Somogyi Hírlap, 1991. május (2. évfolyam, 100-125. szám)

1991-05-27 / 121. szám

6 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1991. május 27., hétfő Labdarúgó NB I Siófoki bravúr Kispesten Siófok—Bp. Honvéd 1-0 (1-0) Budapest, Bozsik-stadion, 6000 néző. V.: Pillér. (Molnár, Rácz). Siófok: Bíró — Kolovics, Ola­jos, Zare, Szabó — Keszeg, Varsányi, Somogyi, Meksz — Fodor, Kámán. Edző: Varga Ist­ván. Bp. Honvéd: Petry — Csábi, Csepregi, Cseh — Marozsán, Kovács, Pisont, Csehi — Gre­gor, Vancea, Vincze. Edző: dr. Mezey György. Csere: Marozsán helyett Komódi 61. percben, Varsányi helyett Ozsváth a 76. percben, Kámán helyett Magyar a 86. percben. Sárga lap: Csábi a 68. perc­ben. Szögletarány: 11:1 (3:0) a Bp. Honvéd javára. Ahogy az leendő bajnokcsa­pathoz illik, a Honvéd lépett fel támadólag az első percekben. Az, hogy bajnokcsapat (lesz), csak abból derült ki, hogy néhá- nyan ezt skandálták a lelátón, mert a támadásaik igencsak lagymatagok voltak. Az első igazán szép helyzetet a 24. percben dolgozták ki a hazaiak: Marozsán futott el a jobb szé­len, Kovács Ervinhez passzolt, ő egy csel után jól adott közé­pre, és a berobbanó Pisont 16 méterről csak centiméterekkel bombázott a kapu fölé. Ezt vi­szont rossz néven vették a sió­fokiak, mert ettől kezdve kitá­madtak. A 28. percben Fodor jó labdával indította Varsányit, aki a 16-oshoz felfutó Mekszhez emelt. Meksz a félmagasan ér­kező labdát sarokkal maga elé tette, és oldalt vetődve mesteri gólt lőtt a kapu bal oldalába. (Akkora „kifli” volt a jobb külső­vel leadott lövésben, hogy Petry — bár jól mozdult—nem érhet­te el.) 1-0. Megélénkült a játék, újra a Honvéd szorongatott, dehiába, mert támadói még 5 méterről is képesek voltak fölé rúgni a lab­dát. A második félidőben 12 perc mezőnyjáték után ismét meg- rezdült a Honvéd hálója. Igaz, ezúttal csak Fodor jól nyesett szögletrúgása után landolt a labda a háló tetején, így az eredmény nem változott. Továbbra is a Honvéd támadott többet, de a befejezésbe mindig valami hiba csúszott. A nagy igyekezetben Csábi még sárga lapot is kapott, mert rosszul startolt egy labdára és elkaszál­ta Mekszet. A Honvéd mezőnyfölénye el­lenére majdnem a Siófok ért el újabb gólt. A 85. percben Fodor saját térfeléről indulva végigve­zette a labdát, mindenkit kicse­lezett, jól helyezett, a jobb sarokra tartó lövését azonban a kifutó Petry lábbal hárítani tud­ta. Ha ez a mérkőzés szerepelt volna a totón, most kevés foga­dónak lenne telitalálata. A Hon- védnak egy pont kellett (volna) ahhoz, hogy már most megsze­rezze a bajnoki címet, ezért nagyon sokan biztosra vették a békés x-et. Úgy látszik, a siófo­kiak ezt másképp gondolták, mert kiváló védőjátékkal, né­hány szép kontratámadással — melynek egyikét Meksz szép­ségdíjas góllal fejezte be — elérték, hogy ezen az estén pezsgő helyett üröm kerüljön a vendéglátók poharába. Elma­radt hát a bajnokavatás, a pezs­gő tovább hűlhet. A Siófoki Bá­nyász viszont büszke lehet arra, hogy az egész NB l-es mezőnyből ő a egyetlen, aki mind a 4 pontot elvette a leendő bajnokcsapattól. Jók: a Bányásznál mindenki, illetve Csepregi, Kovács. Varga István: — az ered­ménytől függetlenül a Budapes­ti Honvéd az NB-I legjobb csa­pata, de mi sem vagyunk akár­kik... Istvándi Sándor A további eredmények Bp. Vasas—PMSC 1-1 (0-0) Budapest, Fáy utca, 5000 néző. V : Vágner. A Vasas — bár a mérkőzés során végig kezdeményezett— mégsem tudta eldönteni, hocjy mit csináljon a döntetlenért Budapestre érkezett Péccsel. Gólszerzők: Dozmorov illetve Lovász. Veszprém FC—Békéscsaba 3-0 (3-0) Veszprém, 3000 néző. V.: Nagy II. J. A mérkőzés összképe alap­ján a hazaiak — ha jobban összpontosítanak — akár még Hazai csapatok fekete napja Labdarúgó NB III Rákóczi FC—MÁV NTE Marcali VSE—Kaposvári 2-1 (1-0) Építők SC 2-0 (2-0) Nagykanizsa, 150 néző. V.: Kaposvár, Arany úti sportte­Kelemen. lep, 150 néző. V.: Cservölgyi. Rákóczi FC: Udvarácz — Marcali VSE: Pataki — Hé- Göbölös (Hanusz), Zsirai, Bog- der, Mészáros, Hajdú /., Bor- nár, Barna — Richter (Király), bély — Urbán, Szántó, Palacs- Jurin, Szabó, Adorján — Gyű- kó, Horváth — Lakos, Fenusz. ries, Neubauer. Edző: Bőzsöny Edző: Béres Ferenc. János. Kaposvári Építők SC: Fe­MÁV NTE: Szalai — Kele, rencz — Itvás, Papp (Pintér), Németh L, Horváth F., Grabant Horváth, Károlyi — Samu, Ba- — Bernáth, Szőke, Zsigulics, lázs, Varga, Hochecker—Kiss Németh I. — Kéri, Mózsi. Edző: (Krisztián), Véber. Edző: Lan­Szalai Zoltán. dek László. Néhány perces játszadozás Mindkét együttes sok labda- után a Neubauer felvágásáért érintéssel, oldalirányú adoga- megítélt büntetőből szerzett tással próbálta szövögetni tá­góllal vezetéshez jutott a Rá- madásait. A lassú támadásszÖ- kóczi. Ezután a vendégcsapat vések eredményeként a védel- irányította a játékot, de játéké- mek rendre felvették pozíciójú­ból hiányzott az átütőerő. kát. A vendégek gyorsan lőtt Szünetutánjelentősfölénybe gólja után valamivel élénkebb került a Rákóczi, gólszerzési lett a játék, majd egy újabb ka- lehetőségeiket azonban nem posvári védelmi hibát a vendé- kellően összpontosító játékosai gek ismét remekül használtak rendre elhibázták. A félidő kő- ki. zepe táján szinte első valamire- Fordulás után a játékba egyre való támadásukat góllal fejez- több szabálytalanság csúszott, ték be a hazaiak, s az egyenlítő s ebben az időszakban mindkét gól után ők rutinosabban, a együttes egy-egy 11-est is hibá- Rákóczi pedig kapkodóbban zott. játszott. Játékosai fejvesztve A kontratámadást jól alkal- rohangáltak a pályán, erőltetve mazó, a mezőnyben több futást az újabb gól elérését, amely is vállaló, és a védekezésben is végül sikerült is nem sokkal a fegyelmezett vendégek győzel- találkozó vége előtt. Felpapri- me teljesen megérdemelt. Gól- kázódott a hangulat a találkozó lövők: Szántó, Urbán. Jók: Haj­végére, s ennek „eredménye- dú l„ Szántó, Fenusz, Horváth, ként" a hazaiak 9 játékossal vol- illetve a hazaiaktól senki, tak kénytelenek az öltözőbe Marcali VSE ifi—Kaposvári vonulni. A Rákóczi csak azért Építők SC ifi 3-0. nem tudott nagyobb arányú Németh Tibor győzelmet aratni a rendkívül gyenge teljesítményt nyújtó ha- Boglárlelte—Kaposvári zai csapat ellen, mert néhány Honvéd 1-1 (0-1) játékosának lelkesedése meg Boglárlelle, 250 néző. V.: So­sem közelítette az egy héttel lyom. korábbit, s a csapat igen „köny- Boglárlelle: Málics — Parda- nyednek” tartotta a mérkőzést, vi, Brettner, Glatz, Pacsai — Góllővők: Gyurics (11-esből), György, Pusztai (Kenéz), Sü- Horváth F. (öngól), illetve Kéri. megi (Riba), Becsei — Károlyi, Kiállítva: Bernáth (a 87. perc- Koroknai. Édző: Kenéz István. ben) a játékvezető megsérté- Kaposvári Honvéd SE: Ku- séért és Kele (a 89. percben) rucsai — Kárpáti, Jekl, Ritter, szándékos durvaságért. Jók: Priol — Gyulai, Ángyán, Csák, Bognár, Adorján, illetve Szalai, Horváth — I/áss, Várda (Ké- Szőke. cza). Edző: Köves László. Rákóczi ifi—MÁV NTE ifi 5-0. A mérkőzés első részében Tökölyi Rudolf mindkét csapat nagyon óvato­Ment a marcaliak kapusa san játszott: a fő hangsúlyt a biztonságos védekezésre he­lyezték. A félidő közepén egy gyors ellentámadásból a Hon­véd szerezte meg a vezetést. A félidő hátralévő részében is közepes színvonalú játék folyt a pályán — helyzetek nélkül. A második félidő elején a ha­zai csapat nagyobb sebességre kapcsolt, s ebben az időszak­ban több veszélyes helyzetet alakított ki. A vendégek gyors csatáraik révén kontratámadá­sokkal kísérleteztek. A 70. perc­ben a Boglárlelle egy jogosan megítélt büntetőből szerezte meg az egyenlítő gólt. A mérkő­zés hátralévő időszakában kö­zepes színvonalú mezőnyjáték folyt, a kapuk ekkor már nem forogtak veszélyben. A remek játékvezetés mellett sorra került mérkőzésen igaz­ságos pontosztozkodás szüle­tett. A játék színvonala alapján egyik csapat sem érdemelt győ­zelmet. Góllövők: Károlyi (11- esből), illetve Várda. Jók: Brett­ner, Pacsai, illetve Kurucsai, Ángyán, Jekl, Csák. Kaposvári Rákóczi FC ifi II.— Boglárlelle ifi 3-1. Szilvás József Somberek—Barcs SC 0-0 Somberek, 200 néző. V.: Lehel. Somberek: Szabó — Bendes dr., Hél, Óbert, Illés — Komli, Szeicz, Dárdai, Jakab (Rab- láncky) — Szugfil, Vezér (Cser- nik). Edző: Dárdai Pál. Barcs SC: Szlovák — Papp, Kovács, Somogyi, Mangult — Tóth, Nagy /., Bencsik (Minor), Bolhói — Pókos (Altmann), Nagy II. Edző: Szabó Nándor. A barcsiak pontszerzése igazságos. Sz. Cs. További eredmények: Paksi SE—Kisdorog 4-0, Mázaszászvár—Bólyi Medosz 0-4, Pécsi VSK—Siklós 0-1. (A pécsi együttes megóvta a mérkőzést, mert a siklósi csa­patban az egyik játékos jogosu­latlanul, három sárga lappal játszott.) A bajnokság állása: 1. Paksi SE 26 18 4 4 59-18 40 2. Rákóczi FC 25 15 5 5 38-20 35 3. PVSK 25 13 7 5 46-16 33 4. Siklós 2511 9 5 29-17 31 5. Boly 25 11 4 10 43-31 26 6. Marcali 25 10 6 9 35-30 26 7. K. Honvéd 25 8 10 7 27-31 26 8. MÁV NTE 26 8 8 10 32-36 24 9. Barcs 25 6 12 7 22-30 24 10. Kisdorog 25 9 .5 11 39-44 23 11. Boglárlelle 26 8 6 12 23-30 22 12. Somberek 25 7 7 11 30-40 21 13. K. Építők 25 6 7 12 20-36 19 14. Csurgó 25 5 6 14 19-45 16 15. M.-szászvár 25 5 2 18 20-58 12 Dombóvári Vasas törölve Meksz Gyula remek gólja döntött nagyobb különbségű győzel­met is arathattak volna. Gól­szerzők: Plotár, Lehota, Sülé. Videoton-Waltham— Tatabánya 2-1 (1-1) Székesfehérvár, 5000 néző. V.: Bognár. A Videoton megérdemelten szerezte meg a győzelmet a több helyzetet kidolgozó, de azokat rendre elpuskázó Tata­bánya ellen. Gólszerzők: Sallói, Földes, illtve Váczi (11-esből). Győri Rába ETO—Újpesti TE 0-1 (0-0) Győr, 5500 néző. V.: Lázin. Nagy erővel kezdett a Rába és beszorította az újpestieket, de a győri rohamok a 16-os közelében rendre elhaltak. Gólszerzők: Zsinka. Váci Izzó—Debreceni VSC 2- 1 (2-1) MTK-VM—Szeged SC 2-0 (0-0) Volán FC—Ferencváros 1-1,(0-1) NB l-es tartalékbajnokság Bp. Honvéd—Siófoki Bányász 4-1 (2-1) Budapest, Bozsik-stadion, edzőpálya, 300 néző. V.: Nagy I. Siófoki Bányász: Horváth Gy. (Kovács) — Vörös, Buzsáki, Kaba, Deme — Koródi, Szilágyi (Papp), Rida (Mester), Horváth I. — Páli, Szprecsak. Edző: Takács József. A Balaton-partiak gólját Szprecsak szerezte. A találko­zó érdekessége, hogy a játék­vezető izomhúzódást szenve­dett, és a partjelző lépett a he­lyére. NB l-es ifjúsági bajnokság Siófoki Bányász—Bp. Honvéd 0-5 (0-1) NB l-es serdülőbajnokság Siófoki Bányász—Bp. Honvéd 0-6 (0-4) A bajnokság állása: 1.Bp. Honv. 27 18 6 3 46-16 42 2. FTC 28 14 9 5 45-21 37 3. Vác 27 14 6 7 35-28 34 4. PMSC 27 13 6 8 28-18 32 5. Veszprém 28 1110 7 29-20 32 6. Tatabánya 27 11 8 8 30-27 30 7. Videoton 27 10 8 9 36-35 28 8. Siófok 27 9 9 9 22-26 27 9. MTK-VM 27 10 5 12 36-35 25 10. Rába ETO 27 8 9 10 33-32 25 11. UTE 27 11 3 13 30-36 25 12. Vasas 27 7 7 13 30-41 21 13. Békéscs. 27 7 6 14 23-36 20 14. Szeged 27 7 6 14 21-35 20 15. Volán 27 7 5 15 25-45 19 16. Debrecen 27 5 7 15 21-39 18 Férfi röplabda NB I Tizenharmadik a Kaposvári Építők SC Kaposvári Építők SC—Tatabánya 3:1 (9, 5, —7, 7) Kaposvár, városi sportcsar­nok, 100 néző. Vezette: Kováts, Dravecz. Kaposvári Építők SC: Török, Búzás, Méng, Jezeri, Bába, Bozóki. Csere: Zarka, Bogár. Edző: Kozma Györgyné. A játszmák alakulása: I. játszma: 1-3, 5-5,11-5,12- 9. II. játszma: 0-3,8-3, 9-5. III. játszma: 0-7, 3-12, 7-13. IV. játszma: 2-2,6-2,6-4,9-4, 13-4,14-7. Bár a mérkőzés tétje a 13. hely megszerzése volt, álmos két szettet láthattak a nézők, a végére azonban mindkét csa­pat felébredt, s remek játékkal tették fel az i-re a pontot, döntöt­ték el, hogy ki kerül a tabella 13. helyére. Az első szett kezdetét egy kis „ünnepség” előzte meg: Méng Zoltán, aki az Építők játékosa volt, egy évvel ezelőtt elbúcsú­zott csapatától, s tegnap végleg búcsút mondott a röplabdázás­nak. Játékostársai virággal kö­szöntek el tőle. Az első szettben erőtlenül kezdett mindkét csapat, úgy tűnt, hogy a tatabányaiaknak megy jobban a játék. Zarka, majd Bozóki fújt ébresztőt a csapatnak, remek ütéseikkel 4- 4 után sorra szerezték a ponto­kat. A Tatabánya megtorpant, sok nyitást rontottak, az időké­rés sem segített a beindult ha­zaiak ellen. Kétszer annyi ideig tartott a második szett, mint az első: 3 ponttal elhúzott a vendég gár­da, 6-3-nál hosszú nyitásfoga- dás-váltások követték egy­mást, az Építők mezőnymunká­ja szétesett. Zarka percei követ­keztek ismét: többször megcsil­logtatta röplabdatudását. A harmadik játszmában hul­lámvölgybe került az Építők csapata, ezt kihasználva fölé­nyesen húzott el a Tatabánya. Több rossz nyitás-fogadása Támad az Építők Kovács Tibor felvétele volt a hazaiaknak, és csak sáncmunkájuk hozott néhány pontot. Az utolsó szettben azonban már nem állíthatta meg őket semmi, sorra szerezték a pon­tokat. A tatabányaiak megpró­báltak felzárkózni; szép labda­menetek közepette folyt a küz­delem a nyitásokért, amelyből végül a hazaiak kerültek ki győztesen. Jók: Zarka, Bába, Jezer illet­ve Soós. Tóth Kriszta Totó A Totó 21. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések eredményei: x, x, x, 1,2,1, x, 1,2,2, x, 1,1, + x.