Somogyi Hírlap, 1991. április (2. évfolyam, 76-99. szám)

1991-04-02 / 76. szám

6 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1991. április 2., kedd Labdarúgó NB I Siófoki Bányász—Békéscsaba 0-0 Nem tudott megújulni a Bányász Siófok, 4000 néző. Vezette: Nagy II. J. (Vágner, Vavika). Siófoki Bányász: Bíró—Keszeg, Zare, Olajos, Szabó, B. — Ozsváth, Zsadányi, Fodor, Katona—Kámán, Meksz. Edző: Varga István. Békéscsaba: Gulyás — Szenti, Ottlakán, Zahorán, Horváth — Ma­jor L, Csanálosi, Csató, Árgyelán — Miklya, dr. Kovács. Edző: Vigh Tibor. Csere: Meksz helyett Magyar a 33., Zsadányi helyett Badea a 75., Ágyelán helyett Belvon a 86., Miklya helyett Nagy a 91. percben. Sárga lap: Ozsváth az 54., Ká­mán a61 ., Csanálosi a 74. percben. Szögletarány: 9:2 (5:2) a Siófoki Bányász javára. A nem éppen ideálisnak mondha­tó időjárás meg a Bányász idei si­kertelensége ellenére is érdeklődés kísérte a mérkőzést, s ebben bizo­nyára közrejátszott az a friss szen­záció, amelyet a kispesti és a siófoki klub megállapodása keltett. Lás­suk, érdemes volt-e ázni, fázni a szurkolóknak! A10. percben a vendégek vezet­ték az első veszélyes rohamot, s ennek végén Csanálosi elől Bíró ki­futva lábbal rúgta el a labdát. Sem­mitmondó mezőnyjáték után a 18. perc táján két hazai szöglet jelezte a Bányász aktivitását. A 25. percben Ozsváth a tizenhatos sarkáról emelte a labdát a kapu elé, ott dr. Kovács az utolsó pillanatban elrúg­ta Kámán elől. Néhány perccel ké­sőbb Ozsváth indult meg a labdá­val; a védők leadást vártak, és ki­nyíltak, de a középpályás jó húsz­méteres vágta utáni 16 méterről kül­dött erős lapos lövése elkerülte a bal alsó sarkot. Ezzel erre a félidőre el is lőtte puskaporát a somogyi csa­pat, s már csak Meksz sérülése miatti kényszerű kiválása jelentett eseményt a félidőben. Csaknem hazai góllal kezdődött a második játékrész. Fodor a szög­letzászló közeléből küldte középre a labdát, de a csúszós talajon Kato­na ígéretes helyzetben képtelen volt eltalálni. A 62. perc megint csak másfajta izgalmat tartogatott. A hazaiak szögletrúgása után nem tudott felszabdulni a csa­bai kapu, két siófoki játékos is teljesen tisztán a labdára várt a tizenegyes tájékán, de amie- lőtt egyikük is kapura fordulha­tott volna, a játékvezető lest fújt, mert hirtelenjében nem vette észre, hogy egy védő még mindig a gólvonalon ta­nyázik. Nosza, kitört a háború. A siófoki játékosok körbevet­ték Nagy II. Jánost, s addig reklamáltak, amíg az Kámán- nak fel nem mutatta a sárga lapot. De amit ezután tett a já­tékvezető, az felért egy be­ismeréssel. A lest követő „tör­vényszerű” szabadrúgás he­lyett feldobással hozta játékba a labdát. Egy hazai próbálkozás a fehér mezes csabaiak gyűrűjében A 69. percben Zare rosszul nyúlt a labdához, de ez Miklyát annyira meglepte, hogy Gulyás kezébe emelte az ajándékot. A 84. percben Bíró jutott főszerephez, amikor is­mét csak kifutva önfeláldozóan be­dobva magát mentett Árgyelán elől. Mindketten rövid ápolásra szorul­tak. Megtörik-e a jég? Megszerzi-e végre első idei győzelmét a Bá­nyász? —ez volt a kérdés Siófokon, ahol a bizakodást arra alapozták, hogy a kettős igazolással talán sike­rül felrázni a csapatot téli álmából. Fodoron és Kámánon kívül Katona is először kapott kezdőemberként bizalmat, de sajnos, hamar beiga­zolódott, hogy ez a „vérátömlesz­tés” egyelőre még nem segített. Két megerősített védelem nézett egy­mással farkasszemet, s legfőbb tö­rekvésüknek a gólok megakadályo­zását tekintették. Ez a vendégek részéről még érthető volt, de annál kevésbé a hazaiaktól, akiknek tisz­tában kellett lennie azzal, hogy győ­zelmet gól nélkül nem lehet kicsikar­ni. A vegyes védekezést választó, saját térfelét mindvégig megszállva tartó csabaiak, csak nagy ritkán ke­rültek nehéz helyzetbe, mert a Bá­nyász törekvése könnyen kiismer­hető volt. A csúszós talaj ellenére nem vállalkoztak átlövésre, kevés­szer próbálták meg a széleken fel­törni a viharsarkiak védelmét, öt­letszegényen, s könnyen kiismer­hető akciókkal igyekeztek megkö­zelíteni a csabai kaput. Rutintalanul erőltették a magas be- és előreíve- léseket, holott, a magassági fölény­ben levő vendég védők otthonosab­ban mozogtak a siófoki légtérben is. Szárnyszegett csapat benyomását keltette ismét a Bányász, amelyben Fodor igyekezett, de mégcsak is­merkedett, s ő sem tudott fazont adni az önbizalmát vesztett gárdá­nak. így a kétségtelen igyekezet el­lenére ezúttal is meg kellett eléged­ni az egyik ponttal. Sajnos, a hazai szurkolótábor is kezdi elveszíteni türelmét, s az ilyenkor elvárható lel­kes buzdítás helyett a mérkőzés végén füttykoncerttel adott hangot nemtetszésének. A Bányászból Bírót két jó köz- beavatkozásáért, Keszeget, Ola­jost, Szabót és Ozsváthot lelkese­désükért említhetjük. Kifejezetten jó teljesítményt megintcsak nem nyúj­tott senki. A Békéscsaba legjobbjai Árgyelán, Ottlakán és Miklya voltak. Varga István: — Többet támad­tunk ellenfelünknél, de a gólókkal megint adósak maradtunk. Ennek ellenére véleményem szerint be­csülettel küzdött a csapat. Jutási Róbert Az NB I további eredményei Ferencváros—Szeged SC 1-0 (0-0) Szeged, 5000 néző. V.: Hartmann. A mérkőzés színvonala még a közepest is alig ütötte meg: a játékosok nehezen birkóztak meg a csúszós talajjal, sok volt a technikai hiba, a pontatlan átadás, no és az iram is kifogásolható volt. Mindent összevetve a látottak alapján meg­pat között meglevő nagy tudáskü­lönbség, de ekkor még nem értek góllá a kispestiek nyomasztó fölé­nye. A második játékrészben aztán beindult a Honvéd-henger. Gól­szerzők: Gregor 2 (egyet 11 -esből), Pisont, Csehi. Váci Izzó—Videoton- Waltham 2-2 (2-1) Vác, 3000 néző. V. : Bognár. A már padlón levő székesfehérvári együttesnek sikerült felállnia, és végül megérdemelten vitte el az esélyesebb Váci Izzó otthonából az egyik bajnoki pontot. Gólszerzők: Gyimesi, Bekő (öngól), illetve Sallói, Földes. MTK-VM—Győri Rába ETO 2-1 (2-0) Budapest, Hungária körút, 1500 néző. V.: Kovács I. L. Biztos, megér­demelt hazai siker született a Hun­gária körúton. Gólszerzők: Balogh, Somogyi (öngól), illetve Farkas. Tatabányai Bányász— Bp. Vasas 2-1 (1-0) Budapest, Fáy utca, 2000 néző. V.: Pillér. A Tatabánya egy hét alatt négy pontot kasszírozott a főváros­ban: előbb a tavalyi bajnok Újpesti TE-t, most pedig a Bp. Vasast győz­te le vendégként. Gólszerzők: Klausz, Váczi (11 -esből), illetve Na- der. Debreceni VSC— Újpesti TE 0-0 Debrecen, 6000 néző. V.: Németh L. A vendég újpestiek ka­pusa, Brockhauser egyszerűen le­húzta kapuja előtt a rolót: minden lövést megfogott. Kiállítva: Szőnyi (Újpesti TE) a 49. percben. Pécsi MSC—Veszprém FC 0-0 Pécs, 7500 néző. V.: Rácz. Mint várható volt, a találkozó a pécsi csa­tárok és a veszprémi védők 90 per­ces nagy csatáját hozta. NB l-es tartalékbajnokság érdemelten nyert a Fradi, mert egy­ségesebb, jobb csapat benyomását keltette. Gólszerző: Nacer. Bp. Honvéd—Volán FC 4-0 (1-0) Budapest, Bozsik-stadion, 3500 néző. V.: Lázin. Már az első játék­részben megmutatkozott a két csa­Siófoki Bányász —Békéscsabai Előre FC 4-1 (2-0) Siófok, 100 néző. V.:Kéri. Siófoki Bányász: Horváth Gy. (Kovács) — Vörös, Deme, Molnár, Görög — Szilágyi, Varsányi, Herc- zeg, Vida — Szprecsak, Kirchmay- er (Hon/áth I.). Edző: Takács Jó­zsef. Rendkívül mély, sáros talajú pálya NB l-es ifjúsági bajnokság Siófoki Bányász— Ferencváros 1-1 (1-0) Siófok, 100 néző. V.: Hugyecz. A Balaton-parti együttes gólját Jä­ger szerezte. NB l-es serdülő bajnokság Siófoki Bányász— Ferencváros 0-0 Siófok, 100 néző. V.: Pápai. fogadta a két csapat játékosait; ennek ellenére változatos, jó iramú mérkőzésnek lehettek szemtanúi a nézők. A nagy kedvvel és jól játszó siófoki csapat helyzetei alapján akár nagyobb különbséggel is nyer­hetett volna. Gólszerzők: Szpre­csak 2, Herczeg 2, illetve Bagyinka. A Siófoki Bányász csapatából Deme, Szprecsak, Herczeg, Varsá­nyi és Frida nyújtott jó teljesítményt. M. J. Az NB I I állása: 1. Bp. Honvéd 19 14 3 2 37-13 31 2. FTC 19 13 3 3 37-12 29 3. Vác 19 12 3 4 29-20 27 4. Veszprém 19 8 8 3 22-14 24 5. PMSC 19 10 3 6 22-13 23 6. Tatabánya 19 8 7 4 21-17 23 7. MTK-VM 19 7 4 8 24-28 18 8. Videoton 19 6 5 8 25-27 17 9. Békéscsaba19 7 3 9 21-24 17 10. Siófok 19 4 9 6 13-19 17 11. Rába ETO 19 5 5 9 23-27 15 12. Szeged 19 5 5 9 12-22 15 13. DVSC 19 4 5 10 14-23 13 14. UTE 19 5 3 11 19-29 13 15. Vasas 19 5 2 12 22-33 12 16. Volán SC 19 4 2 13 18-38 10 A Csurgó sem segített a Labdarúgó NB Marcali VSE—Kaposvári Honvéd 1-1 (0-1) Marcali, 500 néző. V.: Král. Marcali VSE: Pataki — Héder, Mészáros, Hajdú /., Borbély — Haj­dú II., Ferenc, Czuczka (Urbán), Szántó — Lakos, Fenusz. Edző: Béres Ferenc. Kaposvári Honvéd: Ádám — Jekli, Gulyás, Csokona, Priol—Rit­ter (Harsányi), Csák, Bokor, Kné- zics — Béres, Vass (Várda). Edző: Köves László. Nyílt sisakkal kezdtek a csapa­tok, de a kapuk így sem kerültek különösebb veszélybe. A 46. perc­ben — miután érthetetlenül hosz- szabbított a játékvezető — egy 18 méteres szabadrúgásból jutott ve­zetéshez a kaposvári vendégegyüt­tes. A szünet után a hazaiak ferge­teges támadásokba kezdtek, és az 55. percben 11-esből sikerült egyenlíteniük. Ezután durva sza­bálytalanságokkal tarkított mérkő­zést látott a közönség; ebben közre­játszott a gyenge napot kifogó Král játékvezető is. Az összességében jó iramú, változatos mérkőzésen a döntetlen megfelel a játék képének. Gólszerzők: Szántó 11 -esből, illet­ve Priol. Jók: Borbély, Szántó, Mé­száros, illetve Csák, Bokor, Priol. Marcali VSE ifi—Kaposvári Rá­kóczi FC ifi II 1-1 Ivusza István Barcs SC—Siklós 1-0 (0-0) Barcs, 500 néző. V.: Bányai. Barcs SC: Szlovák — Kovács, Papp, Somogyi, Mongult — Tóth, Nagy /., Szabó (Bencsik), Minor — Nagy II. (Hajmási), Altman. Megbí­zott edző: Szabó Nándor. Siklós: Pál — Szabó, Szrimácz, Gellén, Keresztes — Mim, Kiss, Kovács, Szabó — Denhardt, Lajt- man. Edző: Lovász János. Az első félidőben a védekezésre berendezkedő vendégcsapat ellen a hazaiak valamennyi helyzetüket kihagyták. A második játékrész de­rekán egy szép támadás végén szerezték meg a győztes gólt a ha­zaiak. Ezt követően is tovább táma­dott a barcsi együttes, de újabb gól már nem született. Az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. Gól­szerző: Minor. Kiállítva: Minorilletve Szabó a 88. percben dulakodásért. Jók: Somogyi, Tóth, Mongult, Papp, illetve a siklósi csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény. Barcs ifi—Siklós ifi 3-0 Horváth László Kaposvári Építők SC—Nagykanizsai MÁ V TE 1-0 (0-0) Kaposvár, Arany utcai spottelep, 200 néző. V.: Bata. Kaposvári Építők SC: Ferencz— Györkő, Hon/áth, Varga, Papp — Czabula, Dékány (Samu), Vida, Véber—Kiss (Landek), Krisztián. Jelenet a K. Építők—MÁV TE mérkőzésből Fotó: Kovács Tibor Edző: Landek Läßzlö. Nagykanizsai MÁV TE: Müllner — Nagy, Németh L., Grabant, Sző­ke — Kele, Bernáth, Zsigulics, Németh I. (Németh A.) — Mózsi, Kéri (Papp). Edző: Szalai Zoltán. A mérkőzés előtt a csapatok és a nézők egyperces néma felállással adóztak a Kaposvári Építők játéko­sa, Hochecker Tamás elhunyt édesanyja emlékének. Az első félidőben a vendégek játszottak mezőnyfölényben, de gólhelyzetet nem sikerült kialakíta­niuk. Á második játékrészre aztán alaposan megváltozott a játék képe; a hazai rohamokat a kanizsaiak kemény belemenésekkel próbálták széttördelni. Az Építők gólja egy jól eltalált szabadrúgásból esett. Mindent ösz- szegezve a hazaiak minimális ará­nyú győzelme megérdemeltnek mondható. Gólszerző: Horváth. Jók: Horváth, Györkő, Véber, Var­ga, illetve Szőke, Müllner, Nagy. Nagykanizsai MÁV TE ifi— Kaposvári Építők SC ifi 2-1 Németh Tibor Paksi SE—Csurgó 2-1 (1-1) Csurgó, 300 néző. V.: Szőke. Paksi SE: Gróf— Somogyi, Hor­váth T., Héregi Fábián (Mácsik) — Lacza, Porga, Márkus, Szabó — Haraszti (Hon/áth J.), Bérezési. Edző: Laki Zoltán. Csurgó: Belovári — Pintér, C. Kovács, Kovács, Beke — Bozsó, Bódis, Hon/áth Z. (Kovács J.), Sza­lai — Hon/áth L. (Tóth), Rituper. Edző: Deme Imre. Kezdés után azonnal a listaveze­elkönyvelte magában a döntetlent, amikor a csurgói védelem óriásit hibázott, és azt a paksiak azonnal könyörtelenül kihasználták. A nagy­szerű mérkőzésen a döntetlen igaz­ságosabb eredmény lett volna. Gólszerzők: Porga, Mácsik, illetve Kovács. Jók: Markus, Porga, Hor­váth T., illetve Beke, Szalai, Bozsó. Csurgó—Paks ifi 1-1 Kiss Béla Somberek—Boglár lel le 3-2 (0-1) Somberek, 150 néző. V.: Dra- vecz. Somberek: Gergely — Honvéd, Vezér, Illés, Hehl — Óbert, Rab- lánszki, Dárdai, Jaka — Komli, Csi- bi. Edző: Dárdai Pál. Boglárlelle: Málics — Pardavi, Glatz, Magyar (Juhász), Brett ne r— Koroknai, Kötél (Kenéz), György, Pacsai—Hollósi, Sümegi. Edző: Kenéz István. A mérkőzés elején rögtön a Bog­lárlelle ragadta magához a kezde­ményezést, és a 10. percben egy baloldali támadás után megszerez­te a vezetést. Az első félidőben vé­gig fölényben játszott a vendégcsa­pat, de a kialakított gólhelyzeteket nem tudta értékesíteni. A második játékrész 10. percében egyenlített a Somberek, majd rögtön* a kezdés után ismét vezetést szerzett a Bog­lárlelle, György bombagóljával. Elő­nyét egészen a 83. percig tartotta, amikor újra egyenlített a hazai együttes, sőt a befejezés előtt fél perccel még a győztes gólt is meg­szerezte. A játék képe alapján a Boglárlelle húsvéti ajándékként lep­te meg a hazai csapatot a két bajno­ki ponttal. Gólszerzők: Vezér, Ja­kab, Komli, illetve Koroknai, Györ­gy. Jók: Vezér, Csibi, Dárdai, illetve Magyar, Koroknai, Pacsai. Boglárlellei—Somberek ifi 2-1 Szilvás József A további eredmények: Bólyi Medosz—Pécsi VSK 0-1 Mázaszászvár—Kisdorog 0-4 A Rákóczi FC szabadnapos volt. 1. Paksi SE 2. Rákóczi FC 3. Pécsi VSK 4. Boly 5. Nagykanizsa 6. Siklós 7. Kap. Honvéd 8. Somberek 9. Barcs 10. Marcali 11. Kap. Építők 12. Csurgó 13. Kisdorog 14. Boglárlelle Az NB Ili állása: 3 7 6 6 4 10 5 3 4 3 2 15. Mázaszászvár 18 5 2 A Dombóvár visszalépett 18 132 17 103 17 8 6 18 8 18 6 17 6 17 6 7 4 6 6 5 5 5 5 38-14 28 26-15 23 26-11 22 28-22 19 24-18 19 18- 14 18 19- 19 18 28-30 18 15-20 18 24-23 17 9 17-28 15 9 15-31 14 1025-32 13 1115- 26 12 1116- 31 12 Kavics, homok és mindenfajta építőanyag szállítását vállalom Gárdonyi Zoltán Telefon: (82)21-697 (8567) Megvételre keresünk Kaposvár belvárosában bankfióknak alkalmas épületet (kb. 250—300 m2 alapterület). Ajánlatokat 7601 Pécs, Pf. 444-re kérünk. (112165) I I I I I I I I J Akció! Hajópadló, lambéria, parketta 640—Ft+áfa épületfa mérettől függően 20—22 000,— Ft + áfa NA TO Gmk, Balatonszentgyörgy, Csillagvár u. 78. (139392) Kaposvári, I. osztályú sportegyesület gazdasági vezetőt keres Foglalkoztatás napi 2—3 óra. Címeket a 112178. számra a kaposvári kiadóba kérjük. (112178) A Kaposcukor Rt. felkínálja bérmunkára az alábbi szabad kapacitását: — Tátra 815 S3 billenős szerelvények — IFA W 50 L/K billenős szerelvények — IFA W 50 L fix szerelvény (rakodóval) ä — Volvo homlokrakodók, kapacitás: 1 m3—2,5 m3-ig ■ — T 174-es forgórakodók ■ Kedvező díjakkal. Igénybejelentés: Török Zoltán, Kaposvár, Pécsi u. 10—14. \ Tel.: 17-155/157 . (112159^