Általá­nos Iskola és Gimnázium tor­naterme adott otthont a na­pokban a II. korcsoportos fiúk megyei diákolimpiái röplabda­döntőjének. Az öt csapat közül a kaposvári Honvéd Úti Álta­lános Iskola csapata magabiz­tosan, játszmaveszteség nél­kül nyerte valamennyi mérkő­zését. Mögöttük a Berzsenyi iskola csapata szerezte meg a második helyet három győze­lemmel és egy vereséggel. A május 28-án és 29-én Kapos­váron rendezendő országos elődöntőben a megyei diáko­limpiái győztes Honvéd úti is­kola, míg a másik elődöntőben — ennek helyszíne Veszprém lesz majd — a második helye­zett kaposvári Berzsenyi Dá­niel Általános Iskola csapata képviselheti Somogy megyét. A végeredmény: 1. Honvéd u. iskola 4 4 - 6:0 8 2. Berzsenyi iskola 4 3 1 6:2 7 3. Gárdonyi iskola 4 2 2 4:4 6 4. Toldi u. iskola 4 1 3 2:6 5 5. Szentbalázs 4 - 4 0:8 4 Siófok bajnoka az Interfuvar A siófoki városi kispályás teremlabdarúgó­bajnokság végeredménye: 1. Interfuvar 16 13 2 1 102­60 28 2. Lila Kakas 16 12 2 2 106­58 26 3. Mól Rt I. 16 12­4 84­42 24 4. Igaziak 16 12­4 91­50 24 5. DRV Apenta 16 10 1 5 82­51 21 6. Olimpia DSE 16 7 4 5 76­59 18 7. Barbi Boys 16 8 1 7 88­61 17 8. Nívó 16 8 1 7 99­81 17 9. Mól Rt II. 16 8 1 7 77­87 17 10. Balatonőszöd 16 7 2 7 65­67 16 11. Coca-Cola L. 16 7 2 7 81­87 16 12. KW 16 7 1 8 66­72 15 13. Málta 16 4 3 9 73­98 11 14. Ásványm. 16 4­12 41­82 8 15. Red Bulls 16 2 2 12 72­131 6 16. Póker 16 1 2 13 47­91 4 17. Black Stars 16 1 2 13 37-110 4 Kutyaszorítóban a Siófoki Bányász Siófoki Bányász-Csepei-Kordax 1-1 (1-0) Fischer két csepeli játékos gyűrűjében Labdarúgó NB I Siófok, 2500 néző. Ve­zette: Bede (Bay, Vavika). Siófoki Bányász: Bíró - Meksz - Keszeg, Olajos - Tóth, Jenei, Varsányi, Mol­nár - Szabó, Fischer, Föl­des. Edző: Pusztai László. Csepel-Kordax: Hajdú - Váczi - Ács, Bereczky, Mik- ler - Tyukodi, Medgyes, Puskás, Szekeres - Jakab, Pena. Edző: Varga István. Csere: Fischer helyett Szabadi a szünetben, Molnár helyett Kirchmayer az 56., Bereczky helyett Patkós a 72., Jakab helyett Süveges a 77. percben. Sárga lap: Meksz (17. p. Pena visszahúzásáért), Medgyes (29. p. Földes le­rántásáért), Ács (50. p. Föl­des buktatásáért), Tóth (58. p. Pena buktatásáért), Olajos (87. p. Puskás visszahúzá­sáért). Szögletarány: 3:6 (1:1) Létfontosságú mérkőzé­sére nem a legjobb előjelek­kel készült a Bányász. Fis­cher egyik sérüléséből alig gyógyult föl, pénteken újabb húzódást szenvedett, de így is vállalta a játékot. Nem kis meglepetésre a besárgult Bimbó helyén söprögetőben Szabadi helyett Meksz ját­szott. Jól kezdett a Bányász: Olajos szabadrúgása után Fischer csúsztatott fejesét a jobb kapufa tövénél csípte el Hajdú. Öt perccel később Mikler 12 méterről fölé lőtt. A 17. percben Olajos a kitörő Váczit visszarántotta, de szerencséjére egy sárgával megúszta. A „sértett” hatal­mas erejű szabadrúgását a jobb felső sarokból ütötte ki Bíró. Ezt követően Jeneinek volt két sikertelen gólszer­zési kísérlete, majd Földes hagyott ki egy lehetőséget. Válaszként Medgyes riogatta a hazai kaput, de Bíró me­rész bevetődéssel tisztázott előle. A 44. perc végre meg­szülte a vezető hazai gólt: Molnár cselezgetett a ven­dég térfél baloldalán, majd a szabadon hagyott Szabóhoz adott, aki egy fél fordulat után 15 méterről laposan a jobb sarokba lőtt. 1-0. Az 56. percben a pályára lépő Kirchmayer első meg­mozdulása csaknem gólt eredményezett: hatalmas lö­vését a jobb felső sarokból csak bravúrral tudta kiütni Hajdú, aki a 69. percben Je­nei közeli lövésénél megis­mételte ezt a teljesítményét. A 80. percben a kontrázó sió­fokiak közül Kirchmayer ira­modott meg a labdával, ami­kor elhúzott Váczi mellett, a védő — utolsó emberként — elbuktatta. A „piros lapos” megoldást Bede játékvezető még egy sárgával sem hono­rálta. A 86. percben védelmi hibából egyenlített a Csepel: Medgyes ívelte hosszan előre a labdát, melyet Váczi fejjel még megtoldott, a men­teni igyekvő Keszeg rossz megoldást választott, amikor a vele futó Pena elöl el akarta vinni a tizenegyes pont tájékán a labdát, ám el­vétette és a csepeli vendég- munkásnak nem okozott gondot közelről a hálóba ta­lálnia. 1-1. Ezen a találkozón győzel­met érdemelt volna a Bá­nyász. A játékosok átérezték a mérkőzés fontosságát és valóban végig nagy becs­vággyal harcoltak. A csepe­liek ugyan folyamatosabb csapatjátékot mutattak be az első félidőben, helyzeteik is akadtak, de szünet után — amikor az érthetően tartóz­kodóan játszó Fischert Kirchmayer váltotta föl — egyértelműen a hazaiaké lett a kezdeményező szerep. Hátránya tudatában kényte­len volt biztonsági játékát feladni a Csepel, fellazult védelmében a hazaiak meg­találták a réseket, sajnos a kínálkozó lehetőségekkel nem tudtak élni. így aztán egyetlen rossz egyéni meg­mozdulás is elég volt ahhoz, hogy a győzelem kicsússzon a Bányász kezéből. Jók: Meksz, Olajos, Jenei, Mol­nár, Kirchmayer, illetve Hajdú, Váczi, Medgyes, Pena. Jutási Róbert Az NB I további eredményei Vác FC Samsung-Újpest 2-0 (2-0) Vác, 6000 néző. V.: Bog­nár. Az Újpest játszott, a Vác nyert, mert a vendégek hadi­lábon álltak a góllövéssel. Góllövő: Füle (2, egyiket ti­zenegyesből) Vasas-Debreceni VSC 1-0 (1-0) Bp. Fáy u. 4000 néző. V.: Stamler. Hat hónapos szünet után (1993 okt. 23., az MTK ellen) nyert ismét bajnoki mérkőzé­sen a Vasas. Góllövő: Sze­nes. PMSC-Fordan-ETO FC Győr 0-0 Pécs, 3000 néző. V.: Hart­mann. Alacsony színvonalú álma­tag mérkőzés kevés helyzet­tel. Békéscsaba-Haladás VSE 5-12-1) Békéscsaba, 10 000 néző. V.: Kurmai. A sereghajtónak még a hét­közi edzőcsere sem használt, sőt... Az eredmény mást sej­tet. Góllövők: Kulcsár (2), Váczi, Csató, Fodor, illetve Balassa. EMDSZ-Soproni LC- BVSC-Dreher 1-0 (0-0) Sopron, 7000 néző. V.: Molnár. A két félidőben felcserélőd­tek a szerepek, a vendégek az első játékrészben kezdemé­nyeztek többet. Góllövő: Szántó. MTK-Parmalat FC 1-1 (1-0) Bp., Hungária körút, 1500 néző, V.: Marosvári. Az első félidő alapján meg­érdemelten vezetett az MTK. A fordulás után viszont a fe­hérváriak meglepően agresz- szív játékkal egyenlítettek, s így rászolgáltak az egyik pontra. Góllövők: Kenesei K., illetve Lőrincz. A Kispest-Honvéd-Ferenc- város mérkőzést ma 19 órakor játsszák (a televízió élőben közvetíti). A bajnokság állása: 1. Békéscsaba 2. Vác FC 3. Ferencváros 4. Csepel-Kordax 5. Kispest-HFC 6. ET0 FC Győr 7. Újpesti TE 8. Debreceni VSC 9. Soproni LC 10. Parmalat FC 11. Vasas SC 12. Siófok 13. PMSC-Fordan 14. MTK 15. BVSC-Dreher 16. Haladás VSE 15 3 3 52-15 33 13 5 3 42-20 30 12 5 3 34-16 29 11 5 5 28-30 27 10 5 5 42-27 25 10 5 6 37-23 25 8 6 7 28-25 22 8 6 7 25-23 22 6 6 9 24-32 18 5 8 8 23-32 18 5 5 11 24-31 15 4 7 10 22-35 15 4 7 10 17-30 15 4 7 10 23-39 15 4 6 11 21-42 14 2 6 13 17-39 10 21 21 20 21 20 21 21 21 21 21 21 21 21 21 21 21 Asztalitenisz NB I A Kaposplast kiesett, a Kapos-Zselic feljutott Női „A ’’-csoportos mérkőzésen: Orosházi MTK- Kaposplast 14:4 Győz: Siry 4, Böhm 3, Pidl 3, Kiss 2, valamint a Böhm- Pidl és a Kiss-Siry páros, il­letve Isaeva 3, Limbek 1. A Kaposplast szempontjából sorsdöntő fontosságú mérkő­zésre került sor szombaton Kaposváron a bajnokság utolsó fordulójában; ha sikerül nyernie a jóval esélyesebb, harmadik helyen álló vendég Orosházi MTK együttese ellen, akkor továbbra is megőrzi „A”-csoportos tagságát, vere­ség esetén viszont búcsúzni kényszerül. A kaposvári együttes nem a legjobb előjelekkel várta a ta­lálkozót: Alkonyi Szilvia izom- gyulladás miatt nem tudott ját­szani, s Limbek Anett is bete­gen, influenzásán vállalta a já­tékot. így került kényszerből a csapatba a még csak serdülő korú Háttá Szilvia, aki most szerepelt először NB l-es mérkőzésen. A jó nevekből álló vendég Orosházi MTK végig vezetve, magabiztosan nyerte a mér­kőzést. A kaposváriaktól egyedül csak az orosz „ide­genlégiós” Isaeva tudta tartani a lépést az ellenfél játékosai­val, aki végig nagy akarással és jól játszott. Ezzel az újabb vereséggel a Kaposplast csapata az NB I „Alcsoportjában a hatodik he­lyén végzett, s — mivel két ki­eső van — a következő baj­noki szezont a „B”-csoportban kezdi. Háttá István Férfi „B”-csoportos mérkőzéseken: Kapos-Zselic AC­Csanádi Árpád KSI (Budapest) 13:5 Győz: Ftévfy 4, Frank 4, Varga 3, valamint a Frank- Révfy és a Varga-Szabados páros, illetve Kovács 2, Ma­gyar 1, Bachmann 1, Sándor 1. Az idei bajnoki szezon utolsó hazai mérkőzésén na­gyon jól kezdett a Kapos-Zse­lic AC: mindkét páros mérkő­zést megnyerte, majd az első egyéni forduló után már 5:1-re vezetett. A második kör 2:2 arányú döntetlennel, a har­madik forduló pedig 3:1-es hazai sikerrel zárult, s így már valójában eldőlt a találkozó sorsa. Az utolsó, negyedik kör is 3:1 arányú kaposvári sikert hozott, így alakult ki a fölé­nyes, 13:5-ös kaposvári győ­zelem. Fölényes győzelemmel bú­csúzott szurkolóitól utolsó ha­zai mérkőzésén a Kapos-Zse­lic AC csapata. A győzelem ér­tékét növeli, hogy azt a Csa­nádi Árpád KSI-t győzték le jó játékkal, amely (11:7 arány­ban) legyőzte a kaposváriak nagy riválisát, a Békéscsabát. (A tavasszal egyedül csak a Békéscsabai Colors SE tudta legyőzni a kaposváriakat.) Ez­zel a győzelmével a Ka­pos-Zselic AC csapata — a hátralévő két forduló mérkő­zéseinek eredményeitől füg­getlenül — már feljutott az NB I „Alcsoportjába. A hazai együttesből Frank, Révfy és Varga végig jól ját­szott, az ifjúsági korú Fábián­tól viszont többet vártak. A válságos helyzetben lévő, komoly anyagi gondokkal küszködő Kapos-Zselic AC utolsó hazai találkozóján a Te­lephonies Kft jóvoltából vado­natúj mezben játszhatott. Varga János Balatonföldvári SE- Tatabányai Generál SE 10:8 Győz: Téglás 4, Molnár 2, Guba 2, valamint a Téglás- Guba és a Molnár-Laczkó pá­ros, illetve Harasztovics 2, Pigniczky 2, Csizmadia 2, Klampár 2. A két párost a hazaiak „hoz­ták”, s ez — mint utóbb kide­rült — döntőnek bizonyult. A vendég Tatabányai Generál SE csupán kétszer (3:2, majd 7:6 arányú hazai vezetés után) tudott egyenlíteni, azaz a Balatonföldvári SE ha na­gyon szoros csatában is, de végig vezetve nyerte a nehéz és küzdelmes találkozót. A balatonföldvári csapatból egyedül csak Téglás játszott kiemelkedően, aki valamennyi mérkőzését sikerrel vette. A földváriak ezzel az újabb sike­rükkel továbbra is biztosan őr­zik a harmadik helyüket. Fehér Sándor NB ll-es női mérkőzésen: Balatonföldvári SE- Veszprémi Dózsa 17:1 Győz: Ruzsenszky 4, László 4, Farkas 4, Lőrincz 3, valamint a Ruzsenszky- László és a Lőrincz-Farkas páros. Könnyű győzelmet aratott a balatonföldvári együttes a tar­talékosán felálló vendég Veszprémi Dózsa csapata el­len. Pályázati felhívás Kaposvár Megyei Jogú Város Önkormányzata pályázatot ír ki a várost reprezentáló kiállító helyeket, magángyűjteményeket és egyéb látványosságokat bemutató plakát- katológus tervezésére és kivitelezésére, az alábbi paraméterek szerint: Méret: 50x75 cm Hajtogatás utáni méret: 25x25 cm Példányszám: 5000 db A pályázatokat 1994. április 15-ig a Polgármesteri Hivatal Művelődési Igazgatóságára kell benyújtani. (39802)