Somogyi Hírlap, 1994. március (5. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-07 / 55. szám

10 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1994. március 7., hétfő Három pont a somogyiaknak Coca-Cola csúcsfutás Tegnap délelőtt több mint kétezer, többségében amatőr versenyző vett részt a Gel- lért-hegyen első alkalommal megrendezett Coca-Cola csúcsfutáson. Bár a táv csak 2500 méter volt, a 125 méter szintkülönbség megnehezí­tette a feladatot. A Budapest maraton és a Vivicitta után a harmadik legnagyobb honi fu­tóversenyen a győzteseknek 8, az amatőröknek 15-18 perc kellett a csúcsra jutáshoz. Az első 800 célbaérkező emblé­mával ellátott pólót, a győzte­sek ASICS és Coca-Cola ajándékot kaptak. íjászcsúcs a teremben Az idei íjász terembajnok­ságon, a Testnevelési Egye­tem csarnokában Kiss Tímea, a GV Spartacus versenyzője 570 körrel új országos csúcsot lőtt. A régit Szendey Marina (GV Spartacus) tartotta 569 körrel, amit tavaly ért el. Do- etch Béla szövetségi kapitány szerint a csehországi Eu- rópa-bajnokság előtt nagyon biztató Kiss eredménye, aki eddig teremben nem nagyon tündökölt, most viszont kitűnő formában van a szabadtéri szezon előtt. Koemant „bemérték” A spanyol FC Barcelona labdarúgó klub holland ide­genlégiósa, Ronald Koeman egy katalán sportcentrum meghívásának eleget téve biomechanikai vizsgálatokon esett át. A szakemberek arra voltak kíváncsiak, hogy miért védhetetlenek Koeman bomba-szabadrúgásai. A vá­lasz egyszerű: a hálóőröknek egyszerűen nincs elég idejük, hogy elérjék a feléjük szá­guldó labdát. Ugyanis ha Ko­eman 18 méterről rúgja meg teljes erővel a bőrgolyót, akkor az 112 km/órás sebességgel indul el. A labda 88 század­másodperc alatt éri el a gólvo­nalat, ahol még mindig 70 km/ órás sebességgel bír. Rajt a tenisz fedettpályás ob-n Tegnap délben a Római Teniszakadémia salakpályáin megkezdődtek az idei fedett­pályás magyar teniszbajnok­ság küzdelmei a Hunguest Kupáért. A nőknél és a férfi­aknál egyaránt csak a legjobb 32 játékos kapott indulási le­hetőséget. A verseny érde­kessége, hogy első ízben bo­nyolítják le egy helyen a nők és a férfiak csatározásait. A női mezőny első kiemeltje a magyar ranglistán 5. helyen álló Báthory Barbara. Csurgó Virág, Mandula Petra és Ko­csis K. külföldi versenyeken való részvétele miatt marad­tak távol. Az első kanyar meg­lepetése, hogy a 4. kiemelt Csapó kikapott Füzesitől. A férfiak hétfőn 10 órától lépnek pályára. TOTÓ 1. Juventus-Milan 0-1 2 2. Cagliari-Cremonese 0-0 x 3. Foggia-Atalanta 1-1 X 4. Intemazionale-Udinese 1-0 1 5. Lecce-Napoli 0-1 2 6. Piacenza-Genoa 1-1 X 7. Reggiana-Parma törölve megállapított tipp 2 8. Sampdoria-Torino 1-0 1 9. Ascoli—Bari 1-1 X 10. Andria-Cosenza 1-0 1 11. Monza-Brescia 0-2 2 12. Palermo-Ancona 0-1 2 13. Pisa—Fiorentina 0-0 x Pluszmérkőzés: 14. Verona-Pescara 3-1 1 Labdarúgó NB Balatonföldvár- Rákóczi-K.cukor 1-0 (1-0) Balatonföldvár, 300 néző. V.: Cservölgyi. Balatonföldvár: Kovács J. - Farkas, Sashegyi, Ludézer, Kovács A., Soós, Kalmár (Élő), Németh, Szabó (Béres), Stéber (Jäger), Balaton. Edző: Karasz János. Rákóczi-Kaposcukor: Fe- rencz - Nagy G. (Pammer), Vágó, Mező, Harsányi, Pfei­fer, Novák, Horváth, Neuba­uer (Bali), Kiss (Szintai), Csernyijenkó. Edző: Horváth Lajos. Gollövő: Balaton (17. p. 11-esből). Idény eleji játék, egyenlő erők küzdelme jellemezte a ta­lálkozót, melyen a hazaiak a gólon kívül akaratban is többet tettek a győzelemért. Jók: Kalmár, Németh, Szabó, il­letve Vágó, Novák. Siófoki Bányász ifi- Rákóczi ifi 1-1 Szabó József Bóly-Marcali 2-2 (1-1) Boly, 250 néző. V.: Lehr. Bólyi Medosz: Volcsányi - Neuberger, Fitt, Mirkó L., Ne­idhardt, Göller (Kreics), Mirkó G. (Scháb), Virág, Szijjas, Laj­tai, dr. Papp. Edző: Kresz László. Marcali: Háromi - Bozsó, Mészáros, Urbán, Borbély, Lakos, Tóth Cs. (Rózsa), Arany, Szántó, Riutper (Hor­Taszár-Balatonkeresztúr 1-1 (1-1) Taszár, 150 néző. V.: Pá- pay. Taszár: Tánczos — Mészá­ros, Hortobágyi, Molnár (Czi- kora), Erdős, Kari, Borbély, Károlyi, Lapat, Nagy, Sámoly. Edző: Konrád László. B. keresztúr: Horváth L. — Kozma P., Horváth N., Kozma L.; Keresztúri, Krénusz, Bíró (Újhelyi), Varga T, Fülöp (Gál), Horváth Cs., Hon/áth G. (Ilia). Edző: Krénusz László. A 27. percben Fülöp sze­rezte meg a vezetést a ven­dégeknek, két perccel később Erdős egyenlített. Az első 25 percben jól játszó vendégek több helyzetet dolgoztak ki, de mindet elhibázták. Később ki­egyenlítetté vált a küzdelem. A második félidőben szintén adódtak helyzetek, de az eredmény nem változott. Iz­galmas, jó iramú mérkőzésen igazságos pontosztozkodás született. Gólszerzők: Erdős, illetve Fülöp. Jók: Károlyi, Hor­tobágyi, Borbély, Erdős, illetve Horváth G., Varga T., Keresz­túri, Horváth N. Taszár ifi-B. keresztúr ifi 1-3 Horváth István Nagybajom-Csurgó 0-0 Nagybajom, 350 néző. V.: Harangozó. Küzdelmes, helyenként színvonalas mérkőzésen a több gólhelyzetet „elpuskázó” hazai csapat győzelmet ér­demelt volna. Jók: Weininger, Balogh I, Balogh II, Nagy G., il­letve Kovács, Polgár, Szűcs. Csurgó ifi-Nagybajom ifi 1-0 Andricz Zoltán Lengyeltóti-Szulok 4-1 (2-0) Lengyeltóti, 300 néző. V.: Karácsony. váth), Fenusz. Edző: Béres Ferenc. Góllövő: Virág (18. p. szög­let utáni fejesből), Szántó (27. p. szöglet utáni fejesből), Fe­nusz (53. p. hét méteres lö­vés), dr. Papp (73. p. nyolc méteres emelés). Az első negyedóra egyenlő erők küzdelmét hozta. Ezután a hazaiak vezetést szereztek, melyet a vendégek szintén szögletből egyenlítettek ki. Szünet után a marcaliak takti­kusan lassították a játékot, s egy kontrából előnyhöz jutot­tak. A bólyiak ezután mindent egy lapra tettek fel, s akcióik közül egy sikerrel járt. Ösz- szességében a jó iramú, küz­delmes mérkőzésen a fe­gyelmezetten játszó vendégek rászolgáltak az egy pontra. Jók: dr. Papp, Mirko L., illetve Mészáros, Fenusz. Boly ifi-Marcali ifi 3-1 Ivusza István Kisdorog- Nagyatád 2-0 (1-0) Kisdorog, 500 néző. V.: Poszt. Kisdorog: Antonies - Má- csik, Varga, Stölkler, Debre­ceni, Viszmeg, Vecseli, Hor­váth, Endeli, Boros, Szentmár- toni (András). Edző: Horváth Péter. Nagyatád: Szabó - Papp, (Vojkovics), Pókos, Kutasi, Czink, Kulcsár (Minor), Szi­geti, Király, Kovács, Becsei, Vékony. Edző: Németh Lajos. Góllövő: Boros (14. p. 10 m-es lövés), 70. perc (5 m-es fejes). Küzdelmes, közepes szín­vonalú mérkőzésen a végig A mezőnyben jól játszó vendégek ellen megérdemel­ten nyertek a hazaiak a sze­zonnyitó mérkőzésen. Gól­szerzők: Nagy B. (2), Somo­gyi, Bolykovszki, illetve Elmá- jer. Jók: Nagy B. (a mezőny legjobbja), Héder, Hosszú, Bolykovszki, Somogyi, illetve Kovács, Sütő, Tóth. Lengyeltóti ifi-Szulok ifi 3-0 Bodó László Balatonlelle-Törzsök SE 1-0 (0-0) Toponár, 400 néző. V.: Si­mon. A vendégegyüttes többet támadott a mérkőzés első fel­ében, később kiegyenlítettebb lett a játék, majd a hazaiak há­rom ordító gólhelyzetet hagy­tak kihasználatlanul. A hajrá­ban a vendégek egy talált gól­lal eldöntötték a mérkőzés sorsát. A játék képe alapján a döntetlen reálisabb lett volna. Gólszerző: Szilágyi. Jók: Majz- linger, Szilágyi, Pusztai, illetve Treszler. B.lelle ifi-Törzsök SE ifi 1-0 Németh Tibor Juta-Somogysárd 3-3 (1-2) Juta, 300 néző. V.: dr. Csapó. A két szomszédvár ranga­dója fordulatokban és gólok­ban gazdag, jó iramú mérkő­zést hozott. A hazaiak a má­sodik percben szereztek veze­tést, de a 10. perctől kiállítás miatt tíz főre fogyatkoztak. A vendégek az első félidőben 11-est hibáztak, ám az egyen­lítést követően kétszer is ve­zetést szereztek. A házigaz­dák a találkozó hajrájában ket­tős emberhátrányból egyenlí­tettek. Kiállítva: Soós Cs 10.p.(reklamálásért), Vörös 80. p. (a második sárga lap kontrázó hazaiak jól használ­ták ki a nagyatádi védelem hi­báit és biztos győzelmet arat­tak a gólhelyzetek tömegét ki­hagyó Nagyatád ellen. Jók: Antonies, Mácsik, Viszmeg, Boros, illetve Pókos, Czink. Nagyatád ifi-Kisdorog ifi 3-0 Kereszthegyi István Komló-F onyód 2-0 (2-0) Fonyód, 50 néző. V.: Faze­kas. Komló: Ádám — Farkas, Korcsmár, Suszter, Dömény, Tigyi, Schweitzer, Priol, Nagy, Béres, Takács. Edző: Kovács Lajos. Fonyód: Posza - Fucsik, Ferencz, Zámbori, Deákvári, Gereben, Pitonya, Gál, Szent- királyi, Jónás, Kerecsényi. Edző: Deákvári Antal. Gollövők: Priol (20. p. kapu előtti keveredésből), Dömény (30. p. 20 m-es lövés). A teljesen átszervezett fo- nyódi csapat nem tudta fel­venni a versenyt a jobb erőket képviselő Komló ellen. A ven­dégek megérdemelten vitték el a két bajnoki pontot. Jók: Suszter, Dömény, Farkas, il­letve Gereben, Gál, Jónás, Posza. Komló ifi-Fonyód ifi 2-0 Tolnai Attila Bonyhád-Barcs 1_0 (0-0) Barcs, 300 néző: V: Béni. Bonyhád: Bogaras - Klem, Sztoics, Stumpf, Guzorán, Szlama, Darabos, Palkó, Bíró, Kiss, Szabó. Edző: Losonczi István. Barcs: Füredi - Kovács, után). Gólszerzők: Soós Cs., Vörös, Pável, illetve Vancsura (2), Czebei (öngól). Jók: Tóth N. (a mezőny legjobbja), Soós J., Pável, illetve Maries, Su­dár, Vancsura. Juta ifi-Somogysárd ifi 2-0 Szabó Tibor Csokonyavisonta-Balaton- szentgyörgy 1-1 (0-1) Csokonyavisonta, 200 néző. V.: Král. Rózsavölgyi, Pálinkás (Zellet R.), Manguld, Berda (Papp T.), Papp Á., Karsai, Kapronc- zai, Zeller T, Csalos. Edző: Stájer István. Gólszerző: Rózsavölgyi (86. p. öngól). Hazai helyzettel kezdődött a mérkőzés, váltakozva kerültek veszélybe a kapuk. Húsz perc után ellaposodott a játék, a két 16-os között folyt a küzdelem. A második félidőre nagyobb sebességre kapcsolt a Barcs. Sorra alakította ki a nagyobb- nál nagyobb helyzeteket, de a góllövés nem sikerült. A 86. percben egy ártalmatlan sza­badrúgásba Rózsavölgyi rosszul nyúlt bele, s lábáról védhetetlenül vágódott a labda a kapuba. Jók: Sztoics, Kiss, ill. Füredi, Manguld, Papp Á. Kelemen Géza További eredmények: Pécsi DD Gáz- Gerjen 2-0 Döbrököz- Letenye 1-2 A bajnokság állása: 1. Pécsi VSK 14 10 3 1 33-10 23 2. Pécsi DD Gáz 14 10 2 2 25- 7 22 3. Gerjen 14 8 2 4 25-15 18 4. Rákóczi-K. FC 14 5 5 4 28-20 15 5. Komlói Bányász 14 6 3 5 29-23 15 6. Kisdorog 14 4 6 4 15-10 14 7. K. Honvéd 14 4 6 4 17-16 14 8. Balatonföldvár 14 6 2 6 15-14 14 9. Bólyi SE 14 4 6 4 15-20 14 10. Bonyhádi SE 14 4 5 5 19-23 13 11. Letenye SE 14 5 2 7 15-28 12 12. Marcali VSE 14 3 5 6 18-23 11 13. Nagyatádi VSE 14 5 1 8 21-27 11 14. Döbrököz 14 3 5 6 18-27 11 15. Barcs SC 14 3 4 7 12-23 10 16. Fonyód 14 3 1 10 9-28 7 A két kulcsemberüket nélkü­löző hazaiak ellen jól kezdtek a vendégek, és megérdemel­ten jutottak előnyhöz az első játékrészben. A szünet után nagy fölényben játszott a ha­zai együttes, de erejéből ezút­tal csak a döntetlenre futotta. Gólszerzők: Edesár, illetve Farkas. Jók: Kertész, Tóth, Fábián R., Edesár, illetve Bor­bély, Horváth B., Horváth J, Furulyás, Kiss S. Bajnok a Flamengó Barcson is véget ért a városi kispályás teremlabdarúgó-baj­nokság. A tavaly november 20-án kezdődött mérkőzésso­rozaton a 19 csapat két cso­portra osztva kezdte meg a küzdelmeket. Az alapbajnok­ság után következett a ráját­szás: az első négy a felső ágra került, az alsó négy (plusz egy) pedig az alsó ágon folytatta to­vább a küzdelmeket. A bajnokság során a Fla­mengó és a Fortuna nyújtotta a legkiegyensúlyozottab telje­sítményt; az alapbajnokságban egy, illetve két pontot veszítet­tek, s a rájátszásban is hozták a mérkőzéseket. A fináléban aztán a Flamengó csapata magabiztosan, 5-2-re verte a Fortunát, s így elhódította a bajnoki címet. A záróforduló eredményei. Az 1-2. helyért: Flamengó- Fortuna 5-2. A 3-4. helyért: Unikum-Vállalkozók 5-1. Az 5-6. helyért: Opel-Kemikál 3­0. A 7-8. helyért: Junior-Vá­mőrség 3-0. A 9-10. helyért: Schweppes-Csokonyavisonta 10-2. A 11-12. helyért: Ke­reskedelmi Bank-Renault 3­0. A 13-14. helyért: Dankó- Szakközépiskola 4-2. A 15­16. helyért: Területi Ifjúsági Szövetség-Menczel BT 3-0. A 17-18. helyért: Suzuki-Tsz 3-0. A végeredmény: 1. Fla­mengó, 2. Fortuna, 3. Unikum, 4. Vállalkozók, 5. Opel, 6. Kemikál, 7. Junior, 8. Vámőr­ség, 9. Schweppes, 10. Cso­konyavisonta, 11. Kereske­delmi Bank, 12. Renault, 13. Dankó, 14. Szakközépiskola, 15. Területi Ifjúsági Szövet­ség, 16. Menczel BT, 17. Su­zuki, 18. Tsz, 19. Dráva Par­kett. Cs.visonta ifi­B.szentgyörgy ifi 6-0 Papp László Balatonszárszó-Tab 1-0 (0-0) Balatonszárszó, 100 néző. V.: Joó. Jó iramú, küzdelmes mér­kőzésen a lelkesen játszó és több gólhelyzetet kialakító hazai csapat szerencsés gól­lal nyert. Gólszerző: Kalmár. Jók: Kocsis, Szabó, Sarang, Brunner, illetve Majkó, Szu- kován. B. szárszó ifi-Tab ifi 1-0 K. Gazdász-Lakócsa 4-2 (2-1) Lakócsa, 180 néző. V.: Ko­vács. A vendégek szerencsésen nyertek a rossz talajú pályán a végére sérülések és kiállítás miatt nyolc főre fogyatkozott lakócsaiak ellen. A 84. perc­ben még 2-2 volt az állás. Ki­állítva: Pandur 44.p. Gólszer­zők: Szabó G. (2), Szabó Z., Buni, illetve Pandur (11-es­ből), Balogh. Jók: Buni, Szabó G., Szabó Z., illetve Sass, Ba­logh. Kövesi István A bajnokság állása: 1. K. Gazdász 14 10 1 3 37-20 21 2. Cs. visonta 14 8 3 3 26-18 19 3. Törzsök SE 14 7 5 2 18-11 19 4. B. keresztúr 14 8 2 4 43-19 18 5. Balatonlelle 14 5 8 1 18-12 18 6. Tab 14 7 3 4 21-19 17 7. Csurgó 14 5 5 4 16-13 15 8. Taszár 14 6 2 6 25-17 14 9. Lengyeltóti 14 6 2 6 20-22 14 10. Somogysárd 14 4 4 6 29-30 12 11. Balatonszárszó 14 4 4 6 14-19 12 12. B.szentgyörgy 14 4 3 7 16-27 11 13. Lakócsa 14 5 1 8 18-32 11 14. Juta 14 3 2 9 21-29 8 15. Szülök 14 3 2 9 25-36 8 16. Nagybajom 14 2 3 9 10-33 7 Megyei I. osztályú bajnokság Toponáron nyert a Lelle Toponári lövést blokkolnak a leilei védők Fotó: Csobod Péter