Somogyi Hírlap, 1994. március (5. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-07 / 55. szám

1994. március 7., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 11 Röplabda Szuper Liga Nagy csatában vereség Mladost Zagreb-Kaposvári RC 3-0 (9, 12, 6) Zágráb, 300 néző. V.: Pro- danovics, Brlas. Mladost Zagreb: Simuncic, Kovac, Krnic, Antonovic, Ma­rie, Jakovcevic. Csere: Wang, Bakovic. Edző: Yo Zou Wei. Kaposvári RC: Rácz, Sche- likov, Mészáros P., Kántor, Pásztor, Karmos. Csere: Zarka, Marginean, Mészáros D., Tomanóczy. Edző: Deme­ter György, Károly Róbert. Az eredmény alakulása: 1. játszma: 4-0, 5-5, 5-8, 12-8, 15-9. 2. játszma: 0-7, 2-8, 5-10, 8-12, 15-12. 3. játszma: 3-0, 5-1, 12-3, 15-6. Utolsó külföldi mérkőzését a végső győzelemre is esé­lyes Mladost ellen játszotta a Kaposvári RC. Az első szett érdekesen alakult. 4-0 után szerezték első pontjukat a kaposváriak, majd remek ak­ciók után Karmos és Kántor jó nyitásaival egyenlítettek. Továbbra is lendületben ma­radt a csapat, 8-5-re sikerült elhúzni. Néhány rossz nyitás­fogadás azonban felhozta az ellenfelet, s ismét fordult a kocka. A magára találó házi­gazdákat néhány bírói téve­dés is segítette a játszma megnyerésében. Nagy kaposvári fölénnyel indult a második játékrész. Jó nyitások és remekbe szabott akciók után már 7-0-ra vezet­tek Kántorék. A zágrábi „óriá­sok” ennek ellenére egy pil­lanatra sem adták fel. 12- 12-nél egyenlítettek, majd a végjátékban jobban összpon­tosítva ismét hozták a szettet. A folytatásban hamar előnyt szerzett a Mladost, amit végig meg is tartott. Saj­nos Schelikov vállsérülése kiújult, s a helyette beálló Tomanóczynak kevés volt az idő, hogy felvegye a játék ritmusát. A Ráczot felváltó Marginean pedig megsérült, így ő sem tudott teljes értékű játékosként szerepelni. Ilyen körülmények között nem volt kétséges, ki nyeri a harmadik szettet, s ezzel a mérkőzést. Színvonalas mérkőzést láthatott a horvát közönség. A magassági fölényben ját­szó házigazdák dolgát ugyancsak megnehezítette a KRC, a második játszma vé­géig nyílt volt a találkozó sorsa. A Mladost Kovac ve­zérletével — aki Schelikovval vívott nagy csatát — mind­annyiszor le tudta dolgozni hátrányát, s ha kellett, a bírói négyes is segített. A kapos­vári gárda a látottak alapján egy játszmagyőzelmet meg­érdemelt volna. Jók: Kovac, Simuncic, An­tonovic, illetve Schelikov, Kántor, Pásztor. Gelle József Asztalitenisz NB I, férfi B-csoport Sikerrel zártak a somogyiak Kapos-Zselic AC- Generál Tatabánya 10-8 Győz: Révfy 4, Frank 4, Szabados és a Révfy-Frank páros, illetve Pigniczki 2, Csizmadia 2, Harasztovics 2, Klampár és a Haraszto- vics-Csizmadia páros, A párosok után 1-1-gyei in­dult az egyéni küzdelem, amely sokáig nem hozott dön­tést. Flárom kör után 7-7 volt az állás, csak az utolsó mér­kőzések hozták meg a sikert a Kapos-Zselic számára. A mérkőzés végig nagy küzdel­met és színvonalas játékot Teke NB I Kaposvári Építők SC-Dorogi Bányász 6:2 (4160:3938) Székelyi 699 — Bíró 637 Mándli 759 — Honvéd 645 Bodor 673 — Jurácsek 635 Miklós 650 — Varga B. 673 Tarsoly 699 — Magyaros 677 ifj. Horváth 680 — Kiinka 671 Kötelező győzelmet aratott Kaposváron az Építők SC csapata a gyenge napot ki­fogó Dorogi Bányász ellen. A mezőnyből kiemelkedett a ka­posvári Mándli János 759 fás teljesítménye. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposvári Építők SC-Dorogi Bányász 3:1 (1240:1181) Az újonc játékosok mérkő­hozott. A szoros eredmény­ben közrejátszott a szokatla­nul tapadó padlózat, valamint a rossz világítás. Szabados két találkozót is a döntő szet­tben, jelentős előny után után vesztett. A fiatal Fábiánnak ezúttal nem sikerült nyernie. A győzelmet Révfy és Frank ki­tűnő játékának köszönheti a kaposvári gárda, amely to­vábbra is biztosan vezet a bajnokságban. Varga János Balatonföldvári SE- Csanádi Árpád KS112-6 Győz: Téglás 4, Laczkó 3, zésen biztos hazai győzelem született. A kaposváriaknál Tóth J. 650, Tóth B. pedig 590 fát gurított. Hász Mihály Pécsi Gáz SC-K.Közút- Strabag SE 7:1 (4333:4017) Fábián 718 —Lapat 652 Koncsecskó 740 — Pintér 695 Kovács 731 — Illyés 657 Berta 725 — Láng 648 Kismihály 757 — Mettner 661 Szabó 660 — Varga J. 704 Érvényesült Pécsen a papír­forma. A hazai pályán szinte verhetetlen Pécsi Gáz SC (a hat játékos közül öten értek el 700 fa feletti eredményt) a vártnál is nagyobb arányban Molnár 2, Zsupán 1, a Tég­lás-Guba, Molnár-Laczkó pá­ros, valamint Kovács 3, Ma­gyar 2, Bachman 1. A két párost a földváriak nyerték és ez önbizalmat adott a további mérkőzésekre. Tég­lás kitűnően játszott, Laczkó és Molnár is megtette a ma­gáét, habár még mindig nem azt nyújtják ők ketten amit a szakosztályvezetés elvár tő­lük. Az ifjúsági Zsupán hozta az ellenfél ifijátékosa elleni mérkőzését, így alakult ki a 12-6-os győzelem Budapes­ten. Fehér Sándor vágott vissza az ősszel Kapos­váron elszenvedett vereségé­ért. Sajnos, a vendég kaposvári csapat játékosainak többsége rossz felfogásban játszott az egyébkén nagyon jó és ered­ményes pályán. A Pécsi Gáz SC mellett a Soproni Sör csa­pata is beérte a Közút-Strabag SE-t; mindhárom együttesnek 24 pontja van. Az ifjúsági mérkőzésen: Pécsi Gáz SC-K. Közút- Strabag SE 3:1 (1326:1311) A vendég Közút-Strabag SE csapatában Páll A. 676, míg Németh Zs. 635 fás teljesít­ményt ért el. Schleining Endre Felemás mérleg Balatonboglár és Vidéke Áfész bérleti üzemelésre felajánlja a Balatonlelle, Rákóczi úti (Arai benzinkút melletti)-16 m2-es- 24 m2-es- 32 m2-es pavilonokat, továbbá: a Látrány községben lévő -12. sz. Vegyesboltot és- Vörösbegy vendéglőt, Visz községben a közös kezelésű vegyesbolt és italboltot Bővebb felvilágosítást az áfész jogtanácsosa ad. Balatonboglár, Dózsa Gy. u. 55-59. Telefon: 85/350-863 85/350-677 (35850) Az EURO Irodaszergyártó Kft. (telephelye: Pomáz, Ipartelep. 2013) olyan, bevezetett nagykereskedelmi raktárbázissal, Illetve üzlethálózattal rendelkező partnereket keres, akik az EURO Kft. termékeit a hatókörnyezetükben, a piacukon forgalmazzák. A termékek: levélboritékok és tasakok nyomott vagy nyomatlan, ablakos, enyvezett, illetve öntapadós kivitelben, gyúrúskönyvek. bélyegzők. telefonregiszterek, nevjegykártyatartók és még sok más irodaszer Jelentkezni lehet a (26)-325-362-es telefonon, a (26) 325-102 es faxon vagy ,i Pnmaz. Pt 41 2013 as levélcímen Bízunk abban, hogy a személyes kapcsolatfelvétel után. előnyös ajánlatot tudunk tenni partnereinknek az együttműködésre. ^ MAGYAR ^►SUZUKI A legújabb Suzuki akció március 1-től április 15-ig A mi autónk minden típusa már 10% befizetésével, 60 havi részletre elvihető Értékes ajándékok közül választhat a Suzuki Borongicsnál Balatonboglár, Vikár B. u. 2. Tel.: 85/352-070 Marcali, Széchenyi u. 7. (35972) Röplabda NB I Szomorú hétvége Debreceni TE-DSI-K. Tungsram 3-0 (9,13,11) Csepregi (fehér mezben) próbálja a labdát „átvarázsolni” a kettős debreceni sánc között Csobod Péter felvétele Kaposvár, városi sportcsar­nok 100 néző V.: Szalay, Ortner. Debreceni TE-DSI: Szabó M., Koloszova, lllésné, Kmé- zics, Cimpocáné, Rácz. Csere: Bosnjak, Vásárhelyi. Edző: Balázs István. Kaposvári Tungsram: Csep­regi, Herczeg, Zalavári, Tuba, Magyarné, Varga K. Csere: Grúsz, Gelle, Lentai. Edző: Simonné Kutas Zita. A játszmák alakulása. 1. játszma: 8-0 (I), 8-3, 10- 3, 10-5, 11-6, 14-6, 14-9, 15-9 — 15 perc. 2. játszma: 0-5, 5-5, 5-10, 11-10 (!), 11-11, 13-11, 13- 13,15-13 — 20 perc. 3. játszma: 3-0, 3-3, 7-3, 7-4, 8-5, 12-5, 12-10, 13- 11, 15-11 —20 perc. A két válogatottal (Rácz, Kmézics) felálló vendég deb­receni együttes villámrajttal kezdett: már 8-0-ra vezettek, amikor a hazai együttes végre ponthoz jutott. Simonné Kutas Zita edző időkérésekkel pró­bálta felrázni csapatát — több-kevesebb sikerrel. A Tungsram ugyanis valame­lyest felzárkózott, de a vendé­gek játszmagyőzelme egy pil­lanatig sem forgott veszély­ben. A szett érdekessége volt, hogy a debreceniek úgy nyer­tek negyedóra alatt, hogy mindössze egyszer forogtak csak le a csapatok. A folytatásban cserékkel próbálkozott a hazaiak edzője, aminek meg is lett az eredmé­nye. Gelle jó ásznyitásaival rövidesen öt ponttal vezetett a kaposvári együttes. Sokáig náluk is volt az előny; a ven­dégek 11—11 -nél érték utol a hazaiakat, s nagy küzdelem­ben sikerült fordítaniuk. Az utolsó, harmadik játék­részben sokáig nyomasztó fö­lényben játszott a Debrecen. 12-5 arányú vendégvezetés­nél aztán megindult a Tungs­ram, s zsinórban öt pontot szerezve felzárkóztak. Ezzel aztán elis lőtték az összes puskaporukat, mert utána is­mét csak a vendégek pillana­tai következtek, s pontot tettek az 55 percig tartó mérkőzés végére. A Kaposvári Tungsram nem volt méltó ellenfele a Debre­cennek. A hazai együttes megilletődött csapat benyo­mását keltette; rengeteget hi­báztak, nem volt meg az összhang, a játékosok pedig nem találták a helyüket a pá­lyán. Ennek nem is lehetett más a vége, mint sima vere­ség... A vendég Debreceni TE-DSI legjobbjai lllésné, Rácz és Kmézics voltak, míg a Tungsram csapatában nem akadt kiemelkedő teljesít­mény. Fenyő Gábor Miskolci 1/SC-K. Tungsram 3-2 (3, -9, -7,13,12) Miskolc, 100 néző. V.: Bé­kési, Grábner. Kaposvári Tungsram: Csep­regi, Herczeg, Zalavári, Tuba, Magyarné, Varga K. Csere: Grúsz, Lentai, Gelle. Edző: Simonné Kutas Zita. Jól kezdett a hazai együttes; a nyitójátszmában mindössze három pontot en­gedélyezett a vendég Tungs- ramnak. A folytatásban aztán nagyot változott a játék képe. Magára talált a vendég ka­posvári együttes; végig ők diktálták a tempót, s maga­biztosan „hozták” a második és a harmadik szettet. A ne­gyedik játékrész is úgy indult, hogy sima ügy lesz, hiszen a Tungsram már 13-8-ra veze­tett. Ekkor érthetetlen rövid­zárlat keletkezett a vendégek soraiban; a hazaiak fokoza­tosan dolgozták le hátrányu­kat, és sikerült fordítaniuk. A mindent eldöntő, ötödik szet­tben sokáig fej-fej mellett ha­ladt a két csapat. 12—12-nél aztán egy rossz kaposvári nyitás, s máris a miskolciak­nál volt az előny. A követ­kező két pontot is a hazaiak gyűjtötték be, s így végül ők örülhettek a találkozó végén. Molnár István Szlovén siker a kosárlabda Szuper Ligában Tegnap került sor Fürsten- feldben a férfi kosárlabda Szuper Liga döntő mérkőzé­sére. A fináléba jutott zalae­gerszegiek nem bírtak szlo­vén ellenfelükkel. Olimpija Ljubljana (szlovén)­ZTE-Goldsun 85-70 (53-44). Legjobb dobók: Hauptmann (27), Horvath (21), illetve La- zics (22), Bodrogi (11). A 3. helyért nem játszott a szom­bati elődöntő két vesztese. Polgár Judit: döntetlen A linaresi sakktorna szom­bat esti nyolcadik fordulójá­ban a magyar színek képvi­selője, egyben a mezőny egyetlen hölgytagja, Polgár Judit remizett az amerikai Gata Kamskyval. Az amatőr (FIDE) szervezet világbaj­noka, Anatolij Karpov sötéttel győzött, míg a hivatásos (PCA) világbajnok, Garri Kaszparov döntetlent ját­szott. Az állás 8 forduló után: 1. Karpov 7,5, 2. Kaszparov 6, 3. Kamsky és Sirov 5-5, 5. Kramnyik és Anand 4,5-4,5, 7. Lautier és Topalov 4-4, 9. Gelfand 3,5, 10. Barejev 3 (1), 11. Polgár Judit 2,5, 12. Ivancsuk és lllescas 2-2, 14. Beljavszkij 1,5 (1). Imre Géza hetedik A német Máriusz Strzalka sikerével ért véget a London­ban rendezett férfi párbajtőr Világ Kupa-viadal. Az ese­ményen világbajnoki erős­ségű mezőny gyűlt össze. A magyar vívók közül egyedül a március végi mexikói junior világbajnokságra készülő Imre Géza tudott a nyolc közé kerülni. A kitűnő fiatal versenyző végül a hetedik he­lyet szerezte meg. Szlovák-magyar olimpiai megállapodás Vladimir Cernusak és Schmitt Pál a szlovák, illetve a magyar olimpiai bizottság elnöke szombaton este a Gundel étterem különtermé­ben írta alá a két ország olim­piai bizottságainak együttmű­ködési szerződését. Vladimir Cernusak professzor, a NOB tagja, hangoztatta, hogy ez az első szerződés, amelyet a tavaly megalakult olimpiai bi­zottságuk kötött, éppen ezért tartja különösen jelentősnek. Schmitt Pál, a MOB elnöke pohárköszöntőjében annak az örömének adott kifejezést, hogy a szomszédos ország­gal az olimpiai eszme szelle­mében kötöttünk barátsági és együttműködési szerződést, amely egyben az élet más te­rületein is példaként szolgál­hat. Brundle tesztel a McLarennél A szabadlistán lévő brit au­tóversenyző, Martin Brundle teszteli a Forma-1-es gyors­asági világbajnokságra ké­szülő McLaren csapat kocsi­ját. A brit versenyistálló eddig még csak a finn Mika Hakki- nent szerződtette erre az évre, s továbbra sem mondott le arról a tervéről, hogy leiga­zolja a világbajnoki címvédő francia Alain Prostot. Ám, ha nem tudják megszerezni Prostot, akkor valószínűleg Brundle-t vetik be. < > s