Somogyi Hírlap, 1991. április (2. évfolyam, 76-99. szám)

1991-04-08 / 81. szám

6 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1991. április 8., hé Ismét az A csoportban a férfi együttes 2-2, illetve Pázsy, Erdős 4-4, Guma2. Varga János NŐI MÉRKŐZÉS A csoport: 31. sz. Építők— Kaposplast 15:10 Bár a kaposváriak voltak a mérkőzés esélyesei, egy várat­lan esemény a vendégek mal­mára hajtotta a vizet. A csapat elsőszámú versenyzője, dr. Botvári váratlanul megbetege­dett és nem vállalhatta ajátékot. Ugyanakkor nem állhatott asz­talhoz Mezei sem, akit a 31. sz. Építőkből igazolt át a Kapos­plast, azzal a feltétellel, hogy volt egyesülete ellen nem sze­repel. A két tartalékkal játszó ka­posváriak, így sem adták fel, 7:7-ig fej-fej mellett haladt a két csapat, ezután 11:7-re elhúzott az Építők, s csak a 13. mérkő­zés után nyerte utolsó két ösz- szecsapását a hazai együttes. Végh Anikó első NB l-es mérkő­zését játszhatta, s bár csak egy szettet nyert, így is a várako­zásnak megfelelően állt helyt. Győz: Sárkány 5, Tihanyi 4, Faragó, Gál, Márton 2-2, illetve Bozsing, Limbek 3-3, Rák, Al- konyi 2-2. Limbek Pál Kaposplast— KSI(Bp.) 15:10 A jó erőt képviselő fővárosi együttes otthonában hatalmas küzdelemben, magas színvo­nalú mérkőzéseken szerezte meg fontos győzelmét a kapos­vári együttes. Az első két fordu­ló, után 5:5-re állt az eredmény, majd a hatmadik forduló végén Hayden Zsolt: 4 győzelem már 8:7-re a Kaposplast veze­tett. Nagyon lényeges volt, hogy a negyedik körben Hay­den legyőzte az ifjúsági váloga­tott és mindaddig veretlen Pá- zsyt. így alakult ki aztán a vég­eredmény. Ezzel a győzelmé­(Fotó: Péter János) vei a Kaposplast férfi együttese — a hátralévő két forduló ered­ményétől függetlenül — egy év szünet után ismét visszavere- kedte magát a felső ház „A" csoportjába. Valamennyi asz­taliteniszező derekasan har­cok. Győz:. Frank, Hayden 4-4, Szabados 3, Varga, Berdár Asztalitenisz NB I Éremesélyesként csak 4. hely Férfi röplabda Magyar-kupa döntő Nacjy érdeklődés kísérte a hétvégén lebonyolított Magyar­kupa döntőt. A Kapos Volán esélyesként érkezett Nyíregy­házára, de sajnos mindkét mér­kőzésüket elveszítették, s csak a negyedik helyen végeztek. Szombaton: NYVSC—Kapos Volán 3-1 (—12,9,11,8) Nyíregyháza, 800 néző. V.: Herpai, ifj. Kiss. NYVSC: Drotár, Kánya, Sztyepanok, Szilágyi, Batai, Lapsi. Edző: Balázs István. Kapós Volán: Kántor, Pász­tor, Mészáros, Stefik, Radó, Luksys. Csere: Schmidt, Vörös, Erdei. Edző: Janus Zagorski. A két csapat közül az NYVSC volt idegesebb a mérkőzés kez­detén. Nem véletlenül, hiszen számukra a Magyar Kupa meg­nyerése életfontosságú volt. Ahhoz pedig, hogy a döntőt ők játsszák nVerniük kellett, a baj­nokságon eddig remekül sze­replő Kapos Volán ellen. Az első játszma nagyszerű kapos­vári kezdéssel indult, végig a Volán tartotta a kezében a játék irányítását, és biztosan nyerte a játszmát. Sajnos a következő játszmákban—érthetetlenül— a kaposváriak váltak idegessé, és a második játékrésztől kedve végig a Nyíregyházáé volt a kezdeményezés. A kaposvári gárdának csupán fellángolásai voltak, és csak néha mutatták- meg igazi képességeiket. A já­ték képe alapján a 99 percig tar­tó mérkőzésen a Nyíregyháza megérdemelten nyert. Vasárnap: Tungsram SC—Kapos Volán 3-0 (12,7,8) Nyíregyháza, 100 néző. V.: ifj. Kiss, Gulyás. Tungsram SC: Neizer, Gyurcsányi, Hvorostyanov, Koperdák, Pál, Poltavszkij. Csere: Novák. Edző: Hoboth Sándor. Kapos Volán: Mészáros, Schmidt, Kántor, Stefik, Luk­sys, Pásztor. Csere: Radó, Vö­rös. Edző: Janus Zagorszki. Kevés néző volt kíváncsi a III. és IV. helyet eldöntő mérkőzés­re, amejy már tót nólülinek szá­mított. Erezhette ezt a két csa­pat is, mert nyugodtan, jóked­vűen és baráti hangulatban kezdték el a mérkőzést. Jól kez­dett a Kapos Volán, de jó játék mindössze 7-1-ig volt tapasztal­ható. Pásztor nyitást rontott, elindult a Tungsram, 8-8-nál egyenlített. Ezután szoros játszma befejezés következett és a Tungsram nyert. A máso­dik játszmában megadta magát a Kapos Volán. Lelkesedés és önbizalom nélküli fáradt csapat benyomását keltették játéko­sai, nem tudtak a mérkőzésre összpontosítani, és ennek eredményeként a következő szettben a Tungsram biztosan nyert. A mérkőzés 60 percig tar­tott. Sajnos meg kell állapítanunk, hogy a Kapos Volán csapata bár a bajnokságban az ezüst­éremért küzd, itt akupában csa­lódást okozott szereplésével. Eddigi eredményei alapján töb­bet vártak tőle. Valószínű, hogy a Csepel ellen játszott öt mérkő­zés sokat kivett a játékosokból. Fizikailag és szellemileg egy­aránt elfáradtak, és regeneráló­dásukhoz nem volt elegendő az a négy nap, ami a kupadöntőig a rendelkezésükre állt. Nem sikerült tehát éremmel távozni a nyírségi városból, s ez mindenképpen sajnálatos. Most már csak abban bízha­tunk, hogy a játékosok a bajnok­ságban bizonyítják, hogy nem véletlenül lettek döntősök. Gell» József A diszkontkincstárjegy-aukciók eredménye 90 napos 30 napos PM által meghirdetett lejáratú lejáratú március 27. április 3. Összeglimit (MÓ. Ft) 1.000,0 1.000,0 Elfogadható legalacsonyabb ár (névérték %-a) 92,06 97,41 Elfogadható maximális éves hozam (%) 34,98 32,35 Benyújtott ajánlatok összege (MÓ. Ft) 522,5 260,0 Elfogadott ajánlatok összege (MÓ. Ft) 505,5 258,5 Maximális éves hozam (%) 34,98 32,35 Minimális éves hozam (%) 34,50 30,05 Átlagos éves hozam (%) 34,79 32,09 Maximális éves diszkontráta (%) 31,76 31,08 Minimális éves diszkontráta (%) 31,36 28,92 Átlagos éves diszkontráta (%) 31,60 30,84 Átlagos eladási ár (%) 92,10 97,43 MNB Somogy Megyei Igazgatóság (112258) r--------------------------------------------------> K aposvár Megyei Jogú Város Közgyűlése április 9-én (kedden) 14 órakor a polgármesteri hivatal, Kossuth tér 1. szám alatti nagytermében ÜLÉST TART, amelyre minden érdeklődőt szeretettel vár. A közgyűlés előtt a képviselő-testület 13 órától 14 óráig köz­meghallgatást tart a helyi autóbuszközlekedés díjairól és al­kalmazásának módjáról szóló rendelettervezetről. A testület többek között megtárgyalja a helyi autóbuszközle­kedés díjairól és alkalmazásának módjáról szóló rendeletter­vezetet; az előző évi pénzmaradvány elszámolásáról szóló beszámolót; valamint a töröcskei és fészerlaki vízközmű­hozzájárulásról szóló előterjesztést. (112230) Kosárlabda NB 1,9. helyért Lépéselőnyben a Cukor Kaposcukor—Csepel 120-100 (52-52) Kaposvár, városi sportcsar­nok, 800 néző. V.: Szamos, Gedeon. Kaposcukor: Monok (15/9), Kovács (15), Bognár (14), Gosztonyi (14), Nagy I. (18/6). Csere: Michalik (28), Kristinik (12), Vojvoda (4), Nagy L, Sti­ckel. Edző: Magyar András. Csepel: Takács (14), Somo­gyi (11), Cuhorka (29/9), Szé­kely (9/3), Kotcherguine (8/3). Csere. Varga (9), Solymosi (2), Sosnovszkij (16/6), László (2), Reiser. Edző: Halmos István. A kilencedik helyet eldöntő sorozat első mérkőzésén biztos kaposvári győzelem született, míg Csepelen csak az utolsó pillanatban szerzett hárompon­tossal nyert az ellenfél. Amelyik gárda ezt a meccset nyeri, az a következőn már a kilencedik helyet is megszerezheti. Vendégkosárral indult a mér­kőzés, de a hazaiak hamar for­dítottak, és a ponterős Nagy Imre révén 15-3-ra vezettek. Kétperces pontszünet után fel­jött a Csepel, és egy pontra megközelítette a Kaposcukort (19-18). Ezután nagy dobópár­baj kezdődött, amelyből Monok három triplával vette ki részét, míg az ellenfélnél Cuhorka je­leskedett. Neki köszönhetik a vendégek, hogy a félidő végére egyenlő lett az állás. A második játékrész Michalik két kosarával kezdődött A re­mekül játszó csehszlovák „ide­genlégióst" a következő táma­dásnál is csak szabálytalanul tudták szerelni. A bírói ítélet nem tetszett a csepeli Székely­nek, ugyanis reklamált, és ezért technikait kapott. Ezzel azt a rit­ka „bravúrt" hajtotta végre, hogy két perc alatt három sze­mélyi hibát gyűjtött össze. Ez, az első félideji kettővel együtt, elég is volt a kipontozódásához. A rutinos, volt sokszoros válo­gatott irányító ezzel nehéz hely­zetbe hozta csapatát. A megítélt büntetőket bizto­san értékesítette Michalik. (Fotó: Gyertyás Lászk Ugyancsak ő volt a „ítéletvéc rehajtó”, mikor a csepeli edz kapott reklamálásért technik; hibát, s ezzel három perc ala már a tizenegyedik pontját sze rezte. Gosztonyi következe két duplával, s csak ezután tue ták megszerezni első kosaruké a félidőben a csepeliek. Te vábbra is lendületben maradt, Cukor, és az ötödik perc végén már 22 pontra nőtt a különbség Ekkor pontozódott ki a ellenfélnél Kotcherguine. Remek játékot láthatott ez után a kaposvári közönség Gyors indítások, bezsákolt láb dák, élményszámba mení passzok következtek. Kristinil dobta a századik pontot, s ha marosan már 32 ponttal is ve zettek a házigazdák. Idöközber öt személyi hiba miatt elhagyn kényszerült a pályát Somogy és Gosztonyi. Három perccel a vége előti rövidzárlat keletkezett a Kapos­cukor játékában. Hosszú ideig nem sikerült kosarat dobni, s a vendégek 12 pontot szerezve csökkentették hátrányukat. Bognár is kipontozódott, majd Michaliknak sikerült megtörnie a kosárszünetet. Egy másod­perccel a találkozó lefújása előtt még egyszer betaláltak a ven­dégek. Ezzel ők is. elérték a száz pontot, de ez csak sovány vigaszt jelenthetett számukra. A Kaposcukor e délután kitű­nő teljesítményt nyújtva múlta felül ellenfelét. A csepeliek elsősorban fegyelmezetlen kulcsembereiknek köszönhetik vereségüket. A hazaiaknál Michalik teljesítménye emelke­dett ki, de dicsérhető az egész kezdő ötös, míg a Csepelnél csak Cuhoikát említhetjük a jók között. Győzelmével a Cukor 2-1-re vezet a három győzelemig tartó sorozatban. A következő mér­kőzésre szerdán kerül sor Cse­pelen. V Kele János ■ m r ■■ ■■ m r Kosarozon után