Somogyi Néplap, 1988. március (44. évfolyam, 51-77. szám)

1988-03-07 / 56. szám

4 Somogyi Néplap 1988. március 7., hétfő g SPORT ES Labdarúgó NB I Bravúros siófoki pontszerzés Siófok—Tatabánya 2-2 (0-1) Siófok, 3 ezer néző. V.: Nagy B. (Szabó B., Bay) Siófok: Horváth Gy. — Jancsika, Szabó, Balázs, Ko- lovics — Marozsán, Zsadá­nyi, Olajos — Borostyán, Adi, Lakatos. Edző: Kaszás Gábor. Tatabánya : Tarlóst — Vin- cze J., Lakatos, Udvardi, Dobesch — Schmidt, Csapó, Moldván — \Kiprich, Plotár, Vincze. Edző: Temesvári Miklós. Csere: Kolovics helyett Keszeg a 67., Balázs helyett Quirikó a 70., Plotár he­lyett Zircher a 90. percben. Sárga lap: Olajos a 71. percben. A 2. percben Borostyán balról ívelt be szögletet, s a jókor érkező Olajos csak centiméterekkel fejelte a labdát a kapu mellé. Az el­lentámadás során Kiprich jól ugratta ki Vinczét, Jan­csika nem tudta szerelni, s a tatabányai csatár tíz mé­terről a ikimozduló Horváth fölött a kapu bal oldalába he­lyezte a labdát. 0-1. A 10 pere­iben Zsadányi jól adott Laka­tos elé, ő középről 15 méterről kivárt, s ez elég volt a ven­dég védőknek a felszabadí­tásra. Hamarosan Marozsán veszélyeztetett: 20 méterről lőtt labdája a védőkről Bo­rostyán elé pattant, ő 14 mé­terről laposan a jobb sarkot célozta meg, de Tarlósi ve­tődve hárítani tudott. A 20. percben Kiprich látványos cselsorozat után Plotár elé játszott, s az 11 méterről nagy helyzetben rosszul ta­lálta el a felpattanó labdát, amely így a kapu mellé szállt. A hazaiak válasza­ként Borostyán szöktette Adit, de a csatár 12 méter­ről kissé kisodródva a kapus kezébe emelte a labdát. A 35. percben Marozsán húzott el a jobb szélen, magasan a kapu elé ívelt, Adi az 5-ös- ről fejelhetett, s a labda a felső kapufán csattant és ki­felé vágódott. A második félidő elején Marozsán indította jól Adit, ő azonban hosszan vette át a labdát, s így odalett a kecsegtető helyzet. Az 51. percben 18 méterről szabad­rúgáshoz jutott a Siófok. Marozsán futott neki a lab­dának, de lövését a kapus, bravúrral fölé tudta tolni. 4 perc múlva >Csapó 30 méte­res, távoli, lapos szabadrú­gását [a vetődő Horváth Győző csak kiütni tudta, s a berobbanó Plotár közelről megszerezte a második gólt. 0-2. 10 perc múlva Boros­tyán került nagy helyzetbe, de 8 méterről a kifptó ka­pusba lőtte a labdát. Ezután újra Borostyán fejese jelen­tett némi veszélyt, majd a másik oldalon Schmidt lö­vését védte bravúrral Hor­váth. A 75. percben Quirikó végzett el szabadrúgást bal oldalról. 'Magas beívelését a védőfalból kiemelkedve Zsa­dányi 10 méterről fejelte a jobb felső sarokba. 1-2. A 80. percben Borostyánnal szemben szabálytalankodott Vincze J. az 5-ös vonalán. A játékvezető 11-est ítélt. A büntetőből Zsadányi a ka­pus hasa alatt lőtte a labdát a hálóba 2-2. A 88. percben még Adi 18 méterről kül­dött bállábas hatalmas lövé­se jelentett veszélyt, ezt azonban Tarlósi vetődve há­rította. Akár csak a Rába ETO el­leni szerdai MNK-mérkőzé- sen, most is a harmadik percben kapott gólt a Siófo­ki Bányász. Ez megzavarta az együttest; kapkodva, ide­gesen próbálták siettetni az egyenlítést. A Tatabánya ugyanakkor rutinosan, hig­gadtan igyekezett kihasznál­ni a hazaiak hibáit. Ez a „számító” taktika a második félidőben újabb gólt eredmé­nyezett, s úgy látszott, meg­pecsételi a Siófok sorsát. A hazaiak azonban nem adták föl, és sorozatos támadásaik — főként Quirikó pályára lépése után — eredményt hoztak. Időközben megeredt az eső, csúszóssá vált a pá­lya, de ez csak a vendége­ket zavarta. Megismétlődött a múltbeli bravúr: tavaly is hasonlóan, 0-2-ről egyenlí­tett a Siófok. Az együttes jó példát mutatott, hogyan kell vert helyzetből talpra állni. Jók: Szabó, Marozsán, Zsa­dányi, Quirikó, illetve Tarló­si, Csapó, Kiprich. Gyarmati László Önmagát verte meg az Izzó Bp. Spartacus—KV Izzó 3:0 (17, 2, 11) Kaposvár, városi sport­csarnok, 150 néző. V.: Si­mái, Szekér. KV Izzó: Sántosiné, Ma­jomé, Marek Gy., Pintér, Kristály, Halász. Csere: Tóth, Marek A., Nagy, Ke­lemen. Edző: Simonné Ku­tas Zita. A minden elképzelés nél­kül és nagyon gyengén ját­szó Spartacus ellen még sa­ját hibáit is elbírta a ka­posvári csapat, s rövid idő alatt 12:i-re, majd 14:6-ra vezetett. Ezt követően ért­hetetlenül stílust váltott, s Asztalitenisz NB I Női mérkőzés: Röplabda NB I hagyta ellenfelét előbb ki­egyenlíteni, majd ideges küzdelemben a játszmát is elveszítette. A második szettben sem találtak ma­gukra a kaposváriak; igaz, 2:l-re vezettek, de azután már csak a nyitás jogát tud­ták néha megszerezni, pon­tot már nem értek el. A harmadik játékrészben is­mét a szövetkezetiek kezd­tek jobban, 6:0-ra elhúztak, de 7-nél az izzósok befogták őket, majd két ponttal ve­zettek is. 11-nél ismét egyenlített a Spartacus, az­után jó hajrával megnyerte a játszmát, s egyben a mér­kőzést is. Miként pénteken Buda­pesten kellemes, vasárnap — idehaza — kellemetlen meglepetéssel szolgált az Izzó. Váratlan fővárosi győ­zelme a jelek szerint ellen­kező hatást okozott a csa­patban, mint amilyet kel­lett volna. Az első játszma iskolapéldája volt annak, hogy egy teljesen szétasően játszó s már önmagát meg­adó ellenfelet miként lehet „életre kelteni”. Ezt tették a kaposváriak a már padlón levő szövetkezetiekkel, s olyan magabiztonságot köl­csönöztek számukra, amely végül elég lett a győzelem megszerzéséhez. Szinte ért­hetetlen, hogy ilyen fölé­nyes előny birtokában mi­ként „ereszthet le” egy ru- tintalannak már egyáltalán nem nevezhető csapat. Ügy látszik, többeknek megártott a pesti siker. S nem ártana, ha a kaposvári játékosok néha a nézőtérre is tekinte­nének. Egyre inkább gyérü­lő közönségük látványa le­gyen intő jele annak, hogy a hazai szurkolókkal szem­ben is van kötelezettségük. Tartalék mérkőzés Siófok—Tatabánya 1-1 (1-0) Siófok, 300 néző. V.: Kai- bás. Siófok: Erdélyi (Balogh) — Bene, Hűden, Buzsáki, Kiss — Balogh I., Bozai, Szi­lágyi (Pusztai), Csák — Sző­ke, Tóth, Molnár. Edző: Pusztai László. A változatos, jó iramú mérkőzésen a hazai csapat többet támadott, mégis meg kellett elégednie az egyik ponttal. Góllövők: Molnár, illetve Héring. Jók: Bene, Buzsáki, Bozai, Háden, illetve Dom- bai, Lázár, Arany, Horváth I. Hetven percig érett a meglepetés Rába Eto—Rákócti FC 1-0 (0-0 ) Győr, 8 ezer néző. V.: Fe­kete M. (Huták, Hamar). Rába Eto: Boros — Cson­ka, Hlagyvik, Pecsics, Tur- bék — Nagy, Csongrádi, Ra­bold — Szabó, Mörtel, Haj­szán. Edző: Győrfi László. Rákóczi FC: Sándorfi — Kraft, Rácz, Deákvári, Bar­na — Riczu, Bíró, Petrák, Adorján — Havasi, Meksz. Edző: Csordás István. Csere: Mörtel, helyett Handel az 58., Nagy helyett Hannich a 69., Petrók he­lyett Prukner a 73., Meksz helyett Csrepka a 81. perc­ben. Az NB I-es találkozó eső­ben, kissé laza, de jó tala­jú pályán kezdődött. Rögtön a Rába lendült támadásba. Az 5. percben egy kénysze­rítő átadás után Nagy kiug­rott, de keresztbe lőtt lab­dája kicsúszott a léc mel­lett. A Rákóczi a 13. perc­ben veszélyeztetett először. Havasi a jobb szélen veze­tett gyors ellentámadást, lö­vése után a vizes labda ki­perdült Boros kezéből, de nem volt a közelben kapos­vári játékos és így felsza­badult a győri kapu. A 18. perc hozta a mérkőzés leg­nagyobb helyzetét: Pecsics- től Havasi ellopta a labdát, pár lépés után fölnézett, s látta, hogy középen fedezet­lenül érkezik Bíró, így oda­tette a labdát. Bíró közelé­ben senki, állítani is volt ideje, s 10 méterről Borosba rúgta a labdát. A fordulás után két ka­posvári ellentámadás is le­sen akadt el. Az 50. percben a győriek puskázták el első nagy helyzetüket. Szabó a 16-osn^l cselezgetett, a ki­futó Sándorfi mellett is el­húzta a labdát, de aztán ki­várt, s amikor lőtt, a labda levágódott a védőkről. Fo­kozatosan egyre nagyobb nyomás nehezedett a Rá­kóczi kapujára. Deákváriék hősiesen küzdöttek, de félő volt, hogy a túlerővel roha­mozó győriek előbb-utóbb felőrlik az ellenállást. Ez a 70. percben bekövetkezett. A bal oldalon bontakozott ki a győriek támadása. Ru- bold remek helyzetfelisme­réssel a védők fölött átível­te a labdát, s a jobb szélen érkező Szabó 10 méterről a bal alsó sarokba bombázott. 1-0. öt perccel később egyenlíthettek volna a ka­posváriak. Szemre is tetsze­tős, ügyes támadás végén Havasi középre ívelt, a vi­zes labda megcsúszott Hlagyvik1 fején, és a bal szé­len tisztán álló Meksz elé került. A szélső lekezelte, majd 8 méterről a győri ka­pusba vágta. A hajrá a győ­rieké volt. Egy perccel a le­fújás előtt Hajszán három védőt, majd a kifutó Sán- donfif is kicselezte, de üres kapuba tartó labdáját a be­futó Rácz kifejelte. A Rába túlzott magabiz­tossággal kezdett, érzékel­hetően lebecsülte ellenfelét. A Rákóczi az esélytelen nyugalmával nagyon fegyel­mezetten, taktikusan, határ­talan akarattal és jól is ját­szott. Az első félidőben ma­gabiztosan rombolta szét a győri próbálkozásokat, és Bíró révén óriási helyzetet hagyott ki. A második fél­időben hatalmas nyomás ne­hezedett a kaposváriak ka­pujára, s egy ügyes súly­pontáthelyezés meghozta a mérkőzés sorsát eldöntő gólt. A végig küzdelmes, sport­szerű találkozón a Rákóczi alaposan megkeserítette a bajnoki címre pályázó győ­riek dolgát. Jók: Csonka, Hlagyvik, Szabó, illetve Sándorfi, Rácz, Deákvári, Adorján, Havasi. Havasréti Béla A további eredmények: DMVSC—Ferencváros 2-2 (0-0) Debrecen, 14 000 néző. V.: Plasek. Gólszerzők: Bücs, Melis, illetve Fischer és Bánki. A közepes színvonalú és iramú mérkőzésen a sok hi­bával játszó két csapat ta­lálkozója igazságos döntet­lent holott. Bp. Honvéd—Váci Izzó 2-0 (2-0) Kispest, Bozsik-stadion, 5 000 néző. V.: Puhl. Gól­szerző: Kovács (2). A Honvéd minden tekin­tetben felülmúlta ellenfelét, megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Haladás VSE—Vasas 1-0 (0-0) Fáy u., 5 000 néző. V.: Győri L. Gólszerző: Elekes (85. p.). A két csapat közüli kizáró­lag a Haladás lehet elége­dett, hiszen a gyenge játék ellenére is két ponttal gaz­dagabban távozott a Fáy utcából. MTK VM—Videoton 1-1 (1-0) Hungária körút, 4 000 né­ző. V.: Varga L. Gólszerző: Bognár, illetve Emmer 1(11- esbőí). Kiállítva: Varga, illetve Végjh. Közepes iramú mérkőzé­sen igazságos döntetlen szü­letett. LABDARÚGÓ NB III Medosz Érdért—Kaposplast 13:12 Győztesek: Varga 4, Lim- bek 3, Pata 2, Alkonyt 2, Rák 1­Fej-fej mellett haladt a két együttes 10:10-ig, utána azonban csak két mérkőzést nyertek a hazaiak a hátra­lévő ötből, s ez vereségüket jelentette.- A Kaposplast lá­nyai negyedszer maradtak alul 13:12 arányban. A csa­patból egyedül Varga Zsu­zsa teljesítménye dicsérhe­tő. Férfi mérkőzés: Kaposplast—Égszöv K is k u n la eh áza 17:8 Győztesek: Frank 5, Hay­den 4, dr. Szita 4, Szabados 3, Limbek 1. Az idegenben lejátszott mérkőzésen ismét kitűnő teljesítményt nyújtottak a kaposváriak. Bár az első két kör után még 5:5 volt az ál­lás, utána 10:5, majd 14:6' lett az eredmény, s a Ka­posplast győzelméhez nem férhetett kétség. Még két mérkőzés van hátra, s ed­dig veretlenül vezeti a ta­bellát a Kaposplast. Dombóvári Vasas—Csurgó 2-1 (1-1) Dombóvár, 400 néző. V.: Szinger. Dombóvár: Foki — Barta, Barmi, Fazekas, Farkas — Virágosi (Luczek), Vérbe-cz- ky, Tóth-Bagi (Czeiber), Fe­kete — Lamm, Neubataer. Edző: Fenyvesi József. Csurgó: Belovári — Tóth, Nagy, Kovács, Beke -r- Pus­kás, Bódis (Markek), Vé­kony, Posta — Hosszú (Bán­tó), Csßlos. Edző: Készéi Ferenc. A küzdelmes mérkőzésen sok hibával játszottak a csapatok, többnyire csak mezőnyjáték alakult ki. Góllövők: Neubauer, Fe­kete, illetve Bódis. Jók: Fo­ki, Tóth-Bagi, Neubauer, il­letve a csurgói csapatban nem volt jó teljesítmény. Csurgó ifi—Dombóvári Vasas ifi 4-1 Kiss Béla Marcali VSE—PVSK 4-0 (1-0) Marcali, 400 néző, V.: Dörnyei. Marcali: Igricz — Hajdú II., Mészáros, 'Hajdú I., Hé- der — Varga, Czuczka, Ha­dász!, Fábián — Papp (Lu­ka), Krénusz. Edző: Fuisz János. PVSK : Tihanyvári — Herbst, Lajtai, Ferenczi, Merkler — Gergics, Pazau- rek (Jan van Groemingen), Hámori — Hegyi, Fülöp, Horváth (Reitz). Edző: Lendvái Miklós. Kiegyenlített mezőnyjáték után a hazaiak a 20. perc­ben kezdték meg a gólgyár- tást Hadászi révén. Góllövők: Krénusz 2, Ha­dászi, Varga. Jók: Hajdú II., Hadászi, Czuczka, Kré­nusz, illetve Hámori, Fülöp. Ivusza István Siklós—H. Táncsics SE 2-1 (0-1) Kaposvár, 150 néző. V.: Osztermajer. Siklós: Pál — Molnár, Weitner, Mim, Burai — Szőke, Kovács, Bíró, Rozner (Kapitány) — Szrimácz, Ko­lompár. Edző: Botos Antal. Táncsics: Bita — Újvári, Maróti (Fülöp), Molnár, Er­délyi — Takács, Stóber, SZalai (Fenusz) — Eckert, Horváth, Miovecz. Edző: Köves László. Két jól felkészült csapat érdekes, izgalmas mérkőzést játszott, Góllövők: Szri­mácz, Kolompár, illetve Ta­kács. Kiállítva: Szrimá'cz. Varga Gyula Az NB III Dráva csoport­jának további eredményei: MÁV NTE—Boly 1-1, Paksi SE—Sellye 5-1, Ronyhád— PBTC 4-0, Mohács—Máza- szászvár 1-0, DMVSE— Paksi Atom 0-3. PMSC—(Békéscsaba 2-0 (1-0) Űjmecsekalja, 7 000 néző. V.: Nagy L. Gólszerző: Túri, Lutz. A papírformának megfe­lelően magabiztos győzelem. ZTE—Ü. Dózsa. 1:1 (1:0) Zalaegerszeg, 6000 néző, v.: Hartmann Gólszerző: Csepregi, illet­ve Balogh I. A bajnokság állása: 1. Bp. Honvéd 16 10 3 3 26:14 23 2. Rába ETO 16 9 4 3 25:15 22 3. O. Dózsa 16 7 6 3 30:16 20 4. Pécs 16 7 5 4 20:14 19 5. Haladás 16 6 7 3 22:18 19 6. Tatabánya 16 5 8 3 34:19 18 7. MTK-VM 16 7 3 6 29:30 17 8. FTC 16 4 7 5 22:22 15 9. Vasas 16 5 5 6 22:24 15 10. Zalaegerszeg 16 5 5 6 16:20 15 11. Vác 16 4 6 6 16:17 14 12. Siófok 16 5 4 7 20:23 14 13. Debrecen 16 4 6 6 20:27 14 14. Videoton 16 2 8 6 17:21 12 15. Békéscsaba 16 3 6 7 12:28 12 16. Rákóczi FC 16 2 3 1114:37 7 laté A totó 10. heti játékszel­vényén szereplő mérkőzések eredményei: x, x, 2, 1, x, 1, 1, 2, x, törölve, 1, törölve, 1 + x, 1, 1. Tisztáz a sötétmezes siklósi védelem a Táncsics ellen