Somogyi Hírlap, 1990. október (1. évfolyam, 135-160. szám)

1990-10-21 / 153. szám

1990. október 21., vasárnap SOMOGYI HÍRLAP — SPORT 15 Labdarúgó NB I * Újabb kudarc — az első hazai vereség Vasas—Siófoki Bányász 2-1 (1-1) Siófok, 3000 néző. V.: Roxin. Vasas: Hámori — Turbók, Sas, Künk, Szalánczky — Un­ka, Gubucz, Bücs, Du ró—Zva- ra, Galaschek. Edző: Mészáros Ferenc. Siófoki Bányász: Bíró — Ko­lo vies, Aczél, Olajos, Szabó — Zare, Marozsán, Meksz — Magyar, Czigány, Páli. Edző: Varga István. Csere: Zare helyett Ozsváth a 36., Meksz helyett Keszeg a 78., Unka helyett Tuboly a 88., Zvara helyett Zilcher a 89. perc­ben. Sárga lap.Turbók a 25., Ola­jos a 37., Meksz a 60. percben. Szögletarány: 7 A (1:0). Bágyadt, őszi hangulatban vette kezdetét a mérkőzés, csu­pán a mintegy 25 vendég szur­koló hangorkánja szakajtóit le néhány falevelet a pályát körül­ölelő fákról. Lusta szállingózá- suk is gyorsabbnak tűnt a csa­patok lassított filmbe illő moz­gásánál; az első félidőben ke­vés említésre méltó esemény történt. A 10. percben Kolovics jobb oldali beadása az öt és fe­lesen egyedül találta Magyart, de a csatár a kimozduló kapus­ba rúgta a pettyest. Aztán Bíró­nak kellett több alkalommal bi­zonyítania remek formáját. A szervezettebben játszó Vasas több alkalommal is megszerez­hette volna a vezetést. A labda egyébként többnyire a közép­pályán gurult; a játékosok jó része afféle akkreditálási lehe­tőségnek vélhette a találkozót a római birkózó EB-re — az ak­ciókat gyakorta szakították meg kemény belépők. A 28. percben gólra váltotta enyhe fölényét a Vasas: Zvara jobb oldali beadása egyedül ta­lálta a siófoki kaputól 8 méterre Bücsöt (tán félt is magányában a Balaton-parti szürkületben), aki aztán lezseren a kapu bal oldalába bólintott. 0-1. A 33. percben egyenlítettek a hazaiak: Zare indítását Kolo­vics elegánsan levette, majd két lépés után éles szögből betalált a kapu jobb oldalába. 1-1. Szünet után gyorsan meg­szerezhették volna a vezetést a hazaiak. A sok tesze-toszát megunó középhátvéd Aczél, végigszlalomozta a pályát, s már az ellenfél öt és felesét ta­posta, amikor felrúgták. 11 -es! A megítélt büntetőt Marozsán méterekkel a kapu mellé vágta. A hazaiak lassanként mezőny­fölénybe kerültek, de lehetősé­geiket nem voltak képesek ki­használni. A 68. percben előbb Marozsán, aztán Magyar ha­gyott ki ziccert. A Balaton-parti piros-feketék támadásai köze­pette mégis az angyalföldiek jutottak a győztes gólhoz. A 79. percben Bücs ügyesen sarkallt a bal szélen megiramodó Duró elé, aki estében a becsúszó hátvéd mellett a kivetődő Bíró kapus lába között a hálóba pöc­cintett. 1-2. A hazaiak továbbra is szoron­gattak — eredménytelenül. Egymást követő 8. mérkőzésen nem sikerült tehát győznie a Siófoki Bányásznak. Jók: Duró, Bücs, illetve Bíró, Kolovics. Czene Attila További eredmények Ferencváros—Videoton- Waltham 4-0 (2-0) Budapest, Üllői út, 12 000 néző. V.: Varga S. Az ellenállhatatlanul játszó Fi­scher vezérletével — csapata mind a négy gólját ő szerezte — kiütéses győzelmet aratott a Fradi. Kiállítva: László (Videoton-Waltham) a 48. percben. Gólszerző: Fischer (4). Váci Izzó—Újpesti Dózsa 2-0 (0-0) Budapest, Megyeri út, 3000 néző. V.: Puhl. Tovább folytatódik a váciak nagyszerű menetelése! A látottak alapján teljesen jogosan szerezte meg a két bajnoki pontot a vendég együttes. Kiállítva: Huszárik (Újpes­ti Dózsa) a 81. percben. Gólszerző: Gyimesi (2). Pécsi MSC—Szeged 2-0 (2-0) Szeged, 4000 néző. V.: Fazekas.. Az elszántan küzdő és lehetősé­geit remekül kihasználó Pécsi MSC rászolgált a két pontra, s így négy idegenbeli veresége után megsze­rezte első győzelmét. Gólszerző: Belansky (2). TEKE NB I Erős volt a szegedi halászlé Péter Zoltán: 851 pont Szegedi Postás— Kaposmérői Spartacus 8:0 (5350:4970) Berényi 892 Németh 861 Deák 915 Rákos 963 S tér 855 Bódi 864 Mucsi 825 Péter 851 Székelyi 822 Horváth 845 ifj. Horváth 795 Hász 832 Már az első pillanatoktól kezd­ve látni lehetett, hogy a somogyi gárdának ezen a mérkőzésen nincs keresnivalója. Csak az volt a kérdéses, hogy mekkora lesz a vereség aránya. A mérőiek képte­lenek voltak a szegedi pályán megtalálni a játék stílusát. E győ­zelmével most a Szeged előre­rukkolt a 4. helyre, a Kaposmérő pedig visszacsúszott az 5.-re. Szegedi Postás ifi—Kaposmé­rői Spartacus ifi 3:1 (1573:1555) Székelyi János Kosárlabda NB I, A csoport Szenzációs Kaposcukor- győzelem Csepelen Kaposcukor SE—Csepel SC 87-84 (43-43) Budapest, csepeli sportcsar­nok, 200 néző. V.: Weidinger, Smied. Kaposcukor SE: Vojvoda (17), Michalik (23), Nagy L. (5/ 3), Kristinik (18/3), Gosztonyi (8/6). Csere: Stickel (12/12), Nagy I. (1), Bognár (3). Edző: Magyar András. Csepel SE: Somogyi (19), Kovács (25/6), Cuhorka (8), Székely (14/3), Kotchergine (8). Csere: Bartók (6), Varga (4). Baljós előjelekkel indult a mérkőzés; a Tungsram ellen megsérült Monok, a mérkőzés előtt pedig Kovács belázaso­dott, s így egyikőjük sem játsz­hatott. A nyolc főre fogyatkozott Kaposcukor a mérkőzés első perceiben nagyon idegesen játszott, és a Csepel ezt kihasz­nálva 8-2-re elhúzott. A kezdeti idegességből felocsúdva foko­zatosan jött fel a kaposvári csa­pat és a 7. percben kiegyenlí­tett, sőt a vezetést is átvette 18- 15-re. A Csepel újított, és ismét kiegyenlítette a játékot. Az első játékrész 10. percétől újra át­vette a játék irányítását a Ka­poscukor, de megnyugtató előnyt nem tudott kiharcolni. Ennek ellenére azonban végig vezetett. A Csepel csak a félidő lefújása előtt tudott egyenlíteni. Tiszta lappal indult a második játékrész. A Csepel kezdett job­ban és egyből 4 pontos előnyt szerzett. Jó védőmunkával és a lepattanó labdák megszerzésé­vel ismét feljött a kaposvári csa­pat, és a második játékrész közepére újból visszavette a vezetést. A csapatok ezután fel­váltva szórták a kosarakat, Stickel hárompontos kosara döntött amely egészen a 32. percig tar­tott. Innentől fantasztikus kettő percet produkálva a Kaposcu­kor nyolc ponttal elhúzott (77- 69). A mérkőzés hajrájára aztán felforrósodott a hangulat. A Csepel mindent egy lapra felté­ve védekezett és támadott, ami­nek eredményeképpen fél perc­cel a lefújás előtt kiegyenlített. A Kaposcukor támadása végén Stickel a legutolsó pillanatban dobott hárompontos kosarával győzött a kaposvári csapat. Jók: Stickel (a mezőny legjobb­ja), Michalik, Kristinik és Vojvo­da nyújtott kiemelkedő teljesít­ményt, de az egész csonka Kaposcukor csapata dicséretet érdemel. A Csepelből Kovács játszott jól. A találkozó lefújása után Magyar András edző röviden, de annál világosabban fogal­mazott: — Gratulálok a fiúknak! Szabó Gábor Női asztalitenisz NB I, A csoport Az utolsó kör döntött Atlétika Gergely Zoltán országos bajnok! Kanizsa Bútor—Kaposplast 13-12 Háromórás találkozón hatal­mas küzdelemben szenvedett vereséget a kaposvári együt­tes. A mérkőzés eleve két esé­lyes volt, így lényegében ez a szoros vereség sem számít meglepetésnek a rivális kani­zsaiak ellen. A mérkőzés folya­mán végig fej-fej mellett haladt a két csapat, s csak az utolsó körben biztosította győzelmét a hazai együttes. A küzdelem hevességére jellemző, hogy ki­lenc háromjátszmás mérkőzés­re került sor, sajnos a kaposvá­riak ezekből csak hármat tudtak megnyerni. Mezei például két olyan mérkőzést is elveszített, amelyen már 5-5 ponttal elhú­zott társától. De Rák Szilvia sem hozta szokott formáját, ez is befolyásolta a végeredményt. Győz: Kanizsa Bútor: Gazsi, Szabó 4-4, Mausz 3, Bizó 2. Kaposplast: Bolvári 4, Lim- bek 3, Mezei, Bozsing 2-2, Rák 1. Limbek Pál Kosárlabda NB II Kaposvári Gazdász—Pécsi Postás 94-80 (47-45) K. Gazdász: Varga (24), Tóth K. (15), Nagy G. (14), Borovsz- ky (14), Bodor (27), Csere: Soós, Tóth Z., Déri, Pintér. Edző: Bodor Tamás. Nehéz, kemény mérkőzés ígérkezett, az igen jó erőből álló Pécsi Postás ellen. A Gazdász talált előbb magára, es jó véde­kezéssel, pontos távoli dobá­sokkal a félidő közepére már 15 ponttal elhúzott. Egy fegyelme­zetlenség miatt azonban visz- szaesett a csapat, és a félidő végére fel tudott jönni a Postás, Szünet után repülőrajt vett a Gazdász és mind védekezés­ben, mind támadásban teljesen felőrölte ellenfele erejét. Jók: Borovszky, Nagy G., Tóth K. A Székesfehérváron meg­rendezett országos kismara- toni bajnokságon nagyszerű kaposvári siker született. Ger­gely Zoltán egész éves kima­gasló teljesítményére a junior férfiak 30 kilométeres verse­nyen nyert aranyérmével tette fel a koronát. Esélyesebb ellen­feleinek nagy iramot diktált és így sorra leszakította vetélytár- sait. Végül több mint félperces előnnyel érkezet elsőként a cél­ba. Gergely Zoltán 22 éves és második éve versenyez a Ka­posvári Építők színeiben. Idén megnyerte az IBUSZ maratonit, az utánpótlás-bajnokságon 5000 méteren harmadik lett, és meghívták a magyar utánpótlás válogatottba is. A székesfehér­vári kismaratoni bajnokságon csapatban Kecskeméti József­fel és Hajnal Zoltánnal együtt a dobogó harmadik fokára állhat­ták fel. A serdülő fiúk 15 kilométeres versenyszámában is volt dobo­góra esélyes kaposvári futó. A már egy hete megfázással bajlódó Rumi Csaba a hajrában maradt le ellenfeleitől. Végül 52:21-es idejével a harmadik helyet szerezte meg. A13 éves fiúknál a Nieselber- ger Balázs, Kígyós! Zoltán, Czi- ráki Róbert, Orsós János ösz- szeállítású csapat 6 kilométe­ren a nyolcadik helyen végzett. A serdülő ,,B’’-ben 10 kilométeren Gaál András 36:26-os idejével teljesítette az aranyjelvényes szintet. Jó eredmények az idényzárón Kaposvár adott otthont az Építők idényzáró atlétikai ver­senyének. Az erőpróbán a helyi sportolókon kívül pécsi és ta­mási atléták is rajthoz álltak. A versenynek üde színfoltja volt a Kaposvári Honvéd kosarasai­nak a részvétele, akik a futó-, és az ugrószámokban is bizonyí­tották, hogy nemcsak a kosár­labda, hanem az atlétikai pá­lyán is otthonosan mozognak. A verseny kiemelkedő ered­ményeit a tamási Gutheil György, valamint a két kapos­vári gyalogló, Mátés Roland és Kovács Péter érte el; mindhár­man jobb eredményt értek el az aranyjelvényes szintnél, Jobb eredmények: Gyermekek, leányok: 60 m: Horváth J. (Kaposvár, Bartók iskola) 9,2 mp. 100 m: Hirt A. (Kaposvár, Kinizsi iskola) 14,0 mp. 400 m: Tóth K. (Kaposvár, Kisfaludy iskola) 79,6 mp. Tá­volugrás: Hirt K. (Kaposvár, Kinizsi iskola) 449 cm. Fiúk. 60 m: Horváth Zs. (Ka­posvár, Berzsenyi iskola) 9,1 mp. 400 m: Horváth A. (Kapos­vár, Bartók iskola) 71,2 mp. 800 m: Dibusz (Kaposvár, Kinizsi iskola) 2:40,1.3000 m: Niesel- berger (Kaposvár, Bartók isko­la) 10:57,6. Távolugrás: Hor­váth Zs. (Kaposvár, Berzsenyi iskola) 436 cm. Magasugrás: Schégl (Kaposvár, Kinizsi isko­la) 145 cm. Súlylökés: Antalics (Kaposvár, Bartók iskola) 8,88 m. Serdülő „B", leányok. 100 m: Decsi (Kaposvár, Kinizsi iskola) 13,7 mp. 1500 m: Csörge (Ka­posvári Építők) 5:22,4. 80 m gát: Czipó (Kaposvári Építők) 13,5 mp. Súlylökés: Szalontai (Kaposvári Építők) 11,65 m. Fiúk. Gerelyhajítás; Guthell (Tamási) 45,00 m. Diszkoszve­tés: Gutheil (Tamási) 41,90 m. 3000 m: Szakács (Tamási) 9:57,0,8 kilométeres gyaloglás; Mátés (Kaposvári Építők) 41:30 Kovács (Kaposvári Építők) 42:54. Péti MTE—Siófoki Ezüstpart SE 82-74 (40-30) Siófoki Ezüstpart SE: Kere­kes (9), Blaumann (19), Gom­bos (4), Hevesi (22), Kersák (16). Csere: Zeitsky (4), Maro­zsán. Edző: Petőfi Lajos. A három kezdőjátékosét nél­külöző Ezüstpart SE szoros mérkőzésen veszített, Jó: Kér- sák. Sportnap Tabon Október 23-án, kedden a Tabi Városi Sportfelügyelőség és a szabadidősport-bizottság egésznapos sportnapot ren­dez, Lesz egyéni sakk-villám- torna, lábteniszbajnokság, kis­pályás labdarúgótorna, 11 -es Sporthírek rugó bajnokság, majd 14 órakor a Tabi Seniorok—Tabi MSC labdarúgó-mérkőzésre kerül sor. Labdarúgás A Homokszentgyörgy—Ta- szári Honvéd megyei első osz­tályú labdarúgó-mérkőzés a tegnapi spotműsorban közölttel ellentétben nem szerdán, ha­nem egy nappal korábban, te­hát kedden kerül lejátszásra. A kezdési idő változatlan: 13,30 , Az NB IA csoportjának további eredményei: Baja—Videoton 102-91 (60-47) Körmend—Szolnoki Olajbá­nyász 88-79 (29-27, 72-72) Tungsram SC—Szeged 124-70 (60-41) . Paksi Atomerőmű—ZTE-Herak- lith 63-86 (46-27) Dombóvár—Bp. Honvéd 75-76 (44-44) Az élcsoport állása: 1. ZTE— Heraklith 11 pont, 2. Tungsram SC 11,3. Körmend 11. Labdarúgás Az NBI állása: 1. Váci Izzó 10 7 2 1 16-8 16 2. Bp. Honvéd 9 7 1 1 19-6 15 3. FTC 10 6 2 2 22-6 14 4. Tatabánya 9 5 2 2 13-10 12 5. Veszprém 9 3 6­8-5 12 6. Pécsi MSC 10 5 • 5 9-8 10 Siófok 10 2 6 2 9-8 10 8. Vasas 10 4 1 5 17-20 9 9. Szeged 10 3 3 4 6-12 9 10. Rába ETO 9 4 ■ 5 15-13 8 11. Békéscsaba 9 3 1 5 10-12 7 12. Ú. Dózsa 10 3 1 6 14-18 7 13. MTK-VM 9 3 1 5 11-15 7 14. Debrecen 9 1 4 4 4-10 6 15. Videoton 10 2 2 6 11-19 6 16. Bp. Volán 9 a • 7 8-22 4 Csurgói körzeti bajnokság. A hetedik forduló eredményei; Kisbajom—Háromfa 0-3, So- mogyudvarhely—GYVSE 6-0, Szabás—Iharos 2-1, Ötvöskó- nyi—-Görgeteg 1-2, Segesd— Lábod 1 -4, NB III, Dráva-csoport Az Ifjúsági bajnokság állása: 1. K. Rákóczi I. 9 9 . . 53-1 18 2. Pécsi VSK 9 6 3 . 24-7 15 3. Marcali 9 5 3 1 28-12 13 4, Bóly 9 6 ■ 3 18-18 12 5. Barcs 9 6­3 14-15 12 6. K. Építők 9 4 3 2 17-11 11 7. Paksi SE 9 4 1 4 12-10 9 8. Csurgó 9 3 3 3 12-11 9 9. Nagykanizsa 9 2 3 4 16-14 7 10. Boglárlelle 9 3 1 5 10-19 7 11. K. Rákóczi II. 9 2 3 4 5-16 7 12. Somberek 9 3 1 5 10-26 7 13. Mázaszászvár 9 1 4 4 11-20 6 14. Kisdorog 9 2 1 6 14-27 5 15. Siklós 9 2 . 7 8-23 4 16. Dombóvár 9 1 . 8 6-28 2