Somogyi Néplap, 1989. november (45. évfolyam, 259-284. szám)

1989-11-06 / 263. szám

Somogyi Néplap 1989. november 6., hétfő B sportB SAKK-VB Luzernben, a második sakkcsapat világbajnokságon szombaton késő este fejez­ték be az utolsó játszmákat a 7. fordulóban. Az éllovas szovjetek a negyedik partit is megnyerték a kínaiakkal szemben, így 3,5:0,5 arány­ban győztek, s tovább nö­velték eddig is tekintélyes előnyükét. Eredmények: Kuba—Jugoszlávia 2:2. . Afrika—Egyesült Államok 1,5:2,5. Az állás a 7. forduló után: Szovjetunió 22,5, Anglia és Jugoszlávia 16—16, Egyesült Államok 15,5, Magyarország 14,5, Kuba 13,5, Svájc 12(1), Hollandia 10, Kína 9,5 (1), Afrika 9,5 pont. Kosárlabda NB I Népünnepély a sportcsarnokban MENETEL A BÁZIS Bázis KKK—Dombóvári VMSE 97-89 (50-51) Kaposvár, városi sport- csarnok, 1200 néző V.: Wei- dinger, dr. Páli. Bázis KKK: Kristinik (28), Monok (20), Stickel (9), Kovács (17), Michalik (14). Csere: Vojvoda (6), Nagy (3), Gosztonyi. Edző: Ma­gyar András. A mérkőzés kezdete előtt fél órával már telt ház volt a sportcsarnokban. A Dom­bóvárról érkezett több száz szurkoló és a hazai druk­kersereg hangorkánja betöl­tötte az egész csarnokot. ASZTALITENISZ NB I Kapospl ast—Gan z-Mávag 13:12 Győztesek: dr. Szita 4, Frank 3, Hayden 3, Szaba­dos 2, Bali 1. Drámai küzdelemben bra­vúros győzelmet aratott a kaposvári csapat a több mint három óráig tartó mérkőzésen. A fordula­tokban gazdag mérkő­zésen a közönség vastapsa mellett született meg a nem várt győzelem, a jobb já­tékerőt' képviselő fővárosi­akkal szemben. Varga János A mérkőzés előtt a nézők vastapsa kíséretében bú­csúztatták el a Bázis KKK egykori játékosait: Magyar- fi Lászlót, Pestality Csabát, Varga Lászlót és Nagy Gá­bort. A mérkőzést csak ké­séssel tudták megkezdeni, mert a hazai szurkolók jó­voltából pénztárgépszalagok tömkelegé lepte el a pályát. Az első pontokat a ha­zaiak szerezték. Rendkívül szoros volt a küzdelem, a Bázis nem tudott elhúzni el­lenfelétől. A félidő befeje­zése előtt pár perccel a Dombóvár átvette a veze­tést, s minimális előnyét az első játékrész befejezéséig tartani tudta, így egypontos dombóvári vezetéssel for­dultak a csapatok. A második félidőben ma­gához ragadta a kezdemé­nyezést a kaposvári együt­tes, és 10 ponttal vezetett. A vendégek azonban nem adták fel, s Miedzik triplái­val felzárkóztak. Ezután Kristinik vezet támadást Kovács és Stickel percei kö­vetkeztek: a szurkolók biz­tatásától kísérve megint je­lentős előnyre tettek szert a hazaiak, amely a mérkőzés végét jelző sípszóig nem változott. A Bázis KKK csapata — immár sorozatban — újból jelesre vizsgázott. Ha időn­ként akadozott is a játék, a küzdeni tudással nem volt probléma. Az utolsó percek­ben jogosan zúgott a lelá­tón a vastaps és a »szép volt, fiúk!”. A hazai csapat minden játékosa kiválót nyújtott, de közülük is kiemelkedett Kristinik, Stickel, Kovács és Monok teljesítménye. Di­cséretet érdemel a hazai kö­zönség is, hiszen megállás nélkül, végig sportszerűen biztatta kedvenceit. A Dom­bóvári VMSE csapatából Miedzik (33), Ács (20) és Góczán (12) játszott jól. Ifjúsági mérkőzés: 85-62 Fenyő Gábor Röplabda NB Mindkét csapatunk győzött Labdarúgó NB III Rákóczi idegenben nyert Támad a K. Honvéd a Boglárleile ellen Csurgó és a Csurgó—Somberek 2-1 (0-0) Somberek, 300 néző. V.: Horváth. Csurgó: Belovári — Ritu- pert (Tóth), Mészáros, Pin­tér, Beke — Kovács íl., Pus­kás, Bódis, Novák — Buti (Hosszú), Kovács. Edző: Nagy Lajos. Somberek: Bánki — Illés, Szeitz, Pauska, Jakab — dr. Bendes, Dárdai, Bernáth (Kraszt) — Gyurkics, Vigh, Csibi. Edző: Dárdai Pál. Az első félidőben közepes iramú és színvonalú játék folyt a pályán. A második játékrészben mindkét csapat nagyobb iramot diktált, s 8 Csurgó szervezett védeke­zésből kontratámadásokra építve kétgólos előnyt szer­zett. A hazai csapat erejé­ből az utolsó percben csak szépítésre telet*. A Csurgó fegyelmezett játékkal meg­érdemelten szerezte meg idegenbeli győzelmét. Góllövők: Vígh 11-esből, illetve Kovács, Bódis. Jók: Pauska, Jakab, illetve Belo­vári, Beke, Puskás. Somberek ifi—Csurgó ifi 1-1 Basics Ferenc Kaposvári Építő SC— Dombóvári Vasas 0-0 Kaposvár, 400 néző. V.: Kovács. Kaposvári Építők SC: Spannenberger — Nagy, Zentai, Balasa, Papp A. — Papp T., Balázs, Varga (Cza- bula), Pintér (Landek) — Prukner, Véber. Edző: Hor­váth Lajos. Dombóvár: Szalai — Bu- czek, Kurdi, Bálái, Buda — Pintér, Horváth, Luczek — Vida, Jakab, Szűcs (Tóth- Bagi). Edző: Olasz János. Alacsony színvonalú mér­kőzésen fásult csapatok ver­gődtek. A táblázaton előke­lő helyezést elfoglaló vem dégegyüttes fürge középpá­lyásai révén támadásban rendre létszámfölényt har­colt ki, de a befejezés nem sikerült. Jók: Zentai, Prukner, Papp T., illetve Buda, Lu­czek, Szalai. Kaposvári Építők SC ifi— Dombóvári Vasas SE ifi 2-2 Németh Tibor Siklós—Marcali 4-0 (1-0) Marcali, 400 néző. V.: László. Siklós: Keresztes A. — Kapitány, Kovács, Kiss, Rózmer — Schweiszgut (Pongrácz), Bircsák (Gellér), Weiner, Keresztes Zs. — Sztojka, ~Vezér. Edző: Ami- gya Pál. Marcali: Igricz — Hajdú II., Héder, Hajdú I., Urbán — Tóth, Nagy (Horváth), Paracskó (Lakos) — Czucz- ka, Mixtai, Luka. Edző: Fenyvesi József. A vendégek a 25. percben kezdték meg a „gólgyártást”. Héder rövid hazaadását Ve­zér elcsípte, s a kifutó Ig­ricz mellett a hálóba lőtt. 1-0. A hatvanadik percben Keresztes elfutott a bal szé­len, s a középre gurított labdát ismét Vezér továbbí­totta a kapuba. 2-0. A 75. percben Sztojka hagyta fa­képnél az indiszponált ha­zai védőket, s belőtt labdá­ját Schweiszgut a léc alá vágta. 3-0. A 80. percben Kiss 18 méteres, nagy erejű szabadrúgása védhetetlenül vágódott a bal felső saroK- ba. 4-0. összességében az ötlete­sebben, gyorsabban és job­ban játszó vendégek ilyen arányban is megérdemelten győztek a tartalékos, s a második félidőben teljesen szétesett hazai csapat ellen. Jók: Keresztes A., Ke­resztes Zs., Kovács, Rózmer, illetve a hazai csapatból senki. Marcali ifi—Siklós ifi 1-1 Ivusza István Rákóczi FC—Mázaszászvár 1-0 (0-0) Mázaszászvár, 300. néző.- V.: Sóthy. Rákóczi: Udvarácz — Gő- bölös, Kraft, Zsirai, Barna — Adorján, Richter, Szabó (Kárpáti) — Horváth II., Hanusz, Neubauer. Edző: Horváth Miklós. Mázaszászvár: Görföl — Virovácz, Maglódi, Komá­romi, Dunai — Kasler, Or­sós, Csoboth (Ambrus), Róth — Román, Szigeti. Edző: Róth Antal. Az első félidőben a ka­posváriak, a másodikban a hazaiak kezdeményeztek többet, és játszottak mezőny­fölényben. Változatos volta mérkőzés, a Rákóczi a meg­szerzett vezetést okos takti­kával jól őrizte. A Máza­szászvár gólt nem, csak ka­pufát tudott rúgni. A já­tékvezető kitűnően vezette a találkozót. Góllövő: Hanusz. Jók: Udvarácz, Hanusz, Gő- bölös, illetve Orsós, Kasler. Kaposvári Honvéd— Boglárleile 2-0 (1-0) Kaposvár, 200 néző. V.: Székeldi. Kaposvár: Volcsányi — Horváth J., Horváth Z., Kiss, Király — Nagy E. (Szenczi), Varga, Zámbó (Kerék), Lukács — Lakner, Kocsis. Edző: Köves László. Boglárleile: Majzlinger — Kötél, Riba, Magyar, Par- davi — Koroknai (Madács), Becsei (Juhász), Sümegi, Ka­rasz — Virág, Farkas. Ed­ző: Somodi László. A sokat futó, lelkesebben és jobban játszó Honvéd biztos győzelmet aratott. Góllövők: Lakner, Lukács. Kiállítva: Riba a 70. perc­ben, durva játék miatt. Dr. Pridál adja föl Schmidtnek a labdát, a Kapos Volán— Szeged mérkőzésen Kapos Volán—Szeged 3:1 (-6, 11, 14, 10) Kaposvár, városi sport- csarnok, 200 néző. V.: Rádi, Huszti. K. Volán: Cifra, Czotter, Schmidt, dr. Pridál, Stefik, Kántor. Csere: Károly, Hor­váth, Szabó. Edző: Laszczik István. A kaposváriak kezdtek jobban, kétpontos előnyhöz jutottak. A vendégek egyen­lítettek, majd magabiztosan nyerték az első szettet. A második játszma nagy küz­delmet hozott, s az óriási akarattal játszó hazaiaknak sikerült az egyenlítés. A folytatásban a három válo­gatott játékossal felálló Sze­ged hengerelt a játszma ele­jén. 5:0-ra, majd 14:8-ra ve­zetett, ,s ekkor a nézők már egy lyukas garast sem adtak volna a Kapos Volán győ­zelméért. A hihetetlen lel­kesedés azonban nem várt eredménnyel párosult: az egyre jobban feljavuló ka­posváriak teljesen vert hely­zetből talpra álltak, s meg­nyerték a harmadik szettet. A negyedik játszmában 9:9- ig haladt együtt a két együt­tes, a végjátékban aztán a hazaiak fölülmúlták ellenfe­lüket, s megérdemelten győztek. Nagy kár, hogy a találko­zóval szinte egy időben köz­vetítette a televízió a Rá­ba—FTC meccset, mert így csak kevesen lehettek szem­tanúi egy vérbeli, változa­tos, izgalmas mérkőzésnek. A hazaiak nem tisztelték a válogatottakkal felálló Sze­gedet. s a harmadik szett­ben egy kisebbfajta csoda történt, hiszen az utca nyel­vén szólva: 8:14-ről nyerni egy nagyon jó csapat ellen, az már nem semmi. Az aka­raterő, a pontos játék, s a mindent elsöprő lelkesedés meghozta gyümölcsét. Csak gratulálni lehet a kaposvá­riaknak! Jók: Pridál, Cifra. Kán­tor, Stefik. Kaposvári Építők SC—DÚSÉ 3:1 (3, —15, 7, 10) Kaposvár, városi sport- csarnok, 100 néző. V..: Ba­lázs, Semler. K. Építők SC: Torma, Méng, Jezeri, Búzás, Katona, Gál. Csere: Tillmann, Ka- ragity, Pácsonyi, Török, Bo­TOTÓ A totó 44. heti játékszel­vényén. szereplő mérkőzések eredményei: x, 2, x, x, 1, 2, 1, 2, 1, x, x, 1, 1 + 1. zóki. Edző: Kozma György- né. Az első szettben nem iga­zán derült ki, hogy a debre­ceniek miért tettek meg ek­kora távolságot, hiszen já­tékuk alapján az ember azt hihette, hogy életükben most találkoznak először röplab­dával. Így annak ellenére, hogy a hazaiak nem a leg­jobb kezdő hatossal léptek pályára, biztosan nyertek. Utána „megnőtt rajtuk a mellény”, s amire észbekap­tak, 0:11, majd 3:14 lett az állás. Ekkor pályára léptek már a biztos kezdő emberek is, s szinte hihetetlen módon 15:14-re fordítottak. Ekkor azonban már nem tudtak kellőképpen összpontosíta­ni, s ezzel egy játszmát oda­ajándékoztak vendégeiknek. A debreceniek ettől fenemód fellelkesültek, de csak ad­dig és akkor rakoncátlan- kodhattak, amikor azt az építősök hagyták nekik. Sze­rencsére ez nem tartott so­káig, így mindenki hazaér­hetett a vasárnapi ebédre. Jók: Török, Jezeri. Berzeviczy Zsolt A Dunántúli Kőolajipari Gépgyár árverésen értékesít az alábbi használaton kívüli szerszámgépeit: 1 db V F—222 tip. marógép 1 db B F—31’C tip. sugárfúrógép 1 db R F—5 tip. sugárfúrógép 1 db R M V E—80 tip. revolvereszterga 4 db M V E—280 esztergapad (csúcstáv: 1500—3000 mm) 1 db M V E—340/2000 esztergapad Az árverés időpontja 1989. november 18., szombat, 9 óra. Az árverés helye: s* * Dunántúli Kőolajipari iGépgyár, NAGYKANIZSA, Vár út 9. dkq (133907)