Somogyi Hírlap, 1991. április (2. évfolyam, 76-99. szám)

1991-04-02 / 76. szám

1991. április 2., kedd SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 7 Megyei I osztályú labdarúgó-bajnokság Röplabdafesztivál Kaposváron Megint „termeltek” a balatonszentgyörgyi csatárok Egy „kézfogó” a Kaposgép-Textiles—Fonyód döntetlenre végződött mérkőzésről Kovács Tibor felvétele Kellemes húsvéti meglepetést tartogatott a Balatonszentgyörgy csapata szurkolóinak: hét góllal tömte meg a jó erőkből álló So- mogysárd kapuját. A Nagyatád pe­dig Nagybajomban rendezett gól­fesztivált. A Tab Taszárról, a Bala- tonföldvár pedig Somogyszobról hozta el a két bajnoki pontot. Keve­sen számítottak arra, hogy a Len­gyeltóti legyőzi a dobogóra is esé­lyes Marcali Honvédőt. A Kapos- gép-Textiles a Fonyóddal, a Gyéké­nyes pedig Homokszentgyörggyel játszott 1-1 arányú döntetlent. Ebben a fordulóban meglepően sok gól esett — összesen 24-szer találtak a kapuba a játékosok —, igaz, ebből 17 három találkozón esett. A bajnoki tabellát továbbra is a Nagyatád vezeti meggyőző, négypontos előnnyel. Balatonszentgyörgy— Somogysárd 7-0 (2-0) Balatonszentgyörgy, 200 néző. V.: Szabó T. Kiváló játékvezetés mellett sport­szerű mérkőzésen a minden csa­patrészében jobb balatonszent­györgyi együttes ilyen arányban is megérdemelten nyert a gyenge napot kifogó vendégek ellen. Gól­szerzők: Csikós 3, Krénusz, Varga T., Horváth Cs., Farkas (11-esből). Jók: Csikós, Varga T., Mohr, Far­kas, Hegedűs, illetve a somogysár- di csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény. Somogysárdi ifi— Balatonszentgyörgy ifi 1-0 Toronyi Árpád Nagyatád—Nagybajom 4-1 (2-0) Nagybajom, 150 néző. V.: Nagy B. Sortszerű találkozón a végig mezőnyfölényben játszó listaveze­tő a nagybajomi csapat játékosai­nak egyéni hibáiból szerezte meg a győzelmet. A hazai együttes táma­dójátéka — amely egy csatárra épült — eredménytelennek bizo­nyult. Gólszerzők: Csikós 2, Kul­csár II., Miklós (11-esből), illetve Csík. Jók: Csikós, Miklós, Utassy, illetve Laki, Csík. Nagyatád ifi—Nagybajom ifi 6-1 Ándricz Zoltán Lengyeltóti—Marcali Honvéd 1-0 (1-0) Lengyeltóti, 300 néző. V.: Pápai I. A küzdelmes mérkőzésen kitűnő játékvezetés mellett megérdemelt hazai győzelem született a me­zőnyben jól és lelkesen játszó marcali vendégcsapat ellen. Gólszerző: Antal. Jók: Keserű, Bagó, Antal, Garai, Luka, Illetve az egész Marcali Honvéd, különösen Tatár. Nyakas László Tab—Taszár 2-0 (1-0) Taszár, 150 néző. V.: Pálfi. A minden csapatrészében jobb tabi vendégegyüttes megérdemel­ten vitte el a két bajnoki pontot a gyenge napot kifogó taszáriak ott­honából. Gólszerzők: Németh, Ko­vács. Jók: Németh, Schmidt, Ku­rucz, Majkó, illetve Harangozó, Mol­nár, Horváth. Tab ifi—Taszár ifi 3-1 Balog László Kaposgép-Textiles—Fonyód 1-1 (1-0) Kaposvár, Textiles-sporttelep, 100 néző. V.: Hosszú F. Sáros, mély talajú pályán izgal­makban bővelkedő két ellentétes félidőt láthattak azok a nézők, akik a rossz idő ellenére kilátogattak a Kaposgép-Textiles—Fonyód mér­kőzésre. Az első félidőben a haza­iak, a második játékrészben pedig inkább a vendégek voltak veszélye­sebbek a kapura. A látottak alapján döntetlen igazságosnak mondható. Gólszerzők: Szigeti (11 -esből), illet­ve Újvári. Jók: Tóth M., Posta, Lak- lia, illetve Nagy, Zámbori, Horváth, Újvári. Kaposgép-Textiles ifi— Fonyód ifi 3-2 Rédling Géza Balatonföldvár—Somogyszob 4-1 (3-0) Somogyszob, 200 néző. V.: Szentgyörgyi. A vendég balatonföldváriak ki­használták a kontratámadásaikból adódó lehetőségeiket, a somogy- szobiak pedig több százszázalékos helyzetet is kihagytak. Gólszerzők: Kersák 2, Samp, Tóth, illetve Varga (öngól). Jók: az egész balatonföld- vári vendégcsapat, illetve Bódis F., Birkás. Balatonföldvári ifi—Somogyszob ifi 8-0 Túri Dénes Gyékényes— Homokszentgyörgy 1-1 (1-0) Gyékényes, 300 néző. V.: Hor­váth. A végig nagy iramú, de közepes színvonalú mérkőzésen a hazai csapatnak volt több esélye a győze­lem megszerzésére, csatárai azon­ban több esetben is rosszul céloz­tak. A találkozó vége felé egy 11 -est is elhibáztak, s így az áhított két pontból csak az egyiket tudták megszerezni. Kiállítva: Sütő (Ho­mokszentgyörgy) a 80. percben utánrúgásért. Gólszerzők: Jónás, il­letve Vida. Jók: Vörös, Aladics, Ke­léi, illetve Pintér, Karvalics, Vida, Németh. Gyékényes ifi— Homokszentgyörgy ifi 2-1 Horváth József A bajnokság állása: 1. Nagyatád 1816 - 2 2. B.szentgyörgy 18132 3. Marcali Honvéd 1711 3 4. Tab 5. Cs.visonta 6. Lengyeltóti 7. Fonyód 8. Somogysárd 9. Kaposgép 10. B.földvár 11. Gyékényes 18 9 3 17 9 3 18 9 2 17 8 3 17 83 18 6 5 18 4 6 18 3 7 53-9 32 3 56-19 28 3 29-13 25 6 28-19 21 5 25-16 21 7 18-18 20 6 25-20 19 6 25-28 19 7 20-30 17 8 26-32 14 8 19-31 13 12. H.szentgyörgy 18 3 411 17-4210 13. Somogyszob 18 2 511 22-37 9 14. Taszár 18 3 312 11-27 9 15. Nagybajom 18 3 312 15-48 9 16. Kapolyi Honvéd visszalépett A Csokonyavisonta szabadnapos volt. Döntős a Kapos Volán! Kapos Volán—Csepel SC 3-2 (-9, 8, 10, 14, 14) Kaposvár, városi sportcsarnok, 1200 néző. V.: Herpai, Rádi. Kapos Volán: Radó, Pásztor, Luksys, Stefik, Kántor, Mészáros. Csere: Vörös, Schmidt. Edző: Ja­nus Zagorski. Csepel SC: Csányi, Fogl, Liszi, Bencze, Nagy, Úríi. Csere: Wun­derlich, Torma, Nősek, Botyánszki, Grinev, Győri. Edző: Somogyi Lász­ló. Vasárnap délután Kaposvárra figyelt a hazai röplabdaélet. Pénte­ken ugyanis már eldőlt, hogy a tava­lyi bajnok Újpesti TE — miután Sza­bolcsban is legyőzte a Nyíregyházi VSC-t—lesz a döntő egyik résztve­vője, a másik párban azonban 2-2- re állt a Kapos Volán és a Csepel párviadala. A nagy kérdés megvá­laszolása tehát — hogy a Kapos Volán avagy a Csepel SC lesz-e a bajnoki döntőben az újpesti csapat ellenfele — vasárnap délutánra maradt. Az ötödik, mindent eldöntő mér­kőzést hatalmas érdeklődés előzte meg. Amikor a két csapat felsorako­zott a kezdéshez, egy gombostűnyi hely sem volt a nézőtéren. Somogy­bán soha még ennyien nem voltak röplabdameccsen. Legalább 1200 szurkoló űzte-hajtotta (merthogy ez a helyes kifejezés) a kaposvári csa­patot. Pedig nem a legjobb előjelekkel készülődött a sorsdöntő összecsa­pásra a Kapos Volán. Czotter Csa­ba komoly kézsérülése miatt nem lehetett ott a pályán (de valószínű, hogy két hét múlva már újra csapata rendelkezésére állhat). A sokszo­ros ifjúsági válogatott, nagy jövő előtt álló Erdei Tamás pedig úgy döntött, hogy elég volt a röplabdá­ból, és a múlt héten kedden leadta a szerelését... így kilenc főre olvadt a kaposvári együttes. A Kapos Volán szurkolóserege pedig abban bízott, hogy ezúttal is folytatódik a hagyo­mány, azaz a hazai együttes hagy­hatja el győztesen a pályát. Ez pe­dig nem jelentene mást, mint azt, hogy a Kapos Volán lenne a döntő másik résztvevője. Nos, ne csigázzuk tovább az ér­deklődést! Maradjunk annyiban, hogy nekik lett igazuk. Nézzük a játszmák alakulását. Pásztor fölemelkedik, hogy aztán csepeliek térfelére 1 .játszma:0-1,3-3,5-6, 7-8, 9-9, 9-15(1!) (22 perc). 2. játszma: 0-1,2-1,3-4,12-4(1), 12-8,15-8(25 perc). 3. játszma: 3-0, 3-2, 9-2 (I), 9-5, 12-5, 12-7, 13-8, 14-10, 15-10 (24 perc). 4. játszma: 1 -0,1 -3,3-3,3-7,5-7, 5-13(1), 13-13(11), 14-14, 14-16(32 perc). 5. játszma: 0-2, 3-2,3-4,5-5,8-7, 9-9,11-10, 11-12,14-14,16-14(11 perc). Senkit ne tévesszen meg a cse­peliek kezdőhatosa, Somogyi László edző ugyanis a pénteki talál­kozón már bevált taktikát alkalmaz­ta: még a játszma megkezdése előtt lecserélte az egész csapatot. így a csepeli kezdőhatos valójában lab­dához sem ért... Rendkívül idegesen, kapkodva kezdett mindkét együttes. Az első néhány pont felváltva született. A Győzelem idegenben Kaposvári Tungsram—Almásfüzitői Timföld SC 3-1 (13, 9, -10, 11) leütése védhetetlenül csapódjon a Kovács Tibor felvétele szett elején rendre a vendégek ve­zettek egy-két ponttal, de a kapos­váriak remek sáncmunkájuknak köszönhetően tartani tudták a lé­pést. Majd Stefik védhetetlen, bom­baerős leütése nyomán tombolt a publikum, és máris 8-7 a Kapos Vo­lánnak! Ezután azonban újra a ven­dég csepeliek pillanatai következ­tek: 9-9 után már csak ők tudtak pontokat elérni. Zagorski mester­nek alig egy percen belül mindkét idejét ki kellett kérnie, de ez sem se­gített. Az első játékrészt meggyőző fölénnyel nyerte a Csepel. A második játszma ugyancsak a csepeliek hatos-cseréjével kezdő­dött. Fütyült, tüntetett a közönség, s ennek meg is lett az eredménye. Az egyik játékosnál rossz volt a csere, és Herpai játékvezető kezében máris villant a sárga lap, Somogyi edzőnek pedig ki kellett kérnie első idejét. Nos, az intermezzo alaposan feltüzelte a Volán játékosait. Bár a legelső pontot — akárcsak az előző játszmában — ezúttal is a Csepel szerezte és vezetett is 4-3-ig, innen­től kezdődően valami fantasztikus dolognak lehettünk szemtanúi. Beindult a Volán-henger! A kaposr- vári együttes sorban szerezte pont­jait — kilencet egymás után! —, és rövidesen már 12-4 arányú hazai vezetést mutatott az eredményjelző tábla. Bár ezután a fővárosi csapat­nak még sikerült fölzárkóznia 12-8- ra, a végjáték egyértelműen a ha­zaiaké volt. A harmadik szettben villámrajtot vett a kaposvári legénység, és 3-0- ra elhúzott. Kántor leütései és ejté­sei ellen tehetetlen volt a Csepel, a Luksys—Pásztor kettőssánc pedig egyszerűen áttörhetetlennek bizo­nyult. Szünet nélkül zúgott a vas­taps, a „Hajrá, Volán!”... A csapat pedig játszott. Nemsokára már 9-2- re vezetett a Volán. A játékrész to­vábbi részében sem igen változott a játék képe. A Csepel játékosai szenvedtek a pályán, és csak ka­paszkodtak a kaposváriak után. A közönség pedig — érthetően — él­vezte kedvencei nagyszerű játékát. Remek küzdelmet hozott a ne­gyedikjátszma is. Mindkét együttes fogcsikorgatva küzdött, a játékosok lehetetlennek látszó labdákat hárí­tottak. Ekkor, sajnos, megtorpant az addig remeklő kaposvári együt­tes, és a vendégek „elmentek" 7-3- ra. Sőt, nem sokkal később már nyolc pontra nőtt az előnyük (13-5). S amikor már szinte mindenki el­könyvelte magában a Csepel szett­győzelmét, egyszerre feltámadt a Volán! Sikerült egyenlítenie 13-13- ra, majd 14-14-re alakult az ered­mény. Az utolsó két pontot azonban — némileg vitatható játékvezetői döntéssel—a vendégek szerezték. Drámai küzdelmet hozott az ötö­dik, mindent eldöntő játszma. A két csapat fej-fej mellett haladt, és 8-7- es csepeli vezetésnél cseréltek tér­felet a csapatok. Ezután is rendkívül szoros és heves küzdelemnek volt szemtanúja a lelkes nézősereg. Akárcsak az első szettben, most is 14-14 volt az állás. A befejezés azonban most a jobban összponto­sító Kapos Volánnak sikerült, s ev­vel a kaposvári együttes jutott a baj­noki döntőbe! Az utolsó találatot kö­vetően pillanatok alatt Volán-szur­kolók lepték el a pályát, hogy együtt ünnepeljenek kedvenceikkel. Na­gyon nehéz ezt az érzést leírni... Hosszú, hosszú percekig nem moz­dult senki a helyéről: csak a zúgó vastapsot és a „Szép volt, fiúk!"-at lehetett hallani. A Volán-játékosok pedig—minek tagadni?—könnyes szemekkel, boldogan köszönték meg szurkolóiknak a biztatást. Hatalmas, szinte még felfogha­tatlan bravúrt hajtott végre azzal a Kapos Volán csapata, hogy bejutott a bajnoki döntőbe. Gigászi, 114 perces összecsapásban bizonyult jobban csepeli ellenfelénél. Fölös­leges lenne akárkit is kiemelni a csapatból, hiszen valamennyien szenzációs dolgot produkáltak; csak a legnagyobb elismerés hang­ján lehet szólni teljesítményükről. Fantasztikus... Még csak ízlel­getjük e tényt, hogy Somogynak, Kaposvárnak bajnoki döntős röp­labdacsapata van. Hihetetlen... — és mégis igaz! S mivel is búcsúzhat­nánk el rövid időre a fiúktól, mint azzal, amivel a szurkolók: „Szép volt, fiúk!”. Fenyő Gábor Almásfüzitő, 20 néző. V: Zsillé, dr. Vaszily. Kaposvári Tungsram: Sántosiné, Marek, Zalavári, Sasvári, Zukaus- kaite, Magyarné. Csere: Gosztonyi- né, Csepregi, Lentai. Edző: Simon­ná Kutas Zita. Kis helyi ünnepség előzte meg a találkozót: az Almásfüzitő két játé­kosát és edzőjét búcsúztatta el ab­ból az alkalomból, hogy ezzel a va­sárnapi mérkőzéssel befejezték sportpályafutásukat. A találkozó kaposvári nyitással kezdődött, és Sántosiné remek nyi­tásainak köszönhetően a Tungs­ram elhúzott 4-0-ra. Az almásfüzitői csapat edzője időkéréssel próbálta meg felrázni csapatát; ez — leg­alábbis eleinte úgy tetszett — sike­rül. A hazaiak 4-3-ra felzárkóztak; majd erősítettek a kaposváriak, és végül 13-ra nyerték az első játsz­mát. A második szettben megintcsak a vendégeknek sikerült elhúzniuk. Az almásfüzitőieken sem az időké­rés, sem a cserék nem használtak. A harmadik játékrészt a Tungs­ram más felállásban kezdte, és ez nem tett jót a csapatnak. A hazaiak „feltámadtak”, s bizony, elúszott ez a szett. A negyedik játszmát az eredeti felállás szerint kezdte a kaposvári együttes, és máris 6-0 arányú Tungsram vezetés állt az ered­ményjelző táblán. Az Almásfüzitő ugyan még megpróbált felzárkózni, de a lányok már nem engedték ki kezükből a mérkőzést. Sántosiné ezüttal is a Tungsram egyik erőssége volt Fotó: Kovács Tibor Az Almásfüzitőn sorra került mér­kőzésen a kaposvári együttesből Sasvári, Sántosiné és Zukauskaite, a litván „idegenlégiós" nyújtott jó teljesítményt. A Kaposvári Tungs­ram legközelebb április 4-én, csü­törtökön lép ismét pályára 16 órai kezdettel Kaposváron, a városi sportcsarnokban. Ellenfele a Jász­berényi Lehel SC lesz. Molnár István TOTONYEREMENY A Totó 13. játékheti tájékoztató nyereményjegyzéke. 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. 13 találatos szelvény 4 darab volt, nyereményük egyenként 1 551 299 forint. A 12-es 24 920, a 11 -es 1769, a 10-es egyenként 372 forintot fizet. ÚJ! EMPISAL és Passap- kötőgépek forgalma­zása, valamint ÚJ! Passap-alkatrészek eladása: Kaposvár, ÚJ! Rippl-R. tér 2., Vénus divatáru, ÚJ! Köves. Telefon: (82)18-330 (8548) Nincs munkája? JELENTKEZZEN! Külföldi nyári munkák. Hosszabb időtartamú külföldi álláslehetőségek szak- és segédmunkások részére. PAMIX Közvetítő és Üzletközö Gmk, 8300 Tapolca, Pf. 142 (11218O) Gazdálkodószervezet üdültetés céljából CSALÁDI HÁZAT BÉRELNE 12 személy részére június 20 és augusztus 20. között Balatonvilágostól Balatonszemesig. Étkezéssel vagy anélkül, reális áron várjuk ajánlatukat a következő címre: BUDAPEST. III. kér., Kaszásdűlő u. 2.1033, Spacsek Károly illetve 1-803-311 vagy 1-688-635-ös budapesti telefonszámon, április 11-ig. (112177)