Somogyi Néplap, 1989. március (45. évfolyam, 51-76. szám)

1989-03-13 / 61. szám

Somogyi Néplap 1989. március 13., hétfő Pontot szonett, de vesztett is a Siófok Labdarúgó NB I Rövid szünet után folyta-, tódott a bajnokság a labda- rgó NB I-ben. A tavaszi harmadik fordulóban a Sió­foki Bányász az újonc Veszprém otthonába látoga­tott, ahol a mérkőzés dön­tetlenül fejeződött be, a ll­es rúgásokban viszont a ha­zaiak bizonyultak jobbnak. A somogyi szurkolók között megoszlik a vélemény. Van aki elégedett, van aki nem. Egyesek szerint értékes pon­tot nyert a Bányász, mások szerint viszont (a 11-es rú­gásoknál) egyet elveszített. Még egy mérkőzésest volt jelentősége a 11-es ligások­nak, a végveszélyben levő Vasasnak csak így sikerült két pontot szereznie, a Vác ellen. Meglepetésként a Rá­ba ETO nagy fölénnyel ver­te a Honvédőt, a PMSC is legyőzte az MTK VM-et, így a Dunaújváros ellen győztes Ferencváros ugrott a táblá­zat élére. Veszprémi SE— Siófoki Bányász 1-1 (1-1) 11-esckkel 4-2 Veszprém, 6 ezer néző. V.: Szabó J. (Bay, Kiss G.) Veszprém: Kakas — Bim­bó, Baranyi, Csik, Perger — Csornai, Onhausz, Kelemen — Bognár, Kiss, Sülé. Edző: Glázer Róbert. Siófoki B.: Horváth — Marozsán, Aczél, Szabó L., Szabó B. — Palkovics, Frep- pán; Olajos, Quirikó — Krausz, Zsadányi. Edző: Gellei Imre. Quirikó remekül irányított Csere: Sülé helyett Szécsi a szünetben, Bognár helyett Rugovics a 61. percben, Pal­kovics helyett Csák a 80. percben. Sárgalap: Freppán a 30., Palkovics a 43., Marozsán 87. percben. Szögletarány: 7:6 (3:5) a Veszprém javára. Már a második percben megszerezhette volna a ve­zetést a hazai együttes. Kiss futott el az alapvonalig a balösszekötő helyén, vissza­játszott az érkező Sülé elé, alki 15 méterről ragyogó helyzetből a kiinduló Hor­váth kapust találta el. A 19. percben 22 méterről sza­badrúgást végezhettek el a veszprémiek, Baranyi állt a labda mögé, és nagyerajű lövése nyomán a labda ke­véssel a léc fölött hagyta el a játékteret. A 21. percben a kontratámadásokat reme­kül alkalmazó siófokiak sze­rezhettek volna vezetést, amikor is Quirikó két jó csel után szépen szöktette Krauszt, aki nagy helyzetbe került, de 9 méterről gyá­moltalanul, Kakas kezébe gurított. A 25. percben gólt értek el a hazaiak. Csik nyargalt el a bal oldalon, ' jól ívelt középre, Kiss 10 méterről ívelten kapura fe­jelt, a labda már túljutott Horváthon, aki utánanyúlt és a jobb kapufától kitolta. te a játékot, de a partjelző jelezte, hogy a labda már túljutott a gólvonalon, így némi huzavona után a já­tékvezető is gólt ítélt. 1-0. A 41. percben jobb oldal­ról szögletet végzett el a siófoki együttes. Quirikó legurította a labdát Frep- pánnak, majd tőle vissza­kapva betört a 16-oson be­lülre, ahol Perger elkaszál- ita. Vitathatatlan 11-es! Freppán a balra mozduló Kakas mellett félmagasan a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 1-1. A második félidőt sem kezdték magas színvonalon a csapatok. A játékosok egy­mással küzdöttek, és olykor egymás hibáiból éltek. A 75. percben Rugovics adta balra a labdát Kelemen elé, ő ki­sodródva ugyan de jó hely­zetből az oldalhálóba lőtte a labdát. Egy perccel később egy bal oldali szöglet után Kiss az 5-ösről alig fejelte fölé a labdát. A 85. percben Olajossal szemben szabály­talankodtak 22 méterre a kaputól. Marozsán nagyere­jű lövése centiméterekkel a bal kapufa mellett zúgott el. A 88. percben Freppán remekül indította Krauszt, aki a 16-oson belül óriási helyzetben nem tudta leke­zelni a labdát és odalett a helyzet. Ezek után 11-es rúgások következtek. A veszprémi csapatból Kelemen, Bara- ‘ nyi, Pécsi és Kiss a hálóba talált, még a siófokiaknál Olajos mellé lőtt, Freppán lövését védte a kapus, így Zsadányi és Marozsán már hiába értékesítette a 11-est, 4:2 arányban itt a veszpré­miek nyertek. Meglehetősen álmos iram­ban kezdődött a találkozó, ennek ellenére a hazaiak már a 2. percben vezethet­tek volna. A kontrajátékot jól alkalmazó siófokiak az­tán több ízben is gólt lőhet­tek volna, de csatáraik el- ügyetlenkedték a helyzete­ket. A mérkőzésre inkább a küzdelem volt a jellemző, mintsem a szép játék. Az el­ső félidőben még némi színt jelentett a,két gól, de a má­sodikban már valóban kizá­rólag a küzdelem dominált. Ebben a veszprémiek gör­csösen erőlködtek, a siófo­kiak minden. esetben köny- nyedén állították meg táma­dásaikat, és ügyes ellenak­ciókkal nem egyszer hozták zavarba a hazgi védelmet. A mérkőzés összképét te­kintve az eredmény igazsá­gos. Pontosan ugyanaz az eredmény született mint az ősszel Siófokon. Jók: Bara­nya, Csik, Kiss, illetve Aczél, Szabó L., Freppán, Quirikó, a mezőny legjobbja. Juhász Gyula További eredmények: Ferencváros— Dunaújváos 2-0 (0-0) Videoton—IÜ. Dózsa 1-0 (1-0) Rába ETO— Bp. Honvéd 4-0 (3-0) Vasas—Váci Izzó 1-1 (0-1) 11-esekkel 2-1 PMSC—MTK VM 2-0 (1-0) Békéscsaba—ZTE 5-2 (1-0) Tatabánya—Haladás 2-2.(1-0) 11-esekkel 5-4 Tartalékmérkőzés: Siófoki Bányász—Veszprémi SE 4-0 (1-0) Veszprém, 200 néző. V.: Lang. Siófoki B.: Biró — Bene, Pardavi, Buzsáki (Kara), Viszti — Tatár, Burai, Héj- jas (Szemere), Laczkovics — Balaton, Boda. Edző: Takács József. A nagyobb tapasztalattal rendelkező siófokiak nagy­szerűen kihasználták a lehe­tőségeket. Góllövők: Boda 2, Pardavi, Balaton. Jók: Be­ne, Pardavi, Laczkovics, Boda. Az NB I állása: 1. FTC 18 11 1 1 5 31-23 36 2. MTK-VM 18 9 4 1 4 30-25 36 3. Videoton 18 11 — 1 6 38-21 34 4. Honvéd 18 8 5 — 5 21-17 34 5. Rába ETO 18 9 2 1 6 27-21 32 6. Tatabánya 18 8 2 4 4 26-21 32 7. Vác 18 7 4 2 5 24-22 31 8. B.-csaba 18 8 1 2 7 30-24 28 9. Pécs 18 5 3 4 6 23-22 25 10. Veszprém 18 5 4 2 7 14-22 25 11. ZTE 18 5 3 3 7 28-24 24 12. Siófok 18 6 1 4 7 23-24 24 13. Haladás 18 5 2 4 7 21-27 23 14. Ú. Dózsa 18 5 — 3 10 25-26 18 15. Vasas 18 3 2 3 10 20-41 16 16. Dunaújv. 18 2 3 2 11 18-39 14 Mindkét csapatunk győzött A második fordulót ját­szották le a labdarúgó NB II-ben. A*somogyi csapatok ezúttal pályaválasztók vol­tak s mint szurkolóik re­mélték, sikerült is a győ­zelmet megszerezniük. A Rá­kóczi a feljutás egyik váro­mányosát, míg a Csurgó fő­városi ellenfelét, győzte le. Rákóczi FC— Olajbányász 3-1 (2-1) Kaposvár, 4000 néző. Ve­zette: Plasek. Rákóczi FC: Sándorfi — Göbölös, Kraft, Riczu, Itvás (Barna 46. perc) — Prukner, Balogh, Lőrincz, Adorján — Kádár, Miovecz. Edző: Mo­nostori Tivadar.' Olajbányász: Csáki — Miklós, Martinkovics, Hor­váth, Iványi — Vidóczi, He­gedűs (Popovics 76. perc), László — Bocz, Skublics, Fuisz. Edző: Madár Gábor. Sárga lap: Adorján 65. perc. Szögletarány: 7:2 (3:1) a Rákóczi FC javára. Már a 4. percben vezetés­hez jutott a lendületesen kezdő Rákóczi. Kádár ve­zette fel a labdát, Prukner- hez játszott, aki fejjel szök­tette társát és Kádár 10 mé­terről a kimozduló Csáki mellett biztosan lőtt a háló­ba. 1-0. Három perccel ké­Boglárlelle! bravúr Pakson Labdarúgó NB III A tavaszi idény első for­dulójában a somogyi csapa­tok hat pontot gyűjtöttek. Csak a K. Honvéd volt pá­lyaválasztó. Szünet utáni já­téka révén teljes mértékben rászolgált a győzelemre. Pontszerzési eséllyel indult Nagykanizsára a lyiarcali VSE, ezt a tervet teljesítette is, habár a 11-es párbajban a végén alul maradt. Nem így a Boglárlelle.. Csapatuk a listavezető otthonában gyarapította pontjait. Az első játékrész alacsony színvonalon mozgott, mind­két csapat sokat hibázott. Szünet után viszont a gólja révén önbizalmat nyert ka­posvári csapat egyre jobban játszott, a fokozatosan elfá­radó vendégek már megszo­rítani sem tudták. Góllövők: Stróber 2, Darabos. Jók: Stróber, Lakner, Eckert, il­letve Svélecz, Bokros. Atomerőmű SE— Boglárlelle 0-0 MÁV Nagykanizsai TE— Marcali VSE 1-1 (0-0) 11-esekkel 8—7 Kaposvári Honvéd— Nagykanizsai Volán Dózsa 3-0 (0-0) Kaposvár, 200 néző. Ve­zette: Ostermayer. K. Honvéd:'Házi — Keidl (Kerner), Horváth, Sztoics, Darabos — Nagy, Stróber, Lakner, Szántó — Ferencz (Szenczi), Eckert. Edző: Kö­ves László. N. K. Volán D.: Köves­falvi — Szabó, Svélecz, Pe­tő, Varga — Kovács A. (Ber­ki), Bokros, Nagy — Far­sang, Kálmán, Németh. Ed­ző: Orosz József. Az első félidőben a ha­zaiak által kihagyott, ordí­tó helyzet után a vendé­geknek kínálkozott két le­hetősége a hálóba találásra, de ők is hibáztak. Szünet után lábrakapott a Honvéd, s az 58. percben szerzett ve­zető gólja után a 70. és a 83. percben két formás tá­madás végén növelte elő­Nagykanizsa, Vasutas pá­lya, 200 néző. Vezette: Le­hel. Nagykanizsa: Szalai — Szabó, Vári, Kele (Németh A.), Liviczky — Vágó, Tol­lár, Kozma II. (Kéri), Vis- kovics — Takács, Kém. Ed­ző: Németh Lajos. Marcali: Igricz — Hajdú, Héder, Czuczka, Tóth — Ur­ban, Palacskó, Fábián — Hadászi, Miksztai (Csuka), Fenusz. Edző: Fuisz János. Mindvégig közepes iramú és színvonalú mérkőzést ví­vott a két csapat. A marca­liak szerezték meg a veze­tést, de ezt követően nagyon rákapcsoltak a kanizsaiak, s bár a somogyi csapat jól védekezett, a hajrában si­került az egyenlítés. Ezután következett a 11-es rúgó pár­baj, ahol az első öt sorozat sem döntött, s csak a nyol­cadik pár küzdelme után dőlt el a másik pont sorsa. Góllövők: Kéri, illetve Miksztai 11-esbőL* Jók: Vá­ri, Livicziky, illetve Czuczlka, 11-esekkel 6—5 a Boglár­lelle javára. Pake, 500 néző. Vezette: Szinger. ASE: Hornyák — Nagy Z., Szabó, Lauer, Debreceni — Nagy L., Juhász (Ba­logh), Mikolics (Ignác), Por- ga — Vörös, Varga. Edző: Botos Antal. B.-lelle: Majzlinger — Kö­tél, Riba, Magyar, Konrád — Andermann (Fenyő), Ve- csei, Karasz, Farkas —Hol­lóst, Kórodi. Edző: Somogyi László. A végig mezőnyfölényben játszó ASE képtelen volt gólhelyzeteiből egyet is ér­tékesíteni, a nagyszerűen és önfeláldozóan védekező bog- lárlelleiek ellen. Jók: Nagy (Z., Lauer, Vörös, illetve Ri­ba, Konrád, Anderman. További eredmények: Sellye—(Dunaföldvár 1-3, D. Vasas—Szigetvár 1-2, Bonyhád—Dombóvári VMSE 4-0, Boly—Siklós 1-1 ill­éseikkel 7-8), Mázaszászvár— Paksi SE 0-1. A bajnokság állása: 1. Paksi SE 16 12 1 — 3 24- 9 38 2. Paksi A. 16 10 2 2 2 30-10 36 3. Bonyhád 16 9 2 1 4 32-17 32 4. K. Honvéd 16 9 2 1 4 26-15 32 5. Boly 16 8 1 5 2 28-13 31 6. Máza­szászvár 16 9 2 — 5 32-21 31 7. Szigetvár 16 7 2 2 5 25-22 27 8. NK. Volán 16 5 4 2 5 24-22 25 9. Siklós 1Í 7 1 1 7 25-27 24 1». MÁV NTE 16 4 3 3 6 15-20 21 11. Dunaföld. 16 4 2 3 7 22-27 19 12. Marcali 16 2 3 4 7 15-27 16 13. B.-lelle ­16 1 5 3 7 15-31 16 14. D. Vasas 16 3 1 3 9 13-25 14 15. nVMSE 16 4 — 11118-28 13 sőbb újabb gól született: Adorján jobb oldalról szög­letből félmagasan nyeste ka­pu elé a labdát, a megzava­rodott vendég védők között Riczu az 5-ösről fejelt a ka­puba. 2-0. A remélt folyta­tás elmaradt, a vendégek rendezték soraikat, s ennek eredményeként a 19. perc­ben Bocz egy ártatlan hely­zetben, szinte lehetetlen szögből 10 méterről, a ké­sőn mozduló Sándorfi mel­lett lőtt a kapuba. 2-1. Ez­után Lőrincz előtt kínálko­zott nagy lehetőség, de el­pattant tőle a labda. A 44. percben viszont a másik ol­dalon Skublics hibázott or­dító gólhelyzetben. Szünet után a többet kezdeménye­ző vendégek László révén a 66. percben ismét egyenlít­hettek volna, de ekkor Sán­dorfi védett. A másik olda­lon Prukner beadását a gól­vonalról vágták ki a védők. A 79. percben született meg a végső döntés: Sándorfi hosszú kapukirúgása után a késlekedő védők mellett Ká­dár elvitte a labdát, kapu elé gurított és Miovecz egy lépésről lőtt a hálóba. 3-1. Ügy tűnt, hogy gólszüre­tet rendez a hazai együttes ezen a mérkőzésen, de az­tán túl hamar megelégelte előnyét, lefékezett, átadta a teret a kanizsaiaknak, akik javuló játékkal szépítették, s csak határozatlanságukon múlott, hogy nem sikerült egyenlíteniük is. Szünet után is többnyire ők ural­ták a középpályát, s bizony a Rákóczi nehezen talált ma­gára. Végül is Kádár újabb gólja pontot tett a mérkő­zés végére. Jók: Riczu, Prukner, Ká­dár, Miovecz, illetve Mar­tinkovics, László, Bocz. A Rákóczi második gólja III. kér. TTVE: Erdélyi — György, Márton, Tóth I., Ko­vács — Szabó, Lukács, Ti- tini, Tóth II. (Gelics 84. perc) — Muraközy, Kárpáti (dr. Márton 68. perc). Edző: Vincze Géza. Az első félidőben ala­csony színvonalú mérkőzést láthatott a közönség. A ka­puk csak nagy ritkán ke­rültek veszélybe, a játéko­sok egymás hibáiból éltek. Szünet után enyhe hazai fö­lénnyel folytatódott a mér­kőzés, és sikerült is a Csur­gónak megszerezni a veze­tést az 58. percben. Bántó közeli lövését Erdélyi bra­vúrral kiütötte, és a berob­banó Szigeti 8 méterről az üres kapuba bombázott. A 76. percber) Vékony növel­hette volna a gólok számát; a félpályáról jó ütemben ki­lépett, de óriási helyzetben a kifutó Erdélyibe lőtt. Ezt kö­vetően élénkült a játék, a vendégek mindent elkövet­tek az egyenlítés érdekében, de próbálkozásaikat a nagy­szerűen játszó hazai véde­lem Mészáros vezényletével rendre hárította. Ha némi szerencsével is, de értékes három pontot szerzett a Csurgó, ami a végelszámo­lásnál fontos lehet. Jók: Mé­száros, Kovács, Posta, Szi­geti, illetve Erdélyi, Már­ton és Lukács. Kiss Béla Jutási Róbert Az NB II további eredmé­nyei: BVSC—Komló 2—0 Csepel—Sopron 3—0 Szekszárd—ESMTK 2—0 Keszthely—Bauxit Bányász 0—1 Mohács—Bp. Volán 1—1 (11-esekkel 4—5) Oroszlány—Dorog 3—2 Nyugati csoport: Csurgó— III. kerületi TTVE 1-0 (0-0) Csurgó, 1500 néző. Vezet­te: László. Csurgó: Fullér — Tóth, Mészáros, Kovács, Posta — György, Bódis, Vékony, Be- ke (Markek a szünetben) — Szigeti, Bántó (Nagy a 77. percben). Edző: Készéi Fe­renc. 1. Csepel 17 10 2 1 4 32-17 35 2. N.-kanizsa 17 8 4 — 5 30-22 32 3. Oroszlány 17 7 4 3 3 21-21 32 4. Volán 17 8 3 1 5 5-17 31 5. BVSC 17 7 3 4 3 20-19 31 6. Komló 17 6 4 3 4 3-16 29 7. Keszthely 17 7 4 — 6 17-15 29 8. Szekszárd 17 6 3 2 6 20-21 26 9. Mohács 17 6 — 7 4 18-15 25 10. Dorog 17 5 3 4 5 21-24 25 11. Tapolca 17 5 2 4 6 14-13 23 12. Kaposvár 17 6 1 2 8 21-17 22 13. Csurgó 17 5 1 3 8 18-30 20 14. Sopron 15. III. kér. Í7 3 4 2 8 17-27 19 TTVE 17 4 1 1 11 16-27 15 16. ESMTK 17 2 2 4 9 19-31 14 JiűKv AKCIÓ! AKCIÓ! AKCIÓ ! ' Húsvéti kedvezmény! Vállalatunk a kereskedelmi partnereivel közösen — amíg a készlet tart — kedvezményes vásárt szervez. pulyka alsó comb I. o. 60 Ft (helyett 44 Ft/kg pulyka alsó 'comb NSZ 51 Ft helyett 40 Ft/kg pulykaszámy NSZ 49 Ft helyett 40 Ft/kg pulyka far—hát 25 Ft helyett 20 Ft/kg fagyasztott csirkemáj 150 Ft helyett 135 Ft/kg KERESSE TERMÉKEINKET AZ ABC-ÁRUHÁZAKBAN ÉS AZ ÉLELMISZERBOLTOKBAN! (104982) Labdarúgó NB II