Somogyi Néplap, 1989. július (45. évfolyam, 153-178. szám)

1989-07-10 / 160. szám

Somogyi Néplap 1989. július 10., hétfő E3sport ES ló játékkal — megérdemelt győzelem Siófoki Bányász—Slavia Praba 2-1 (2-1) Siófok, 2000 néző. V.: Var­ga L. (Nagy II., Stamler). Siófok: Bíró — HJarozsán (Brettner), Szabó L., Aczél, Kolovics — iMeksz, Freppán, Olajos, Keszeg (Palkovics) — Magyar (Krausz), Borostyán (Kirschmajer). — Az Intertotó-kupa küz­delmeiben most egy hét le­forgása alatt egymás után háromszor játsszunk majd kényelmesen helyezett a ka­pu bal oldalába. 1-1. A 30. percben Keszeg távoli lövé­sét még védte a kapufa, 3 perc múlva azonban újra gólnak örülhetett a hazai publikum. Magyar ügyesen elfutott a bal ólalony*beadá- sát Borostyán három méter­ről pofozta a hálóba. 2-1. Térfélcsere után a prágai csapat mindent megtett az saját közönségünk- előtt. Ma nyernünk kell, hogy meg­maradjon esélyünk a felzár­kózásra. A játékosoknak eh­hez elsősorban önmagukat kell legyőzniük. A mérkő­zéssorozat jó alkalmat ad a kísérletezésre és szervesen illeszkedik felkészülésünkbe. A mai ellenfél nagyon jól felkészített csapat. A pálya középső harmadában kell labdákat szereznünk, s azzal indítani az előretolt ékeket: Borostyánt és új játékosun­kat, a Videotonból leigazolt Magyar Zsoltot — mondta Gellei Imre vezetőedző a mérkőzés előtt. A vendégek támadásaival kezdődött a mérkőzés. Gyors ritmusváltásokat követően hosszú labdákkal indították szélsőiket, a beadásokat azonban rendre „lekapcsol­ta” a hazai, védelem. A 4. percben Novák ijesztett Tá a Bányász szurkolóira, Bíró kapus csak a 16-oson kívül­re futva tudott tisztázni elő­le. A Siófok gyorsan ébresz­tőt fújt. A 7. percben szép összjáték után Freppán lö­vése centiméterekkel kerülte el a kaput, majd Borostyán 14 méteres bombája Okozott gondot Bribyl' kapusnak. A hazai fölény a 15. percben góllá érett: Meksz bal oldali beadását Magyar fejelte az ötösről a kapuba. 1-0. Tá­madott a Siófok, a 25. perc­ben mégis kiegyenlített az ellenfél: Novák 20 méterről „elengedett” lövése meglep­te Bírót, aki csak kiöklözni tudta a labdát. A csatár az qlé visszapattant labdát Fryda elé sarkalta — a társ egyenlítés érdekében. Táma­dásait azonban már a kö­zéppályán sikerült megszűr­ni. A cseh védelem az 55. percben előbb Magyar, majd tíz perccel később Kirsch­majer abszolút gólhelyzeté­hez asszisztált. Keszeg feje­se két ízben is a felső lécre pattant. Lüktető, nyílt sisa­kos játék folyt a pályán, a csapatok csupán a támadá­sokkal foglakoztak, a véde­kezéssel keveset törődtek. A 91. percben gólt ■ fejeltek a prágaiak, melyet a bíró az azt megelőző szabálytalan­ság miatt nem adott meg. Jó iramú, olykor látvá­nyos megoldásokkal tűzdelt meccset láthatak a villany- fényes mérkőzés nézői. A hazai csapat állandó veszélyt jelentett a Slavia Praha ka­pujára. A Bányász szeren­cséjére a vendégek tudomá­nya a I6-os előterében elfo­gyott. Csupán távoli lövé­sekkel ijesztgették Bíró ka­pust. A mérkőzés a közép­pályán dőlt el. A hazai si­ker teljesen megérdemelt, a gólarány hízelgő a vendég- csapatra nézve. Korrekt já­tékvezetés mellett sportsze­rű küzdelem zajlott a pá­lyán. Három totozó véleménye: Tóth Mihály (Siófok): — Fix 1-re vettem a meccset, gondoltam, ez meglepetés lesz, ha bejön, és jól fog fi­zetni. Benedek József (Székesfe­hérvár): —1, 2, kétesélyt fo­gadtam. Nem hittem volna, hogy csapatunk a szerdai svájci vereség után így ké­pes összeszedni magát. Soós Zoltán (Hatvan): — x-et tippeltem. A prágai 1-4 után nem bíztam a teljes sikerben. (Czene) Kettesfogathajtó verseny Szántódpusztán Somogyi fogat a második bolyon A Siotour Kupa nem- ■ zetközi kettősfogathajtó verseny utolsó, tegnapi napjára maradtak az iz­galmak: kinek lovait sza­lagozzák fel a győzelem jelképével? A Magyar Lovasszövetség fogathajtó szakbizottsága, a Siotour és a Somogy Megyei Erdő- és Fafeldolgozó Gaz­daság szántódi erdészete szervezésében az idén ne­gyedik alkalommal rendez­ték meg a versenyt. Nyári szezononként 50 ezren lá­togatnak Szántódpusztára — mondta Magyarosi György, UGYANÚGY MINT 1965-BEN... Két egyes elöntő Wimbledonban Utoljára 1973-ban fordult elő, hogy a wimbledoni nem- zetközi teniszbajnokságon a férfi és a női egyes döntőt ugyanazon a napon bonyolí­tották le. Azóta viszont már 24 esztendő telt el, hogy a Hét egyes számban ugyan­azok a versenyzők csatázza­nak az első helyért, akik egy évvel korábban is dön­tősök lehettek. Ismét Steffi Graf nyert A szombatról vasárnapra áthozott női döntő előtt, a szakértők általában 'a nyu­gatnémet Graf győzelmére számítottak. Volt azonban olyan tábor is, amely abban reménykedett, hogy Navra­tilova 8. wimbledoni győzel­me után kilencedszer is nyer, s ezzgj minden idők legnagyobb Wimbledon- győztesq lesz. Az első játszmában 2:2-ig haladt együtt a két kitűnő teniszező. A 21. percben azonban Steffi elnyerte Nav­ratilova adogatását, s meg sem állt 6:2-ig! Váratlan fordulat követke­zett a második szettben, amikor Navratilova leg­szebb idejére emlékeztetve pompás dolgokat csinált, s a hosszabbított játékban meg­adásra kényszerítette Gráfot. A döntő játszma azonban is­mét Stefiié volt, aki ebben a sorozatban csak egyetlen játékot engedett át a fárad­ni tűnő amerikai ellenfelé­nek., A befejezéskor az ered­ményjelző táblán ez állt: Graf—Navratilova 6:2, 6:7, 6:1 Becker visszavágott Edbergnek A férfi döntőnek az köl­csönzött külön érdekességet, hogy a fináléban, ismét a svéd Edberg és az NSZK- beli Boris Becker találko­zott. Becker fergetegesen kez­dett, s az első szettben le­söpörtem pályáról tavalyi le­győzőjét. A második játszma viszont fej-fej melletti küz­delmet hozott. Mindenki megnyerte a saját adogatá­sát. 6:6 után Becker ismét ellenállhatatlan volt. A rö­vidítést 7:l-re nyerte.) Ami­kor a harmadik szett zajlott, az égen újra a viharfelhők gyülekeztek. Ebben a szett­ben Edberg bizony nehéz pillanatokat okozott a német fiúnak, aki azonba» a haj­rára újra feltámadt, s 6:4-re nyerte a szettet. Boris Becker ezzel vissza­vágott Edbergnek a tavalyi vereségért, s a 21 éves te­niszező harmadszor lett Wimbledon bajnoka. * Ez a győzelem egyébként nem csupán a tenisz tán legérté­kesebb serlegét jelentette számára, hanem „mellesleg” 190 ezer angol fontot is. B ecket—Edberg 6:0, 7:6, 6:4 MLSZ-döntés után, döntés előtt Aligha irigylik manapság sókan az MLSZ új vezetőit. Labdarúgó főhatóságunkban olyan időpontban történt szerepcsere, amikor az új vezetők a sorozatos elnök­válsággal küzdő elődöktől vették át a stafétabotot úgy, hogy a sportág mélypontra jutott. Némi jóindulattal nevez­hetjük csak közepesnek a mostani labdarúgó-bajnok­ságot. A válogatott csapat a világbajnoki selejtezők so­rán már-már a padlóra ke­rült. Még mindig kísért az igazában le sem záródott bundaügy. Ezek, s még egye­bek, bizony nem kevés fel­adatot zúdítanak az új ve­zetők nyalkába. Ügy fest, hogy akadnak újabb kesérű és egyben na­gyon zavaró tényezők is. Ezeknek egyike Szeged kö­zelmúltban tárgyalt és lezá­rult óvásügye. Hogy nem mindenki értett egyet az óvás elutasításával (ez vég­legesítette, hogy a Vasas továbbra is az NB I-ben, a Szeged pedig az NB II-ben szerepel), azt bizonyítja a szövetséghez és a különböző fórumokhoz érkező levelek, telefonok sokasága. Közöt­tük még olyan is akadt, hogy féltse az életét az új MLSZ-elnök! Meg, ha nem nyeri el az igazságot a Sze­ged, valamint az Oroszlány — amely az osztál.vozókon szintén alul maradt —, ak­kor a Népköztársaság úti MLSZ-székházban bomba fog robbanni! Nemde itthon mélységesen elítéltük, amikor Angliában vagy másutt a huliganizmus uralkodott el a futballpályá- kon. S lám, nálunk is jócs­kán akadnak, akik a ked­venc csapat miatt józansá­gukat, ítélőképességüket el­vesztik. Kétségkívül balszerencsés körülmények játszottak köz­re, hogy az előnye birtoká­ban Szombathelyre utazó Oroszlány a végén egy bal- szerencsés góllal alulmaradt. Szegeden is a szurkolók már ünnepeltek, hogy valóra vált a Tisza-parti álom, ami­kor 20 másodperccel a be­fejezés előtt a szegedi csa­patkapitány — vitathatatla­nul — 11-est vétett, s oda­lett minden. Az MLSZ fegyelmi bizott­sága természetesen nem a szubjektív érzelmek, hanem az objektív tények alapján döntött. A szabályok szelle­mében. Ennek ellenére még ma is mozgásban van az osztályozok ügye. Sókan a divatos rehabilitációt köve­telik, ebben a „futball-kon- cepciós ügyben”. A kényes ügyek ezzel még nem is zárultak a labdarú­gó szövetségnél, hisz 12-én a legfrissebb bundaügy, a komlói jut el a végső dön­téshez. Ekkor kerül sor a komlói, valamint a tapolcai érdekeltek szembesítésére. Sajnos, aligha várható, hogy a feljelentő Komló és a megvádolt Tapolca megmá­sítja eddigi álláspontját. Ezek után sokan kíváncsian várják, hogy objektív tud-e továbbra is maradni az MLSZ fegyelmi bizottsága? Az igazságos döntést Ta­polcán és Kaposvárott is áhítják, noha a két város­ban egyaránt ellenkező az előjel. Az is biztos, hogy a labdarúgóbarátok nem egy­forma érzelmekkel veszik majd tudomásul a döntést. De reméljük, hogy itt is, ott is véglegesen megnyugsza­nak majd a kedélyek, s a komlói ügyet nem követik a szegedihez hasonló atrocitá­sok. a házigazda Siotour igaz­gatóhelyettese. — Értelmes szabadidő eltöltését segítő rendezvényekkel, vonzó programokkal kívánjuk ki­szolgálni vendégeinket. Meg­nőtt az igény a lovasspor­tok iránt. Idei versenyünk sportszakmai szempontból már komoly rangot ért el. 17 magyar, 3 lepgyel, 2 osztrák és egy olasz fogat nevezett. Üjdonság, hogy egy női versenyző, Szabó Erika nevét is a rajtlistán talál­hattuk. A vetélkedőn három Somogy megyei fogat is in­dult. Közülük a legjobban Nagy Sándor, a siófoki Sio­tour sportklub versenyzője szerepelt. — Az élső napon díjhaj­tásban a harmadik helye­zést értem el — mondta. Emlékezetből kellett előre megírt koreográfiákat raj-, zolni a fogattal, egy 40-100 méteres füves négyszögben. A 16 részfeladat közül az utolsóban hibáztam. Szom­baton sikerült megnyernem a maraton-hajtást. Egy 23,5 kilométer hosszú ^távot kel­lett lehajtani meghatározott járásmódban, rözített időha­tárok között. Mezei dűlő- úton, erdei ösvényen, szőlős­kertben állították fel az el­lenőrző pontokat. Hibátlanul sikerűit teljesítenem a tá­vot, pedig nagyon nehéz volt a terep. Vasárnap egy pont hátránnyal kezdtem az aka­dályhajtást. Bálint Mihály, s több Európa- és világbaj­nokság résztvevője mögött. Ö hibátlanul vette a húsz kaput, én levertem egy lab­dát — így nem sikerült a bravúr. — A magyar versenyzők világbajnokságra történő fel­készülése négy hazai és há­rom külföldi versenyen tör­tént — tájékoztatott Borka József, a versenybizottság elnöke. 10 magyar résztve­vője lesz a balatonfenyvesi vb-nak, ebből öten a koráb­bi versenyeken biztosították a helyüket. A mai verseny kimenetele dönt a további helyek sorsáról. A felkészü­lés legnehezebb és legrango­sabb versenye volt a szán- tódpusztai. A pályák tech-‘ nikailag nagyon nehézre lettek építve, amely jelentős terhelést követelt a verseny­zőktől és a lovaktól egy­aránt. Jellemző, hogy a világbaj­nokságon is esélyes lengye­leket, akik az idén minden más versenyt megnyertek, itt a dobogóról is sikerült leszorítani. Legjobbjuk, Hen­rik Dubiczky csak a 9. lett az összetettben. Az első he­lyezést Bálint Mihály (Kis­kunfélegyháza), másodikat Nagy Sándor (Siófok) sze­rezte még, a harmadikon Szabó Erika (Orgovány) vég­zett. Ezzel a versennyel si­került tisztázni a hazai erő­viszonyokat. Hogy hol van helyünk a világ fogathajtó sportjában, azt majd a balatonfenyvesi világbajnokság hivatott el­dönteni. C. A. TOTÓ A totó 27. heti játékszel­vényen szereplő mérkőzések eredményei: 1, 1, 2, x, 1, 2, 2, 1, x, 1, 1, 1, x + x Pályázati felhívás! A Nemesvidi Községi Közös Tanács pályázatot hirdet a nyugdíjazás miatt megüresedett ' VB-TITKARI MUNKAKÖR ' BETÖLTÉSÉRE Pályázati feltételek: Állam- és jogtudományi egyetemi vagy ál­lamigazgatási főiskolai oklevél és legalább 2 éves szakmai gyakorlat. A jelenleg is vb-titkári munkakörben dolgo­zók esetében tanácsakadémiai oklevél. A munkakör betöltéséről 1989. december 1-jétől — határozatlan időtartamra — a községi közös tanács dönt. Pályázni részletes szakmai tevékenységet is bemutató önéletrajz és diplomamásolat benyújtásával lehet. Bérezés a 11/1983. (XII. 17.) ÁBMH. sz. rendelkezés szerint. A nálváfiat honvú Hasának határideje: 1989. augusztus 15. A pályázat elbírálásáról a pályázó 1989. szeptember 1-jéig értesítést kap. A pályázatot a Nemesvidi Községi Közös Tanács ta­nácselnökéhez (8738' Nemesvid, Rákóczi u. 2.) kell be­nyújtani. Szükség esetén szolgálati lakást biztosítunk. (106012)