Somogyi Hírlap, 1991. április (2. évfolyam, 76-99. szám)

1991-04-08 / 81. szám

>91. április 8., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 5 Labdarúgó NBI 80 percig tartott a remény Ferencváros— Siófoki Bányász 1 -0 (0-0) Üllői út, 17 ezer néző. V.: agy L. (Drigán, Kurmai). Ferencváros: Balogh — Te- ‘k, Pintér, Limperger—Topor, ipcsei, Szenes, Keller—Nagy 's., Fischer, Keresztúri. Edző: lyHasi Tibor. Siófoki B.: Bíró — Keszeg, ’are, Olajos Szabó B. — Kato- <a, Fodor, Zsadányi, Varsányi - Ozsváth, Kámán. Edző: Vár­ta István. Csere: T opor helyett Dukon a zünetben, Nagy Zs. helyett ’áling, Ozsváth helyett Kirch- nayer, mindkettő a 84. perc- >en. Sárga lap: Szenes az 58., rodor a 68. percben. Szögletarány: 5:3 (3:0) az TC javára. Esőfelhők tornyosultak az Ül­ői út felett, amikor a csapatok dfutottak a pályára. A második nercben Nagy Zsolt ijesztett rá a siófokiakra, Szenes bal oldali szögletére rámozdult, de 7 mé­terről lyukat rúgott. A 15. perc­ben Ozsváth jó cselekkel küz­dötte magát a 16-oson belülre, de 15 méteres lövése fölé szállt. Az igazán nagy helyzetre a 26. percig kellett várni. Addigra ki­derült az ég, és ez úgy látszik, jó hatással volt a játékosokra is. Fischer tökéletes jobb oldali beadására Szenes rajtolt, és mintegy 8 méterről kapásból fölé bombázott. Az ellentáma­dásnál Fodor remekül ugratta ki Kámánt, aki a 16-oson belül az alapvonalig vitte a labdát, on­nan egy csel után középre emelt, s az ötösön álló Varsányi fejéről a felső kapufára hullott a labda. (Ha kissé jobban kon­centrál...) E két gyors indítás mindjárt megváltoztatta a játék képét. Fokozódtak a Ferencvá­rosi rohamok, a Bányász védői azonban jól állták a sarat. A 41. percben Szenes betört a 16- osra, Olajos mentett előle úgy, hogy a labda Fischer elé került, aki mintegy 18 méterről jó lövést küldött a bal kapufa mellé. A 45. percben a 16-os vonalán álló Fischer már lövésre lend ítette a lábát, mikor is Nagy L lefújta az első félidőt. Szünet után Nyilasi Tibor át­szervezte csapatát. A gyenge napot kifogó Topor helyett Du- kont küldte be a bal szélre, az ott idegenül mozgó Keresztúrit pedig középre vonta. Az 50. percben jött először tűzbe a közönség; Keresztúri közeli fe­jesét Bíró csak nagy bravúrral tudta kibokszolni. Az 55. perc­ben Fodor jól húzott el a jobb szélen, Kámán gólhelyzetben várta belül a beadást, ám azt Fodor csúnyán elrontotta. Az 58. percben Szenes felvágta Zsadányit, jutalmul „sárgát" kapott. Egy óra elteltével a ha­zai kórus ébresztőt javasolt, kevés sikerrel. A 68. percben Fodor is „besárgult”, mert a nagy lendülettel érkező Limper- gert elkaszálta. A 78. percben ismét Keresztúri volt a fősze­replő. Fischer nagyszerű beíve­lését 6 méterről tisztán fejelhet­te kapura, de nagy helyzetben a kapus kezébe továbbította a labdát. Már sokan elkönyvelték a döntetlent, amikor a 81. perc eseménye a Fradi javára billen­tette a mérleg nyelvét. Keller ívelt a siófoki kapu elé, Keresz­túri 8 méterről a kimozduló Bíró fölött ívelt fejessel szerezte meg csapata egyetlen, de két pontot érő gólját. (1-0). A közepes színvonalú mér­kőzésen a Siófok egyáltalán nem érdemelt vereséget. A já­tékidő 80 százalékát ugyan végigtámadta a Ferencváros, de jószerivel csak annyit tehe­tett, amennyit a siófoki védők megengedtek. Jellemző, hogy Bírónak alig akadt dolga a kapu­ban. A második félidőben az átszervezett Ferencváros még jobban erőltette a támadásokat, de ahogy teltek a percek, úgy lett egyre görcsösebb a játéka. Végül az egyébként sok hibával játszó Keresztúri szerencsés fejesgóljának köszönhették so­vány győzelmüket. A játék képe alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jók: Telek, Lim- perger, Fischer illetve a Bá­nyász közvetlen védelme, Fo­dor, Kámán. Varga István: ^Nincs miért szégyenkeznünk, az az igaz­ság, hogy a mi játékunkban is benne volt egy gól. Sajnálom, hogy nem sikerült a pontszer­zés. Istvándl Sándor T ovábbi eredmények: Veszprém—Bp. Honvéd 0-0 Veszprém, 8000 néző. V.: Vay. Egyenrangú felek küzdelmé­nek hajrájában a kispestiek vol­tak aktívabbak, de gólveszélyt nem teremtettek. Újpest—Szeged 1 -0 (0-0) Megyeri út, 2000 néző. V.: Vágner. A hagyományoknak megfele­lően a nagy becsvággyal küzdő újpestiek szerezték meg ezúttal is a győzelmet, bár a bátran játszó szegediek közel álltak az egyenlítéshez. Góllövő: Bácsi. Videoton-Waltham—Vasas 1-1 (0-1) Székesfehérvár, 6000 néző. V.: Németh L. A Vasas nemcsak lelkeseb­ben, hanem korszerűbben is játszott, s bizony a mérkőzés összképe alapjában rászolgál­tak volna a másik pontra is. Gól­lövők: Muzsnay (11-esből) illet­ve Claube. Tatabánya—Debrecen 3-1 (1-0) Tatabánya 3500 néző. V.: Kiss G. Nagyszerű mérkőzésen, ta­tabányai rohamok után magára talált a Debrecen, és ígéretes támadásokat is vezetett, de kevés sikerrel. Góllövők: Klausz 2, Szekeres illetve Nagy. Rába ETO—Váci Izzó 1-1 (0-0) Győr, 5000 néző. V.: Varga S. A nagy akarattal, bár kissé idegesen küzdő győriek har­cosságuknak köszönhetik pontszerzésüket. Góllövők: Bíró I. illetve Füle. Pécsi MSC—Békéscsaba 1-0 (0-0) Békéscsaba, 4500 néző. V.: Szilágyi. A taktikusan játszó pécsiek átadták a területet a hazaiak­nak, és kontrákkal operáltak — mint az eredmény mutatja, tel­jes sikerrel. Góllövő: Czéh. Volán FC—MTK-VM1 -0 (1 -0) Bp., Czabán Samu tér, 6000 néző. V.: Huták. Nagy meglepetés volt. A Vo­lán, első helyzetét kihasználva megérdemelten nyert. Góllövő: Farkas J. Az NBI állása: 1. Bp. Honvéd 20 14 4 2 37-13 32 2. Ferencváros 20 14 3 3 38-12 31 3. Váci Izzó 20 12 4 4 30-21 28 4. Pécsi MSC 20 11 3 6 23-13 25 5. Veszprém 20 8 9 3 22-14 25 6. Tatabánya 20 9 7 4 24-18 25 7. Vld.-Walttiam 20 6 6 8 26-28 18 8. MTK-VM 20 7 4 9 24-29 18 9. Békéscsaba 20 7 3 10 21-25 17 10. Siófok 20 4 9 7 13-20 17 11. Gv. Rába ETO 20 5 6 9 24-28 16 12.UTE 20 6 3 11 20-29 15 13. Szeged SC 20 5 5 10 12-23 15 14. Vasas 20 5 3 12 23-34 13 15. Debr. VSC 20 4 5 11 15-26 13 16. Volán FC 20 5 2 13 19-38 12 A góllövőlista legjobbjai: 13 gólos: Gregor (Bp. Hon­véd) 12 gólos: Fischer (FTC) 8 gólos: Belansky (PMSC), Váczi (Tatabánya), Füle (Vác) 6 gólos: Miklya (Békéscsa­ba), Galaschek (Vasas), Répá- si (Vác), Sallói, Földes (Video- ‘ ton-Waltham) 5 gólos: Csehi (Bp. Honvéd), Keresztúri (FTC), Chéz (PMSC), Plotár, Rugovics (Veszprém), Balogh I., Kecskés (Volán) NB l-es tartalékbajnokság Ferencváros—Siófoki Bányász 4-0 (1-0) Üllői út, 600 néző. V.: Bede. Siófoki B.: Horváth (Kovács) — Vörös, Szilágyi, Deme, Far­kas — Papp (Gruber), Győrfi (Tarsoly), Németh — Magyar, Szprecsak, Páli. Edző: Takács József. Góllövők: Morvái 2, Kiss 2 il­letve Páli. Jók: Deme, Győrfi, Páli. Keszeg István és Szabó Béla Igazolta a bizalmat (Fotó: Gyertyás László) Totóeredmények Beke—Rituper, Horváth, Edző: Deme Imre. Az első félidőben a hazai csa­pat többet birtokolta a labdát, de a vendég Csurgó jól tartotta magát. Mindkét együttes lőtt egy kapufát. A folytatásban ál­landósult a vasutasok fölénye, beszorították a csurgóiakat és a mérkőzés hajrájában sikerült a győzelmet jelentő gólt is meg­szerezniük. A 70. percben Sző­ke 11-est hibázott. Góllövő: Bernáth. Jók: Bemáth, Mózsi. A Csurgó csapatában nem akadt jó teljestímeny. Nagykanizsai ifi—Csurgó ifi 1-0. Kiss Béla További eredmények: Siklós—Bóly 3-2 Paks—Mázaszászvár 3-0 PVSK—Somberek 2-0 Az NB III állása: 1-Paks 19 14 2 3 41-14 30 2. PVSK 18 9 6 3 28-11 24 3. Rákóczi 18 10 3 5 27-17 23 4. MÁV TE 19 7 7 ­5 25-18 21 5. Siklót é 13 7 6 5 21-16 20 6. K. Honvéd 18 7 6 5 20-19 20 7. Bóly 19 8 3 8 30-25 19 8. Marcali 19 7 5 7 26-24 19 9. Somberek 19 7 4 8 28-32 18 10. Barcs 19 4 10 5 15-21 18 11. K. Építők 19 6 4 9 17-28 16 12. Csurgó 19 5 4 . 10 15-32 14 13. Klsdorog 18 5 3 10 25-32 13 14. B.-lelle 19 5 3 11 15-26 13 15. M.-szászvár 19 5 2 12 16-34 12 Dombóvár tórólve Rákóczi-kesergő marcali hangszerelésben Marcali—Rákóczi FC 2-1 (0-1) Kaposvár, 1200 néző. V.: Fazekas. Marcali: Pataki — Héder, Mészáros, Hajdú /., Borbély — Hajdú II. (Czuczka), Urbán (Ferencz), Palacskó, Szántó — Lakos, Fenusz. Edző: Béres Ferenc. Rákóczi FC: Udvarácz — Gőbölös, Zsirai (Király), Bog­nár, Barna — Jurin, Gilitsch, Adorján, Hanusz (Szabó) — Richter, Gyurics. Edző: Bő- zsöny János. A mérkőzés elején az első Rákóczi-akció gólt eredménye- zetett. Ez úgy tűnt, túlságosan is megnyugtatta a hazaiakat, ugyanis ezután csak tessék- lássék módon szövögették tá­madásaikat a teljesen beszoru­ló marcaliakkal szemben. A középpályásaiknak nem volt egyetlen értékelhető megoldá­suk sem, így történhetett, hogy még a kapu előterébe sem igen sikerült eljutniuk. Szünet után megélénkült a játék. Néhány kimaradt Rákó- czi-helyzet után, az első ízben a kapuig eljutó vendégek ártatlan helyzet után egyenlítettek. Ez­után a házigazdák nagy roha­mokba kezdtek, de akcióikban továbbra sem volt elképzelés. Védelmük azonban teljesen fel­lazult. Ennek eredménye lett, hogy az egyre inkább magára találó vendégcsapat még a győztes-gólt is megszerezte a lesre játszó védők között. Ezen a délutánon a kaposvári gárda minden bizonnyal elbú­csúzott NB ll-es álmaitól. Rend­kívül gyenge teljesítményével nem sikerült megoldani egy olyan rutinfeladatot, hogy ott­hon legyőzzön egy középme­zőnybeli csapatot. Ezt pedig mindenképpen elvárta volna a magasabb osztályra most már hiába váró publikum. Góllövők: Hajdú I., Fenusz il­letve Gyurics. Jók: Pataki, Haj­dú L, Szántó illetve senki. Kele János K. Honvéd—Barcs 1-0 (0-0) Kaposvár, 200 néző. V.: Só­lyom. K. Honvéd: Ádám — Jekl, Csokona, Bokor, Priol — Kár­páti, Csák, Horváth Z., Knézics (Várda)—Béres (Ángyán) Vas. Edző: Köves László. Barcs: Szlovák — Tóth, So­mogyi, Mongult, Kovács — Nagy /., Bencsik, Papp, Alt- mann (Hajmási A.) — Mir\pr, Nagy II. (Hajmási B.) Edző: Szabó Nándor. A barcsiak már kezdettől vé­dekezésre rendezkedtek be, így a rendre rohamozó kapos­váriak sok gólhelyzetet alakítot­tak ki, de azokat rendre elpus­kázták. Szünet után sem válto­zott a játék képe, a Honvéd szinte kapujához szegezte a Dráva-partiakat, s végül is egy látványos támadás befejezése­ként sikerült a győzelmet jelen­tő gólt is megszerezni. A játék képe alapján az egygólos hazai győzelem megérdemelt. A sportszerűen és szervezetten védekező barcsiak láthatólag csak az egy pont megszerzésé­re törekedtek, s ez — mint min­dig — ezúttal is kockázattal jár. Góllövő: Csák. Jók: Csák, Jekl, Bokor illetve Szlovák, Kovács, Bencsik. Köves László Boglárlelle—K. Építők 0-0 Boglárlelle, -300 néző: V.: Georgio Grigosz. B. -lelte: Málics — Brettner (Riba) Pardavi, Glatz, Pacsai— Hollósi, Kötél, Magyar, Becsei (Sümegi) — György, Koroknál. Edző: Kenéz István. K. Építők: Ferencz — Györ- kő, Horváth, Varga, Papp — Samu, Czabula, Vida, Hochec- ker— Kiss (Landek), Krisztián. Edző: Landek László. Az első félidőben mindkét csapat nagy iramban kezdett, de a kapuk nem forogtak ve­szélyben. Ahogy telt az idő, mindkét csapat egyre kemé­nyebben játszott, kihasználva a játékvezetők erélytelenségét. Brettner súlyos sérülésén kívül említésre méltó esemény nem történt ebben a játékrészben. A másodikfélidőben mindkét csa­pat úgy folytatta, ahogy az első­ben abbahagyta. Nagy küzde­lem volt, sok-sok durvasággal, de a kapura veszélytelenül. A játék összképét tekintve egyik csapat sem érdemelt győzel­met. A döntetlen igazságosnak mondható. Jók: Pardavi, Görgy, Hollósi illetve Hochecker, Fe­rencz, Papp, Czabula. Kiállítva: Koroknai a 75. perc a játékve­zető megsértéséért, Glatz a 80. perc szándékos durvasá­gért. Balatoniadé—Építők ifi 0-0 Szilvást József Nagykanizsai MÁV MTE— Csurgó 1-0 (0-0) Nagykanizsa, 100 néző. V.': Szalóki. Nagykanizsa: Müllner — Nagy, Szőke, Grabant — Papp (Kolonics), Kele, Bemáth, Zsi- gulics — Kéri (Kós), Mózsi, Németh. Edző: Szalai Zoltán. Csurgó: Belovár — Kovács, T. Kovács, Bozsó — Szalai, Bódis, Pintér, Kovács J„ Barcsi támadást akaszt meg a Honvéd-védelem A totó 14. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Békéscsaba—Pécsi MSC 2 2. Veszprém—Bp. Honvéd X 3. Győri Rába ETO—Váci Izzó X 4. Volán FC—MTK-VM 1 5.1. FC Köln— Eintracht Frankfurt 1 6. Vfl Bochum—Bayern München 2 7. Mönchengladbach—Dortmund 1 8. Havelse—Oldenburg 1 9. Mannheim—Stuttgarter Kickers 1 10. Fiorentina—Juventus 1 11. Lecce—Milan 2 12. Parma—Genoa 1 13. Torino—Napoli Pluszmérkőzés: X 14. Avellino—Foggia 2 Labdarúgó NB III _________________________________